MobilMania.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

OnePlus 8/ 8T/ Pro - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
2. 4. 2021 13:15 Odeslat příspěvek
Já jsem na OnePlus 8 Pro přecházel z Huawei P30 Pro, mohu říct tohle.

Fotky/video: bych řekl že jsou dobré, ale Huawei asi fotil o něco líp, ale stále testuji a objevuji. Chybí mě v aplikaci galerie ořez 2:3 a 3:2, řeším jinou aplikací. Střich videa - super rychlost a výkon 12 GB RAM mluví za vše.

Systém: odladěný jak na 1+ tak na Huawei, každý měl něco dosebe, 1+ má lepší "doladění a vychytávky" různých gest - rychlé spuštění a tak podobně.
Vyfocení obrazovky 1+ vyfotí celou ořez musíš dělat pak, Huawei šlo rovnou vybrat jen část před pořízením screenu.

Obecně:
Měl jsem problém se sítí na 1+ psal jsem to tu na str.19, vyřešil reset do továrních dat. Spoustu problémů se objevilo při přechodu z Androidu 10 na 11.
Pokud koupíš tak buď ponech Android 10 a nebo nainstaluj nejnovější systém a udělej reset dat a až pak instaluj a začni telefon používat, ušetříš si starosti.

Pravděpodobně bych koukl na:
OnePlus 8 Pro
OnePlus 9 Pro
Samsung S21+
Xiaomi M11 (Pro)
Rozhodl se mezi nima, ale určitě s OnePlus 8 Pro neuděláš chybu. Od resetu nemám osobně žádný problém a nechám si ho minimálně do OnePlus 10.
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
2. 4. 2021 13:22 Odeslat příspěvek
Upozorňuji, že vlastnit mobil OnePlus je velice návykové...já např. měl od 3T , 6, 7T, a teď 8Pro a jinou značku bych nechtěl...výkon, rychlost, odladěnost, nástavba Oxygen, to jsou věci, které můžou ostatní značky jen závidět...

Offline - Junior Profil 
2. 4. 2021 17:00 Odeslat příspěvek
Oneplus 9 Pro, Samsung S21+ i Xiaomi Mi 11 jsou nad můj limit nechci dávat víc jak 18tis. U mobilu bych rád alespoň IP67. V tom shopu vidím u 8 Pro android 10

Offline - Junior Profil 
2. 4. 2021 17:49 Odeslat příspěvek
Vidíš to správně...z výroby je tam opravdu Android 10, po spuštění ti to nabídne aktualizaci na A11...

Naposledy upravil monter dne 2. 4. 2021 18:59, celkově upraveno 1

Offline - Junior Profil 
2. 4. 2021 18:54 Odeslat příspěvek
Tím pádem máš asi docela rozhodnuto a klidně bych do OnePlus 8 Pro šel.

Pokud po zakoupení přejdeš na Android 11 určitě to udělej jako první věc a po nainstalování bych udělal faktory reset dat, vyřešíš si tím zbytečné problémy.

Offline - Junior Profil 
3. 4. 2021 14:15 Odeslat příspěvek
Neexistuje dokonalý mobil, je třeba si říct, co člověk chce a potřebuje. Já osobně nevím, jestli bych do Oneplus šel znovu, možná ano, možná ne. Pokud by mi šlo o odladěnost systému (když pominu chyby způsobené přechodem na Android 11), tak do Oneplus jdu znovu. Pokud bych chtěl vysloveně fotomobil, tak asi top modely Xiaomi Mi (kde mi nesedí OS a některé nemají voděodolnost). Pokud bych chtěl něco mezi, tedy super foťák a snesl bych celkem OK nadstavbu, tak asi S21+/Ultra. Nic jiného bych asi nezvažoval.

Ale vidím, že tady uvažujeme všichni podobně. Za mě škoda toho zhoršení baterie a *údajně* i fotek po přechodu z 10 na 11 (alternativní aplikace to neřeší, Google cam je horší než defaultní foťák). Zbylé bugy se někomu objevují, někomu ne... někde chybí 5G, někde VoLTE, někde padá galerie, jinde má černá zelený nádech, nevím, nezkoumal jsem to vše. Pro mě byla 11 horší než 10, ale drásá mě to, protože jsem zvyklý všude mít nejnovější verzi OS :-D Takže nakonec časem stejně přejdu. Z mého dvoudenního mobilu už se beztak stal jedenapůldenní, zas tak skvělá baterka to není.

Předchozí Mate 20 Pro byl naprosto boží a v některých věcech lepší, ale když člověk drží oba mobily vedle sebe, tak OnePlus je jasně o generaci lepší.

Offline - Junior Profil 
4. 4. 2021 08:37 Odeslat příspěvek
já teda za sebe můžu říct, že 5g mám, volte taky, foťák mi fotí parádně, samozřejmě jsem lajk. na displeji žádný zeleniny fleky nemám, jen když se. v noci jas stáhne na minimum. tak pozoruju takovej lehčí zelenej nádech ale přijde mi že novou aktualizaci to je slabší a slabší. no a baterka. teď po poslední aktualizaci na 11.0.5.5. mi přijde že je to sakra lepší. ráno sundam z nabíječky a mastim celej den, spotify, fb, WhatsApp občas Call of Duty, volám a večer mám ještě 40% baterie. což je brutální. nemám teda zapnutý qhd a 120hz.ted aktuálně mi nic nechybí. jsem maximálně spokojenej. zabezpečení březen. takže vše aktuální. paráda.

Offline - Junior Profil 
4. 4. 2021 09:54 Odeslat příspěvek
Máš Always On? Ten žral z toho nejvíc, zajímalo by mě, jestli se jim tohle podařilo eliminovat. Jen samotný Always On si byl schopný přes noc vzít třeba 16 procent z baterky, zatímco konkurenci stačily bohatě 4 procenta.

Offline - Junior Profil 
4. 4. 2021 10:40 Odeslat příspěvek
myslíš ambient? jj mám a mám ho aktivní jen když tuknu na displej jinak ne..

Offline - Junior Profil 
4. 4. 2021 10:47 Odeslat příspěvek
Always On zapnuté nemám, mám taky jen rozsvícení "hodin a informací" když se dotknu displeje.
Ale musím říct, že přechod z 11.0.4.4 na 11.0.5.5 baterce dle mého názoru taky pomohl a je to lepší nemám problém mít na konci dne 40-50%.

Offline - Junior Profil 
4. 4. 2021 12:10 Odeslat příspěvek
jediný do čeho bych šel místo 8 pro a nebo 9 pro je S21+. teď když mám 8 pro tak počkám co přinese oneplus 10 pro. protože přechod z 8 na 9 nemá absolutně smysl.. příští rok uvidíme co bude.. do hry by se vrátil případně huawei kdyby mi vrátili Google, tak by to byl favorit číslo jedna.. ale tohle je utopie.. takže pro mě první místo oneplus 10 pro a pak Samsung.

jen pro představu, od rána od 7 jedu docela slušný pecky, spotify, fb atd a mám ještě 84% baterie :-D:-D:-D

Offline - Junior Profil 
4. 4. 2021 16:42 Odeslat příspěvek
Always On je Always On, ne po ťuknutí na displej :) Byl jsem zvyklý to mít na všech svých mobilech posledních třeba 5 let a většina značek to z hlediska spotřeby umí dobře, OnePlus to bůhvíproč ve "svém" Androidu 10 zakázal úplně, povolil to až v 11 a tam to žere baterku hrozně... ale třeba se to v 11.0.5.5 zlepšilo. Zkuste to někdo zapnout na jednu noc (8 hodin), jsem zvědav :-)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 4. 2021 23:05 Odeslat příspěvek
Zdravím! Jsem pár dní vlastníkem OP8 pro a mám dotaz. Při nainstalování nějaké aplikace z google play se ta aplikace vytvoří vždy úplně v novém okně/ploše aniž by se vytvořila na ploše kde jsou další aplikace a kde je ještě plno místa.. Dá se najít někde v nastavení aby se nainstalovaná aplikace nevytvářela vždy na nové ploše? Díky! :)

Jinak jsem četl ostatní fora a plno lidí chtělo i 90hz displej, je škoda že taková možnost tu není.

Offline - Junior Profil 
5. 4. 2021 07:04 Odeslat příspěvek
Mr.Scully píše
Always On je Always On, ne po ťuknutí na displej :) Byl jsem zvyklý to mít na všech svých mobilech posledních třeba 5 let a většina značek to z hlediska spotřeby umí dobře, OnePlus to bůhvíproč ve "svém" Androidu 10 zakázal úplně, povolil to až v 11 a tam to žere baterku hrozně... ale třeba se to v 11.0.5.5 zlepšilo. Zkuste to někdo zapnout na jednu noc (8 hodin), jsem zvědav :-)

Zkusil jsem Always On v noci (9 hodin režim letadlo) baterka z 99% na 88%, takže nic moc.

Zmeya píše
Dá se najít někde v nastavení aby se nainstalovaná aplikace nevytvářela vždy na nové ploše?

To asi nejde, ale jde nastavit, aby se "zástupce" nové aplikace vůbec na ploše nevytvořil a pak si ikonku vytáhneš na plochu sám, kam chceš. (Nastavíš to v nastavení plochy "gesto na ploše prsty k sobě" - hned první - přidat ikonu na plochu)

Offline - Junior Profil 
5. 4. 2021 09:57 Odeslat příspěvek
Dík za test, tohle se tedy bohužel nezlepšilo. Jsem zvyklý mít Always On celý den a aby si za 24 hodin OnePlus jen zobrazení čtyř číslic pápnul 48 procent baterky, to je teda peklo... Ach jo. (Na druhou stranu v 10 není always on vůbec, takže on to v podstatě není rozdíl, v 11 bych to musel stejně vypnout).

Jinak ad vytvoření ikonky nové aplikace - mně se myslím vytváří buď na první, nebo když je plná, tak na druhé, ta když je plná, tak na třetí atd.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 34  Další stránka
Stránka 21 z 34 [ Příspěvků: 501 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies