MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Vodafone tarif Odepiš

Offline - Pokročilý Profil 
19. 7. 2019 17:45 Odeslat příspěvek
Žádná urážka, jen poukázání na manipulaci. Ono opravdu není totéž 400 minut volání a 400 minut volání do vlastní sítě.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2019 18:00 Odeslat příspěvek
Tarif odepiš měl ale vždy volné minuty jen do vlastní sítě. I sms u tohoto tarifu jsou do vlastní sítě o cca 75% levnější.
Před rokem 2014 stal tento tarif 12 kc a bylo v něm 40 minut. Po tomto roce se zdražil na 49 kc a počet volných minut stoupl na 400.
Jak zde bylo již uvedeno pro lidi kteří volají především v rámci vlastní sítě je tento tarif ideální.


Offline - Moderátor Profil 
19. 7. 2019 18:37 Odeslat příspěvek
roy1 píše
Žádná urážka, jen poukázání na manipulaci. Ono opravdu není totéž 400 minut volání a 400 minut volání do vlastní sítě.


Dobře, i já se omlouvám za nepřesnost... bral jsem to stručně v kontextu toho, co se o tom tarifu všeobecně ví a co několikrát v téhle diskusi (i ode mne) zaznělo. Pravda, před jejím oživením, dloooho bylo tohle vlákno u ledu.

Nicméně srovnávat můj příspěvek (který se snažil o pomoc a zabýval se jen podstatou problému, ne tím všeobecně známým okolním kontextem) se Sputnikem (propracované a vědomé manipulace a dezinformace) vnímám jako věc hodně přes čáru (na ruskou propagandu jsem dost alergický).


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2019 19:40 Odeslat příspěvek
ja odpadavam jak to nektery zebraci prodavaj za peti kilo.


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2019 19:59 Odeslat příspěvek
Každý obchod je věc nabídky a poptávky.......pokud to někdo kupuje......... proc ne.


Offline - Moderátor Profil 
19. 7. 2019 20:29 Odeslat příspěvek
@Mirek P.
přesně tak... navíc - nabídka je čím dál omezenější, nový Odepiš pořídit nejde. Pokud někdo včas "nenasyslil" čísla s Odepišem, tak na tom majlant nevydělá. Nějaké obchodování s Odepiši se rozjelo v době, kdy nastalo to drobné zdražení a navýšení počtu minut... tehdy to přestalo být zajímavé pro ty, co měli Odepiš v šuplíku nebo nějakém zabezpečovacím zařízení a naopak to začalo být zajímavé pro ty, co nechtěli dát za (pro někoho prakticky neomezené) volání do vlastní sítě několik stovek.

Teď bych řekl, že je to už jen o tom, že se někdo skutečně chce zbavit Odepiše a ví, že je docela vzácnost, tak to za úplatu nabídne. 500 Kč mi přijde přiměřeně, 1000 a víc Kč už nedává smysl.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 7. 2019 06:17 Odeslat příspěvek
Kdykoliv ten tarif může skončit ovšem. Platit za něj nějak moc extra není rozumné.


Offline - Junior Profil 
20. 7. 2019 11:20 Odeslat příspěvek
wit.cz píše
Kdykoliv ten tarif může skončit ovšem. Platit za něj nějak moc extra není rozumné.



I kdyby tento tarif skončil okamžitě, tak vlastně žádná škoda.

-- 20. 7. 2019 12:49 --

5uch píše
@Mirek P.

"... začalo být zajímavé pro ty, co nechtěli dát za (pro někoho prakticky neomezené) volání do vlastní sítě několik stovek.

Teď bych řekl, že je to už jen o tom, že se někdo skutečně chce zbavit Odepiše a ví, že je docela vzácnost, tak to za úplatu nabídne. 500 Kč mi přijde přiměřeně, 1000 a víc Kč už nedává smysl.
"

Podle mě je Odepiš dávno za zenitem a jen blázen by dal za tento tarif 500 Kč a ještě tuším asi 100 Kč za přepis.

Jestli o tom nevíš tak u předplacené karty od Vodafone s jakýmkoliv tarifem je možné nastavit již velmi dávnou dobu neomezené volání do vlastní sítě za 99 Kč s nehrozí volání mimo Vodafone za 12,10 Kč pokud selže hláška že voláte mimo Vodafone.
Navíc pokud ke kartě přiřadí rodné číslo s věkem nad 60 roků tak to pak vychází měsíčně na 74,25 Kč.
Další sleva se dá získat tím že den až pět dní před obnovením balíčku dobiji kredit za 250 Kč a následně dostanu bonus 50 Kč asi s týdenní platností který lze využít na platbu toho balíčku. Tím pádem pak daný měsíc vyjde jen na 24,25 Kč.
Pokud by to někdo využíval výhradně jen jako neomezenku do Vodafone tak potřebuje na jeden rok celkový kredit 892 Kč. V tomto případě stačí jedno za čtyři měsíce dobít 250 Kč (pak celkově 300 Kč - 250 Kč + 50 Kč bonus) a toto dobiti bude jen třikrát za celý rok. Takže za 750 Kč za celý rok je pak následně na volalní 100% neomezenka za 62,50 Kč měsíčně.


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
20. 7. 2019 12:43 Odeslat příspěvek
Kdyz se dobiji v Aplikaci Muj Vodafo e a plati se kartou, tak je k bonusu 25% navic jeste dalsich 10 az 20 % dobijeneho kreditu. Zalezi jak to ma zrovna Vodafone nastavene.


Offline - Moderátor Profil 
20. 7. 2019 13:04 Odeslat příspěvek
Zdenek.Moravia píše
Podle mě je Odepiš dávno za zenitem


To samozřejmě je, už jen proto, že ho operátor řadu let nenabízí (ani jako podpultovku)

Zdenek.Moravia píše
...a jen blázen by dal za tento tarif 500 Kč a ještě tuším asi 100 Kč za přepis.


Nebyl bych tak přísný... I kdyby proti dále zmíněné předplacence s balíčkem neomezeného volání do VF za 99 Kč kupující ušetřil 50 Kč měsíčně, má to do roka zpět. Takže nějaký smysl to dává. Samozřejmě - bavíme se o bagatelní částce, která měsíčně nezaplatí ani dvě piva.

Zdenek.Moravia píše
Jestli o tom nevíš tak u předplacené karty od Vodafone s jakýmkoliv tarifem je možné nastavit již velmi dávnou dobu neomezené volání do vlastní sítě za 99 Kč s nehrozí volání mimo Vodafone za 12,10 Kč pokud selže hláška že voláte mimo Vodafone.


Vím.
Jedna z nejlepších aktuálních nabídek VF. Ale pro mne je Odepiš pohodlnější i výhodnější (400 min mi stačí, inkaso, neřeším nízký kredit). Jediná nevýhoda je jak píšeš - člověk musí být na pozoru před voláním do cizí sítě. A pokud někdo z cizí sítě přešel pod VF a pak zase odešel, tak to člověk zjistí až z vyúčtování. 8-)
Pokud by Odepiš byl zrušen, uvažoval bych o tom.

Vím i o slevě pro lidi 60+, nevím o těch vychytávkách s dobíjecími bonusy (dík za info), i když je to docela složité.


Naposledy upravil 5uch dne 20. 7. 2019 13:09, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
20. 7. 2019 13:07 Odeslat příspěvek
Zdenek.Moravia - ano, mas v podstate pravdu, ale vetsina lidi neni zvedava na nejake "hlidani" kreditu, dobijeni, sledovani jakou ma zrovna operator akci atd.... Typicky uzivatel taridu Odepis vola prevazne rodine pricemz vi, ze vola do Vodafone. Cena SMS v ramci site je dalsi aspket, v cem je Odepis vyhodny.


Offline - Junior Profil 
20. 7. 2019 13:53 Odeslat příspěvek
5uch píše
Zdenek.Moravia píše


Vím i o slevě pro lidi 60+, nevím o těch vychytávkách s dobíjecími bonusy (dík za info), i když je to docela složité.


S tím bonusem 50 Kč za běžné dobití to není vůbec složité jak to na první pohled vypadá.
Když v hlavní nabídce předplacených karet klikneš na "Odměny za dobití" tak se objeví info k odměnám za věrnost s odkazem na zaregistrovaní.
Tam se dozvíš to po zaregistrovaní za každé dobití alespoň za 250 Kč bude dobíjený kredit navýšen o Extra kredit 10% z dobíjené částky pokud jste u Vodafone méně než tři měsíce nebo 20% Extra kreditu pokud je zákazník u Vodafone déle než tři měsíce.
Tento extra kredit má platnost sedm dní a není ho možné použít jen na platby třetí strany.

Jinak o dalším bonusu navíc přes platební kartu jak tu někdo zmínil jsem ani nevěděl.


Offline - Junior Profil 
16. 7. 2022 12:59 Odeslat příspěvek
Vodafone tarif Odepiš + volání do zahraniční Vodafone sítě v EU
Mám dotaz, jestli se volné minuty uplatňují i v případě, že volám do zahraniční Vodafone sítě v EU.


Offline - Moderátor Profil 
16. 7. 2022 13:20 Odeslat příspěvek
Tohle není záležitost tarifu Odepiš, pravidla volání do zahraničí, domácího a roamingového platí obecně.

a) Ne, volné minuty se neuplatní.
Pokud myslíte volání z Česka na čísla s jinou mezinárodní předvolbou než českou +420.
Volání do zahraničí je volání do zahraničí, s přemrštěnými cenami - bez ohledu na síť volaného cizince s číslem jiné země. Cena se řídí jen zemí (pásmem) čísla volaného. Odepiš měl kdysi odlišné ceny volání do zahraničí než jiné tehdy platné tarify - tuším, že se volalo levněji na Slovensko a tuším že i do Maďarska nebo Rumunska. Zda to platí i teď netuším, v oficiálním ceníku se o Tarifu Odepiš již dlouho nic nepíše.

b) Ano, volné minuty se mohou uplatnit.
Pokud myslíte volání z Česka na české číslo +420 někoho pobývajícího v zahraničí.
Platí se podle cen volání v Česku (nemusíte vědět, že je volaný právě v zahraničí, a přitom musí platit princip "zákazník má o útratě za své služby přehled a má útratu pod kontrolou"). Je jedno, v jaké zemi a jaké síti se momentálně volaný nachází. Vy při volání na číslo s českou předvolbou +420 platíte vždy domácí hovor, on roamingové poplatky podle země, kde se nachází (pokud hovor zvedne).
Takže ano... pokud má volaný číslo od českého Vodafonu, voláte mu z volných minut. A to nejen při jeho pobytu v EU, ale kdekoli na světě, v jakékoli síti.

Poznámky k historii pravidel roamingu
Kdysi dávno platilo (u Oskara), že cena služeb v roamingu se mohla v rámci jedné země měnit podle operátora, v jehož síti člověk roamoval... ale už dlouho se ceny řídí jen zemí a tarifním pásmem, do které země spadá (je to přehlednější a jednodušší, ale zase jsou ty ceny tak nějak celkově vyšší).

Vzhledem k platným regulacím EU roamingu byl Odepiš po nějakou dobu použitelný i pro roamingové volání z EU zahraničí - cena hovoru na jakékoli CZ číslo ze zahraničí klesla na nějaké 3 Kč. Jak ale regulace postupovaly k pravidlu "Volání z EU jako z domova", tak se to proti Odepiši obrátilo - zatímco u většiny tarifů cena volání klesla (volá se z volných minut, resp. spousta lidí volá neomezeně za domácí paušál), z Odepiše se teď volá na jakékoli domácí číslo z EU za 12 Kč. Takže paradoxně zlevnění EU romaingového volání ho u Odepiše zdražilo.


Offline - Junior Profil 
16. 7. 2022 14:48 Odeslat příspěvek
Díky za podrobnou odpověď. Měl jsem namysli případ a) (volání někomu, kdo má SIM od zahraničního Vodafonu).

Konkrétně jsem měl namysli Slovensko, ale tam ani Vodafone není.
https://www.vodafone.cz/roaming/slovensko/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 45  Další stránka
Stránka 40 z 45 [ Příspěvků: 661 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies