MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Google Pixel 6 /Pro - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
30. 11. 2021 18:20 Odeslat příspěvek
Ja jsem po máte 10pro velmi spokojen. Jen ta čtečka občas štve,ale mozalna pomůže opetovny scan prstů po tom co jsem nalepil sklo. Velikost mi přijde že je u všech tel dnes podobná,zvlášť v pouzdru. Jaká je alternativa k nepro verzi za 16.5?
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
30. 11. 2021 18:56 Odeslat příspěvek
Nějaký Samsung S21 nebo S20 FE nebo něco podobnýho je velmi důstojná alternativa. Nebo Oneplus 8-9 Pro a další. Ale všechny mají svoje mouchy.

Btw. Pixel zakazuje nahrávání hovorů, což mě irituje, nejde to nijak obejít, nezkoušeli jste někdo? Na Oneplus to na Androidu 11 šlo úplně snadno přes jednu aplikaci, otázka minuty.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 11. 2021 20:43 Odeslat příspěvek
TFSi píše
berto99: taky jsem se toho obával, ale nakonec to se to dá. Moje předchozí Motorola měla 170g, takže těch 30g navíc nejde ani poznat. Pokud bych si měl na něco stěžovat (co se HW parametrů týká), tak bych spíš uvedl velikost, než hmotnost.



pre mna je vsetko nad 190gr tehla. mam mi9 a obzeram sa po novom fone ale pixely to bohuzial nebudu. mi9 je v pohode ale ani do xiaomi uz nepojdem.. nedokazem sa vyrovnat s absenciou 3,5 jacku. nechapem preco ho sony do premioviek vie dat a ostatni nie... obzeram sa po fone s velkou vydrzou baterie,3,5jack, 256gb ulozisko a lepsi fotak...google to zabil velkostou,vahou a strasne projektovanym fotakom.


Online - Junior Profil 
30. 11. 2021 22:06 Odeslat příspěvek
Mr.Scully píše
Btw. Pixel zakazuje nahrávání hovorů, což mě irituje, nejde to nijak obejít, nezkoušeli jste někdo? Na Oneplus to na Androidu 11 šlo úplně snadno přes jednu aplikaci, otázka minuty.


To nahrávání hovorů by mě také zajímalo.


Offline - Junior Profil 
1. 12. 2021 08:12 Odeslat příspěvek
berto99 píše
obzeram sa po fone s velkou vydrzou baterie,3,5jack, 256gb ulozisko a lepsi fotak...google to zabil velkostou,vahou a strasne projektovanym fotakom.

Tak to asi nic nenajdeš :-S Já jsem nový telefon vybíral hóóóóóóóódně dlouho a i když jsem neměl moc velké nároky (čistý android, OLED, bezdrátové nabíjení, slušný foťák, velikost), tak jsem stejně nic nenašel a musel jsem slevit aspoň z té velikosti. Můj předchozí telefon už má baterku na kaši a vydrží stěží půl dne, proto jsem šel do Px6. Px5 mě neoslovil. No a i když mám k telefonu výhrady (velikost, SW bugy,...), tak nic vhodnějšího jsem nenašel. Samsungy s tím jejich zprzněným OneIU, nebo čísnké omalovánky nechci ani vidět :-!


Offline - Pokročilý Profil 
1. 12. 2021 11:55 Odeslat příspěvek
OneUI mi přijde výrazně hezčí než Pixelí Android 12 a to nejsem fanouškem Samsungu. Nevím, Pixel mi v tomhle fakt graficky nesedl, ale jak jsem psal výše, tak Microsoft Launcher to pořešil. Na radu uživatele pan.nikdo jsem objednal tenké pouzdro, které snad eliminuje cihlovitost telefonu. A na čtečku si nějak zvyknu. Ale rok mi asi telefon nevydrží.

Nahrávání u nás asi nejde, googloval jsem dlouho - resp. technicky to samozřejmě jde, telefon je na to hardwarově i softwarově připraven, ale Google to vlastním rozhodnutím zakazuje ve většině zemí světa.


Offline - Junior Profil 
1. 12. 2021 12:52 Odeslat příspěvek
Měl jsem chvíli svrbění Pixel 6 Pro vyzkoušet, ale když to tak čtu, tak jsem rád, že jsem se do toho nepouštěl :D


Offline - Pokročilý Profil 
1. 12. 2021 15:40 Odeslat příspěvek
Ono když chceš fakt dobrej fotomobil, tak alternativy poněkud nejsou... Xiaomi a Samsung s pádlem za 30k, Huawei bez google služeb a číny typu Vivo s naprosto zoufalým prostředím. Google je pořád relativně nejmenší zlo asi...


Offline - Junior Profil 
1. 12. 2021 16:14 Odeslat příspěvek
Mám v Alze naskladněnej Pixel 6 černej ještě za dobrou cenu 16821 Kč (teď ho tam mají za 19990 Kč a v czc dokonce za 20990 Kč) a asi ho nakonec nepotřebuju. Když by měl někdo zájem, tak mi napište na zpravicky@gmail.com


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 12. 2021 22:49 Odeslat příspěvek
Mr.Scully píše
Nějaký Samsung S21 nebo S20 FE nebo něco podobnýho je velmi důstojná alternativa. Nebo Oneplus 8-9 Pro a další. Ale všechny mají svoje mouchy.

Btw. Pixel zakazuje nahrávání hovorů, což mě irituje, nejde to nijak obejít, nezkoušeli jste někdo? Na Oneplus to na Androidu 11 šlo úplně snadno přes jednu aplikaci, otázka minuty.


Ahoj, jakou aplikací jsi nahrával na ONEPLUS?


Offline - Pokročilý Profil 
4. 12. 2021 23:43 Odeslat příspěvek
Na OnePlus stačilo myslím nainstalovat jOnePlus Tools a tam to pak šlo povolit a objevilo se to normálně v systému. Už si nepamatuju detaily, ale určitě nebyl potřeba root. Ale možná to nebylo úplně na minutu a chtělo to nějaký drivery... normálně si vygoogluj postup krok za krokem.


Offline - Junior Profil 
5. 12. 2021 06:50 Odeslat příspěvek
Používám placenou verzi Truecaller proti spamu. A aplikace mi umožňuje i nahrávání hovorů.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 12. 2021 21:30 Odeslat příspěvek
Mám dotaz, po přechodu z Xiaomi MI 9 mi hodně chybí možnost naplánovat spořič baterie na určitý čas. Rád bych docílil toho, aby mezi půlnocí a 7 hodinou nefungovalo prakticky nic, kromě hovorů (ty v rámci plánu nerušit budou ale ztlumeny).
Ideální by pro mě bylo, kdyby šel naplánovat spořič baterie na určitý čas. To ale nejde - to umí jen chytré adaptivní režimy nebo procento baterie.
V rámci nastavení večerky se podle všeho jen ztlumí oznámení, ale data a aktivity na pozadí běží.
Cíl je ušetřit těch pár procent baterie přes noc (5-7%).

Pokud máte nějaký nápad jak tohle vyřešit, budu rád. Když ne, tak se s tím smířím, zas tolik baterie v klidu neubývá :-D. Díky

Jinak můžu dát reference na pouzdra, na předchozích telefonech jsem měl vždycky Nillkin super frosted k maximální spokojenosti. Nillkin bohužel pouzdra na Pixly nedělá... Takže se mi zatím sešly:

Spigen Liquid Air - zatím pro mě vítěz s jedinou vadou - váha (38g). V ruce je mnohem příjemnější než Thin fit a textura na zádech je příjemná a nechytá otisky. Navíc tlačítko zapínání je vroubkování snadno odlišitelné od nastavení hlasitosti - to je super i vzhledem k tomu, že Pixel je má proti Xiaomi prohozené. Jo vlastně druhá vada společná spigenům. Pouzdra mají docela dost zvýšený okraj u displeje ke zvýšení ochrany - docela to ale vadí pohybovým gestům. Takže se občas musím trochu víc soustředit, aby gesto zpět telefon vzal.

Spigen Thin fit - myslel jsem že bude ideální, ale rozměrově je prakticky stejný jako Liquid Air, grip je horší, otisky se víc drží. Ale taky je fajn a lehčí (28g)

Tuhý kryt z číny - za ty peníze vlastně super (https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 4c4drxtXWU)

TPU kryt z číny - opět za ty prachy super, jen mě TPU pouzdra obecně vadí. Jinak ale minimální váha (18g), minimálně zasahuje do ovládání gesty (https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 4c4d3f16ZJ)

Teď čekám na karbon/aramidové pouzdro, tak jsem zvědavej.

Ohledně folií a skel jsem zatím v pytli, protože jsem zkoušel dvě a čtečka prstů s nimi prakticky nefunguje. Už je snad na cestě update z googlu a taky pár dalších skel z číny, tak budu dál zkoušet.


Offline - Junior Profil 
5. 12. 2021 23:12 Odeslat příspěvek
Skenoval jsi prst až po aplikaci skla? :D


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 12. 2021 06:49 Odeslat příspěvek
Jj, i triky s nasobnym oskenovanim jednoho prstu jsem zkousel
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Další stránka
Stránka 7 z 40 [ Příspěvků: 592 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies