MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

T-Mobile a nekvalitní síť

Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 1. 2023 11:35 Odeslat příspěvek
Ahoj tohle je spíš takové postesknutí a zklamání, než cokoli jiného. Byl jsem dlouho u O2 a kromě ceny spokojený. Žiju a pracuji v centru Prahy a rychlost 5G sítě kolem 300-500 mbps tam, kde se pohybuji a pracuji, byly fajn. Často jsem to využíval k rychlému stažení i nahrání většího objemu dat, protože v kanceláři máme jen 100 mbps.

Po přechodu k T-Mobile se nejen snížila síla signálu - kde jsem měl dříve plno, teď 1-2 čárky, pořád se střídá LTE/5G a dokonce v přízemí našeho domu občas i Edge. Ale hlavně šíleně spadla rychlost k nějakým 10%, na co jsem byl zvyklý.

Platím sice polovinu toho, co u O2 a uvidím, jak se s tím sžiju, ale jako náraz to byl nepříjemný. A musím tedy říct, že jsem hodně zaskočený a překvapený, protože jsem nějak věřil, že T-Mobile má nejkvalitnější síť.
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
12. 1. 2023 12:35 Odeslat příspěvek
to je asi hodně vyjímka, spíše je to naopak, třeba ty rychlosti jsou +- různé, ale edge to je specialita O2, u T-M jsem to neviděl tak min 3roky nikde. A je zajímavé jak tě to donutilo i k registraci na mistni forum..


Offline - Junior Profil 
12. 1. 2023 12:37 Odeslat příspěvek
Edge jsem viděl dost často u VF v budovách. V Praze jsem zjistil, že TM má nepatrně slabší signál, ale neřekl bych, že má nekvalitní síť. Tohle se mohlo tvrdit před 20 lety, kdy mi u TM fakt padaly hovory a přerušovaly se (na různých místech).
Já měl taky dlouhou dobu O2, ale naopak bych řekl, že rychlost netu se lehce zvýšila.


Offline - Poslední varování Profil 
12. 1. 2023 12:56 Odeslat příspěvek
Vypadá to jak hodně nepovedená reklama na Kyslíka, který má obvykle šneko-net s pár Mbps a ne těch udávaných 300-500 Mbps a ještě na bezdrátu :mrgreen:


Offline - Junior Profil 
12. 1. 2023 13:01 Odeslat příspěvek
Rekord na 5g (O2) jsem viděl 413 Mbit. Ip13 mini.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 1. 2023 15:11 Odeslat příspěvek
Reklama to není, já jsem byl dlouho u Vodafone, ale když přišla vlna 5G a já zjistil, že se u nich vlastně kromě ikonky nic nezměnilo, přešel jsem k O2, která se s tím v Praze dobře rozjela. Měl jsem u nich pěknou slevu, která mi ale skončila, tak jsem šel k T-Mobile. To je celý. Nemám potřebu všechno komentovat, spíš čtu, ale tohle mě fakt zaskočilo.

Mimochodem z O2 mi nikdo ani nezavolal a nesnažil se mě udržet při odchodu s 3 čísly, taky zajímavé.

Jinak můj rychlostní rekord je z poslední doby z výletu do Mníšku, když jsme se zastavili za kamarády v Řitce - 539/91 mbps - https://imgur.com/a/GbQcXms


Offline - Junior Profil 
12. 1. 2023 17:47 Odeslat příspěvek
Indoor pokryti je slozity... na jaky ses adrese ?


Offline - Junior Profil 
12. 1. 2023 21:48 Odeslat příspěvek
U mne je to treba jinak.

O2 prumer, VF tragedie a TM super stabilni.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 1. 2023 23:58 Odeslat příspěvek
ahoj

ono opravdu zalezi kde jste, muj osobni rekord O2.

https://www.speedtest.net/result/a/8977001815

ale jejich pristup k koncovym uzivatelum a jejich ceny pokulhavaji na nasem trhu.


Offline - Junior Profil 
13. 1. 2023 09:49 Odeslat příspěvek
No a u mě VF super, O2+TM katastrofa- Brno-Líšeň. Dokonce potvrzeno paní z retenčního při odchodu od TM.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 1. 2023 18:31 Odeslat příspěvek
anonymius píše
Indoor pokryti je slozity... na jaky ses adrese ?


Kousek od Míráku.


Offline - Junior Profil 
13. 1. 2023 23:56 Odeslat příspěvek
Tak tam by mělo být kvalitně pokryto


Offline - Junior Profil 
15. 1. 2023 14:43 Odeslat příspěvek
Kámoška, co bydlí v Praze, tak je taky z LTE od T-mobile nešťastná, taky říká úplně to samé, že to jede pomalu nebo vůbec.

Já jsem z Ostravy a kolegové v práci říkají, že tady nebyl nikdy s T-Mobile na LTE problém.

Já mám naopak problém s 5G u Vodafonu, neustále se seká nebo vypadává. Chápu že teďka má 70% lidí telefon s 5G a pseudo 5G od Vodafonu jede na jedné frekvenci 2100 tak je to přetížené...


Offline - Junior Profil 
15. 1. 2023 15:41 Odeslat příspěvek
Já zkoušel VF když měli data zdarma (MFF), někdy to šlo 300 Mbit, někdy jen 8.. jak píšete, padalo to, celý takový divný.


Offline - Junior Profil 
15. 1. 2023 20:09 Odeslat příspěvek
2100MHz, vždyť to skoro wifi kmitočet, a ten už moc skrz zdi neprolézá.
Až to bude na 900MHz a níž pak to bude k něčemu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 27 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies