MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Google Pixel 6 /Pro - obecná diskuze

Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 4. 2022 11:08 Odeslat příspěvek
ahoj, zvažuju koupi pixelu 6 pro, máte někdo aktuální (po nejnovějších updatech) zkušenost s provozem dual sim v síti t-mobile? bezproblémová funkce je pro mě pro koupi zásadní. díky
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
13. 4. 2022 16:45 Odeslat příspěvek
Tak jsem si po 3a a 4a koupil pixel 6, moc jsem se těšil na něco pořádného, bohužel jsem docela zklamaný. Tak jednak jeho přílišná velikost a váha. Dále příliš vystouplý fotomodul který se navíc neustále špiní. Také výsledný obraz videa není co býval, tedy jeho saturovanější barvy o proti skutečnosti..to Google nikdy nedělal. Pak je taky poměrně nespolehlivá čtečka otisků prstů, stačí mít jen trochu zaprášené ruce a telefon jen tak neotevřete. Telefon bohužel po čtyřech dnech vracím..moc mě to mrzí.


Offline - Junior Profil 
13. 4. 2022 18:17 Odeslat příspěvek
vojta66 píše
Co se týká přenosného státivu, máte někdo tip? Chtěl bych konečně vyzkoušet Astrography na Pixelu….


Nejlepší stativ je ten těžký a bytelný. Ostatní je kompromis :)

Stativ musí být pevný jak skála. ;)


Offline - Pokročilý Profil 
15. 4. 2022 08:54 Odeslat příspěvek
Ad stativ - na mobil stačí nějaký malý gorillapod, ale originál, ne čínské náhražky, které udrží sotva pár gramů. Ale vzhledem k nočnímu režimu v mobilech mi to přijde skoro až zbytečné.

Ad dual SIM - mám jen O2, ale dual sim mi funguje v pohodě. Ale nevyužívám moc, eSIM mám spíš záložní a jen jsem zkoušel funkčnost, tak nemůžu úplně hodnotit.

David79 - nemyslím, že mobil saturuje barvy, obraz mi přijde fakt hodně věrný (a naprosto nesrovnatelně lepší oproti předchozím generacím). Jinak čtečka je zoufalá, to je pravda, to tvrdím pořád. Stačí fakt maličko vlhká nebo špinavá ruka a je to v háji. Tady má Google hodně co dohánět.

Btw. dneska jsem zjistil, že foťák do EXIFu zapisuje nějaký britský zimní čas, prostě mínus dvě hodiny. Ne čas telefonu. To mě docela mrzí, třídím podle toho fotky z různých zdrojů.


Offline - Junior Profil 
15. 4. 2022 12:25 Odeslat příspěvek
Opravdu vám do EXIF zapisuje jiný čas :?: Pokud vím, tak Pixely do EXIF ukládají lokální čas, ale do názvu souboru vkládají UTC čas, což mohu potvrdit na svém 4a. Takže pokud třídíte fotky i z více zdrojů podle EXIF data, tak by problém být neměl. Ale pokud třídíte fotky podle data a času v názvu souborů, jako já, tak tam problém je. Já si této Googloviny všiml, když jsem třídil fotky na nemohl jsem najít snímky z první hodiny nového roku, než jsem zjistil, že jsem je přesunul do prosincových fotek, poněvadž v názvu souboru měly např. PXL_20211231_231841xxx, ačkoli byly pořízené už v roce 2022. Takže fotky pořízené v první hodině nového roku mají v názvu špatně rok, měsíc, den, hodinu i minutu. Jinak ten časový rozdíl mezi názvem souboru a časem pořízení je během platnosti standardního "zimního" času -1h, ale v současnosti během letního času jsou to -2h. Takže při třídění fotek z Pixelu na tento rozdíl musím myslet :roll:


Offline - Pokročilý Profil 
15. 4. 2022 12:37 Odeslat příspěvek
Aha, pardon, asi jsem měl vlčí mlhu, teď se mi EXIF zobrazuje správně :-D Tak nevím, možná jsem jen ráno byl slepej.

Já už jsem se naučil, že po stažení všech fotek udělám hromadné přejmenování podle EXIFu, třeba Total Commander to umí nádherně během sekundy, takže z PXL_20220414_210932171 udělám 2022-04-14-23-09-32-PXL_20220414_210932171, vlastně tam přidám automaticky prefix z EXIFu, krásně se to pak řadí s jinými zdroji. TC na to má EXIF plugin, ale určitě to jde i jiným softwarem.


Offline - Junior Profil 
15. 4. 2022 14:08 Odeslat příspěvek
Total Commander je na PC i v mobilu moje pravá ruka pro práci se soubory všeho druhu včetně fotek a videí a hromadné přejmenování, nejrůznější pluginy včetně exif a další funkce TC hojně používám. Jelikož fotky uploaduju na Google Fotky rovnou z mobilu, často okamžitě po vyfocení, tak bych musel fotky přejmenovávat ihned v mobilu, aby tatáž fotka neměla jiný název v Google Fotkách a jiný v PC. Takže, opravovat chybné datum v souboru přejmenováním, nepovažuji za systémové řešení této Googloviny, teda alespoň pro mou práci s fotkami. Snad všechny jiné mobily, které pojmenovávají fotky ve formátu RRRRMMDD_hhmmss, používají vždy lokální čas, ale Google musí mít něco extra a používá UTC a co jsem zjistil, tak k tomu Google přikročil teprve nedávno a dle stránek supportu Googlu nejsem jediný, komu to vadí. Takže při třídění fotek z více mobilů musím počítat s tím, že názvy u Pixelu jsou špatně.


Offline - Junior Profil 
16. 4. 2022 05:37 Odeslat příspěvek
Mr.Scully - To že jsou videa saturovanější jsem si všiml už z youtube videí, u svého pixelu 6 jsem si to jen potvrdil. Fotky a videa svou kvalitou jsou zase o krok dál..to v každém případě, no ale tu saturaci videí vidím u pixelů poprvé.


Offline - Pokročilý Profil 
16. 4. 2022 11:35 Odeslat příspěvek
Je to asi věc vkusu, mně to přijde subjektivně dobré a věrné... ono třeba spousta lidí si stěžuje na HDR, ale neuvědomuje si, že HDR algoritmy ve foťáku jen dohánějí nedostatky, které má foťák oproti lidskému oku... my v podstatě vnímáme HDR, umíme se podívat do stínů i do sluníčka, ale foťáky to moc neumějí, nemají dynamický rozsah, proto si u profi výbavy pomáháme bracketingem a u mobilů nějakou HDR automatikou. Stejně tak já vidím modrý nebe, ale když vezmu starší mobil, tak nebe bude často vyblité do bíla... proto se fotomobily snaží nebe trošku ztmavit a pak to může vypadat saturovaně. Ale jasně, je to pořád subjektivní věc a já třeba mobilem nefotím krajinky, tak se necítím povolaný k tomu to posoudit. Když vyfotím doma dítě nebo venku město, tak to nepoznám. Posun v sytosti barev by byl asi nejvíc vidět v přírodě. Ale myslím, že i v recenzích dopadl Pixel skvěle a omalovánky typu Samsungu jsou mu cizí.


Offline - Junior Profil 
19. 4. 2022 19:30 Odeslat příspěvek
Hledám něco za Mate 20 PRO. Pustil jsem si nějaké recenze a všude kritika právě agresivního HDR. A všude recenzenti doufali, že se to v aktulizacích trochu zlepší. Stalo se tak? Trochu se toho bojím, HDR nemusím, fotím víceméně profesionálně/studiově na FF DSLR a jsem zvyklý na věrné barvy. Samozřejmě telefonu hodně odpustím, ale silný HDR mi vadí, ačkoli i ze zrcadlovky také v postprocesingu projasňuji stíny a tlumím bílou, ale chci to mít pod svoji kontrolou. Efekt HDR není možno vypnout, nebo nastavit jeho sílu? Děkuji.


Offline - Junior Profil 
20. 4. 2022 14:03 Odeslat příspěvek
Zeptám se zdejších šestkařů, u P5 když přejedu prstem dolů po základní obrazovce, objeví se nabídka, to je jasné, ale v tomto režimu se mi místo % baterie objevil odhadovaný zbývající čas do vybití.
P6 mi to ale nedělá - máte to také tak?


Offline - Pokročilý Profil 
20. 4. 2022 17:21 Odeslat příspěvek
Luckyghost - Mate 20 Pro jsem míval, teď ho má manželka. Google Pixel 6 Pro je minimálně o třídu výš. Dokážu posoudit dobře, protože fotíme naši malou dceru paralelně a večer se pak fotkami probírám a mám dobré srovnání. Ohledně HDR jsem to psal výše. Není to HDR ve smyslu omalovánek nebo kontrastu. Je to HDR ve smyslu projasnění stínů a ubrání protisvětla, což je za mě naprosto skvělý (a jsem taktéž profesionální fotograf). Je to ale otázka individuálního vkusu. Já jsem osobně nadšen, že udělám pěkný portrét v silném protisvětle a nemusím vůbec řešit blesk. Ale je to čistě můj názor. David79 výše si stěžuje na větší saturaci barev. Mně to nepřijde, ale každý to vidíme jinak. Jinak HDR myslím vypnout nijak nejde. Jedině fotit do RAW a upravit si to sám.

lada t5 - zbývající čas do vybití jsem nikdy nikde neviděl, to bude možná nějaká unikátní vlastnost P5?


Offline - Junior Profil 
20. 4. 2022 17:58 Odeslat příspěvek
Takhle to bylo na P5 po přejetí prstem dolů.


Příloha
Screenshot_20220420-184240.jpg
Screenshot_20220420-184240.jpg
[ 65.85 | Zobrazeno 38 krát ]



Offline - Junior Profil 
20. 4. 2022 20:06 Odeslat příspěvek
Mr.Scully a jak hodnotíš zbytek proti Mate 20 PRO? Budu brečet po 3D odemykání obličejem, ale iPhone kvůli tomu nechci. Na Mate široké ohnisko moc dokonalé není, moc měké, celkem jej používám. Noční režim u Huawei byl skvělý, tady by to mělo být také dobré. Umí podobné fotky jako příloha z ruky? Rozměrově je zase větší a těžší, ale asi to není žádné drama.

Přílohy

IMG_20220101_181209.jpg
IMG_20220101_181209.jpg
[ 287.71 | Zobrazeno 93 krát ]




Offline - Pokročilý Profil 
21. 4. 2022 23:13 Odeslat příspěvek
Takhle... rozměr je z mého pohledu největší problém. Já měl Mate 20 Pro, pak Oneplus 8 Pro (ten už byl větší) a teď Pixel 6 Pro je opět o něco větší. Nezdá se to, ale od jisté velikosti je každý milimetr fakt znát :-D Včera jsem si byl koupit speciální kraťasy, ve kterých je dostatečně hluboká kapsa. Na mě už jsou ty rozměry mobilů fakt velké. V ruce se drží celkem v pohodě, ale už mi padá ze všech možných kapes.

Mate měl mizerné široké ohnisko a mizerné selfie, pokud si pamatuju dobře. Pixel má široké ohnisko znatelně lepší. Selfie taky, ale tam myslím, že jsou iPhony a Samsungy maličko lepší. Noční režim je špička, nepochybně lepší než u Mate 20 Pro. Co se týče ohňostroje, nevím, jestli je foceno na noční režim nebo na manuál, takže nedokážu posoudit. Na noční režim to nepochybně jde, ale nemám tak povedenou fotku na srovnání, bydlím asi 5km od města, takže náš ohňostroj v okolí nestál za nic :-D

Co se týče focení v praxi, vidím nejzásadnější rozdíl hlavně v ostření a částečně i v inteligenci nastavení scény. Fakt z 90% fotíme nejvíc naše batole. Já mám prostě 9 z 10 fotek pěkně ostrých. Manželka má třeba 6x zaostřeno úplně mimo, 2x pohybovou neostrost (protože Huawei nastaví o trochu delší čas) a možná 2 fotky z 10 se podaří. O protisvětle nemluvě, tam je rozdíl taky obrovský. Nevím teda, co z toho je rukama manželky a co je dáno mobilem. Ale prostě kolem leze dítě, nasměruju mobil, cvaknu na automatiku. U mě zaostření na obličej prakticky stoprocentní, u manželky je to fakt totálně o náhodě.

Video taky super, před týdnem jsem natočil kousek hardrockového koncertu v tmavém klubu, dal jsem jen 4K30 místo 4K60 a dá se na to koukat i poslouchat, i když to bylo extrémně hlasitý se silnou basovou složkou: https://www.youtube.com/watch?v=ruT1gznC9S4

Jo jinak to rozpoznávání obličeje mi fakt chybí. Čtečka mizerná a třeba při lehce mokrých prstech k ničemu. Takže včera jsem byl vzteklej, protože mi nešel odemknout mobil, otisky to nebralo, obličej to neumí a zapomněl jsem, jak vynutím aspoň to gesto, tak jsem vztekle čmáral po černém displeji a mačkal všechno možný, než se konečně objevil ten obrazec. Takže člověk musí oželet rozpoznání obličeje, mizernou čtečku a značnou velikost mobilu. Pokud tyhle tři věci přežije, tak dostane jeden z nejlepších mobilů na trhu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Další stránka
Stránka 17 z 40 [ Příspěvků: 594 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies