MobilMania.cz

Přihlásit se

iPhone 12 nebo pockat na Galaxy S21?

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 14:18 Odeslat příspěvek
On už iOS není tak omezený jako dřív.
Můžeš do něj stáhnout cokoliv...klidně archivované soubory a ty klidně v iPhonu rozbalit, můžeš stahovat filmy, hudbu apod.

Přenos souborů přes BT jsem dělal naposledy někdy před 10 lety.

Já přecházel z Android před cca 4 měsíci a naprostá spokojenost.
Konečně mám zase radost z používání telefonu...a to jsem přecházel ze Samsungu Fold2
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 14:42 Odeslat příspěvek
Ano, tak na použití, co jsi zde uvedl nemám problém přiznat, že iP bude lepší. I když já bych se třeba 90/120 Hz displeje už nevzdal ani za nic. Rovněž třeba zmiňovaný 100x zoom je pro mě úžasná věc na blbnutí. A jak už jsem zde jednou zmiňoval, sám vlastním Macbooka v dualbootu s Windows a předtím jsem měl i iPad, ale jako telefon jabko nesnesu, hodně by mi to to třeba v pracovním životě komplikovalo život. Další věcí je, že používám pár spešl appek, kvůli kterým bych stejně musel mít i telefon s Androidem.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 14:49 Odeslat příspěvek
Tak zrovna u mobilu mi to nechybí, poslední dva mobily jsem měl 120Hz a s 60Hz u iPhonu nemám problém a to jsem zvyklý na 144Hz u notebooku.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 15:04 Odeslat příspěvek
Záleží na využití. Do mobilu čumím ze všeho nejvíc, takže já to zase dokážu oželit třeba u notebooku. Na mobilu každý den těch 3-5 hod. zapnutého displeje dám. U noťasu většinou max. 1h, většinou ani to ne.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 15:09 Odeslat příspěvek
Jenže vyšší frekvence je znát hlavně u větších úhlopříček. (notebook, monitor, TV)
Já na mobilu nejvíce serfuju a hraju hry a tam ten rozdíl tolik nevidím.
Běžně nedělám to, že skroluju prstem nahoru a dolu do limitů, abych si té vyšší frekvence vůbec všiml :D

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 15:28 Odeslat příspěvek
Já ti teda nevím, ale mně to i u malého displeje (cca. kolem 6,5") přijde znatelné fakt docela dost při běžném brouzdání na netu. Resp. když mám slabší baterku a přepne se mi to na 60 Hz kvůli úspoře, tak z toho "sekání" docela nervím. Ale ono je to o zvyku, dokud jsem neměl s vyšší obnovovací frekvencí zkušenost, tak mi to také nechybělo. Ale ty třeba píšeš, že si přešel ze 120 Hz a to osobně moc nechápu. Mimo to mám i iP Xr (ano, sice už starší kousek), ale když to porovnám třeba při procházení webů, tak to prostě je znatelně cítit. Tohle je třeba pro mě dnes jeden z hlavních důvodů k upgradu. Měl jsem OnePlus 7T PRO s 90 Hz displejem a pak jsem pořídil OnePlus 8 PRO a i těch dalších 30 Hz oproti 90 Hz bylo také docela poznat i když už ne tolik drasticky jako 60 Hz vs. 90 Hz. Ale to je jen můj osobní pocit, kazd, to to může vnímat jinak.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 15:56 Odeslat příspěvek
DirtyKing: Ale nehádej se, vždyť přece to, co iOS neumí a iPhone/iPad nemá, to nikdo nepotřebuje, a pokud někdo ano, tak je to konzerva a neví, jak dotyčné zařízení správně používat! To ví celkem přesně jenom inženýři od Apple a také když je něco zdarma, tak je to šatně, správně je za všechno zaplatit a nejlépé na každém zařízení zvlášť. 8-P

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 16:24 Odeslat příspěvek
Za sebe musim rict, ze 60 nebo 120Hz je mi uplne jedno. Na to prohlizeni webu to uplne staci. Ale trosku mi prijde, ze ty se tocis jen a jen kolem obnovovaci frekvence a jinou vyhodu nejsi schopen zminit. Tudiz by pro tebe byl asi uplne skvely jakokoli mobil se 120Hz treba za 4K Kč, i kdyby nemel snad fotak. Prece mobil je o kompromisech, dokonaly mobil neni. Ale lpět na obnovovaci frekvenci a na zbytek kaslat je hloupost a omezeny pohled.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 16:35 Odeslat příspěvek
Nikoliv. Velmi důležitá je pro mě i kvalita kamer, i když to u OnePlus docela pokulhává, tak i proto čekám na představení série S21. A jedna z důležitých věcí - proč iPhone nemohu a nechci mít je i to, že každý den potřebuji telefon připojovat k různým PC, kopírovat různá data. Nebo mohu připojit k telefonu různé flash diskya kopírovat soubory tak. U iPhonu bych sebou musel tahat ještě notebook a to se mi fakt nechce. Takhle dokážu vše obsloužit jen pomocí mobilu a to je fakt co se týče pohodlnosti úplně super, pro mě. A třeba kopírování MP3 do telefonu také velmi často dělám, jednak jak už bylo zmíněno, tak na Spotify není vše a druhak kvalita streamu ze Spotify taky není žádné terno. Rád si poslechnu FLAC a rozdíl je znát i v obyčejných bezdrátech a to nemusím mít žádná extra drahá sluchátka a ani být audiofil. Chápu, že člověk co má Airpody tohle nikdy nepochopí, protože to jsou samo o sobě docela šumítka za extrémní cenu. Ale třeba Galaxy Buds ve spojení se Samsungem hrají fakt skvěle a poznat to tam je.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 16:50 Odeslat příspěvek
Ale mas i aplikace, ktere streamuji FLAC �
Stejne tak fotky. Rozdil v klasickem foceni momentek iP12 pro vs Note 20Ultra - na iPhonu miminum nepouzitelnych fotek. Na Notu moc.. pomala zaverka a dost casto fotky mazle.

Hurec: Proc jsou appky lepsi si precti v tech odkazech. Ve spousteni o 0,2s to opravdu neni. Daval jsem odkazy i z Androd webu, tak se dovzdelej.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 17:03 Odeslat příspěvek
Proč se tedy drtivá většina aplikací spouští třeba na 1+ docela citelně rychleji? Ostatně je toho plný YouTube. Porovnání iP s mnoha telefony a že by byl iP nějak rychlý, to spíš naopak. A to srovnávané telefony jsou znatelně levnější. O tom, že u Androidů se kvůli vyšší RAMce udrží v paměti více aplikací a tak se narozdíl od iP nemusí znovu spouštět ani nemluvím.

A ano jsou i appky, které streamují i flac. Ale tam už ani náhodou není to co poslouchám. Spotify nebo YouTube music rád používám do auta, ale do sluchátek používám normálně staženou hudbu v telefonu.

https://youtu.be/q7xj7xQKd2o

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 17:13 Odeslat příspěvek
No a pak mas spoustu videi, kde je iPhone rychlejsi a urdzi vice v RAM i oproti 12GB Ram androidum...
O to tu ale nejde.. resime kvalitu aplikaci a ta neni v rychlosti spousteni. Koukni se sem.
https://www.google.com/amp/s/www.androi ... sion%3famp

Toto je z Android webu. A o to tu jde.
To tve video je btw smesne. To je to posledni, co jako uzivatel resim. A mohu za sebe potvrdit, po prechodu z Notu 20 Ultra, ze iPhone 12 Pro max je rychlejsi a udrzi v RAMce asi vice, protoze se mi nic znovu nenacita. U Notu se to delo.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 17:26 Odeslat příspěvek
Jasně, to video je směšné a ty ho jako uživatel neřešíš. Naopak, já jako uživatel toto řeším, protože to zda čekám a nebo nečekám na spuštění aplikace je to, co jako uživatel vnímám. Ono taky věřím, že pokud si přešel z Nota na iP tak si spokojen, nedivím se, ten Exynos je fakt špatnej, všeobecně se to ví. To je důvod, proč nemám S20. Taky pokud ten nový Exynos bude taková srajda jako ten v S20, tak do S21 nepůjdu a počkám na něco jiného. A ono co si budeme povídat, ten procesor má vlic nejen na baterii, ale i na foto atd ... Krásně je to vidět na testech S20 FE s Exynosem vs. S20 FE 5G se Snapdragonem.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 17:47 Odeslat příspěvek
To je video je smesne, protoze ti najdu dalsich 100 takovych, kde je iPhone vyrazne rychlejsi.
To je na tom smesne. A bohuzel je iPhone rychlejsi i nez telefony s SD888. Viz moje video, kde v testu rychlosti spousteni aplikaci a RAM managementu porazil SD 888 a 12GB RAM.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 18:14 Odeslat příspěvek
Pokud se budeme bavit o 12 Pro Max, pak tomu i věřím. Ale osobně třeba nechápu, proč taková špička nemá displej s větší frekvencí a periskop. A třeba mně osobně by tam chyběla i integrovaná čtečka otisku v displeji. Face ID podle mé zkušenosti sice funguje naprosto skvěle, ale třeba v práci když sedím fakt kvůli nějakému prohlídnutí nechci brát telefon do ruky, což u iP prostě člověk musí. Být tam kombinace Face ID + Touch ID v displeji, bylo by to fajn. Já už si třeba i u poddisplej čtečky zvykl telefon vytahovat z kapsy odemknutý. No dál už bych to asi uzavřel, jak už je uvedeno, každému vyhovuje něco jiného. A co je pro jednoho TOP, tak pro druhého bude nepoužitelné a naopak.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 18:19 Odeslat příspěvek
Jsou tam kompromisy jako vsude. Periskop ani 60Hz me nevadi, proto ho mam. Ja uprimne nevim, jestlim jsem na notu realne ten zoom pouzil. Asi jen kdyz jsem si s tim hral. Ale pokud to potrebujes, holt na iPhonu to neni. A ctecka otisku pod displejem kdyby mela na iPhonu fungovat jako na Notu, tak to nechci. Doufam, ze Apple vymysli lepsi reseni pro ty, kteri by to uzili.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 18:38 Odeslat příspěvek
Ten zoom že bych reálně užil k focení, to asi ne. Ale občas je fajn si nějaký objekt přiblížit a prohlédnout si ho. Třeba nějaké baby na pláži u moře :-). Co se týče Face ID, jak vůbec to funguje s rouškou? Resp. třeba s rouškou a čepicí, kdy jsou prakticky viditelné jen oči? Xrko sice mám, ale už rok zahrabané v práci, mám to jako firemní a nepoužívám, tak zkušenost s tímto nemám. Jinak souhlas, kompromisy jsou všude.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 1. 2021 18:55 Odeslat příspěvek
V tom souhlas. Zalezi jak kdo co pouziva. Zoom pouzivam kazdy den, v praci. Otisk prstu v dnesni dobe je tez radost.
Kdo nevyuzije a resi jen volani a par app. Tak iphone dobra volba.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 19:12 Odeslat příspěvek
Inač ta obnovovacia frekvencia je dosť viditelna. Mal som moznost porovnat klasicky Galaxy S20 v porovnani s Galaxy S10. A Galaxy S20 je vdaka tomu pekne plynuly. Ako kazdy system ma svoje vyhody a nevyhody. Mne osobne na Apple štve taka spomalenosť alebo neviem ako to nazvať. Oni vsetky tie funkcie o ktorych sa tu bavite skor ci neskor daju do dalsich generacii iPhonov a potom sa budu tvarit, že nieco nove vymysleli ako to mozeme vidiet posledne roky. Neviem vazne preco to je tak. S ultrazvukovou čitackou by som este pochopil, ze ju nechcu vydat kvoli nie uplne dotiahnutej technologii, ale napriklad displeje s vyssou obnovovacou frekvenciou nemusia vyvyjat. Aj tak by im ich dodaval Samsung ako dalsie komponenty. Ale moze to byt aj kvoli corone lebo niekde som cital, ze pri tych novych displejoch je komplikovanejsia vyroba. A Samsung si chce zrejme udržat lepsie konkurencne postavenie ak ich nasadi do Galaxy S21. Naopak na Samsungu ma štve, že idu tiež cestou Applu tym ze odstrania nabijačky z balenia. A dufam, že tiež nespravia tu chybu že použiju take koncovky kabla v baleni, aby si uzivatel musel dokupit novy adapter ako spravil nezmyselne Apple. A co ma najviac stve je že udajne použili pri klasickom Galaxy S21 plast. Pri takom drahom zariadeni si myslim, ze musia pouzit kvalitnejsie materialy. Tiež som cital, že znizili rozlišenie displeja z QHD na FHD+ a odstranili slot na pamatovu kartu co je taktiež smutne.

Naposledy upravil Rival1 dne 10. 1. 2021 19:14, celkově upraveno 1

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 19:14 Odeslat příspěvek
Hurec: Tak ta posledni veta je nonsense. To bych taky mohl napsat, ze kdo chce telefon na hrani, staci jakykoliv Android :)
A pokud zoom pouzivas kazdy den praci, neco je spatne :D

Jinaku Androidu je nejhorsi to, ze Xiaomi za desitku nabidne ten samy uzivatelsky zazitek jako Android za 30000Kc :(

A faceID s rouskou funguje pouze pokud je rouska na pul zerdi :D

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 19:32 Odeslat příspěvek
Rival1: Samsung už nějakou dobu dává do balení usb-c/usb-c kabel, takže pohoda. A k čemu vysoké rozlišení, když i u S20 funguje 120Hz jenom na FHD+? A ono Samsung moc dobře ví, co uživatelé (ne)používají (viz to rozlišení nebo pro většinu lidí zbytečný SD slot).

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 19:40 Odeslat příspěvek
DirtyKing píše
Nikoliv. Velmi důležitá je pro mě i kvalita kamer, i když to u OnePlus docela pokulhává, tak i proto čekám na představení série S21. A jedna z důležitých věcí - proč iPhone nemohu a nechci mít je i to, že každý den potřebuji telefon připojovat k různým PC, kopírovat různá data. Nebo mohu připojit k telefonu různé flash diskya kopírovat soubory tak. U iPhonu bych sebou musel tahat ještě notebook a to se mi fakt nechce. Takhle dokážu vše obsloužit jen pomocí mobilu a to je fakt co se týče pohodlnosti úplně super, pro mě. A třeba kopírování MP3 do telefonu také velmi často dělám, jednak jak už bylo zmíněno, tak na Spotify není vše a druhak kvalita streamu ze Spotify taky není žádné terno. Rád si poslechnu FLAC a rozdíl je znát i v obyčejných bezdrátech a to nemusím mít žádná extra drahá sluchátka a ani být audiofil. Chápu, že člověk co má Airpody tohle nikdy nepochopí, protože to jsou samo o sobě docela šumítka za extrémní cenu. Ale třeba Galaxy Buds ve spojení se Samsungem hrají fakt skvěle a poznat to tam je.

Ty vole, ty máš dost :D

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 19:56 Odeslat příspěvek
.Hardy píše
Rival1: Samsung už nějakou dobu dává do balení usb-c/usb-c kabel, takže pohoda. A k čemu vysoké rozlišení, když i u S20 funguje 120Hz jenom na FHD+? A ono Samsung moc dobře ví, co uživatelé (ne)používají (viz to rozlišení nebo pro většinu lidí zbytečný SD slot).

Vidis ja mam adaptery s USB A, takze budem si musiet aj tak dokupit spravny adapter aj ked doma pouzivam bezdrotovu nabijačku. Podla mna to je velke svinstvo s cim prisiel Apple a pokracuju v tom dalsie znacky. A najlepsie je na tom, ze hadžu to na ekologiu, pricom ide len o biznis na com sa este viac nabalit.
Hej to mas pravdu 120 Hz zatial funguje len FHD+. Akoze 120 Hz by sa dalo puzivat aj na QHD, len by to rychlo vybilo baterku, tak mozno preto od toho rozlisenia uplne ustupili. Ked si prepnem v moznostiach FHD+ a QHD na Galaxy S10 je pravda, ze rozdiel nie je skoro vobec vidiet. Pricom pri zmene obnovovacej frekvencie 120 Hz a 60 Hz je zmena znateľna.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 20:07 Odeslat příspěvek
SerifJohn píše

Každý, kdo poptává něco, na co byl zvyklý z Androidu, protože mu to ulehčovalo určité činnosti, ovšem iOS to překvapivě neumí, dělá něco špatně? Zařízení od Apple se musí používat jenom jediným, předem určeným způsobem, jinak je to špatně? Applistům by se dobře žilo před 60-30 lety, to také byl k dispozicí jenom jeden schválený způsob fungování .... :mrgreen:

orgasmic píše

Správně, nemá co na přenášení dat používat mobil, když si může u Apple zaplatit cloud nebo koupit Mac. Bohužel socky to tak dělají - je to rychlé, jednoduché, bezpečné a zdarma! 8-P

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 20:12 Odeslat příspěvek
Jojo, všechny PC v práci a u zákazníků budou muset být nutně MACy. A nezájem, že všichni používají CAD a další SW, který existuje jen pro Win a tak jiné PC ani používat nemohou :-)

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 20:26 Odeslat příspěvek
DirtyKing píše
Jojo, všechny PC v práci a u zákazníků budou muset být nutně MACy. A nezájem, že všichni používají CAD a další SW, který existuje jen pro Win a tak jiné PC ani používat nemohou :-)

To je právě špatně a správně by si měli pořídit CAD na MAC, jelikož jenom to je ta správná kombinace! Pokud používají CAD na Windows, tak něco dělají špatně a hlavně to dělají starým způsobem! 8-) :mrgreen:

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 20:30 Odeslat příspěvek
jege píše
SerifJohn píše

Každý, kdo poptává něco, na co byl zvyklý z Androidu, protože mu to ulehčovalo určité činnosti, ovšem iOS to překvapivě neumí, dělá něco špatně? Zařízení od Apple se musí používat jenom jediným, předem určeným způsobem, jinak je to špatně? Applistům by se dobře žilo před 60-30 lety, to také byl k dispozicí jenom jeden schválený způsob fungování .... :mrgreen:

orgasmic píše

Správně, nemá co na přenášení dat používat mobil, když si může u Apple zaplatit cloud nebo koupit Mac. Bohužel socky to tak dělají - je to rychlé, jednoduché, bezpečné a zdarma! 8-P

Ty mas taky dost :D
Skutecne v praci pouzivat 100x zoom na mobilnim fotaku je normalni? :D
Svet se zblaznil :D

-- 10. 1. 2021 19:31 --

DirtyKing píše

CAD jen pro Windows? Jako really? Hosi, vy mate dost :D

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 20:34 Odeslat příspěvek
Ano, specifické aplikace jsou jen pro Windows. Například Catia, jež mimo jiné používá i Kia, VW, Ford, MB atd ... Nemluvím o dalším specializovaném softwaru. Ono není CAD jako CAD, ale to člověk, jako ty zřejmě neví a pod CADem si představí maximálně Autodesk.

-- 10. 1. 2021 19:40 --

Už bych tuto absurdní diskusi přeskočil. Jak už bylo řečeno, každému vyhovuje něco jiného, každý má jiné potřeby. Zbytečně se tu hádat nemá smysl. Každý nechť si vybere dle svých potřeb. Zrovna zítra v práci fasuju iP 12 namísto současného XR, který nepoužívám a nikdy jsem stejně nepoužíval. Tak ho schválně otestuji jak si současné iP vede.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 20:42 Odeslat příspěvek
Tak urcite :D
A naopak to neni.. vid. Na Androidu je vse.. treba iMessage. :D

Stejne tak nemohu pochopit, proc je iPhone lepsim zarizenim, kdyz jsem jen vlajku od Androidu :D
Vy mate dost :D

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 20:56 Odeslat příspěvek
Nerozumím. Nicméně iMessage na Androidu fakt není, to je jasné. Výhoda v čem, když má iP u nás minimum lidí a třeba na Messengeru nebo Whatsappu je téměř každý?

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 21:01 Odeslat příspěvek
Asi jako vyhoda 120Hz displeje nebo periskop zoomu :D

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 21:05 Odeslat příspěvek
Chápu, nemá to iPhone, tak to není potřeba. To je jasné. Až to bude mít Apple, tak to bude #musthave jako ostatně všechno s čím přijdou s křížkem po funuse.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 21:12 Odeslat příspěvek
No dle toho co pises, tak nechapes nic. :D
iPhone ma spoustu blbosti, co nechces. Treba konektor. Uz aby ho odstranili. To zas bude plku od vas..
Proste to musis pochopit, ze existuje mnoho lidi, pro ktere je iPhone lepsi zarizeni. Stejne tak pro mnoho je lepsi Android a pak jsou ti, co si iPhone nemohou dovolit a maji Android.

A muzu ti rict, ze svet je hned krasnejsi, kdyz telefon otroci tobe a ne ty jemu :D

10. 1. 2021 21:41 Odeslat příspěvek
Tak tema preslo uplne k hovnu a kecy o iphonu, jak je luxusni. :-D

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 22:00 Odeslat příspěvek
SerifJohn píše
A muzu ti rict, ze svet je hned krasnejsi, kdyz telefon otroci tobe a ne ty jemu :D

Jo, s tím naprosto souhlasím, ovšem zatím to vypadá, že majitelé iPhonů otročí Apple, a ne opačně. Proč mám něco používat výhradně tak, jak to chce Apple, a ne tak, jak to potřebuji já? Proč mám nabíjet jenom bezdrátově, když mohu i drátově i bezdrátově? Proč musím používat jenom cloud a služby Apple, když mohu mohu používat i cloud i fyzické nosiče, Apple, Google, Dropbox a další firmy i jejích služby? Jaká výhoda je v iMessages, když Messenger, Telegram, Viber, WhatsApp a další programy zvládnou iOS, Android, Windows a další platformy současně? Tak kdo komu otročí?

A finanční stránka? Tady je Apple sám proti sobě, jelikož nejnovější aktualizaci dostávají i iPhony z roku 2016, které nové nebo jako repasy stojí od 3.000 Kč, t.j. jako nejlevnější Androidy. A fungl nový iPhone SE 2020 je již za cca 10.000 Kč, nemluvě o současné nabídce O2, který jej nabízí za 2.555 Kč + cca 260 Kč měsíčně. Opravdu finančně nedostupné zařízení ....

https://mobilni-telefony.heureka.cz/app ... 2020-64gb/
https://www.o2.cz/telefony-a-zarizeni/i ... t=CHEAPEST

-- 10. 1. 2021 21:08 --

hurec píše
Tak tema preslo uplne k hovnu a kecy o iphonu, jak je luxusni. :-D

To je tady neustále ... Stačí se zeptat na něco, co iPhone náhodou neumí, a namísto slušné odpovědi, že to bohužel není možné, se dočká povýšeného konstatování, že je chyba v něm, a ne v iOS nebo iPhone/iPad. Abych ale nekřivdil všem, někteří dokáží velice střízlivě zhodnotit přednosti i nedostatky obou systémů a objektivně napsat, co, kde a jak funguje nebo nefunguje, popřípadě to lze nebo nelze řešit. Třeba takový marts píše vždy stručně, jasně a konkrétně k danému dotazu! :tleskani

PS: Já bych tu chtěl být moderátorem a tyhle Apple fanatiky bych rychle vykázal do patřičných mezí! :twisted:

Naposledy upravil jege dne 10. 1. 2021 22:11, celkově upraveno 1

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 22:10 Odeslat příspěvek
Androidi lowcost je drahy zadarmo, ale o to tu nejde.

Hurec: Jasny.. Dneska jsi me rozesmal.. diky :D

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 22:15 Odeslat příspěvek
Tu sa bavime o iPhone 12 a Galaxy S21, ktore su na rovnakej cenovej urovni. Nechapem o com zase rozpravate. Takze piste prosim k veci.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 22:33 Odeslat příspěvek
Souhlas ;)
Sorry za OT.

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 22:53 Odeslat příspěvek
SerifJohn píše
Asi jako vyhoda 120Hz displeje nebo periskop zoomu :D

Co je to periskop zoomu?

Offline - Junior Profil 
10. 1. 2021 22:57 Odeslat příspěvek
https://digiarena.zive.cz/jak-vypada-pe ... smartphonu

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 00:18 Odeslat příspěvek
Spíš mě zajímá, jak to myslel jako vyhoda... samozřejmě vím, že Galaxy s20 ultra má periskopicky teleobjektiv, když už jsme u toho slovíčkaření. Co tim chtěl říct? Že je iPhone pozadu, když má teleobjektiv jen s 2,5 násobným přiblížením?

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 05:46 Odeslat příspěvek
Tak iPhone je pozadu v hodně věcech. Periskop nabídnou u iP 13 nebo 14 Pro Max a vydají to opět jako převratnou novinku. Jako spoustu věcí. Ale když jim to prochází a prodává se to stále kak rohlíky, tak já jim to přeju.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 07:53 Odeslat příspěvek
jege píše
orgasmic píše

Ty už toho taky nech. Furt jen kolem kopeš a podrejváš jen proto, že iPhone neumí udržet v paměti milion hovorů. Kromě nářků, jak Apple podle tebe nefunguje, jsem od tebe ještě nic smysluplnýho nečetl. Z toho všeho vyplývá, že to není telefon pro tebe, tak proč to neustále omílat? Máš X dalších značek, tak si vyber tam a už nás ,prosim tě, toho ušetři :-)

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 10:05 Odeslat příspěvek
Mne napriklad chyba na iphone AOD a prehravanie youtube na uzamknutej obrazovke. Pre mna je to uplne bezna vec - pre iphone sci-fi.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 10:07 Odeslat příspěvek
Nissan350Z píše
Ty už toho taky nech. Furt jen kolem kopeš a podrejváš jen proto, že iPhone neumí udržet v paměti milion hovorů.

Ne, "kopu a podrejvám" kvůli tomu, že na jednoduchý dotaz, jestli nový iOS již umí to, co je pro mě životně důležité, jelikož jsem kvůli velikosti iPhone 12 Mini vážně uvažoval o jeho zakoupení, jsem dozvěděl, jak to, co iPhone neumí, nikdo vlastně nepotřebuje a já jsem divný, vedu podnikání špatným způsobem a když neutratím 10.000 Kč měsíčně na předplatné programů a služeb, tak jsem socka, která si jenom vymýšlí blbosti, aby nemusela utratit majlant za iPhone.

Takže to jenom hned na začátku souhrnně zprostředkují případným tazatelům, ať zbytečně neztrácejí čas psaním nepodstatných příspěvků a ať se chudáci SerifJohn a orgasmic nemusí pořád namáhat s vysvětlováním těchto základních axiomů! 8-P :mrgreen:

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 10:38 Odeslat příspěvek
Jediná námaha tu je generována tvou zvrácenou potřebou špinit něco, co ti nevyhovuje a stále tu všechny tím otravovat.
Ale já tě tu beru jako "asociála" podle toho, co tu předvádíš, takže se spíš tvými příspěvky bavím.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 10:54 Odeslat příspěvek
orgasmic píše
Jediná námaha tu je generována tvou zvrácenou potřebou špinit něco, co ti nevyhovuje a stále tu všechny tím otravovat.
Ale já tě tu beru jako "asociála" podle toho, co tu předvádíš, takže se spíš tvými příspěvky bavím.

Asociála? Nechceš si raději prostudovat, co to slovo znamená? Nebo požadavek na lepší historii hovorů u iOS, podobnou jaká je na Androidu znamená, že jsem jedinec bez sociálního cítění, bezohledný, jehož chování se vymyká společenským zásadám? :mrgreen: :mrgreen:

https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web. ... vo/asocial

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 11:46 Odeslat příspěvek
red98 píše
Mne napriklad chyba na iphone AOD a prehravanie youtube na uzamknutej obrazovke. Pre mna je to uplne bezna vec - pre iphone sci-fi.

Kcemu je AOD dobre v dnesni dobe nevim, nicmene ano, to iPhone neumi a doufam, ze umet nebude.
A youtube - to je samozrejme nesmysl. Prehrava na pozadi, na zamknute obrazovce a bez reklam. :D Jen nesmis bejt socka. :D

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 11:57 Odeslat příspěvek
OT: Moderatori, je pekny, ze jegemu mazete prispevky nebo rovnou temata, ale nebyl by na miste spis ban? Sice neni vulgarni, ale jinak predvadi cisty trolling. 99% prispevku je uplne mimo...

red98: iPhone youtube na zamcene obrazovce umi, pouzivam skoro kazdy den.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 11:59 Odeslat příspěvek
Založí si zase další účet, to nemá cenu. Když mu budou mazat příspěvky, třeba ho to časem odradí.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 12:27 Odeslat příspěvek
SerifJohn píše
red98 píše

Kcemu je AOD dobre v dnesni dobe nevim, nicmene ano, to iPhone neumi a doufam, ze umet nebude.
A youtube - to je samozrejme nesmysl. Prehrava na pozadi, na zamknute obrazovce a bez reklam. :D Jen nesmis bejt socka. :D

Jak jako k čemu je AOD dobré a ještě v dnešní době? :D.
IPhone neměl nikdy ani informační diodu. A hlavně se neohanet chytrými hidinkami, každý je přece jen nenosí.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 12:30 Odeslat příspěvek
Tak opet narazime na tu nesmyslnost. Abys zaregistroval, ze ti neco prislo, musis se na mobil podivat. To je proste ukazka suproveho komfortu.
A ano, hodinky to resi a je to o 100%lepsi. Nemusis se nikam divat a vis.. :)

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 12:37 Odeslat příspěvek
Jako faktem je, že AOD by mohl u iOS být pro ty, kteří hodinky nemají.
Mě AOD nechybí, protože mám mobil stále u sebe a hodinky mám taky.
Navíc není problém na mobil, který leží na stole jednou ťuknout a hned vidím, jestli mi něco přišlo.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 12:38 Odeslat příspěvek
mas0n píše
OT: Moderatori, je pekny, ze jegemu mazete prispevky nebo rovnou temata, ale nebyl by na miste spis ban? Sice neni vulgarni, ale jinak predvadi cisty trolling. 99% prispevku je uplne mimo...

Čím to je, že majitelé iPhonu jsou tak agresivní? Normálně se na něco zeptáš, a oni tě začnou přesvědčovat, že to vlastně nepotřebuješ a pokud na tom trváš, tak jsi nějak vadný. Potřebují si nějak sami před sebou obhájit nákup drahého telefonu, který dosud neumí některé základní věci, co umí telefony konkurenčního systému za několikrát menší cenu? Čest výjimkám, kteří diskutují slušně a argumentuji věcně.

Offline - Administrátor Profil 
11. 1. 2021 12:41 Odeslat příspěvek
Tak, nechal jsem to tu trochu vykvést, ale už je to jenom hnůj. Ještě někdo vybírá mezi vyčkáváním na nové Galaxy vs. koupí nejnovějšího jablka?

Pokud ne, přesunu tu flame část na smetiště a tam se může vesele pokračovat.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 12:43 Odeslat příspěvek
Loader píše
Tak, nechal jsem to tu trochu vykvést, ale už je to jenom hnůj. Ještě někdo vybírá mezi vyčkáváním na nové Galaxy vs. koupí nejnovějšího jablka?

JÁ!

Ovšem iOS musí dostat použitelnou historii hovorů, nebo Samsung vypustit S21 Mini. 8-S

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 12:47 Odeslat příspěvek
Dneska nějaké volné kusy iP 12 Pro na datartu, istylu a dalších shopech, pokud někdo shání.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 12:59 Odeslat příspěvek
Jo tak. Takže se nemusím dívat na hodinky, abych zjistil, kolik je hodin, nebo jaká notifikace mi přišla :-). Hodinky řeší jen neschopnost Applu informovat uživatele iPhonu vizuálními notifikacemi.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 13:09 Odeslat příspěvek
Ja bych to presunul na smetak. :)

orgasmic píše
Jako faktem je, že AOD by mohl u iOS být pro ty, kteří hodinky nemají.
Mě AOD nechybí, protože mám mobil stále u sebe a hodinky mám taky.
Navíc není problém na mobil, který leží na stole jednou ťuknout a hned vidím, jestli mi něco přišlo.

Presne jak pises.. kdyz uz se musis podivat, staci tuknout.
Nicmene kdyz pracuju na Macu, iPhone me nezajima a ani hodinky. Funguje to.
U Apple watch mi AOD taky prijde zbytecne. Proste kdyz se chci podivat na cas, displej se zapne. Nac mit displej zaplej, kdyz na nej nekoukam. Ale proste podle gusta...

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
Řadu let používám též hodinky a přesto AOD prostě mám a mít chci. V dnešní době ta možnost mi přijde jako naprostá samozřejmost. Však kvůli tomu se tehdy začal AMOLED i používat. Ale teď z toho uděláme nepotřebnou věc, jen protože to iP neumí, tak to vlastně nikdo nepotřebuje.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
Ja jsem mel na porovnani(10 dni +-) iPhone 12 mini a Note 20 Ultra.
Dalo by se rict ze diky velikosti to ani nema smysl porovnavat. Jenze pak se clovek koukne na cenu(256GB...maj je oba) a zjisti ze stoji +- stejne tak je jasny ze za "stejny" penize clovek dostane daleko vic "telefonu" (at uz velikosti nebo funkcema) u Notu.

Pokud jsi proste zvyklej na Android budou ti chybet "ficury" a to same naopak.
Rozdilu a recenzi na iOS/Android atd je spousta ale jsou k nicemu protoze si sam musis rict co by jsi vyuzil a co ne...

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 14:08 Odeslat příspěvek
Kapr99 píše
Pokud jsi proste zvyklej na Android budou ti chybet "ficury" a to same naopak.
Rozdilu a recenzi na iOS/Android atd je spousta ale jsou k nicemu protoze si sam musis rict co by jsi vyuzil a co ne...

Já vím naprosto přesně, co by se mi líbilo na iPhone - velikost u Mini, dlouhá podpora (v šuplíku mám iPhone SE 2016 a dosud dostává aktualizace) a jednoduchý přenos aplikací a dat na nový model (zkušenost z iPadu).

Již méně přesně vím, co se mi nelíbí - zmršená historie hovorů, chybějící, placené nebo různě omezené aplikace, které jsou na Android zdarma a/nebo mají větší funkčnost a také jsem nepochopil, že jak se u iOS řeší používání placených programů na více různých zařízeních, když na každém iOS zařízení je jediný Apple ID. U Androidu je to jednoduché, stačí mít jeden účet na placené aplikace a ten pak připojit ke všem svým zařízením.

Samozřejmě mi vadí přestřelená cena samotných zařízení i příslušenství, ale při splátkách několik stokorun k měsíčnímu vyúčtování a životnosti 5-6 let mi to až tak nevadí. Hlavní je, aby mě daný systém vyhovoval a zbytečně neomezoval.

PS: Zrovna mi tu chcípá iPad Mini 1. generace a Sony Xperia Z3 Tablet Compact. U obou končí baterka, ale na iPadu se dá fungovat, ovšem je to za trest, rychlost je šnečí, Sony pořád funguje velice dobře, ovšem již na 70-80% nabití se vypne bez předchozího varování. Sám nevím, co je lepší. U Sony bych občas potřeboval pár desítek sekund navíc, u iPadu mám chuť s ním praštit o zeď.

Podobný pocit jsem z obou zařízení měl i předtím - iPad jsem měl často chuť hodit do zdi, ale když něco fungovalo, nebo jsem objevil, jak co funguje, tak to bylo rychlé a pohodlné, ale někdy to bylo jak škrábání se levou rukou za pravým uchem. Sony fungoval vždy podle očekávání, ovšem občas trochu zalagoval nebo program "vyletel". Prakticky vždy jsem mohl vyřešit, co jsem potřeboval, ale často se ty způsoby různě lišily a jednotný přístup k řešení nefungoval.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 14:09 Odeslat příspěvek
DirtyKing píše
Řadu let používám též hodinky a přesto AOD prostě mám a mít chci. V dnešní době ta možnost mi přijde jako naprostá samozřejmost. Však kvůli tomu se tehdy začal AMOLED i používat. Ale teď z toho uděláme nepotřebnou věc, jen protože to iP neumí, tak to vlastně nikdo nepotřebuje.

To tady nikdo nepíše. Zkus se chytit za čumák.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 16:48 Odeslat příspěvek
jege: Na trolly normalne nereaguju, ale udelam vyjimku.
Dostal jsi vsechny informace, vsechny navody a rady. A taky doporuceni, ze pokud na vypisu hovoru trvas, nejsi schopny/ochotny si to v kombinaci s nejakou tou aplikaci vyzkouset, tak proste iPhone neni pro tebe. Vsechno probihalo normalne. Pak jsi zacal opakovat neustale to same, otravovat dalsi vlakna, az te musel moderator promazat. A pokracujes v tom dal. Proste trolling, nic jineho. Pokud se neproberes, nezaslouzis nic jineho nez ban. Takze se laskave uklidni. A nediv se reakcim ostatnich na tve prispevky. Meles porad to same dokola. Je to OTRAVNE, a nikoho to nezajima.

11. 1. 2021 17:29 Odeslat příspěvek
Se divim, ze to neni uzamceno to tema. Sama iovecka a troll.

Offline - Junior Profil 
11. 1. 2021 17:38 Odeslat příspěvek
koukám, že patříš do té druhé grupy :D

Offline - Administrátor Profil 
11. 1. 2021 17:57 Odeslat příspěvek
Loader píše

Pokud ne, přesunu tu flame část na smetiště a tam se může vesele pokračovat.

Tak a je to na Smetišti.

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 67 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies