MobilMania.cz

Přihlásit se

OnePlus Nord 2 5G - obecná diskuze

Offline - VIP uživatel Profil 
27. 7. 2021 17:18 Odeslat příspěvek
OnePlus Nord 2 5G specs
https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_2_5g-10960.php

OnePlus Nord 2 5G test
https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_2 ... w-2289.php
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
31. 7. 2021 17:45 Odeslat příspěvek
Tak co už ho někdo vlastní? Nějaké pozitivní negativní zkušenosti?

Offline - Junior Profil 
7. 8. 2021 10:10 Odeslat příspěvek
Zdravím, doufám že tu nebudu sám a tak se zkusím zeptat. První dojem z telefonu je super ale o tom jindy. Mám problém s funkcí "nerušit". Mám nastaveno od kdy do kdy se fce nerušit spouští a čekal jsem že se tím pádem vypnou všechny zvuky a oznámení. To se ale nestalo. Musím tedy přepínačem zvolit vždy vypnutí manuálně. Pochopil jsem tu funkci špatně nebo je chyba v softwaru?

Offline - VIP uživatel Profil 
7. 8. 2021 10:47 Odeslat příspěvek
jak máš nastavené nerušit bez výjimky na vše, tak by telefon neměl ani pípnout

Offline - Junior Profil 
7. 8. 2021 13:32 Odeslat příspěvek
Výjimky nemám žádné snad jen jednu na volání od kontaktů v adresáři. Stejně ale všechny upozornění chodí. :(

Offline - Junior Profil 
14. 8. 2021 22:21 Odeslat příspěvek
Dnes dorazila aktualizace DN2103_11A.09

-vylepšuje stabilitu systému a opravuje známe chyby
-optimalizace HDR a vylepšení výkonu foťáku
-oprava chyby hotspotu
-optimalizace a zrychlení prohlížení obrázků v galerii

velikost 257MB

Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 8. 2021 09:01 Odeslat příspěvek
Mám zakoupen verzi 12/256.
Celkem spokojený, ale vadí mě, že nemá uzamčení ikon plochy, emailový klient není uveden ve výchozích aplikacích, takže z počátku potíže se synchronizaci a upozorněním. Tohle prý opraví.
Dobře fotí, i do dng.
OS je takový nedotažený oproti MIUI 12.5, nesedí mě, jinému může vyhovovat.
Hrozně padá baterie. Výdrž je dost špatná. Cca za 5.h. ne moc používání 20% dolů (3.5.h. v klidu při ambientnim displeji) a 3.aplikací bez omezování.
Nefunguje Horizon Light.

Offline - Junior Profil 
26. 8. 2021 08:59 Odeslat příspěvek
K čemu je dobré mít uzamčení ikon plochy? Používám styl všechny aplikace na ploše a když si je jednou rozmístím tak pak už s nimi nemusím nic dělat.
Emailový klient používám Gmail a Seznam, u mě bez problémů.
Dng je něco jako raw? K čemu se nechá využít a kde se zapíná?
Mezi těmi nadstavbami je vždy nějaký rozdíl a každá je něčím specifická. Já byl zvyklý na nadstavbu od Huawei a některé vychytávky bych zde také uvítal, ale je to spíše o zvyku.
Ohledně té výdrže si myslím že dost dělá 90Hz displej. Přeci jenem musí vykreslit o 50% více snímků než normálně a hodilo by se nějaké inteligentní snížení vykreslování.
Horizon Light mi také přijde že nemají ještě moc vychytaný, někdy je funkční někdy ne.

26. 8. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
Ahoj! Měl bych na Vás prosím dotaz. Uvažuji o koupi Nord2, akorát se trošku obávám toho procesoru od MediaTeku. Dočetl jsem se, že nejsou tak kvalitní jako Snapdragony, zpomalují se atd. Je tato obava na místě, nebo se není potřeba obávat? Děkuji

Offline - Junior Profil 
26. 8. 2021 17:11 Odeslat příspěvek
Snapdragony jsou top procesory ale to neznamená že ty ostatní by byly nějak zaostávali. V současné době se to dost vyrovnává a Dimensity 1200 je nejlepší procesor od MT. Mimo to má skoro o 50% větší výkon než loňský Nord se snapdragonem. I kdyby se aktualizacemi o nějaké procento zpomalil tak má tak velký výkon že není šance to pozorovat.

26. 8. 2021 23:30 Odeslat příspěvek
Jasně, chápu. Co jsem se ale dočetl, tak jsem pochopil, že to bylo myšleno spíš tak, že ne, že jsou zpomaleny aktualizacemi atp., ale že spíše časem oproti Snapdragonům "vadnou", zkrátka kvůli tomu, že nejsou tak odladělné a kvalitní atd. Ale asi jak píšeš, nebude to tak horké :) Díky za reakci.

Offline - Junior Profil 
27. 8. 2021 08:30 Odeslat příspěvek
Sice už není MediaTek krám jako před lety, ale pořád to není ono. HW jsou OK, ale optimalizace pro ně pořád tak vyladěná jako od Snapdragonu. Koupil jsem Realme s Dimensity700 a všechno naprosto bez problémů. Až při použití v autě s Android Auto dochází po odpojení telefonu k neho totálnímu lagování a pomůže jen restart. Dělají to všechny telefony bez ohledu na značku s Dimensity700/800. Takže už mám Nord N10 s SD690 a všechno jede jak má. Osobně už do MT dlouho nepůjdu, může toho být víc, co nefunguje.

Offline - Junior Profil 
27. 8. 2021 18:35 Odeslat příspěvek
vormen: Je hezké že si to sem napsal ale celkem zbytečné. Máš vyzkoušeno že to není funkční ani na Dimensity 1200? Dimensity 700 a 800 jsou základní třída u Mediateku. To je jako bych si koupil Fábii, pak přišel na forum Kodiaqu a hlásal tam nekupujte si Škodu jezdí to pomalu nebo ten tříválec má divnej zvuk.

Offline - Junior Profil 
28. 8. 2021 07:58 Odeslat příspěvek
Vie OnePlus Nord 2 fotiť 16:9?

Offline - Junior Profil 
28. 8. 2021 09:28 Odeslat příspěvek
Umí fotit do formátu 4:3, 16:9 a 1:1. Pořád je ale standartní velikost snímače 4:3 takže v ostatních případech dochází k ořezu fotografie.

Offline - Junior Profil 
28. 8. 2021 09:41 Odeslat příspěvek
Zaujímavé. Tak to bude zrejme prvé OnePlus ktoré to vie.

Offline - Junior Profil 
28. 8. 2021 19:30 Odeslat příspěvek
Je to tím, že prostředí v Nordu 2 se sice stále jmenuje Oxygen OS, ale je to poprvé kdy přebírá některé funkce z Color OS. A jednou tou změnou je právě i vzhled a prostředí fotoaparátu. Jsou tam i nějaké další prvky ale není toho moc.

Offline - Junior Profil 
30. 8. 2021 09:01 Odeslat příspěvek
Dorazila aktualizace DN2103_11_A.10

- zlepšuje stabilitu systému
- optimalizace PUBG a ostatních her ve spotřebě energie
- opraven problém s odemčením obličejem
- bezpečnostní aktualizace za srpen
- vylepšena stabilita aplikace fotoaparátu

velikost 239MB

8. 9. 2021 21:14 Odeslat příspěvek
Ahoj všem, vybírám velikost uložiště Nordu a nevím, zda vzít "slabší" variantu, anebo tu "silnější". Proto by mě zajímalo, kolik MB má přibližně jedna fotka vyfocená Nordem 2? Popřípadě, pokud byste měli info jak velká je 1 minuta natočená ve 4K a FullHD, budu moc rád, díky! :-)

Offline - Junior Profil 
9. 9. 2021 11:03 Odeslat příspěvek
Foto 16:9 má 1,85MB
Video 1min. FHD má 145MB a 4K má 360MB
Dajú sa nejako odinštalovať / vypnúť aplikácie ktoré normálne nejdú? Napr Google, Google filmy. U Xiaomi je na to špeciálna aplikácia.

Offline - Junior Profil 
9. 9. 2021 11:06 Odeslat příspěvek
Ber 256GB ...paměti není nikdy dost...nezapomeň , že SD tam nemáš...

Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 9. 2021 06:08 Odeslat příspěvek
Pro zajimavost:
https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/ ... b_tech_LHR

14. 9. 2021 09:39 Odeslat příspěvek
Ahoj. Přešel jsem na Nord2 ze Samsungu Galaxy S21+ a s telefonem jsem úplně spokojen, co se fotek a uživatelského zážitku týče. Mám ale dva problémy:
1) Když odpojím telefon od Android auto, tak se displej přepne do 60hz režimu a nejde to vrátit do 90hz - pomůže až restart
2) kdyz připojím xbox ovladač pres bluetooth, tak se brutálně zpomalí WiFi a na stadii nebo v Xbox gamepass jsou potom hry samozrejme nehratelné, kdyz se vubec spustí
Nemate prosím s temito problemy někdo zkušenost?
Nerad bych telefon vracel, protože Oneplus je asi jediná značka, která mi vyhovuje po tolika stránkách a k Samsungu se vracet moc nechci. Díky

Offline - Junior Profil 
14. 9. 2021 22:14 Odeslat příspěvek
Diferenciall: Ahoj, můžu se zeptat proč si přecházel z S21+ na Norda 2, na první pohled se to může zdát jako downgrade.
Co se připojení k Android auto týče, zdá se, že je to zatím problémová věc ve spojení s procesory Dimensity. Psal to už kolega na první stránce u slabšího procesoru a našel jsem to i na foru OnePlus. Tam měl dokonce problém vůbec s připojením. https://forums.oneplus.com/threads/onep ... n.1481938/
Doufejme že na těch problémech OnePlus zapracuje a opraví to v nějaké budoucí aktualizaci.
S připojením bluetooth ovladače nemám zkušenost.

Offline - Junior Profil 
14. 9. 2021 22:28 Odeslat příspěvek
njn, takže jsem měl s Dimensity pravdu :). S tím ovladačem bude nejlepší řešení použít wifi na 5GHz, aby se nerušila wifi s BT na 2,4GHz. Já jsem vyměnil Samsung A52 za Nord N10 a velká spokojenost.

15. 9. 2021 08:40 Odeslat příspěvek
V létě jsem po roce přesedlal z Oneplus 8 na Galaxy S21+, ale prostě to není ono a právě Nord2 mě zaujal, tak jsem do něj šel. Až na tyhle problémy mi úplně vyhovuje, ale bohužel jsou to pro mě problémy celkem zásadní. Teď jsrm v kontaktu s podporou Oneplus, tak uvidím, jestli s tím v krátké době něco udělají. Pokud ne, tak zkusim třeba Oneplus 9. Tam je Snapdragon, tak by to mohlo bejt v pohodě

Offline - Junior Profil 
15. 9. 2021 09:58 Odeslat příspěvek
ikdyž se to tady nebude líbit, ale pokud máš telefon na zevlení, tak klidně mediatek, pokud ale potřebuješ i pracovat a používat android auto, připojovat bezdrátově periferie, promítat obrazovky atp., tak jedině snapdragon. Tenhle problém s AA a dimensity nebude mít jen tak rychle řešení https://forums.oneplus.com/threads/scre ... e.1483797/

25. 9. 2021 12:13 Odeslat příspěvek
Přešel jsem na Nord 2 ku ze Šaomi a mám jeden pro mně dost velký problém se kterým si nějak nedokáži poradit a pokud by se někdo našel kdo by mi s tím dokázal pomoc?
Nevím jestli mám něco špatně v nastavení, ale nedokáži spustit v aplikaci onlajnovku Grepolis. Pomůže mi někdo s tím?

Offline - Junior Profil 
25. 9. 2021 16:16 Odeslat příspěvek
Dawy2 píše
Nevím jestli mám něco špatně v nastavení, ale nedokáži spustit v aplikaci onlajnovku Grepolis. Pomůže mi někdo s tím?

Jaký s tím máš konkrétně problém? Zkoušel jsem hru Grepolis nainstalovat a běží v pořádku.

25. 9. 2021 17:45 Odeslat příspěvek
Tak už je vyřešeno. Vzal jsem to přes reset zařízení, tovární nastavení a podruhé jsem už nepřenášel aplikace ze starého founu a přeskočil jsem to. Nová instalace Grepolisu a už to funguje. Možná, že při prvním přenosu došlo k nějakému poškození, kdo ví.
Te´d mě čekají instalace zbývajících aplikaci do Nordu. A chodí mi už i notifikace. Snad zase něco nepodělám. )))

Offline - Junior Profil 
25. 9. 2021 18:21 Odeslat příspěvek
Možná stačilo jen odinstalovat a znovu nainstalovat, ale tak hlavně že funguje.

25. 9. 2021 19:50 Odeslat příspěvek
To jsem zkoušel a nepomohlo.

Offline - Junior Profil 
10. 10. 2021 22:09 Odeslat příspěvek
Dorazila aktualizace DN2103_11_A.11

Systém:
-snížení spotřeby energie v určitých případech
-optimalizace některých systémových textů
-bezpečnostní aktualizace za měsíc září
-oprava známých problémů a vylepšení stability

Síť
-Optimalizace síťové stability

Camera
-vylepšení efektu HDR v některých scénách

Offline - Junior Profil 
11. 10. 2021 07:09 Odeslat příspěvek
Super �. Vyskúšam...
Dajú sa dajako odinštalovať alebo aspoň vypnúť predinštalované aplikácie ako DUO, Google atď.? Nie je na to nejaká finta ako u Xiaomi kde to ide cez špeciálnu aplikáciu

Offline - Junior Profil 
12. 10. 2021 13:49 Odeslat příspěvek
Používám na volání i zprávy apku Signál. Oznámení nové zprávy je OK ale zvonění je téměř neslyšitelné. Řešil to už někdo na One+ nordu?

18. 10. 2021 21:48 Odeslat příspěvek
Ahoj, chtěl bych se zeptat majitelů OnePlus Nordu 2, jak je na tom Nord s GPS? Rychlost načítání, přesnost, kvalita, výpadky signálu atp. Předem díky.

Offline - Junior Profil 
19. 10. 2021 17:11 Odeslat příspěvek
čau, s funkčností GPS je na tom Nord 2 za mě úplně v pohodě. Rychlost načtení mě překvapila a je o dost rychlejší než u mého předchozího telefonu. Průměrně se mi chytne cca do 4 sec ale asi záleží dost na prostředí. GPS využívám hlavně k turistice přesnost i lesnatém terénu je bez problémů. Jako autonavigace používáno taky ale ne tak často. Obecně s ní nemám žádný problém.

20. 10. 2021 17:02 Odeslat příspěvek
Ahoj, když dostanu novou SMS nebo whatsapp zprávu, tak se mi u ikony zobrazí jen tečka značící došlou zprávu. Lze nějak nastavit, aby se místo tečky zobrazovalo číslo značící počet příchozích zpráv (tak jako tomu je u jiných android systémů)? Nemůžu nikde najít možnost, jak to změnit a dost mi to vadí (asi jako jediná závažnější vlastnost). Díky

Offline - Junior Profil 
20. 10. 2021 17:47 Odeslat příspěvek
Tiež som to hľadal a nenašiel.
Budeš musieť použiť iný Launcher. Napr. Poco.
Ale je to škoda... Podľa mňa je to praktická funkcia

21. 10. 2021 08:56 Odeslat příspěvek
Ahojte, chcel by som sa informovať od majiteľov Nord 2, či je možnosť nahrávania hovorov cez aplikáciu a či je kvalita nahrávky (hlavne volaného) dobrá, potrebujem to z pracovných dôvodov.
Vopred ďakujem za informáciu.

21. 10. 2021 09:24 Odeslat příspěvek
Pokud vím, toto jde jedině s upozorněním, že hovor je nahráván, v originální aplikaci Telefon. Tohle je jediná věc, která mě na tomhle stroji štve, doufám, že časem se to vyřeší.

21. 10. 2021 09:51 Odeslat příspěvek
Myslel som s inštalovanou aplikaciou, napr. ACR, či to funguje.

-- 21. 10. 2021 09:53 --

Na Samsung s21 to išlo, len veľmi slabo bolo počuť volaného.

21. 10. 2021 10:28 Odeslat příspěvek
Zkoušel jsem různé aplikace a nešlo to, řeší se to i na 4pda.

Offline - Junior Profil 
21. 10. 2021 21:52 Odeslat příspěvek
Varování o začátku nahrávání hovoru tam musí být vždy, je to právně ošetřeno aby ten s kým voláte věděl že je hovor nahráván. Jinak kvalita nahrávky z originální aplikace telefon je dobrá.

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 44 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies