MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Google Pixel 6 /Pro - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
22. 4. 2022 05:05 Odeslat příspěvek
Ja vybiram neco za Mate 20 Pro uz delsi dobu a nemuzu si vybrat (mozna proto ze telefon porad funguje) a snad se vsim co tady Mr.Scully napsal o foceni souhlas: dlouhe casy v interieru-je potreba Pro rezim a riskovat ztratu zaberu nebo riskovat vyslednou patlanici (v horsim svetle), naladovy a pomalejsi AF (opet hlavne interier) pri foceni decka. Ty rozmery Pixelu 6 Pro jsou pro mne uz dost mimo, u Mate jeste akceptovatelne a kombinace face ID a ctecky neprokonatelna. Bohuzel to vypada ze se zvetsujicim se pomerem displej/predni plocha se uz neceho podobneho jen tak nedockame. Proto je kvalitni ctecka nutnost. Jinak si neodpustim k tem vytkam presaturovanosti snimku, pokud mam vyborny detail a DR, tak zrovna saturaci jde skoro bez ztraty kvality stahnout v jakemkoliv editoru i hromadne. Chapu, ze se lidem do toho nechce, ale je to porad lepsi nez RAW fotek z mobilu, ktery jsem roky obhajoval a uz jsem to vzdal. Je tam porad dost kompromisu a musim rict, ze nekteri vyrobci odvadi fakt dobrou praci kdyz vidim v RAWu treba tu vinetaci a jiny barevny stred co se dost spatne srovnava. Ted uz delam RAWy jen z Fuji XT3 kde to ma smysl. Takze pokud jde o letosek tak S22+ nebo Pixel 6 (bez telefota) jinak jen cina (pokud nechci iPhone).

Osobne by mne zajimalo jak je to s nadstavbou cisteho androidu,sice dost pokrocil a pridal veci co si tam pred tim dali i jini vyrobci sami, ale zajimalo by mne co jste si museli doinstalovat,aby jste meli v prostredi zakladni funkce a vychytavky, na ktere jste treba byli zvykli. Muze se to zdat jako stupidni dotaz, ale po tech letech s nadstavbama od vyrobcu (huawei, samsung) bere clovek spoustu zakladnich operaci a funkci jako samozrejmost (mozna proto je ani neumim vyjmenovat) a mohli by chybet. Predem dik.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
22. 4. 2022 18:47 Odeslat příspěvek
Ten ohňostroj byl na noční režim. S pohybovou neostrostí souhlasím. Huawei to jede na stabilizaci a nastavenou nízkou citlivost s delším časem. Také mám hodně odpadu při focení druhého syna (3 roky). Fajn že umí nahrát i nezkreslený zvuk na koncertech, ikdyž už koncerty se snažím spíše vychutnávat nejoblíbenější skladby než natáčet, ale stejně občas nevydržéím a telefon vytáhnu.

Teď na Kultuse. Já také raw vyžadoval a skončilo to u Huawei P10, kde přesně hrozná vinětace a v PS bych na tom trávil hrozně času, abych se jen přiblížil konverzi v telefonu. Tak už jsem jej také zatratil. Ikdyž je pořád fajn možnost mít jej tam, minimálně abych měl fotku kde automatika odstraňuje šum tak, že je z toho mazanice. Já zaději zašumněnou fotku s detaily. Monochromatický šum mi neva. Ale také už 99% fotek jen .jpg

Také teď mám brouka v hlavě že by stačila jen 6 non PRO. selfie kameru nepoužívám, teleobjektiv mnimálně, 90hz display je pro mě zbytečný luxus. 6 bude menší a nezaoblený display bych také upřednostnil a ta zelenkavá je krásná. Těch 7 tis navíc za PRO si úplně nemohu obhájit. Ještě si asi počkám na Sony 1 IV, pocitově prahnu po něčem vlajkovém do té doby se mi snad display na Mate snad nerozsype.

Tušíte někdo jestli by nebyl problém objednat tu rozbalené 6 i 6 PRO na Alze a vrátit ji. Jen si to ošahat. Pokud by se mi líbil, tak bych si vzal nový. Jako živnostníkovi se mi něco takového nelíbí, ale jinde si to neosahám.


Offline - Junior Profil 
24. 4. 2022 09:19 Odeslat příspěvek
Já jsem před koupí také chtěl vidět P6 naživo, tak jsem si na Alze našel kde jí mají vystavenou a dojel se tam na ní podívat, vzít do ruky a prohlédnout si menu apod. Věnoval se mi tam příjemný prodavač, nechal mě v klidu si s telefonem "pohrát". Nebyl v tom žádný problém.


Offline - Junior Profil 
24. 4. 2022 18:43 Odeslat příspěvek
Taky bych to tak udelal, to zamerne zkouseni a vraceni se mi prici, ikdyz to oficialne neni nic proti nicemu. Jinak k tomu zoomu, nekdy bude chybet, ale pri kvalitnich 50Mpx by snad mohl stacit orez na 2x zoom a pak zmensit na tech 8-10Mpx vic podle mne nebude moc koukatelne. Mate 20 Pro ma 3x zoom a ikdyz ne nejlepsi na trhu nekdy hodne pomuze.


Offline - Pokročilý Profil 
25. 4. 2022 14:02 Odeslat příspěvek
Ad RAW - byl jsem jeho zastáncem i u mobilů, nakonec využívám jen u foťáků. U mobilů jsem se to odnaučil u OnePlus, kde se to nastavení ztratilo při každém spuštění foťáku a pokaždé jsem to musel nastavovat znovu. Pixel si to pamatuje, z RAWů jde dostat dost, ale není pro to důvod, umí prostě protisvětlo, odšumění i cokoliv dalšího skvěle.

Ad čistý Android - já moc nevidím rozdíl proti nadstavbám jiných výrobců v tom smyslu, že by mi cokoliv chybělo. Jestli chybí nějaký FB nebo Youtube, tak to si doinstaluju automaticky během chvilky. Jinak jsem rozhodně rád, že tam není ten balast té nadstavby. Ale třeba čistý Android 10-11 u Oneplus mi přišel graficky hezčí a čistší než čistý Android 12 u Pixelu. Ale to může být spíš tou verzí Androidu.

Teleobjektiv je překvapivě dobrý, ale reálně ho využiju jednou měsíčně :-) Jasný, ořez teoreticky možný, ale pozor, JPEG mají 12 mpix, to je hodně málo. To vyšší rozlišení je myslím jen pro RAWy.

Stejně tak nejsem úplně fanatikem pro 90 Hz, nepoznám osobně rozdíl. Selfie kamera není špatná, ale stejně často radši foťák obrátím a naslepo udělám deset selfíček hlavním objektivem, jedním z nich se kompozičně trefím :-) Na selfíčka byl super Asus Zenfone 6 s tím vysouvacím fotomodulem, ale jinak to byl pro mě snad nejhorší mobil v dějinách. Ale nápad dobrej.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 4. 2022 14:57 Odeslat příspěvek
Zenfone6 mělo pár kamarádů, samé problémy a reklamace neustále dokola. šílený.

Uvažuju vyměnit čínskej krám OnePlus7 pro za GP6, ale stále nevím, cenově se mi zdá trochu přestřel...

90Hz poznám hned a bez toho už nemůžu žít, i když bych raději už 120Hz... Na PC poznám dokonce rozdíl 144Hz vs 165Hz.... Což je jedno, nicméně nevím jestli má smysl přecházet.

Bohužel má můj OP7pro křachlý display, mikrofon funguje jen na hlasitý odposlech (chyba motherboard kterou mění při reklamaci - bohužel ale moje mechanické poškození (skleněná záda jsou taky prasklá) takže reklamaci nepřijmou hajzli). Zatím s ním ještě chvíli vydržím ale jinak nevím kam... Samsung už nechci, měl jsem od galaxy s3 a všechny řady Note, a je to snad ještě horší než oneplus....


Offline - Junior Profil 
27. 4. 2022 15:47 Odeslat příspěvek
Mr.Scully píše
Teleobjektiv je překvapivě dobrý, ale reálně ho využiju jednou měsíčně :-) Jasný, ořez teoreticky možný, ale pozor, JPEG mají 12 mpix, to je hodně málo. To vyšší rozlišení je myslím jen pro RAWy.

Tak to je velika skoda, na Mate 20 Pro to slo jeste nastavit pak to z bezneho foceni zmizelo a zustalo uz jen v Pro rezimu...ale i jpeg i RAW. Takze zustal celkem rozumny PP a po vlastnim zmenseni a mirnem doostreni bezkonkurencne detailni fotka (vyuzivam u krajinky a obcas makru)


Offline - Pokročilý Profil 
27. 4. 2022 20:04 Odeslat příspěvek
Ty ceny nejsou moc pozitivní, holt je to flagship. Flagship killers už neexistujou, i OnePlus nebo Xiaomi chtějí za svoje nejlepší modely nesmysly. V podstatě podle ceny už nejde vybírat. Já už poslední roky vybírám jen podle foťáku a podle co nejčistšího Androidu, protože nesnáším nadstavby. Hlavně už prakticky vůbec netelefonuju, což je vtipný, mobil mám fakt na focení a Whatsapp. Kdyby vyrobili nějakou 5.5" flagship, tak ji beru hned, ale oni dělají špičkový jen pádla, který se mi nevejdou ani do novýho auta do vestavěný bezdrátový nabíječky...


Offline - Junior Profil 
2. 5. 2022 12:53 Odeslat příspěvek
Mr.Scully píše
ale pozor, JPEG mají 12 mpix, to je hodně málo. To vyšší rozlišení je myslím jen pro RAWy.

Bohužel není. 50MPx (nebo kolik) snímač je totiž jenom papírový parametr. Díky slučování pixelů 4to1 totiž z Pixelů6 člověk nedostane větší fotku než 12MPx. Což je jedna z věcí které mě seriózně se*ou.


Offline - Pokročilý Profil 
2. 5. 2022 23:17 Odeslat příspěvek
Ajo, máš pravdu, i RAWy mají jen těch 12 mpix. Což fakt není moc, na nějakej výřez může člověk zapomenout.


Offline - Junior Profil 
3. 5. 2022 04:42 Odeslat příspěvek
Tak zase zalezi na co to potrebujes a kolik chces rezat. Pri kvalitni kresbe staci na maly tisk (15x10) kolik 2-3Mpx? I na 65" TV staci bohate 6-8Mpx... jak rikam zalezi co potrebujes. Ale je to skoda nenechat uzivateli alespon moznost si to ponechat se vsemi klady i zapory. Bohuzel je to trend delat z uzivatelu hloupe klikace-opicky, otazka casu kdy nam jeste vic nanuti AI a zrusi i Pro rezimy a treba i ten RAW.


Offline - Místní informátor Profil 
3. 5. 2022 16:06 Odeslat příspěvek
Květnová aktualizace Pixelů 6 má vyřešit problém s haptikou i displejem

Vyřešen má být problém s nenadálým zapnutím displeje i intenzitou vibrací
Součástí aktualizace jsou květnové bezpečnostní záplaty


Offline - Junior Profil 
3. 5. 2022 20:25 Odeslat příspěvek
Tak to jsem zvědav, já sice popisované problémy nemám, ale kdyby byly vibrace intenzivnější, potěšilo by mě to.


Offline - Junior Profil 
10. 5. 2022 06:09 Odeslat příspěvek
Blbej dotaz: nejde nějak rozdělit hlasitost pro jednotlivá připojená zařízení? Mám problém v tom, že když telefon připojím skrz AA k autu, tak si musím hudbu zesílit, jinak není skoro slyšet. Když ale telefon potom připojím k BT sluchátkům, tak mi to málem urve uši jak je to hlasité...


EDIT: pozoruji nový problém po posledním update: při hromadném mazání fotek se náhodně celá galerie kousne, úložiště (adresář s fotkami) přestane být přístupný a musím celý telefon restartovat. Při mazání po jednom je to OK, při mazání třeba přes Solid Explorer taky....


Offline - Pokročilý Profil 
24. 5. 2022 16:33 Odeslat příspěvek
Poraďte, někde se mi asi něco přeplo... když jsem zmáčknul boční tlačítko hlasitosti při běžném používání telefonu, tak se mi objevil jeden "volume bar" a ovládal jsem hlasitost médií. Od včerejška se mi po zmáčknutí objeví dva volume bary, jeden na média (bohužel nutný ovládat dotykově), jeden na hlasitost asi vyzvánění... a HW tlačítkem ovládám bohužel tu hlasitost vyzvánění, což fakt nechci, protože tu nikdy měnit nepotřebuju. Jak to udělám, abych na HW tlačítko vázal jen hlasitost médií jako předtím?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 40  Další stránka
Stránka 18 z 40 [ Příspěvků: 592 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies