MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Google Pixel 6 /Pro - obecná diskuze

Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2023 06:56 Odeslat příspěvek
Některé nabíječky mi sežral pomalým nabíjením. Od huaweie nesežraly a nenabíjel vůbec.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 1. 2023 07:18 Odeslat příspěvek
Tak DP PPS 45W nabijacka vraj nabija pixel 6 celkom rychlo. Aspon zena si to vsimla. Vraj plne nabity je za cca 45 minut ak je vybity na 20-30%


Offline - Junior Profil 
9. 1. 2023 08:30 Odeslat příspěvek
Tak to musela být nabíječka co měla QC nabíjení pro Qualcomm, verze 3 nebo 4 je kompatibilní s PD. Pixel nenabiji powerbankou, klasickou nabíječkou 5V/2A...


Offline - Junior Profil 
9. 1. 2023 11:04 Odeslat příspěvek
joeslovak píše
Tak DP PPS 45W nabijacka vraj nabija pixel 6 celkom rychlo. Aspon zena si to vsimla. Vraj plne nabity je za cca 45 minut ak je vybity na 20-30%


Podle mých zkušeností se z nuly na sto dobíjel Pixel 6 na 65w nabíječce za hodinu a půl.

-- 9. 1. 2023 11:47 --

JiříTechnik píše
Tak to musela být nabíječka co měla QC nabíjení pro Qualcomm, verze 3 nebo 4 je kompatibilní s PD. Pixel nenabiji powerbankou, klasickou nabíječkou 5V/2A...


Díky za zajímavou informaci, kterou neuvádí ani Google. Ano, byla to nabíječka s QC od Xiaomi.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 1. 2023 12:42 Odeslat příspěvek
je jedno ci 65w. zalezi ci splna PD a PPS zaroven. PPS vraj nie kazda PD nabijacka splnuje. info mam len z netu co som ponachadzal. s tym standardami si robia zle meno lebo ten kto tomu nerozumie povie ze naprd telefon.


Offline - Junior Profil 
9. 1. 2023 15:41 Odeslat příspěvek
Díky za upřesnění! Smutný je, že ani velké e-shopy u nabíječek nespecifikují PPS. Mnohdy neuvádějí ani různé úrovně napětí, takže si člověk nemůže být jistý, jestli bude nabíječka s daným přístrojem fungovat, dokud nevyzkouší.


Offline - Junior Profil 
13. 1. 2023 17:11 Odeslat příspěvek
Ještě si dovolím dotaz ohledně probouzení Pixelů poklepem na displej. Pixel 6 jsem totiž již vrátil prodejci, takže ho sám nemůžu vyzkoušet. Nevylučuji, že bych si ho v budoucnu pořídil kvůli focení (nebo možná rovnou Pixel 6 Pro či Pixel 7 Pro):

- probouzí jednoduchým nebo dvojitým poklepem na displej ? Opravdu se nechtěně probouzí v kapse, pokud mylně vyhodnotí kontakt s displejem jako jednoduché poklepání? Některé předchozí mobily chybně interpretovaly zpocenou nebo promoklou látku v kapse a nejenom, že se rozsvěcely displej, ale ještě spouštěly třeba nouzové volání...


Offline - Junior Profil 
14. 1. 2023 09:42 Odeslat příspěvek
Nevím jak ostatním, ale mně to funguje dobře. Stačí jen klepnout na displej a ten se okamžitě rozsvítí. To ale mluvím o stavu, že telefon někde leží volně. Pokud ho vyndám třeba z kapsy nebo z pouzdra, kde se dlouho "klepal", displej nechce reagovat hned. Je to podle mě jeho ochrana, aby se třeba v kapse celou dobu neaktivoval a zase neusínal. Je totiž rozdíl, jestli ho nosím třeba v pouzdru, kde je displej celou dobu v kontaktu s látkou, pak je vše OK a po klepnutí reaguje hned. Pokud ho ale nesu třeba v batohu, kde se různě povaluje a displej se tedy chvíli něčeho dotýká a pak zase ne, tak tady potom poklep rukou na displej nereaguje hned.
Je to podle mě ochrana baterie, že když je telefon někde v něčem volně a neustále se něčeho opakovaně dotýká, přestane na toto reagovat, aby se displej neustále "nebudil a neusínal".
Nouzové volání se mi nespustilo nikdy.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 1. 2023 13:13 Odeslat příspěvek
Zdravim, omlouvam se za stupidni dotaz, ale jsem na toto opravdu lama. Muzete mi prosim doporucit konkretni nabijecku? Idealne z nejakeho elektra v OC (Datart, Okay apod.), at si muzu mobil zprovoznit jeste dneska.
Nasla jsem napr. tuto nabijecku. Bude fungovat?
https://www.okay.cz/products/nabijecka- ... bMQAvD_BwE


Offline - Junior Profil 
14. 1. 2023 14:08 Odeslat příspěvek
Ta by měla fungovat, musí podporovat Power delivery - což tato splňuje. Popřípadě si můžete objednat originální kus z německého Google storu a nechat poslat přes mailboxde.cz do ČR. S poštovným vychází na cca 900,-


Offline - Junior Profil 
14. 1. 2023 14:29 Odeslat příspěvek
To vůbec není stupidní dotaz, respektive já jsem tady takovejch dotazů měl několik ;-) Dostal jsem spoustu dobrých rad, tak taky zkusím na oplátku přispět.
Ač již nejsem vlastníkem Pixelu 6, měl jsem zkušenost s několika nabíječkama. Jak mi bylo vysvětleno, ideální je, když nabíječka disponuje funkcí PPS PD, neboli Programmable Power Supply Power Delivery. Vámi uváděná nabíječka tuhle funkci má dle specifikací (https://www.winner-mobile.com/cs/sitove ... 05128.html). OPRAVA: PPS by mělo být podle výše uvedené stránky Samsung PPS (což snad znamená Samsung Fast Charging, ale to je pouze moje domněnka, a tento protokol Pixel 6 nepodporuje). Nicméně alespoň nízkým příkonem při 10 W PD bez PPS by se mohl Pixel nabíjet. Zkuste a případně vratťe. Ale taky to může být chyba popisu a opravdu má nabíječka PPS PD.
Pokud by fungovalo PPS PD, příkon 25 W je pro Pixel 6 dostatečný, víc si stejně nevezme. Pokud nepotřebujete nabíjet další zařízení s vyšším příkonem (například notebook), tak to čistě podle specifikací vypadá jako dobrá volba za slušnou cenu. Na druhou stranu jsem u nabíječek příznivcem ověřených značek, protože nekvalitní nabíječka může způsobit i poškození přístroje nebo požár. Sám jsem s Pixelem 6 zkoušel tuto nabíječku z Alzy (https://www.alza.cz/vention-3-port-gan- ... 375202.htm), která je ovšem nyní nedostupná. A tato nabíječka v nezatíženém stavu jemně pískala, což osobně nesnáším, proto jsem ji vrátil, až bych ji využil právě pro nabíjení notebooku na cestách.

-- 14. 1. 2023 14:34 --

Na pomalé nabíjení stačí případně nabíječka s protokolem Quick Charge (QC) od Qualcomu, pokud takovou už máte, tehdy by se měl Pixel nabíjet příkonem alespoň 10 W (vyzkoušeno s nabíječkou od Xiaomi).

-- 14. 1. 2023 15:00 --

V Datartu mají za podobnou cenu https://www.datart.cz/nabijecka-do-site ... cerna.html, která podporuje s jistotou PD PPS.


Naposledy upravil sodja dne 14. 1. 2023 16:38, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
14. 1. 2023 16:15 Odeslat příspěvek
Bara1612 píše
Zdravim, omlouvam se za stupidni dotaz, ale jsem na toto opravdu lama. Muzete mi prosim doporucit konkretni nabijecku? Idealne z nejakeho elektra v OC (Datart, Okay apod.), at si muzu mobil zprovoznit jeste dneska.
Nasla jsem napr. tuto nabijecku. Bude fungovat?
https://www.okay.cz/products/nabijecka- ... bMQAvD_BwE


Já tedy samozřejmě netuším, jaké máte doma nabíječky z předchozích telefonů, ale já třeba nabíjím svůj P6 starou nabíječkou Microsoft, z Lumie 950XL. A jede na ní rychlé nabíjení.
Takže bych se na vašem místě nebál vyzkoušet nabíječky, které máte případně někde v šuplíku.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 1. 2023 22:06 Odeslat příspěvek
Napr tato. Tut mam doma a funguje dobre aj na P6 aj P7
https://m.alza.sk/alzapower-a145-fast-c ... 468933.htm


Offline - Junior Profil 
15. 1. 2023 10:33 Odeslat příspěvek
Zdravím Slovensko, taky vám tam na Pixelech nefunguje 5G? ;-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 1. 2023 15:30 Odeslat příspěvek
Dekuji moc vsem za rady! Objednala jsem doporucenou Samsung nabijecku, ale nakonec jedu prubnout tu alzackou, protoze ta je u nas dostupna hned a nechci cekat :)

Jinak doma mam original nabijecku z LG V30 a ta ani tuk. To same nejaka vachrlata O2 nabijecka na Iphone, co ma partner.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Další stránka
Stránka 32 z 40 [ Příspěvků: 594 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies