MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Akční tarify T-Mobile

Offline - Moderátor Profil 
12. 2. 2022 00:19 Odeslat příspěvek
S obdobnou nabídkou přišel i Vodafone: viewtopic.php?f=1&t=1322010
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
14. 2. 2022 11:05 Odeslat příspěvek
Jede na tom tmobilu 5G? On be VF za tak výhodnej oproti TM nebude co se týká dat. U TM se dá dokoupit po vyčerpání FUP další 1GB za 75Kč, ale u VF je to 250MB za 49Kč. Kdo ale jen volá a SMS, je TM o koruny levnější.


Offline - Pokročilý Profil 
14. 2. 2022 11:14 Odeslat příspěvek
A je fakt stěžejní jestli pouští do 5G při takhle malých FUP?


Offline - Pokročilý Profil 
14. 2. 2022 11:15 Odeslat příspěvek
to není, stačí párkrát změřit rychlost připojení a FUP je FUČ, ale tak mně to zajímá.


Offline - Administrátor Profil 
14. 2. 2022 11:25 Odeslat příspěvek
Můžu se zeptat jako totální pako? Nikdy jsem 5G asi nechápal. Vím, že někdo psal, že pro menší datové objemy je 5G nevhodné, protože než se rozkoukáte, je FUP pryč. Ale vždyť to přece není o typu připojení, ale o tom, na čem surfuju, ne? Jestli e-mail a zpravodajský weby, nebo videa ve 4K. A tam je přece jedno, jestli ty data jedou na 4G, nebo 5G, protože je důležitý obsah, nikoliv druh připojení. Nebo se pletu a na 4G ten datový objem vydrží dýl?


Offline - Junior Profil 
14. 2. 2022 11:31 Odeslat příspěvek
Je to tak jak pises. 4G nebo 5G, nejvetsi zrouti dat (videa) pojedou ve stejne kvalite a sezerou stejne.
Kdo chce usetrit data, tak se prepne do 2G - na emaily, pocasi, chaty a cteni webu to staci. Kdyz je potreba vyssi rychlost, staci prepnout na 4G.


Offline - Junior Profil 
14. 2. 2022 13:22 Odeslat příspěvek
jenik3. to si dneska snědl vtipnou kaši? Proč by měl přepínat na 2G? Jediné, co se stane, stáhne třeba 1MB za 10 minut místo 2 sekund v 5G síti.... Takové hloupé nápady.

-- 14. 2. 2022 13:28 --

dockalacek píše
Můžu se zeptat jako totální pako? Nikdy jsem 5G asi nechápal. Vím, že někdo psal, že pro menší datové objemy je 5G nevhodné, protože než se rozkoukáte, je FUP pryč. Ale vždyť to přece není o typu připojení, ale o tom, na čem surfuju, ne? Jestli e-mail a zpravodajský weby, nebo videa ve 4K. A tam je přece jedno, jestli ty data jedou na 4G, nebo 5G, protože je důležitý obsah, nikoliv druh připojení. Nebo se pletu a na 4G ten datový objem vydrží dýl?


Samozřejmě, že přijdeš o více dat, protože si moc rychlej v 5G síti, tak máš čas projít více stránek a stahování. U pomalého internetu tě odradí pomalé nabíhání stránek, chytneš u toho nerva a vypneš mobil a tak šetříš.
U 5G sítě ti sama data nemizí, nevím, kde si na to přišel.


Offline - Moderátor Profil 
14. 2. 2022 13:35 Odeslat příspěvek
Svatá pravda!


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 2. 2022 15:24 Odeslat příspěvek
Na typu připojení skutečně nezáleží, totožný obsah stáhnete přes 2/4/5G, jen s rozdílnou rychlostí. Ale stránka jako taková využije totožné množství dat. Jen, jak tu někdo již psal, trvá to déle, ve výsledku vás odradí daná rychlost a pravděpodobně toho neprosurfujete tolik :-)


Offline - Administrátor Profil 
14. 2. 2022 16:41 Odeslat příspěvek
Dík všem. Omlouvám se. Jen mi utkvělo v paměti, že před lety někdo v diskuzi pod článkem na Mobilmánii psal, a teď mi dochází, že to možná ani nebylo 5G, nevím, kecal bych, ale že to je zkrátka hned pryč. Asi ten člověk měl pocit, že na pomalejší síti mu ty data déle vydrží. Na té rychlejší stačilo pár minut a měsíční objem dat byl pryč, proto jsem se ptal jako tatar.


Offline - Junior Profil 
14. 2. 2022 17:34 Odeslat příspěvek
Na pomalejší sítí si může treba Youtube nastavit nižší kvalitu, tedy na stejné video spotřebuje na pomalé síti méně dat. I taxe na to dá koukat..


Offline - Pokročilý Profil 
14. 2. 2022 17:49 Odeslat příspěvek
Čím rychlejší síť tím rychleji je směšný FUP pryč. Proto ta moje otázka jestli je u 1 nebo 1,5GB FUP taková tragédie, že by byl tarif "jen" ve 4G, která má běžně desítky Mbit/s download a FUP je stejně za chvíli přes videa pryč.


Offline - Junior Profil 
14. 2. 2022 20:44 Odeslat příspěvek
KrylP píše
jenik3. to si dneska snědl vtipnou kaši? Proč by měl přepínat na 2G? Jediné, co se stane, stáhne třeba 1MB za 10 minut místo 2 sekund v 5G síti.... Takové hloupé nápady.

Kasi jsem si dal a taky zde pisi jistou praxi. Ostatne prispevek nize hovori o tom samem. Na 2G siti lze zcela normalne cist mistni diskuzni forum...
Ad youtube: funguje i na 2G (pomala data), snizi se kvalita videa a snizi se spotrebovana data. Pouzivam YT minimalne...nic zajimaveho tam pro mne neni.
Omluva za off topic nesouvisejici s tematem daneho tarifu.


Offline - Administrátor Profil 
25. 2. 2022 17:00 Odeslat příspěvek
Řeším tarif pro bráchu, nechce platit 700 měsíčně za Svobodný tarif M + SD data. Nějakou dobu mi blbnou stránku T-Mobilu, jako by se opakovaně načítaly, korektně funguje jen v anonymním režimu a tam na mě vykoukl níže uvedený obrázek, takže Výhodný tarif pořád funguje:

Příloha
t-mobile.jpg
t-mobile.jpg
[ 191.72 | Zobrazeno 74 krát ]



Offline - Moderátor Profil 
18. 3. 2022 22:33 Odeslat příspěvek
T-Mobile právě nabízí jiný "výhodný tarif" který obsahuje 150 volných minut a 150 volných SMS do všech sítí, k tomu 4 GB dat plnou rychlostí a následně v rámci služby „Pořád online“ další data rychlostí omezenou na 256 kbit/s. Měsíční paušál výhodného tarifu činí 289 Kč. Více zde: https://m.mobilmania.zive.cz/t-mobile-a ... /a-1353552
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 64 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies