MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Vodafone 3G: výstavba, zkušenosti

Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 11. 2006 15:55 Odeslat příspěvek
Chtěl bych se zeptat jak to bude s 3G sítí u vodafonu, jestli bude pokračovat ve výstavbě nebo svou 3G síť nikdy nebude mít? :hm
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
4. 11. 2006 15:57 Odeslat příspěvek
Xlives: Vzhledem ke spolupráci s T-Mobile při výstavbě sítí se dá očekávat, že 3G bude u VF v budoucnu spuštěna.


Offline - Pokročilý Profil 
4. 11. 2006 15:59 Odeslat příspěvek
Vodafone proste 3g síť oficiálně zastavil. nyni spolupracuje s T-MOBILE na rozvoji infrastruktury, tak uvidime, co z toho bude.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2006 17:34 Odeslat příspěvek
VF nebude mit 3G sit, jelikoz je v celosvetove krizi. Takze veskere investice jdou akcionarum.
Takz jedina moznost je spojeni pres 3G s TMOBILE.


Offline - Pokročilý Profil 
4. 11. 2006 21:23 Odeslat příspěvek
Zajímalo by mě, o jakou síť se bude jednat. Buď o nějakou v nelicencovaném pásmu, nebo o UMTS, pro kterou jako jedinou má koupenou licenci. Takže UMTS nakonce možná u Vodafonu bude.

Jestli se o tom stále jenom jedná, tak může být pravděpodobné, že zakopí licenci na jiný kitočet a poté začnou síť společně budovat


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2006 21:26 Odeslat příspěvek
Já doufám, že se dočkáme alespoň videovolání a mobilní TV. Uvažuji o koupi N73 u VF.


Offline - Pokročilý Profil 
4. 11. 2006 21:51 Odeslat příspěvek
No tak Videovolání je záležitostí hlavně UMTS, na niž má Vodafone stále licenci. Podle mě budou s T-Mobilem budovat UMTS TDD, tedy tu klasickou co má O2 od začátku, podporující Videohovory.

T-Mobile by na tom byl dobře, podobně jako na Slovesku. Měl by dvě podobné technologie, které by měli různé výhody. Jedna už dobře zavedený Internet 4G a druhá podporující také Videohovory a zároveň třeba HSDPA. No uvidíme


Offline - Pokročilý Profil 
4. 11. 2006 22:03 Odeslat příspěvek
mam pocit, ze UMTS TDD je to, co ma od počátku t-mobile. tedy ta čistě datová. O2 na FDD. Ale treba se mýlím:)


Offline - Pokročilý Profil 
4. 11. 2006 22:22 Odeslat příspěvek
Sakra ! A to jsem chtěl dodat, že se mohu mýlit a může to být naopak. Soletl jsem se. Takže TDD (jako T-mobile) má zatím pouze T-Moble a FDD je klasická varianta, kterou má zatím pouze O2.

To co jste tu napsali kluci jsem myslel, jen jsem to nedokázal vyjádřit písmeny...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2006 22:57 Odeslat příspěvek
[b]Zajímá mě: Když má český Vodafone licenci na UMTS do 1.1.2008, musí to do tohoto data spustit nebo může odložit spuštění na jiný termín?[/b]


Offline - Junior Profil 
4. 11. 2006 23:07 Odeslat příspěvek
Co všichni stále vidíte na videohovoru? U nás to zatím rok provozuje O2 a pokrytí se stále rovná nule. Zvuk při videohovoru je vážně děsný, srovnatelný s vysílačkou. Osobně jsem očekával mnohem víc. Zatím vidím výhodu 3G pouze na data a to zatím O2 nevyužívá.
V tuto chvíli je pro mě mnohem cennější (a rychlejší) EDGE (CDMA, 4G).
R.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2006 23:08 Odeslat příspěvek
Dobře, ale dostane nějaké pokuty nabo sankce... Nebo nic ...?


Offline - Junior Profil 
4. 11. 2006 23:26 Odeslat příspěvek
Fíla: přesně tak. Zatím vede EDGE a to jen díky tomu, že je to přímo v telefonu. Jen nevím proč to u nás pochopil pouze t-mobile. Zrovna dneska jsem zjistil, že EDGE už mám i na chalupě. T-mobile, díky moc...
R.


Offline - Pokročilý Profil 
4. 11. 2006 23:58 Odeslat příspěvek
Fíla: Ale to si VF nedovolí 3G nespustit, proto se pustil do partnerství s TMO. Sám by na to neměl v této době peníze, protože firma prochází už tak dost bolestnou restrukturalizací. Takže se neobávám, že by se VF nepodařilo spustit do 1.1.2008 Prahu pokrytou aspoň 50% signálu 3G sítě.


Offline - Junior Profil 
5. 11. 2006 00:02 Odeslat příspěvek
Ale Vodafone už musí mít nějakou síť vybudovanou. Přece ji budoval, než oficiálně oznámil, že nebude pokračovat ve výstavbě.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Další stránka
Stránka 1 z 79 [ Příspěvků: 1173 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies