MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Jak vlastně funguje iOS?

Offline - Junior Profil 
8. 7. 2021 00:51 Odeslat příspěvek
Celý večer si hraju s iPhonem 12 a stále nějak nemohu pochopit ten systém. Přes Backuptrans Android iPhone Data Transfer + (x64) jsem dostal do iPhonu kontakty, SMS, kalendář, ale u obrázků a melodii mě to odkazuje na iTunes, ve kterém naprosto tápu. Je to primárně program na hudební obsah, který mě ale vůbec nezajímá, zajímají mě fotky, soubory a melodie na zvonění. Fotky mi nabízí jenom přes synchronizaci 1 složky a jejích podsložek, ovšem nenašel jsem žádný systém více složek a nějakých alb, abych si fotky roztřídil a nahrál z různých složek v PC do různých složek nebo alb v iPhone. U melodii a souborů mi to ani neumožní najít vhodné soubory na PC a synchronizovat je iPhone.

Když připojím iPhone k PC s Windows 10 Pro, tak se mi objeví v Průzkumníkovi Apple iPhone - Internal Storage, ale nic tam nedokáži nakopírovat. Nějakým zázrakem se mi objevila složka DCIM a v ní 2 fotky, byť přes iTunes mám v iPhone fotek hromadu, ale v aplikaci Soubory na iPhone nemám vůbec nic.

Dokáže mě někdo navést, jak to vlastně funguje?

Mimochodem, aplikace Přenos do iOS mi z Androidu 5.1.1 do iOS 14.6 nejde vůbec a podle recenzi nejsem takový sám. Byť všechno dělám podle pokynů, tak mi to nakonec vypíše, že data nelze přenést a přenos ani nezačne.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2021 07:39 Odeslat příspěvek
Všechno teď jede přes cloud, synchronizaci a další komplikace, iOS je v tomhle úplně jiný než droid. Chce to změnit myšlení a používání telefonu, ale spíš bych doporučil se vrátit na droida, měl jsme to stejně.

https://support.apple.com/cs-cz/guide/i ... d851b9/ios


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2021 08:56 Odeslat příspěvek
iOS není nadstavba Androidu vole :mrgreen:

A přecházet z Androidu 5.1? To jako vážně? 8-D :mrgreen:


Offline - Administrátor Profil 
8. 7. 2021 09:35 Odeslat příspěvek
Sorry za OT, ale jak na tyhle příspěvky vůbec reagovat? Odkaz od 407sw by měl rovnou znamenat uzamčení tématu, protože teď se zase rozfouká oheň, až sem zavítá zbytek pravidelných štamgastů v podobných tématech.


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2021 11:36 Odeslat příspěvek
Loader: Na dotaz je nejlepší odpovědět a že sem naběhne par prudičů typu orgasmice mě nezajímá, to lze řešit výstrahou nebo banem. Mimochodem, poradil už někdy někomu, nebo se jenom každému vysmívá?

407sw: Včera jsem s tím dost laboroval, ale některé věci pořad nejdou. Nepochopil jsem, a nikdo na to neodpověděl, jestli si mohu fotky nějak roztřídit a nahrát postupně z různých složek do různých alb. iOS ve Fotkách Alba má, takže by to nějak mělo jít, ale v iTunes jsem našel jenom možnost 1 složky a při její změně na jinou se zase vymažou fotky z 1. složky.

U Sdílení souboru mám prázdno jak v Aplikacích, tak v Dokumentech, takže nic vybrat a nahrát nelze.

Edit1: Stačilo napsat, že v iOS zařízení musí být nejdříve nainstalované příslušné programy, které umí s daným souborem pracovat, což mi nepřijde jako nejšťastnější řešení, pokud chci při přenosu nahrnout všechny dosavadní soubory do iPhone a pak postupně dle potřeby instalovat vhodné programy. :hm

Edit2: Neexistuje pár univerzálních programů, které dokáží toto omezení obejít a iTunes i iOS přesvědčit, že dokáží otevřít většinu souborů? Něco na způsob Total Commanderu a spol.?

Edit3: Tak přenést se dá všechno, dokonce i EXE soubory, akorát že to bude ve složce daného programu, např. ve složce s názvem Acrobat, File Master, ES File Explorer ...


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2021 13:22 Odeslat příspěvek
Takze sis ve vysledku na vse zodpovedel sam. iOS te proste dal nepusti, je to z bezpecnostnich duvodu. Pokud mas radu let zazity standard z Androidu a Windows, tak na to pak koulas jak Alenka v risi divu a nevericne kroutis hlavou. Znam to moc dobre i sam od sebe, kdy jsem byl z toho prechodu a svych zazitych navyku uplne nehorazne nastvanej, jak nekdo muze iPhone pouzivat a proc to takhle vlastne je. Dneska uz bych ale fakt nemenil, protoze to vsechno funguje skvele a nejak si nedovedu predstavit fungovat bez toho milionu vychytavek ekosystemu :-)

-- 8. 7. 2021 13:24 --

A uplne presne jsem byl v riti z toho pretahovani souboru, presne jak pises ty. Ted uz tam vse sypu pres iCloud, v kombinaci s Macem mega jednoduche a efektivni.


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2021 13:32 Odeslat příspěvek
jege: přemýšlíš pořád 10 let starým způsobem a takhle se to u apple nedělá. Jestli se chceš piplat s Albums (a nemáš MacBooka s Photos), tak to zkus přes icloud.com


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 7. 2021 15:02 Odeslat příspěvek
Ale no tak, všichni víme, že IOS funguje skvěle, všichni také víme, že důvodem je značně uživatelsky omezený jednoduchý systém, my androiďáci to bereme jako nedokonalost systému, vy iphoňáci považujete omezený systém za dokonalý, protože vás Apple dokázal přesvědčit, že žadné další funkce nepotřebujete, popř. že jsou další funkce omezeny z důvodu bezpečnosti. Každý máme svoji verzi. Ale vysmívat se někomu, kdo na iOS přechází z androidu, že přemýšlí 10 let starÿm způsobem, když iOS neumí ani desítky let všude implementovanou a všude podporovanou technologii USB Mass Storage?


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2021 18:14 Odeslat příspěvek
Seš dost mimo. Tohle není žádné vysmívání, nýbrž fakt. Možná by nebylo od věci, kdyby ses trošku fylozofii Applího systému pokusil pochopit. Tohle není dáno nějakým omezením, po jailbreaku to telefon úplně v pohodě umí. Bez jailbreaku ne a ano, je to dáno zabezpečením telefonu. A kdo si chce z iOS udělat Android, může si jailbreak udělat. Ale pak to ztratí ten smysl proč si lidi telefon s iOS pořizují, což člověk smýšlející jako ty stejně nikdy nepochopí, nedělám si iluze, však jsem byl stejný. A pro mě osobně po půl roce s iOS by mi chybělo daleko více funkcí u Androidu, na které jsem si z iOS zvyknul. A to jsem iPhonu dal tehdy šanci jen z toho důvodu, že jsem ho nafasoval v práci a měl jsem ho tudíž zadara jinak jsem do té doby spokojeně používal OnePlus 8 PRO. A než jsem se ho pořádně naučil používat, měl jsem úplně stejně připitomnělé názory. Jenže ono to chce dlouhodobou zkušenost, já než si na to zvyknul a dokázal to pořádně pochopit, trvalo mi to přes měsíc. Následně jsem pak přešel k Applu se vším, včetně kompletní rodiny a i dost známých a kamarádů, taky zarytých Androiďáků. A všichni velice spokojení.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 7. 2021 18:36 Odeslat příspěvek
Každý to vidíme jinak, vy se vidíte o 10 let vpředu a my vás vidime o 30 let vzadu.


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2021 18:42 Odeslat příspěvek
Beru to ze svého pohledu uživatele obou systémů. Z pozice člověka, který byl na Androidu od jeho prvního telefonu a nyní je k tomu i 6 měsíců na iOS.

Bohužel to k té hierarchické adresářové struktuře, to je skutečně dnes z pohledu uživatele iPhonu již xlet stará záležitost nepříslušící modernímu systému. A ten tvůj blábol o 30 letech je bohužel jen blábol.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 7. 2021 18:55 Odeslat příspěvek
Každý si myslí své a všichni můžeme být spokojeni. Tedy až na ty, co pravě přechází z jednoho systému do druhého.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Junior Profil 
8. 7. 2021 19:31 Odeslat příspěvek
A mlet něco jiného než o ovcích neumíš? Pro mě, jako pro člověka co 20 let jel na Windowsu a 12-13 let na Androidu nebyl přechod na iOS a MacOS úplně snadný, to přiznávám. Ono to jsou docela dost odlišné systémy. Jenže pro koho by ten přechod byl snadný? Stejně tak pro mě tehdy nebyl úplně snadný přechod na Linux. Ale ono kdyby si ty byl zvyklý 15-20 let na jeden systém a pak vyzkoušel jiný, byl by si na tom stejně, možná trošku lépe, možná hůře. V práci třeba bohužel musím používat PC s Windows a vždy jsem z toho nešťastný. PC, který má 2x Xeon, má 64 GB RAM ..., tak mi připadá proti mému Macbooku s M1 jako totální brzda. A to ten PC stál trojnásobek ceny mého Macbooku. Stejný pocit mám při použití Mi 10T PRO a iP 12. Tím nijak nechci hanit Android, sám jej stále spokojeně používám. Ale jako primární zařízení už bych ho nechtěl.

Stále mě nepřestává překvapovat, jak všechny diskuse týkající se Apple produktů jsou zaplaveny lidmi z opačného tábora, kteří musí každému tvrdit, jak oni mají vše lepší a jak jsou Apple produkty k ničemu. Vážně tomuto nerozumím. To jste tak znudění a nemáte jiné koníčky? Fakt nechápu.


Offline - Administrátor Profil 
8. 7. 2021 20:24 Odeslat příspěvek
Protože tohle rozhodně není specializovaná diskuze, přesunuto tam, kam patří drtivá většina úvah toho typu - Smetiště.

V případě urážek stačí daný příspěvek nahlásit a já to tu možná pro jistotu zamknu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 20 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies