MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

BlackBerry Passport

Offline - Junior Profil 
12. 10. 2015 08:20 Odeslat příspěvek
Bežím na posledním a bez problému, každopádně doporučuju to upgradovat stylem odzálohovat, hard reset, upgrade, hard reset, obnovit zálohu, tím se vyhneš většině problémů
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
12. 10. 2015 11:55 Odeslat příspěvek
co si mám představit pod hard reset? v menu volba do továrních nastavení?


Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 10. 2015 12:02 Odeslat příspěvek
Ano.


Offline - Junior Profil 
3. 5. 2016 22:06 Odeslat příspěvek
aktualizoval jsem OS nějaký měsíc dozadu na verzi 10.3.2.2836.
Dostávám denně stížnosti od mých partnerů, že není možno dovolat se moje číslo. Po vytočení je krátké zapípání v telefonu volajícího a konec.
Viděl jsem dvakrát na vlastní oči 3 vytočení za sebou v průběhu 10 minut a pokaždé stejně.

Máte někdo podobně špatné zkušenosti? Uvažuji downgrade nebo bohužel výměna tohoto jinak geniálního stroje za iphone6


Offline - Moderátor Profil 
3. 5. 2016 23:16 Odeslat příspěvek
A nepomohl by znovu hard reset = obnova továrního nastavení?


Offline - Junior Profil 
4. 5. 2016 18:01 Odeslat příspěvek
To je asi nejmenší problém udělat ho. zkusím.
jinak je to uživatelsky absolutně nejlepší fon na trhu.


Offline - Junior Profil 
4. 11. 2016 22:09 Odeslat příspěvek
Zdravím, zvažuji teoretickou výměnu stávajícího iPhonu 5 za tento extravagantní telefon. Důvodů je hned několik, ale hlavně mé zavinění, že jsem si poškodil přední sklo a oprava se již v tuto chvíli nevyplatí. Jinak mi telefon v podstatě vyhovoval. Na Passportu mě hold láká ta originalita a klávesnice, která funguje jako touchpad. Aspekty jako fotoaparát jsou uspokojívé. Nicméně nastává chvíle, kdy nevím, jak to bude s appkama. Hlavním komunikačním nástrojem je u mě Facebook Messenger. Prý jsou zprávy z Facebooku v tom Hubu, jak to celé funguje? Budou mi nadále chodit zprávy tak, jako předtím na iPhonu, nebo budu muset instalovat Androidí Messenger? Ten mi totiž nevyhovuje. Další věc je vestavěná fb appka, bude i nadále kompatibilní? Chodí na ni updaty? Jak je to s Android appkami jako je Instagram, Snapchat, Spotify(není náhodou i na BBOS?) nebo třeba takové VSCO? Má někdo tady z vás Passport a mohl by se pochlubit reálnými zkušenostmi? Jinak Passport mi asi ve všem vyhovuje a cena z druhé ruky je více, než příznivá. Full konektivita, dobrá baterie, foťák, stereo repro... a hlavně plynulost a celý ten systém! Jinak co se foto-appky týče, má okamžitou odezvu na pořízení snímku? Jako je tomu u iPhonu? Díky za případné rady.

Ještě co se týče smajlíků, jsou kompatibilní s dalšími platformami? Jdou používat v Instagram stories?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 11. 2016 23:48 Odeslat příspěvek
BB OS 10 je mrtva platforma.
Pokud cekate, ze vam budou bez problemu fungovat aplikace, vyberte si android nebo apple.

Samotna aplikace FB na BB OS 10 je jiz nejaky cas pouze zastupce, ktery otvira webovou stranku.
Nativni aplikaci byl zrusen vyvoj a neexistuje.

Passporta (predtim jsem mel BB Q10) jsem mel asi pul roku a byl to super telefon, ale ta jeho gesta a HUB uz nedokazou vyvazit negativa jako nedostatek naprosto zakladnich aplikaci jako internetove bankovnictvi, pouzitelne jizdni rady a nepadajici kecaci programy a dalsi.

V dnesni dobe si myslim, ze to jsou leda vyhozene penize.


Offline - Moderátor Profil 
5. 11. 2016 00:15 Odeslat příspěvek
BB Passport SilverEdition je opravdu krásný kus hardware, no kvůli aplikacím a možnosti customizace bych vzal neméně zajímavý BlackBerry Priv


Offline - Junior Profil 
5. 11. 2016 07:23 Odeslat příspěvek
Pokud Vám nevadí používat místo aplikaci prohlížeč tak vřele doporučuji. Kupte si zánovní, když tak zase prodate.


Offline - Junior Profil 
5. 11. 2016 11:24 Odeslat příspěvek
V podstatě by to asi tak bylo, když tak, tak z druhé ruky na zkoušku. Alwe pokud tady někdo z vás má Passport/cokoli s BB10, tak by bylo fajn, kdyby mohl zkusit ty appky psané výše. Hlavně jde o to, aby to nějak přijímalo zprávy tak, jako se mi teď děje přes Messenger na iOS(příjde zráva, zazvoní/zavibruje) a uměl odesílat obrázky a emotikony, umělo publikovat na Instagram, fungující VSCO na úpravu fotek, aby to nějak hrálo(což bude, díky stereo repro a fungujícímu Spotify), aby to navigovalo, mělo full LTE, umělo hotspot, drželo na baterii a bylo něčím zajímavé. Priv je drahý a má problémy s optimalizací a stejně, ta výsuvná klávesnice - to už není ono. Passport je hold vyjímečný nejen svým vzhledem ale i (bohužel už asi mrtvým) systémem, který se skvěle ovládá gesty a je maximálně plynulý za každé situace. Taky(stejně jako iOS) nemá problémy s přetáčením například na šířku. Což se o Androidu říci nedá. Dále pak fotoaparát netrpí takovým tím rozmazáváním(agresivní odšumování), což byla jedna z věcí, která se mi líbila na iPhonech. Když tam je šum, ale je +- zachována ostrost, tak převod do černobíla zachrání vše. Když je to mázlé, tak s tím neudělám nic. Takže (ačkoli to zní velmi zvláštně) se rozhoduju v podstatě mezi Passportem a iPhonem SE. Problém je, že v poslední době na iOS 10 slyším samá negativa a od 9 se tam změnilo dost věcí, bohužel k horšímu. Jsou to třeba takové kravinky, ale absence "Slide to unlock" mě docela vadí, nevím, asi už síla zvyku. Passport má "Slide to unlock", ale směrem nahoru. Taky bude Passport vítězit v baterii a možná i v displeji. Jediné, co jej dělí od celkové výhry jsou aplikace a nemožnost na něm rozjet některé "pouze" Apple fičurky, jako iMessages, iCloud a synch fotek. Hold s Macbookem je to v krásné symbióze, ale absence toho se dá přežít. Hlavně že to umí hotspot. Passport má obrovskou výhodu ceny. Nějaké mínusy co s ním přicházejí bych oželil. Jen bych opravdu potřeboval člověka, co má (ideálně) Passport nebo cokoli s BB10, který by mi mohl sdělit funkčnost/nefunkčnost daných aplikací.


Offline - Junior Profil 
30. 11. 2016 15:17 Odeslat příspěvek
ahoj, Passport je krásný kus a přesně jak píšeš je jiný. Náš firemní standard o který bojovalo hromada lidí je iPhone a máš je vidět když přijedou švédi, dáni a nemci jak se zajímají jak je to možné že někdo má BB. Je to jednoduché, vemeš kreditku, jdeš do obchodu a koupíš. Nechápou...

Proč Passport u mne:
1/ není to iPhone (o Androidu ani nemluvím)
2/ baterka 3 dny a po vybití velmi ryché nabití na úroveň dalšího použití
3/ klasická klávesníce
4/ funguje spolehlivě s handsfree v mém autě (co se nedalo ani trochu říct o Androidech a kolegové s iPhony mají také občas problém)
5/ hotspot (ale to jede určitě dobře i u iPhonu)
6/ HUB
7/ BB Blend, replikace z PC přes kabel z outlooku - kontakty a kalendář
8/ "nerozbitný" - upadl mnohokrát, není ani škrábnutý
9/ FM rádio - na dovolených v Itálii hraje celý den, to u iPhonu není
10/ kontrola doručených SMS - to iPhone neumí a u nás je to 50% komunikace. Jednoduché přesměřování na jiné linky pokud jsem na poradách nebo nechci aby mne někdo otravoval.
11/ prohlížeč funguje v pohodě, široký displej nepotřebuje otáčení

Bohužel appky které požaduješ ti nevyzkouším - všechny co píšeš, zejména fejsbúk, cloudy, instagram atd prostě nesmí do mých zařízení a mažu je jako první ještě před jakýmkoli ládováním dat do zařízení.
Možná ti pomůže info o whatsapp - tento se nainstaloval přímo do hubu jako další položka a všechny zprávy chodí přímo tam bez toho aby bylo potřeba cokoli startovat nebo prohlížet.
Fotografování používám na pořízení fotek třeba výrobních štítků našich technológií nebo v případě nějaké poruchy, takže úpravy fotek neprovádím, pro tento účel jsou fotky naprosto v pohodě. Úpravy nedělám ani u jiných fotek, radši slušný foťák který to nepotřebuje.
Navigaci nepoužívám - na to mám v autě Garmina s databází kterou si sami tvoříme a těžko bych ji dostával do telefonu.


Offline - Junior Profil 
17. 8. 2021 16:43 Odeslat příspěvek
Ahoj,

u BlackBerry Passport SE (=Silver Edition; model SQW100-4) potřebuji vyměnit akumulátor, protože stávající, cca 4 roky starý už z jinak výborného telefonu udělal "půldenní mobil".

Marně se snažím na Internetu najít kód původní, resp. náhradní baterie.

Všude nabízejí jen náhradní akumulátory na původní "hranatý" Passport (tzn. na modely SQW100-1 a SQW100-3).

Víte někdo, jaký je, prosím, správný kód náhradní baterie na model SQW100-4?
Chtěl jsem si nechat vyměnit baterii v Celkomu, který se na BlackBerry původně specializoval, ale baterie na SE nemají a neví, kdy je dostanou.

Předem díky za radu.


Offline - Místní informátor Profil 
5. 11. 2021 13:06 Odeslat příspěvek
BlackBerry definitivně končí

Firma zastaví podporu 4. ledna 2022
Přestanou fungovat i navazující služby
BlackBerry bude dál poskytovat zabezpečení pro firmy

[Zdroj: mobilenet.cz]


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 3. 2022 19:08 Odeslat příspěvek
Slyšel jsem různě rozporuplné informace - fungují teda ještě BB passport po vypnutí těch serverů? Podle všeho nejdou zálohovat a problém je z resetem do továrního nastavení? :--
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další stránka
Stránka 9 z 10 [ Příspěvků: 138 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies