MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

BlackBerry Passport

Offline - Junior Profil 
30. 3. 2015 01:13 Odeslat příspěvek
tak backup, update a pomerne sklamanie aj keď dáta sa snáď nestratili žiadne
získal som tieto nevýhody:
- slabý príjem wifi - predtým 5 sietí, teraz obtiažne moju domácu 2.5MHz, 5MHz sa ani nechytá (o tomto probléme som čítal)
- nemožno vypnúť niektoré oprávnenia aplikácií k dátam - napr. AppStore (a ďalšie app) má natvrdo zapnutý prístup k lokalizačným dátam a nedá sa vypnúť. Načo to appstore potrebuje?
- nová app uloženie hesiel do telefonu. Díky, nepotrebujem a nechcem
- BBlink funguje s kontaktami ešte o trochu horšie ako predtým

zlepšenia
- kalendár, konečne normálne vidno kde sú naplánované stretnutia. Aj denný prehľad je skutočne prehľad

inak nevidím žiadnu zmenu. Hub je rovnaký ako predtým (ale tento je a bol perfektný), LED nevidím, že by sa dala nastavovať inak ako zap/vyp. 8-S
pokiaľ pôjde downgrade na pôvodnú verziu silne budem o ňom premýšľať
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
30. 3. 2015 15:24 Odeslat příspěvek
tak jsem si blb hodne naběh:
- dneska 2x SIM error. Po restartu telefon běží opět, blbě je, že jsem nepřístupný a nevím o tom
- v aplikaci hovory mám pouze čísla, ne jména - všechny jsou "unknown". Ale v hubu jsou jména.
crazy *****


Offline - Junior Profil 
30. 3. 2015 20:50 Odeslat příspěvek
Panove, planuji koupit BB Passport a nekteri me desite tim udajne "nepovedenym" updatem systemu...


Offline - Junior Profil 
3. 4. 2015 16:27 Odeslat příspěvek
Nejsou to plošné problémy, má je jen menšina uživatelů. Přičemž už vyšly nějaké další opravné updaty.


Offline - Junior Profil 
3. 4. 2015 17:42 Odeslat příspěvek
@ Dagy2 , nechal bych si vymenit simkartu.


Offline - Junior Profil 
3. 4. 2015 18:34 Odeslat příspěvek
1/ Ano to už som čítal. Moja simka bola ale menená niekedy v novembri.
2/ nainštaloval som už "apdejt-apdejtu" ktorý mal riešiť zvonenie a iné problémy. Skutočne zvonenie je v poriadku, displej nebliká.
3/ pozitívne zmeny ktoré som si všimol v update
- podstatne lepší prehľad v kalendári
- profily rovnako ako v starých nokiách - vonku, len hovory, len vibrovanie, tichý a podobne. Ale toto mne osobne príde už dnes k ničomu - osobne potrebujem mať len možnosť vypnúť zvonenie keď sedím so zákazníkmi. V tomto update už v rychlých nastaveniach nie je modrá ikonka pri aktivácii stíšenia. Je tam síce preškrtnutý zvonček ale biely, takže si väčšinou nevšimnem že je stále aktívne stlmenie zvonenia a ujde mi hromada hovorov. Malá ikonka na displeji, že zvonenie je stíšené tam síce je, ale príliš malá...
4/ Podarilo sa mi naládovať kontakty z outlooku cez USB, tak ako to potrebujem.
Backup ktorý som urobil pre update bol viac-menej v tomto ohľade nepoužiteľný. v telefone som mal účet môjho PC vytvorený BBlinkom. Po naládovaní backupu tam tento účet vznikol, boli v ňom kontakty, takže som mohol hľadať v zozname podľa mien a tiež vytáčať čísla. Ale BBhub nepoznal čísla - všetky sa tvárili ako neznáme, po vypnutí a zapnutí už nepoznal telefon ani vyzváňajúce čísla a prichádzajúce SMS: Dokonca ani po vytočení čísla z kontaktov v hube sa tento hovor zobrazil ako volanie na neznáme číslo. Musel som kompletne vymazať všetky čísla a účty z telefonu a naládovať cez bblink znova.
5/ mám pocit, že tel sa stal nespoľahlivý - okrem výpadkov siete (síce sa už viac neopakovali), sa mi teraz stáva, že telefon neodošle SMS. Po niekoľkých hodinách tvrdí, že správa je nedoručiteľná, dnes dokonca písal že aplikácia pre posielanie SMS nie je nainštalovaná. Po poslaní SMS na moje vlastné číslo naraz vysypal niektoré neodoslané SMS-ky.
6/ sľubované nastavenie LED signalizácie je vlastne len možnosť prideliť farbu kontaktom - šéf červená, kamaráti zelená a pod. tak toto nepotrebujem...

idem skúsiť downgrade. S pôvodným softom to bol telefon absolutne totálna špica, všetkým jedine možno doporučiť po skúsenostiach s Nokiami, i5, vlajkový android od Alcatelu.


Offline - Junior Profil 
5. 4. 2015 10:58 Odeslat příspěvek
downgrade na 1.3.0.908 bez problémov pomocou autoloadera za ca10 min.
Všetko opäť funguje OK. :tleskani


Offline - Junior Profil 
5. 4. 2015 12:41 Odeslat příspěvek
alfan píše
Panove, planuji koupit BB Passport a nekteri me desite tim udajne "nepovedenym" updatem systemu...


Kup Passport! Obcas se update nepovede, ale to je snad u vsech mobilu. Jen u Passportu to zamrzy, protoze kazdy ceka, ze vsechno na nem bude tak dokonale, jak je to dokonala vec :D.


Offline - Junior Profil 
9. 4. 2015 09:05 Odeslat příspěvek
alfan, kup ho, nebudeš ľutovať pokiaľ vyžaduješ "normálny" spoľahlivý biznis telefon, ktorý vydrží 3÷5 dní bez nabíjania a nie playstation s tisíckami zbytočných aplikácií.
Ja som mal len ťažkú obavu, že nebudem schopný urobiť downgrade po nepodarenom update. Chvíľu mi trvalo hľadať po forach kde najdem pôvodný FW. Ale je to jednoduchšie než som nakoniec očakával.
ajfon a tamtung ma dnes každý pako, passport zaujme každého!


Offline - Junior Profil 
9. 4. 2015 09:16 Odeslat příspěvek
Tak s tou vydrzi bych ubral - ale je to po dlouhe dobe telefon, ktery vydrzi od rana, kdy ho vytahnu z nabijecky, do vecera, kdy ho do nabijecky strcim zpet. Pravda, ze pulku spotreby dela jedna aktivni BBM skupina, takze verim, ze lidem, co v ni nejsou, vydrzi dva dny :).


Offline - Junior Profil 
9. 4. 2015 14:40 Odeslat příspěvek
u mňa:
- nabité na 100% v utorok o 24:00h
- 2 noci komplet rádio cez sluchátka t.j. spolu ca 10 hodin
- 2x pol dňa rádio cez repro, t.j. spolu ca 12 hodín
- telefonáty ca 150 minut
- bez WiFi, bez prenosu mobilných dát, len 10min Skype telefonát
- bluetooth v aute ca 5 hodin, z toho 15 min aktivne telefon

zvyšok je v tomto okamihu 20% baterky - do polnoci to vydrží, takže plné dva dni v tomto režime.


Offline - Moderátor Profil 
5. 8. 2015 07:19 Odeslat příspěvek
Nový BB Passport Silver http://blackberryczech.cz/2015/oficialn ... nost-v-cr/


Offline - Junior Profil 
11. 8. 2015 21:13 Odeslat příspěvek
Dá sa niekde zrušiť neustále vyhľadávanie nového SW ?
Mám origo sw s čím to bolo dodané s ktorým som max spokojný. Pri každom pripojení na WiFi alebo mobilné dáta neustále v HUB-e otravuje nová a nová správa že je k dispozícii 1779. Ten ale ja nechcem, okrem lepšieho kalendára mal telefon s ním len problémy.


Offline - Junior Profil 
15. 8. 2015 17:45 Odeslat příspěvek
Nastavení - Aktualizace SW - Možnosti


Offline - Junior Profil 
17. 8. 2015 09:39 Odeslat příspěvek
hm, bohužel... asi ne.
v nastavení-aktualizace SW- možnosti je prepínač "automaticky stahovat a instalovat aktualizace software". Ten mám samozrejme vypnutý.
tým som zabránil aby sa aktualizácia automaticky nevykonala.
Ale BB napriek tomu prítomnosť nových SW vyhľadává neustále po každom pripojení na wifi alebo data mobilného operátora. Výsledkom je neustála červená upomienka "oznámení" v hube a na zamykacej obrazovke telefonu. Vymažem oznámenie a za hodinu som niekde, kde nájde spriatelené wifi a je tam upomienka znova.
zaujímavé že upomienky na iné SW ako napr. nová verzia blendu prišla len raz.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další stránka
Stránka 7 z 10 [ Příspěvků: 138 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies