MobilMania.cz

Přihlásit se

O2 & playwing varování před podvodem

Offline - Junior Profil 
20. 12. 2021 08:03 Odeslat příspěvek
Dobré ráno, dneska v noci mi v telefonu přistála SMS: "Vitejte v Playwing! Kliknutim sem stahnete hry pwing.app/xxxx Uzijte si svuj prvni den bezplatne zkusebni verze - po tomto obdobi 150 Kc / tyden. Chcete-li zrusit pwing.app/xxxx nebo nas kontaktujte na support@playwing.com". Odesílatel "DOT", "nepodporuje odpovědi". Je to datamánie, takže číslo je jenom na plastu od sim (ani si ho nepamatuju sám), a fakt jsem něco takovýho (ve spánku asi?) neobjednal. Probíhá to stejně, jako v minulých letech :
https://m.mobilmania.zive.cz/nasli-jste ... /a-1348088
Nechápu, jak vám můžou něco takovýho zapnout bez vašeho vědomí, tak ať někdo nenaletí.
Poslední příspěvek

Offline - Pokročilý Profil 
20. 12. 2021 10:15 Odeslat příspěvek
U Datamánie je řešení na snadě : dobít právě 300 na balíček (raději až dojde) aby neměli z čeho strhávat. Asi nějakej malware.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 12. 2021 16:10 Odeslat příspěvek
Stačí v samoobsluze deaktivovat m-platby a další platební metody, to dělám u každé SIM automaticky.

Obrázek

Offline - Junior Profil 
24. 12. 2021 01:13 Odeslat příspěvek
Mám to pojištěný oběma způsoby. Jenom mi nejde do hlavy, kde vzali moje číslo. Nepoužil jsem ho kdekoli na webu, takže i kdybych něco odkliknul, tak bez něj: -)

24. 12. 2021 07:50 Odeslat příspěvek
Někdo mohl chtít zadat do nějakého formuláře své číslo a spletl se.

3. 4. 2022 14:35 Odeslat příspěvek
Dobrý den, mohu se zeptat, dostala jsem dnes tu samou sms (objednávka playwing), je možné, že jsem na netu na něco omylem klikla, číslo jsem tedy nikam nezadávala, mám paušál u O2, budu to muset platit, nebo to lze nějak zrušit? Hry nehraju vůbec. Děkuji.

3. 4. 2022 15:34 Odeslat příspěvek
Když se takhle ptáš, tak budeš pravděpodobně platit jak mourovatá. Protože jinak by sis snad dokázala ty m-platby a audiotextové služby deaktivovat.

9. 5. 2022 11:38 Odeslat příspěvek
Dobrý den, mám stejný problém. Stejná SMS mi došla včera a dneska už se pokusili mi strhnout prvních 150 korun. Platby přes internet mám naštěstí u O2 vyplé.

Chci se ale zeptat... Mám to brát jako vyřešené? Stačí si nechat zablokované platby přes internet nebo se mám pokusit si to předplatné nějakým způsobem zrušit? Nevím jestli chci vůbec zbytečně riskovat a jít na ty nezabezpečené stránky, které ta příchozí SMS zmiňovala.

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies