MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Kdo je vlastníkem mobilního telefonního čísla?

Offline - osobne Profil 
1. 9. 2022 21:19 Odeslat příspěvek
Přirovnání tel.č. k bytu ale nějak nesedí ne? Uživatel tel.č. ho může prodat, darovat, může to samé udělat uživatel bytu (nájemník)? Legálně určitě ne, protože není vlastník. Uživatel tel.č. to udělat může zcela legálně, je to tedy vlastník.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
2. 9. 2022 08:42 Odeslat příspěvek
To je holt problém těch, kteří si myslí, že když vědí, že 1+1=2, tak už můžou debatovat o teorii relativity. Já nikde netvrdím, že byt je to samé co tel. číslo, jen jsem ilustroval rozdíl mezi vlastnictvím a užíváním a že uživatel nemusí být nutně vlastník.

Jinak už to tu bylo napsáno hned na startu: vlastníkem tel. čísel je stát, který umožňuje jejich užívání operátorům (za zákonem stanovených podmínek) a operátor následně umožní jejich užívání koncovým uživatelům (za podmínek stanovených zákonem a smlouvou s operátorem).

Viz § 28 zákona 127/2005:
Úřad vykonává... správu čísel pro sítě a služby elektronických komunikací... .
Správou čísel se rozumí... udělování, provádění změn a odnímání oprávnění k využívání čísel, evidence a kontrola jejich využívání.

Takže koncový uživatel tel. čísla opravdu není jeho vlastník, jen na základě smlouvy s operátorem získal právo jej užívat. A podle mě se moc ani nemá smysl bavit o vlastnictví tel. čísla, když je to jen identifikační údaj uměle vytvořený za účelem umožnění poskytování komunikačních služeb.


Online - Pokročilý Profil 
2. 9. 2022 10:01 Odeslat příspěvek
Jestli to chcete s něčím porovnávat, tak vhodný ekvivalent je RZ na automobilu.


Offline - Expert na retence Profil 
2. 9. 2022 18:03 Odeslat příspěvek
Čili nikdo neví, ani nejsou zdroje. Stačí mi v tuto chvíli fakt, že vlastníkem není klient operátora. Díky za Vaši diskuzi.


Offline - Junior Profil 
3. 9. 2022 09:14 Odeslat příspěvek
polda píše
Jestli to chcete s něčím porovnávat, tak vhodný ekvivalent je RZ na automobilu.

Ne úplně. Vlastníkem standardní, běžné RZ je stát (Mnisterstvo dopravy). Vlastníkem RZ na přání je provozovatel nebo vlastník vozidla.


Online - Pokročilý Profil 
3. 9. 2022 10:07 Odeslat příspěvek
On to rozlišuje už pořizovací poplatek.


Offline - osobne Profil 
3. 9. 2022 20:04 Odeslat příspěvek
Výše správního poplatku, že by rozhodovala o vlastnictví RZ? Co se stane s RZ na přání, když se prodá auto? Může si ji původní vlastník auta sundat z prodaného auta a dát na jiné? Já jsem přesvědčen, že takovou RZ zaregistruje Registr vozidel k vozidlu, nikoliv k člověku. Vlastníkem RZ je dle mě ten, kdo vlastní auto, ke kterému je přidělena, ať už je to RZ na přání nebo ne, je to jedno.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 22 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies