MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

O2 & playwing varování před podvodem

Offline - Junior Profil 
20. 12. 2021 07:03 Odeslat příspěvek
Dobré ráno, dneska v noci mi v telefonu přistála SMS: "Vitejte v Playwing! Kliknutim sem stahnete hry pwing.app/xxxx Uzijte si svuj prvni den bezplatne zkusebni verze - po tomto obdobi 150 Kc / tyden. Chcete-li zrusit pwing.app/xxxx nebo nas kontaktujte na support@playwing.com". Odesílatel "DOT", "nepodporuje odpovědi". Je to datamánie, takže číslo je jenom na plastu od sim (ani si ho nepamatuju sám), a fakt jsem něco takovýho (ve spánku asi?) neobjednal. Probíhá to stejně, jako v minulých letech :
https://m.mobilmania.zive.cz/nasli-jste ... /a-1348088
Nechápu, jak vám můžou něco takovýho zapnout bez vašeho vědomí, tak ať někdo nenaletí.
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
20. 12. 2021 09:15 Odeslat příspěvek
U Datamánie je řešení na snadě : dobít právě 300 na balíček (raději až dojde) aby neměli z čeho strhávat. Asi nějakej malware.


Offline - osobne Profil 
20. 12. 2021 15:10 Odeslat příspěvek
Stačí v samoobsluze deaktivovat m-platby a další platební metody, to dělám u každé SIM automaticky.

Obrázek


Offline - Junior Profil 
24. 12. 2021 00:13 Odeslat příspěvek
Mám to pojištěný oběma způsoby. Jenom mi nejde do hlavy, kde vzali moje číslo. Nepoužil jsem ho kdekoli na webu, takže i kdybych něco odkliknul, tak bez něj: -)


Offline - osobne Profil 
24. 12. 2021 06:50 Odeslat příspěvek
Někdo mohl chtít zadat do nějakého formuláře své číslo a spletl se.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 4. 2022 13:35 Odeslat příspěvek
Dobrý den, mohu se zeptat, dostala jsem dnes tu samou sms (objednávka playwing), je možné, že jsem na netu na něco omylem klikla, číslo jsem tedy nikam nezadávala, mám paušál u O2, budu to muset platit, nebo to lze nějak zrušit? Hry nehraju vůbec. Děkuji.


Offline - osobne Profil 
3. 4. 2022 14:34 Odeslat příspěvek
Když se takhle ptáš, tak budeš pravděpodobně platit jak mourovatá. Protože jinak by sis snad dokázala ty m-platby a audiotextové služby deaktivovat.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 5. 2022 10:38 Odeslat příspěvek
Dobrý den, mám stejný problém. Stejná SMS mi došla včera a dneska už se pokusili mi strhnout prvních 150 korun. Platby přes internet mám naštěstí u O2 vyplé.

Chci se ale zeptat... Mám to brát jako vyřešené? Stačí si nechat zablokované platby přes internet nebo se mám pokusit si to předplatné nějakým způsobem zrušit? Nevím jestli chci vůbec zbytečně riskovat a jít na ty nezabezpečené stránky, které ta příchozí SMS zmiňovala.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 9. 2022 08:52 Odeslat příspěvek
Vážený "jméno zákazníka",

Toto je tým zákaznické podpory Playwing.

Děkujeme, že jste nás upozornili na své obavy.

Přijměte prosím naši omluvu za potíže, které jste měli s Playwing Store. Vážíme si našich zákazníků a rádi bychom váš problém co nejdříve vyřešili.

Abychom vám mohli lépe pomoci, pošlete nám e-mail na adresu special.support@playwing.com. Hned vám odpovíme.

Děkuji za pochopení!

S přátelským pozdravem,
Zákaznická podpora Playwing


Offline - Junior Profil 
2. 10. 2022 00:19 Odeslat příspěvek
Občas mi chodí takovéto SMS
Citace
Mrzi nas to, ale na tomhle cisle mate blokovane mobilni platby, takze za Plawing Store Billing od Playwing ted mobilem nezaplatite. Zkontrolujte, prosim, nastaveni mobilnich plateb v https://moje.o2.cz/ a https://moje.o2platba.cz. Dekujeme za pochopeni. Vase O2

na SIM O2 datamánie, kterou mám ve wifi modemu a používá to celá rodina pro přístup na internet. Když to přišlo poprvé, neměl sem naštěstí kredit a pak sem to hned deaktivoval, takže škodu jsem neutrpěl. Ale jde mi o to jaký je mechanismus těchto plateb a o co se kdo kde pokouší. Může to vyvolat někdo, kdo je na tu wifi připojený aniž by znal číslo? Nebo je to číslo nutné někde zadat?


Offline - Moderátor Profil 
6. 10. 2022 21:57 Odeslat příspěvek
Už se ví, odkud fouká vítr.
O2 má užší spolupráci s těmito pochybnými firmami a ty pak dokáží (díky O2) jednoznačně identifikovat zákazníka, který vstoupil na web té pochybné firmy.

Už k tomu vyšly i nějaké články:
https://dotekomanie.cz/2022/10/mate-o2-meli-byste-zakazat-mobilni-platby-jinak-muzete-prijit-o-penize/
https://www.lupa.cz/aktuality/mplatby-u ... ne-sluzby/
https://mobilenet.cz/clanky/kdyz-operator-pomaha-tem-kteri-se-vas-snazi-okrast-glosa-46945

Diskuse k tomuto tématu se zajímavě vyvíjí dál v tomto vlákně:
viewtopic.php?f=1&t=1326130

Pokud někomu tahle situace vadí, ať to řekne O2 (O2 linka, Facebook) a pak ČTÚ a ČOI. Pokud O2 nedostane "zpětnou vazbu", že tohle opravdu jejich zákazníci nechtějí, tak bude mlít pořád dál ty pindy o tom, že nízká bariéra "objednání" (nechtěného) předplatného je vlastně ve prospěch zákazníka.


Offline - osobne Profil 
7. 10. 2022 05:04 Odeslat příspěvek
Jde o malé částky, chybama se člověk učí nejlépe, O2 dělá defacto mezi svými klienty záslužnou osvétu, aby se naučili deaktivovat m-platby, ti chytřejší si při tom deaktivují i premium SMS a audiotext. Já tyhle služby deaktivuji vždy hned po aktivaci SIM, proto jsem s tímto nikdy neměl problém, ale já jsem zkušený, aktivuji několik SIM ročně, většina obyvatel ČR bude mít 1 SIM celý život.
:tleskani


Offline - Moderátor Profil 
7. 10. 2022 15:16 Odeslat příspěvek
jjrr :twisted:

Jo, jen nechte děcka, ať si na ta rozpálená kamna sáhnou, budou si líp pamatovat, že se to dělat nemá.

No nevím, nevím, co je zde dlouhodobě lepší strategie.
Zda spotřebitele před riziky chránit, nebo ho rizikům (pro vlastní krátkodobý prospěch) vědomě vystavovat? Přikláním se k tomu prvnímu, mám raději fér jednání na rovinu. Nemám rád boje slizkých hadů, kde se jeden druhého s milým úsměvem snaží podrazit a přechytračit.


Offline - osobne Profil 
7. 10. 2022 19:14 Odeslat příspěvek
Internet je nebezpečná anonymní virtuální síť, jen ať se zavčasu spálí a přijde o pár korun, když se tím nepoučí, přijde o víc.


Offline - Moderátor Profil 
7. 10. 2022 19:20 Odeslat příspěvek
Ještě je tu ten aspekt - že O2 přijde o důvěru svých zákazníků. A možná i o ty zákazníky.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 20 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies