MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Vodafone tarif Odepiš

Offline - Moderátor Profil 
16. 7. 2022 15:27 Odeslat příspěvek
OK. Ceny se budou řídit podle
https://www.vodafone.cz/volani-do-zahra ... ni-volani/

Na slovenská čísla je to 5.65 Kč/min (paradoxně méně, než stojí volání do CZ mimo Vodafone s Odepiš).
Jestli konkrétně u Odepiše stále platí nějaká jiná cena pro volání na Slovensko proti této "oficiální"... se už nedá zjistit. Ale počítal bych s touto, a v případě nějaké vyšší ceny případně reklamoval s poukazem na nedohledatelnost jiné ceny volání u Odepiše.

Pokud voláte cizinci se zahraničním číslem pobývajícím dočasně na Slovensku, bude se cena řídit zemí toho cizince.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
16. 7. 2022 20:27 Odeslat příspěvek
Roamingová kalkulačka u mého čísla s Odepiš ukazuje pro EU stejné ceny, jako do jiných sítí v ČR.
Tedy dle https://www.vodafone.cz/pece/tarify-slu ... ek-odepis/

SMS do ostatních sítí v ČR 1,82 Kč
Volání do ostatních sítí v ČR 12,10 Kč


Offline - VIP uživatel Profil 
16. 7. 2022 20:41 Odeslat příspěvek
Maximální ceny mezinárodních hovorů v rámci EU je regulovaná, platí co psal 5uch.
https://www.mpo.cz/cz/e-komunikace-a-po ... i--246132/


Offline - Moderátor Profil 
17. 7. 2022 01:02 Odeslat příspěvek
dayslypper píše
Roamingová kalkulačka u mého čísla s Odepiš...

SMS do ostatních sítí v ČR 1,82 Kč
Volání do ostatních sítí v ČR 12,10 Kč


To je ale roaming a to je něco jiného než volání do zahraničí - tyhle věci mají rozdílné ceníky.

Pro pořádek:
- Jsem se svým CZ číslem v CZ a volám CZ číslo +420 => domácí volání bez ohledu na to, v které zemi volané číslo je
- Jsem se svým CZ číslem v CZ a volám zahraniční číslo s jinou předvolbou než +420 => zahraniční volání bez ohledu na to, v které zemi volané číslo je (klidně může být vedle mne, ale je to pro mne zahraniční volání, protože CZ síť musí nejprve oslovit zahraniční síť, a ta volané číslo najde a spojí)
- Jsem se svým CZ číslem v zahraničí a volám nebo přijímám hovor => roaming, moje číslo roamuje (potuluje se) v cizí síti

Jo, a pokud se nepletu... ještě jedna pikantnost:
pokud jsem v EU roamingu, tak volání do exotičtějších zemí roamingové zóny 2 a 3 vyjde výrazně, ale výrazně levněji, než kdyby se ta samá země volala z CZ přes zahraniční volání - z roamingu je to za 7.47 Kč/min, z domova až 42.35 Kč/min
A s většinou tarifů (výjimkou je třeba ten Odepiš) v EU roamingu vyjde levněji i volání do všech EU zemí (tedy do CZ, do EU země, ve které se nacházíte... a vlastně i do všech ostatních):
z EU roamingu volání za ceny jako domácí volání do sítě jiného operátora (uplatní se volné minuty, neomezené volání...), z domova za 5.65 Kč/min.

Viz ceník zahraničního volání: https://www.vodafone.cz/volani-do-zahra ... ni-volani/
a roamingového volání: https://www.vodafone.cz/roaming/world-r ... %20K%C4%8D


Offline - Pokročilý Profil 
17. 7. 2022 23:39 Odeslat příspěvek
No a to je přesně paradox který vyvolala regulace EU roamingu - protože zahraniční volání (z domácí sítě na zahraniční prefix) není regulováno tak to pěkně Čecháčkům vosolíme. Sice o něco později přišli opové s hybridem net call který byl levnější pro mezinárodní hovory ale i tak buď volné minuty do zahraničí v tarifu (VDF) nebo VoIP.


Offline - VIP uživatel Profil 
18. 7. 2022 05:18 Odeslat příspěvek
V rámci EU mezinárodní volání regulováno také je, viz můj předchozí příspěvek.


Offline - Pokročilý Profil 
18. 7. 2022 09:58 Odeslat příspěvek
Jenže to se jedná o mezinárodní volání v rámci roamingu. A souhlasí to přesně s mým předchozím příspěvkem stačí číst ;-)


Offline - VIP uživatel Profil 
18. 7. 2022 11:45 Odeslat příspěvek
Cituji:
"Od 15. května 2019 začne v rámci Evropské unie platit nový cenový strop pro všechny mezinárodní hovory a SMS v rámci EU. To znamená, že lidé budou při volání ze své země do jiného státu EU platit nejvýše 19 centů za minutu hovoru. Zaslání SMS zprávy je přijde na maximálně 6 centů. Obě ceny jsou bez DPH."

To není o roamingu.


Offline - Pokročilý Profil 
18. 7. 2022 12:48 Odeslat příspěvek
Aha nepochopení z mé strany. A skutečně čeští operátoři účtují za volání na zahraniční EU čísla jen 19 centů jako maximum?

-- 18. 7. 2022 13:56 --

Tak to čumím u Téčka pro všechny tarify volání do EU zemí 5,66/min. a SMS 1,78 (takže Twist až na Twist plus má taky levnější SMSky na EU čísla). Tak to mi úplně uniklo. Takže i u odepiše bude levnější volat třeba na slovenskou O2 kartu kterou má sousedka ;-)


Offline - Moderátor Profil 
18. 7. 2022 14:44 Odeslat příspěvek
hauzz píše
Takže i u odepiše bude levnější volat třeba na slovenskou O2 kartu kterou má sousedka ;-)


To ano. A u Odepiše to tak bylo i v minulosti - dohledal jsem starý ceník, kde u Odepiše byla jiná tarifikace a cena volání na Slovensko než u ostatních tehdejších tarifů:

ceník z března 2005 píše
Odepiš do Slovenské republiky ve špičce 10.59 Kč a mimo špičku 4.17 Kč (tarifikace 30+1)
U jiných tarifů: Slovensko, Rusko, Ukrajina - 8.33 Kč (tarifikace 60+1)
Region 1 - 11.31 Kč
Region 2 - 11.31 Kč
Region 3 - 29.75 Kč
Region 4 - 35.00 Kč


Odepiš na Slovensko (a vlastně i do regionů 0,1 a 2) vycházel i ve špičce o fous levněji, než volání do cizí sítě.
A na Slovensko mimo špičku levněji než volání do vlastní sítě po vyčerpání volných minut.


Offline - Pokročilý Profil 
18. 7. 2022 15:43 Odeslat příspěvek
Jen na Ukrajinu je do odvolání cena u Téčka 2kč/minutu nebo SMS.


Offline - Moderátor Profil 
18. 7. 2022 21:39 Odeslat příspěvek
Dočasná nabídka VF pro Ukrajinu je velkorysejší:
Citace
Každý zákazník má automaticky k dispozici 100 minut měsíčně zdarma pro volání z území ČR na Ukrajinu. Za volání nad rámec volných jednotek Vodafone účtuje 1 Kč/min (včetně DPH). Platí do odvolání.


Offline - Pokročilý Profil 
19. 7. 2022 06:46 Odeslat příspěvek
Tak hlavně aby byli velkorysí pro původní obyvatele této země.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 1. 2023 08:40 Odeslat příspěvek
Na cca 53 Kč měsíčně.


Offline - Junior Profil 
28. 1. 2023 10:07 Odeslat příspěvek
Lze tento tarif jeste sehant, nove aktivovat?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další stránka
Stránka 41 z 45 [ Příspěvků: 661 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies