MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Realme 8 - obecná diskuze

Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 4. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
Téma o Realme 8

Používá už někdo? Uvítám poznatky, tipy, triky...


Já přešel po třech a půl letech ze Sony xperia xz1 compact a potřeboval bych poradit. Při nastavení režimu nerušit na noc telefon stále vibruje a notifikuje zvukem. U Sony fungovalo v pořádku. Je někde ještě nějaké další nastavení nebo něco? Možná to může být i na jiných realme nebo i jiných androidech, netuším. Cíl každopádně je nastavit telefon na noc tak, jako byl soňák. Tzn notifikace jen vizuálně, bez zvuků a vibrací u všech appek typu whatsapp, fb, messenger email atd. Hovory klidně zvonit můžou. Díky za radu
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 4. 2021 13:30 Odeslat příspěvek
U realme 7 Pro mi to funguje normálně (ale mám Android 10).
Zapnu režim Nerušit a je to, podívej se ještě do nastavení režimu Nerušit, jestli tam nemáš nastavené nějaké výjimky.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 4. 2021 15:24 Odeslat příspěvek
Žádné výjimky, ještě mě napadlo, jestli se to nemohlo nějak pokazit přenosem nastavení z té xperie. Někde vedle někdo psal, že se mu přenesl nějaký text na displeji, který nejde smazat ani přenastavit. Smazal jsem ty profily a nepomohlo. Tak třeba někdo s realme 8 dá vědět. Nechce se mi hned dělat továrko a nastavovat znovu...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 5. 2021 18:39 Odeslat příspěvek
Tak jen doplňuji, aby to někoho případně nemátlo, že problém je vyřešen. Opravdu byl problém někde v přenosu nastavení z xperie. Nebylo třeba ani dát úplné tovární nastavení. Stačilo dát v nastavení, zálohování a resetování Obnovit systémová nastavení a tichý režim funguje naprosto korektně.


Offline - Pokročilý Profil 
2. 5. 2021 10:01 Odeslat příspěvek
Toto je na androide obvykly problem. Nedavno to zblblo priatelke, ked matke menila mobil, nejaky starsi Samsung za Samsung A40. Na prenos pouzila aplikaciu Samsung Smart Switch a po prenose nefungovalo viacero veci. Mobil trebalo resetnut do tovarneho nastavenia a preniest iba obsah, bez nastavenia a aplikacii.


Offline - Junior Profil 
5. 7. 2021 11:15 Odeslat příspěvek
Ahojte, podelil by sa niekto o dlhodobejšie skúsenosti s Realme 8? Na huramobile ho maju do zajtra v akcií za 5.4k tak zvažujem že by som ho kúpil mladšiemu bratovy (Uvažujem ešte nad starším Realme 7 a Galaxy a51[kôli podpore])


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 12. 2021 18:04 Odeslat příspěvek
Dobrý den, prosím o radu - REALME 8

Při delším spánku (cca 2 a více hodin) se "automaticky" vypne wifi i mobilní data.
Toto se zase "automaticky" zapne, když telefon "probudím".
Zřejmě špatně nastavení, ale nemůžu přijít na to, jaké.

-- zjednodušené: když ráno "otevřu" telefon, vidím, jak se wifi + Data sami zapnou ==> že celou noc je wifi + Data vypnutá, což nechci.
Zkoušela jsem poslat z jiného telefonu zprávu přes WhatsApp a přišla až po "probuzení" telefonu.

Pozn.:
-- Úsporný režim - vypnuto
-- Super úsporný režim - vypnuto
-- Optimalizovaný pohotovostní režim - Vypnuto
Předem děkuji


Offline - Junior Profil 
17. 12. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
Ahoj, nemáš aktivní položku: Super nighttime standby v Nastavení / Realme lab ? Dále to u některých telefonů může způsobovat souběh zapnutí Bluetooth a Wi-Fi - zkusit na noc Bluetooth deaktivovat.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 12. 2021 21:12 Odeslat příspěvek
--"Super nighttime standby v Nastavení / Realme lab" - nemám zaktivováno

---"zkusit na noc Bluetooth deaktivovat" - skoro nepoužívám a pokud ano, vypínám


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 12. 2021 23:25 Odeslat příspěvek
Ahoj
aj mne sa stávalo na realme 8, že sa zobrazila ikona wifi až krátko po zdvihnutí telefónu(mám nastavené prebudiť zdvihnutím).
Neviem po akej dobe nečinnosti telefónu to bolo. Už to nerobí a nič som nenastavoval. Keď píšeš, že sa sa ti zapne aj wifi aj dáta, skúšala si mať zapnuté len dáta? Lebo keď je zapnuté wifi, tak ikona dát nie je vidieť.
Ale always on sa mi vypínalo asi po 2 hod. a to som som mal zapnuté zobrazenie po celý deň. Teraz aod nepoužívam, tak neviem.
Zdá sa mi, že v diskusiách sa písalo o problémoch s wifi pri realme najmä na začiatku použivania telefónu a potom ako keby to prestalo.
Koľko ho máš?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 12. 2021 17:14 Odeslat příspěvek
"Zdá sa mi, že v diskusiách sa písalo o problémoch s wifi pri realme najmä na začiatku použivania telefónu a potom ako keby to prestalo.
Koľko ho máš""


Mám ho poměrně krátkou dobu, asi měsíc, což by odpovídalo tomu, co píšeš.
Takže uvidím, ještě chvíli počkám, třeba se to "umoudří".
Rada ze servisu byla - T"ovární nastavení", to bude další řešení,
L.


Offline - Junior Profil 
22. 12. 2021 13:05 Odeslat příspěvek
Můj postup u nových mobilů - vybalím, vrazím SIM, přihlásím na Wi-Fi, nenastavuji účty/vše přeskáču - provedu aktualizace (vždy je dobré po provedení aktualizace chvíli počkat a znovu zkusit najít aktualizace systému), až nic nenajde/nehlásí, tak ho obnovím do továrního nastavení a nyní již vše kompletně nastavím (vč. google účtu) a přetahuji data ze starého mobilu... Mimo Huawei/Honor není třeba ani na začátku vkládat SIM - u těchto dvou značek to jinak nestáhne ty úplně nejnovější aktualizace (zřejmě kvůli nastavení aktualizací pro daného operátora)
Teď jsem třeba řešil pro známého výprodejový Huawei P30 Lite New Ed. a dohromady to stahovalo 9 aktualizací (časově celé odpoledne i na rychlé Wi-Fi)...


Offline - Junior Profil 
23. 12. 2021 17:22 Odeslat příspěvek
Doufám, že se ten problém vyřeší, já ten REALME 8 pořídil pro tchýni, a když jsem ho doma otestoval, tak jsem ho koupil i manželce. Po prvním spuštění se jevil za tu cenu úplně parádně...
Obě jsou zcela nenároční uživatelé, tohle "dělo" jim snad vydrží až do odpojení 4g...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 12. 2021 14:10 Odeslat příspěvek
Tak moje momentální zkušenost je krušná. Počítal jsem s čistým androidem ale nadstavba IU něco zkrouhla. Třeba není možnost změnit pozici domovské obrazovka takže místo abych měl od domovské třeba 2 vlevo a 3 v pravo nejde. Nejvíc mě irituje u kalendáře který je prioritní aplikace pro mě , nastavení zvuku: hláška že zvuk se bude přehrávat při oznámení až 5 sekund !! . jsem zvyklý že zvuk hraje dokud událost v kalendáři nezkouknu a nedám ok. Tohle je hodně na ho.no.


Offline - Moderátor Profil 
28. 12. 2021 16:32 Odeslat příspěvek
však kde si na to přišel že Realme má mít čistý android? ten má nadstavbu jako spousta dalších, čistý android má jen Nokia, Motorola a Google Pixel

ten jejich launcher můžeš vyměnit např. za Nova Launcher kde jde nastavit téměř všechno, nedávno byl v akci za 7kč!
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další stránka
Stránka 1 z 7 [ Příspěvků: 92 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies