MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

nová zákonná sleva 200 Kč na tarif pro lidi s nízkými příjmy

Offline - Junior Profil 
1. 6. 2022 19:42 Odeslat příspěvek
Lidé s nízkými příjmy (cca do 9000 Kč měsíčně) budou nově moci získat slevu 200 Kč na volání či internet:

https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-oper ... ratori_LHR

Jak jste to pochopili? Odkdy to půjde získat a u koho se o tu slevu bude žádat, u operátora nebo nějak přes úřad? Jestli jsem pochopil správně, prý to má platit pro všechny tarify volání a internetu, ale bude to platit i pro virtualy?
Předpokládám, že pro O2 Family a podobné tarify to platit nebude (to ale není můj případ), protože to má být určeno pro fyzické osoby.

Spíš by mne zajímalo, zda opravdu všechny tarify včetně virtuálů a jak žádat. Na operátora se zatím nechci moc přímo obracet, abych ho nedráždil. Ono když má člověk vyjednanou nějakou malou slevu z minulosti, tak by sice mohl získat tu novou, ale teoreticky o starou přijít.
Z ČTÚ mi zatím na tyto dotazy neodpověděli. Díky
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
1. 6. 2022 22:48 Odeslat příspěvek
Takové zvýhodnění už platí hodně dlouho.
Chtěl jsem slevu využít pro starou invalidní matku.
Teď má u O2 tarif za 300 Kč, před měsícem měla tarif za 200 Kč, ale zdražili.
Když jsem po O2 chtěl slevu 200 Kč, sdělili mi, že musí mít tarif min za 600 Kč.
Pak jí dají invalidní slevu 200 Kč.
Takže asi takto.


Offline - Junior Profil 
2. 6. 2022 00:35 Odeslat příspěvek
No, u O2 mne nepřekvapuje, že se chová slušně řečeno "vychytralé". Ale tohle by snad měl být úplně nový druh slevy, tak už snad nebudou moci operátoři dělat takové brikule. A pochopil jsem to aspoň zatím tak, že tu slevu jim bude kompenzovat přímo stát.


Offline - osobne Profil 
15. 12. 2022 20:01 Odeslat příspěvek
https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-mobil-operatori-musi-davat-slevu-200-kc-na-volani-kdo-na-ni-ma-pravo-40417555


Offline - Junior Profil 
15. 12. 2022 20:07 Odeslat příspěvek
Persbrandt píše
že tu slevu jim bude kompenzovat přímo stát.

stát nic platit nebude, zaplatí to zase všichni ovčani, kolektivní spoluúčast. :-\


Offline - Junior Profil 
15. 12. 2022 20:46 Odeslat příspěvek
Uvedená sleva - příspěvek není nová.
Funguje to léta.
Před třemi lety jsem to vyřizoval pro osobu ZTP.
Ale příspěvek je jen pro tarify nad 600 Kč.

Na levnější to nedali.
Uvedená osoba má tarif za 300 Kč.
Takže nic.


Offline - osobne Profil 
16. 12. 2022 06:11 Odeslat příspěvek
Já tam tedy čtu něco jiného, že se to vztahuje na všechny služby, tarify, balíčky služeb:

Od ledna budou moci zdravotně postižení a sociálně slabí občané využívat telekomunikační služby od předních tuzemských operátorů se slevou až 200 Kč. Tato povinnost se vztahuje na všechny služby, tarify a balíčky služeb poskytované těmito společnostmi. Ve čtvrtek o tom informoval Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Slevu mohou lidé využívat u operátorů O2, T-Mobile, Vodafone a Poda. Tyto společnosti mají povinnost slevu poskytovat, zdůraznili pracovníci ČTÚ.

T-Mobile Czech Republic navíc musí umožnit využití slevy i na alespoň jeden tarif prostřednictvím předplacené karty, a to nad rámec povinností ostatních operátorů.


Offline - Pokročilý Profil 
16. 12. 2022 09:43 Odeslat příspěvek
Pokud to dělal u O2 tak ti k tomu tenkrát dávali i svých 200,- takže ve finále ( - 400,-)
Což u tarifu za 300 by mu museli ještě doplácet.


Offline - Junior Profil 
16. 12. 2022 10:27 Odeslat příspěvek
pulmann píše
Ale příspěvek je jen pro tarify nad 600 Kč.


Nam bylo receno, ze tarif musi stat min. 200 Kc, aby meli z ceho odecit... takto ma znama uz nekolik let u o2 Neomezene volani CR za 349 Kc a bez problemu cerpa statni prispevek 200 Kc + dalsi sleva od o2.

Přílohy

Výstřhhhižek.JPG
Výstřhhhižek.JPG
[ 33.6 | Zobrazeno 86 krát ]




Offline - Junior Profil 
16. 12. 2022 11:16 Odeslat příspěvek
Před dvěma lety jsem požadoval od O2 Family , platba byla 300 Kč a nedali slevu 200 Kč, vyhodili mě.


Offline - Moderátor Profil 
16. 12. 2022 12:00 Odeslat příspěvek
skromný dotaz, u O2 to bude jenom na tarif nebo i na předplacenou kartu?


Offline - Junior Profil 
16. 12. 2022 12:02 Odeslat příspěvek
Všude to musí být i na předplacenou kartu. Je to dáno zákonem.


Offline - Poslední varování Profil 
16. 12. 2022 12:35 Odeslat příspěvek
V článku se ovšem píše o povinnosti na předplacené kartě jenom u T-Mobile.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 12. 2022 14:57 Odeslat příspěvek
Dovolte, abych uvedl vše na pravou míru. Sleva jako taková není nová. Již funguje řadu let. Sleva na mobilní tarif i na pevnou linku. Původně platila jen pro ZTP/P a závislé na péči od II. stupně. Poskytovali O2, T-Mobile a Vodafone.

Novinky jsou následující:

*K operátorům patří i PODA
*Možné čerpat i na internet
*Mohou čerpat lidé s příjmem do 2,15násobku ŽM
* T-Mobile asi jako největší operátor bude mít povinnost poskytovat slevu 200Kč na předplacenou kartu.

Slevu se státem si vyřizuje sám operátor na základě Vámi doložených dokumentů. Sleva je ve výši 200Kč, tím není dotčeno si s operátorem dojednat slevu ještě vyšší. Nestačím se divit nad kreativitou lidí na prodejnách.

Sami máme v rodině následující případ tarif za 549Kč - 250Kč sleva od operárora a 200Kč sleva ZTP/P. Za tarif se tedy platí 99Kč. Jediná podmínka je že cena tarifu musí být vyšší než státní příspěvek, takže žádné min. 800-600Kč. Teoreticky stačí 201Kč.


Offline - Administrátor Profil 
16. 12. 2022 15:53 Odeslat příspěvek
Tak já se k tomu jako handicap přidám. Myslím, že O2 bylo jediné, které dávalo pro ZTP/P nějakou slevu, nedávno nějakou slevu rušili, díky ní jsme platili za pevnou, net 250/25 a O2 TV Modrou 349 korun. Už jsem to v květnovém vyúčtování našel:

"Poskytování Sociálního O2 příspěvku snižujícího cenu Vašeho volání z pevné o 210 Kč měsíčně již skončilo tak, jak jsme Vás informovali v únorové faktuře. Nárok na Státní příspěvek ZTP ve výši 200 Kč máte ale dál. Aktuální informace o podmínkách příspěvků a slev pro vybrané kategorie zákazníků (např. zdravotně postižené) najdete na http://www.o2.cz/ztp. "

Takže O2 Sociální příspěvek byl ten, který O2 dávalo ze své vlastní vůle celkem dlouhou dobu. U T-M a Vodafonu o žádném snižujícím příspěvku nevím. Zbytek ceny mi udělaly retence.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 1 z 4 [ Příspěvků: 48 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies