MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Výpověď u Vodafonu a přenos čísla

Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 3. 2023 00:18 Odeslat příspěvek
Ahoj,
podal jsem VF výpověď kvůli zdražení, služby mi mají přestat poskytovat poslední den současného zúčtovacího období (9.3.). Zároveň jsem TM předal OKU a dohodnul termín přenosu na den po ukončení smlouvy u VF (10.3.). Teď jsem se začetl do podmínek přenositelnosti VF a trochu mě jímá hrůza, že to celý selže na tom, že VF čísla 9.3. deaktivuje a neaktivní čísla se nepřenáší, je potřeba je nechat znovu aktivovat a potom přenést.

Normálně bych samozřejmě nechal smlouvu ukončit samotným přenosem, ale v tomhle případě bych musel doplácet dotaci na telefony, takže potřebuju, aby byla ukončená výpovědí kvůli zdražení, což se děje k datu zdražení. Absolvovali jste tohle někdo? Vybral jsem termín přenosu správně, nebo budu x dní bez telefonu, zatímco se budu snažit zjistit, kde se to zaseklo? 8-S
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 00:29 Odeslat příspěvek
Přinejhorším přejdi na tarif Na míru za nula.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 3. 2023 00:34 Odeslat příspěvek
Se obávám, že to mi u výpovědi kvůli zdražení nedovolí. Minimálně jejich dosavadní komunikace byla ve stylu „buď přijmi retenční nabídku, nebo služby ukončíme a sbohem“.


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 00:47 Odeslat příspěvek
Tak se zeptej, za to nic nedáš. Ne na infolince, ale na prodejně třeba. Případně přejít na předplacenku.
Nebo zkus posunout přesun u TM na dřívějšek.


Offline - Pokročilý Profil 
2. 3. 2023 19:01 Odeslat příspěvek
Jestli je den ukončení smlouvy 9.3., tak ti celý den (do 23:59) musí SIM karta ještě fungovat a deaktivaci SIM karty operátoři obvykle neprovádějí okamžitě. No a přenos čísla probíhá v brzkých ranních hodinách. Řekl bych, že to tedy všechno krásně klapne a zbytečně panikaříš :-)


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 20:59 Odeslat příspěvek
Nedávno jsem absolvoval to samé - přechod od Vodafone k T-Mob. Simkarta Vodafone byla neaktivní hned po půlnoci následujícího dne,


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 21:13 Odeslat příspěvek
A přenos proběhl nebo ne? To je to, oč tu běží.


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 21:23 Odeslat příspěvek
Samozřejmě. Po výměně simkarty se nic nedělo, ale ráno jsem telefon restartoval a už fungovala. Takže nevím, kdy přesně se zaktivnila.


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 21:32 Odeslat příspěvek
A ještě detail. Taky jsi ukončoval smlouvu "papírově"? Nebo jsi jen přenášel číslo?


Naposledy upravil dwxx dne 2. 3. 2023 21:51, celkově upraveno 1


Online - Mírně pokročilý Profil 
2. 3. 2023 21:41 Odeslat příspěvek
Citace
Řekl bych, že zbytečně panikaříš :-)

Ja taky.
Pri ukonceni smlouvy cislo zanika a nelze ho tedy prenest. Takze resit par minut okolo pulnoci je naprosto zbytecne. Mas proste na vyber bud sve cislo nebo odpusteny doplatek bonusu.
Ale mylit se je lidske, ne?


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 21:55 Odeslat příspěvek
Jakože taky bych se obával o své číslo. Přece jen konec smlouvy je konec smlouvy. K přenosu by mělo docházet mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní. Takže reálně to může být problém. Záleží jak to má (pod)Vodník ošéfované. Každopádně bych čekal při ukončení smlouvy možnost přejít plynule na předplacenku, ne ukončení smlouvy a "zrušení" čísla. Tak snad jen zbytečně plašíme a přenos klapne.


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 22:04 Odeslat příspěvek
Tak ja jsem prenasel 4 cisla z VF tento tyden. Vsechna byla pod smlouvou (neco pres 6 let). Na dotaz jestli smlouvu musim vypovidat a rusit, me rekli ze ne. Dali me hromadny OKU kod, zaridil jsem SIMkarty u Kaktusu, a dnes rano uz byly vsechna cisla prenesena.


Offline - Pokročilý Profil 
2. 3. 2023 22:06 Odeslat příspěvek
A bral jsi na tu smlouvu neco dotovaneho, co bys mel pri klasickem prenosu doplacet?


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 22:17 Odeslat příspěvek
Klasický přenos je samozřejmá věc, která proběhne jak má. Tady se jedná o ukončení smlouvy a následný přenos čísla až další den.


Offline - Junior Profil 
2. 3. 2023 23:05 Odeslat příspěvek
Nene nic dotovaneho. Proste prenosem cisla smlouva zanikla.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies