MobilMania.cz

Přihlásit se

Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Offline - Junior Profil 
17. 2. 2018 10:49 Odeslat příspěvek
Hodlám přejít na Android, ale rád bych nadále využíval maximum z Microsoft ekosystému. Celkem je mi všechno jasné, většina MS aplikací již v Google Play je (Outlook, OneDrive, Office, MS Launcher...), ale netuším jak s kontakty. Lze v Androidu nastavit synchronizaci kontaktů s Outlook Live People? A aby MS databáze kontaktů byla v Androidu defaultní? Předem díky za informace.
Poslední příspěvek

Offline - Ex-moderátor Profil 
17. 2. 2018 11:11 Odeslat příspěvek
S tím není problém. Používám jak outlook, tak google.

Offline - Junior Profil 
17. 2. 2018 11:30 Odeslat příspěvek
Abych to dobře pochopil. Hlavni kontakty např. pro telefonování budou vždycky Google a MS kontakty budou pouze v aplikaci Outlook? Díky

Offline - Junior Profil 
17. 2. 2018 11:45 Odeslat příspěvek
Můžeš kontakty Outlook mít spolu s Google i na telefonování. Nebo můžeš Outlook exportovat do Google, možností je spousta...

Offline - Junior Profil 
17. 2. 2018 11:49 Odeslat příspěvek
Myslím, že to je tak, jak píšete. Taky postupně přecházím z W10M na Android a nikde jsem zatím nenarazil na možnost používat jako hlavní kontakty MS místo Google (i když to moc nepotřebuji, protože jsem už všechny kontakty přetáhl do Google účtu). Kontakty MS vidím jen přes aplikaci Outlook.

Offline - Junior Profil 
17. 2. 2018 12:35 Odeslat příspěvek
Melipa: S kontakty jsem lehce paranoidní a už mnoho let si vedu dvě nezávislé nepropojené databáze. Jednu mám na MS a jednu na Google.

Offline - Junior Profil 
17. 2. 2018 15:30 Odeslat příspěvek
Po přechodu z WM na android stále používám jenom kontakty z hotmail účtu. Google (gmail) kontakty vůbec nepoužívám. V nastavení-účty- mám nastaveno MS Exchange (Hotmail) - synchronizovat kontakty.

Offline - Junior Profil 
17. 2. 2018 15:44 Odeslat příspěvek
Aha, tak to je super

Offline - Junior Profil 
17. 2. 2018 16:45 Odeslat příspěvek
Akorát si pak dej pozor při vytváření nových kontaktů v telefonu, aby sis zvolil uložit ho k tomu MS účtu. Např. Samsung si to, myslim, po první volbě pamatuje.

17. 2. 2018 18:08 Odeslat příspěvek
Přesně tak, lze normálně používat pouze outlook účet (měl jsem se vyjádřit přesněji). Sám za sebe doporučuji jako nejideálnější (ale ne každému vyhovující a v případě nových kontaktů zbytečně komplikované) řešení mít kontakty překopírované i na google účtu.
Z mých zkušeností jsou kontakty u googlu spolehlivější (sám jsem zažil 3 výpadky, v nejbližším okolí další 3, které krátkodobě znamenaly ztrátu kontaktů v telefonu, popř. permanentní ztrátu obrázků u jednotlivých kontaktů), když jsem zatím nezaznamenal jediný výpadek (ťuk ťuk), ale při zdvojení kontaktů výpadek jedné služby nahradí druhá.

Offline - Junior Profil 
17. 2. 2018 20:58 Odeslat příspěvek
Tak se mi taky podařilo na Androidu zprovoznit MS kontakty i když ne na první pokus. Klíčové je, připojovat se k MS účtu přes Exchange, ale Android tvrdohlavě upřednostňuje u mého Hotmail.cz účtu IMAP, takže bylo třeba přidat účet úplně manuálně.

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2018 08:11 Odeslat příspěvek
Nemůžu najít v Google Play MS Edge. Co dělám špatně?

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2018 08:40 Odeslat příspěvek
Přes mobil samotný Ti to najde jen dostupné aplikace. Když ho najdu přes prohlížeč píše mi, že není pro dané zařízení dostupný. Obávám se, že je tam regionální omezeni.

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2018 10:15 Odeslat příspěvek
Přepnul jsem na USA a schoval se za VPN a stejně nejde nainstalovat

-- 7. 3. 2018 09:16 --

Myslel jsem, že je Edge pro Android normálně dostupný

Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 3. 2018 13:30 Odeslat příspěvek
Physeter: To na Androide nie je velky problem, staci ked povolis v nastaveniach instalaciu aplikacii z neznamych zdrojov, a manualne si stiahnes .apk aplikacie z doveryhodneho zdroja. Napriklad APKmirror. Prikladam link: https://www.apkmirror.com/apk/microsoft ... soft-edge/

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2018 15:09 Odeslat příspěvek
https://play.google.com/store/apps/deta ... osoft.emmx

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2018 16:02 Odeslat příspěvek
Také jsem snad 2 roky zpět bolestivě přecházel. Start obrazovku nedokáže nahradit ani tisíc widgetů. Ale o to nejde. Spoustu věcí zvládne aplikace outlook. Osobně ale doporučuji, raději exportovat kontakty z microsoftu a nainportovat do google kontaktů. Osobně jsem se synchronizací z microsoft účtu do androidu dost natrápil a změna kontaktů byla těžká. Přiřazení fotek ke kontaktu snad byla nemožná (nevím jak to je teď ale trápil jsem se s tím půl roku)

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2018 16:20 Odeslat příspěvek
Microsoft Edge: Tato položka není ve vaší zemi dostupná

-- 7. 3. 2018 15:32 --

Přes APK Mirror nainstalováno, díky!

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2018 18:35 Odeslat příspěvek
zvlastne, mne ho tam najde, po tapnuti na link sa mi otvori Store a mozem instalovat ….

Offline - Android Maniak Profil 
7. 3. 2018 19:07 Odeslat příspěvek
re:zavorkaCz
Androidy jsem mel od verze 2.x
Tu bolestne slozitou vec, prirazeni foto ke kontaktu, tak tu jsem delal bolestne slozite za rekneme 5 vterin :-) u celkem jiste vice nez sto modelu s androidem a neexistuje jeden jediny kde by to neslo.Tzv. problem mezi zidli a klavesnici, ano ten je mnohdy bolestny kdyz se nastavuje cokoliv.

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2018 22:46 Odeslat příspěvek
A pan chytrák si přišel rýpnout.
To nám tedy poraď, jak z telefonu s WM10, kde jsou v MS cloudu kontakty s fotkama je lze přenést I S TĚMA FOTKAMA do google účtu za těch tvých 5 vteřin.
Samozřejmě že po přenesení pouhých kontaktů na google na jednotlivý kontakt kliknout a vybrat ručně fotku není problém.
Ale když člověk chce přejít po X letech z WM na Android, má takových kontaktů několik set, tak tohle není nejoptimálnější způsob.
Ale to pan ooooooooooooooo nemůže nikdy pochopit, protože chce jen pomlouvat a zesměšnovat.

Offline - Android Maniak Profil 
8. 3. 2018 03:11 Odeslat příspěvek
Nejdriv je musis z toho cloudu vyexportovat ve formatu v nemz ho nasledne nactes nikoliv na mobilu ale na pc kde si zalozis goggle ucet,a pochopitelne ve formatu,tim neni mysleny pseudoformat redmondu ale format ktery je kompatibilni s normou.Potom se prihlasis na mobilu a prihlasis se k uctu.To je cely.
Companion link to umel s tim ms zmetkem celkem dobre i bez mezikroku, pokud byly kontakty rozumne ukladany bez chutovek typu specialni znaky atd
Soubor se kterym se pracuje je zasitej v ceste
userprofile%\AppData\Local\Microsoft\XXX\Contacts\ za x si dosad ve win to s cim s kontaktama delas.Jestlis to resil telefon- telefon, staci zvolit nevhodnej format a nemohls uspet.Predpokladam zes pracoval s temi kontakty nejen v mobilu, tudiz je nemels jenom v cloudu a pokud jo, tvoje hloupost.
Exportovat fotografie z vcards byla volitelna volba - zatrzitko, stejne tak zatrzitko u vcards a poznamky.

Offline - Junior Profil 
8. 3. 2018 10:40 Odeslat příspěvek
Wooow, no já mám android od verze 1.0 (možná jsem i kdysi zkoušel betu, už si nejsem jist) prakticky jste popsal přesně to, co jsme musel udělat já, abych měl kontakty s fotkami (přejít s kontakty ke google). Tohle byl vážně trapný pokus zahrát si na chytráka. :)

Offline - Junior Profil 
9. 3. 2018 09:39 Odeslat příspěvek
Jen pro zajímavost v rámci přechodu z W10M na Android ohledně kvality foťáku. Podotýkám, že se focením částečně živím a kvalita foťáku v mobilu je pro mě podstatná, 100% fotek fotím do DNG, v PC upravuji a převádím do JPG.

Opustil jsem Lumii 950 XL a pořídil Huawei Mate 10 Pro. Huawei je dle dxomark z aktuálně prodávaných telefonů na 2. místě za Pixelem2 od Googlu, čili naprostý vrchol.

Řeknu to stručně, rychle a jednoduše, k mému překvapení, kvalitativní posun není příliš velký. Takže buď mohu pochválit starou Lumii, nebo trochu nepochválit nový Huawei a nebo se zamyslet a zaspekulovat, že foťáky v mobilech se při aktuálních technologiích nemají už moc kam posunovat.

Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.

Offline - Junior Profil 
9. 3. 2018 10:57 Odeslat příspěvek
Physeter píše
Jen pro zajímavost v rámci přechodu z W10M na Android ohledně kvality foťáku. Podotýkám, že se focením částečně živím a kvalita foťáku v mobilu je pro mě podstatná, 100% fotek fotím do DNG, v PC upravuji a převádím do JPG.

Opustil jsem Lumii 950 XL a pořídil Huawei Mate 10 Pro. Huawei je dle dxomark z aktuálně prodávaných telefonů na 2. místě za Pixelem2 od Googlu, čili naprostý vrchol.

Řeknu to stručně, rychle a jednoduše, k mému překvapení, kvalitativní posun není příliš velký. Takže buď mohu pochválit starou Lumii, nebo trochu nepochválit nový Huawei a nebo se zamyslet a zaspekulovat, že foťáky v mobilech se při aktuálních technologiích nemají už moc kam posunovat.

Jsem stejného názoru, já odcházel od Lumie 930, telefon na který snad nikdy nezapomenu a kvalita fotek se mi nezdá o moc lepší. Hlavně je potřeba brát, že dxoMark nehodnotí jen ostrost fotek, ale ostření, dynamický rozsah, focení za zhoršeného počasí, deformace a berace objektivu. Snímače se neustále zmenšují a řeší se to více snímači.

Co se týče DNG převodu, doporučuji Lightroom appku do telefonu, dokáže snadno uživatele odprostit od závislosti na převodu v PC. :)

Ze.us tohle byla dost hloupá poznámka, to že zmiňuje, že fotí chce tím říct, že dokáže dobře hodnotit kvalitu fotek.

Offline - Junior Profil 
9. 3. 2018 11:44 Odeslat příspěvek
ze.us: kromě mobilu mám 2 zrcadlovky, 1 kompakt, 6 objektivů, 4 blesky, jedno podvodní pouzdro na DSLR a 2 stativy. Ale živí mě to pouze okrajově.

-- 9. 3. 2018 10:46 --

ZavorkaCZ: jasně, ale Lightroom appka nezvětší displej na mobilu :-)

-- 9. 3. 2018 10:48 --

ze.us: jen dotaz na mentální konstrukci, ten kdo v životě někdy udělá jednu fotku mobilem, už se pak nikdy nesmí živit focením?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 3. 2018 15:40 Odeslat příspěvek
OT: clovek tady hodi vtipek a hned je popotahovan. Neberte ten zivot tak vazne...

Offline - Junior Profil 
10. 3. 2018 13:34 Odeslat příspěvek
Nemusíte mít obavy :-), neměl by být vtip alespoň trochu vtipný?

11. 3. 2018 23:28 Odeslat příspěvek
Physeter: Pokud pracuješ primárně s DNG, musel sis všimnou dost velké změny při zpracovávání snímků na počítači (ve prospěch P10 oproti lumii)?

Offline - Junior Profil 
15. 4. 2018 14:27 Odeslat příspěvek
Zdravím neviete poradiť ako zobraziť živé fotky z lumia telefónov na androide?

Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 4. 2018 14:42 Odeslat příspěvek
Citace

Chyba je ta, že jsi se řídil dxomark, což není vůbec záruka kvality nebo objektivních výsledků.

Offline - Junior Profil 
16. 4. 2018 22:52 Odeslat příspěvek
Taky mě to asi brzo čeká, mám 950 DS kterou používám jako hlavní telefon asi půl roku a nějak se s ní nemůžu sžít. Předchozí 920ka mě plně vyhovovala, měl jsem ji víc jak 4 roky a pouze občas jsem jí restartoval, HR jen po aktualizacích. Teď leží v šuplíku...
950ka tam je to horší, systém jako takovej je taky dobrej, ale stává se že občas zamrzne, sem tam blbnou nějaký aplikace, podpora taky klesá. No asi mě přechod jinam nemine. Rád bych aby měl nějakej slušnej foťák, velikost ideálně ne o moc větší než 950ka raději bych menší. Docela se mě zamlouvá ta nokia 8 i když už je větší. Ten čistej android vypadá dobře ale zkoušel jsem ho jen tak zběžně...

Offline - Junior Profil 
17. 4. 2018 10:02 Odeslat příspěvek
Ahoj, já přešel z L1020 na LG G6 DS a je to v pohodě, Lumia mi sice vyhovovala lépe, ale to LG není špatný, fotí celkem dobře, restartoval jsem ho zatím jen jednou za 8 měsíců. Běží dobře. A má něco společného s Lumiemi a to aktualizace :-), nevím, jestli se toho Orea dočkám. Bezpečnostní aktualizaci mám z konce března - to je dobré, ale jinak to Oreo slibují už snad půl roku nebo déle. Vybíral jsem také podle ceny, to LG bylo v tu dobu levnější než konkurence a kvalita je obdobná.

Offline - Junior Profil 
17. 4. 2018 11:14 Odeslat příspěvek
Ještě nevím jak dlouho to s 950 vydržím.
Rád bych hlavně něco trochu kompaktního... Co jsem se díval tak nic moc není.
Nokia 8 je hlavní kandidát, ale čekám ještě jestli bude ta nová 7ka která je v čínské verzi už celkem kompaktní.
Jinak kontakty mám na hotmailu, a fotky ke kontaktům ani žádnou provázanost s FB nepotřebuju, nebo spíš ani nechci... tak doufám že v tom problém nebude.

18. 9. 2018 00:22 Odeslat příspěvek
Ahojte, taky sem musel tento tyden bohuzel prejit z lumie650 na huawei20 ...
co mi neskutecne chybi sou zive dlazdice... :(
neni na to nejaka appka ktera by mi androida trochu na plose napodobila win10 ?
Par jsem zkousel, ale ani jedna nebyla plne funkcni vcetne te od microsoftu....
Nasel nekdo z vas nejakou zajimavou co by doporucil?
predem diky
marty

Offline - Junior Profil 
18. 9. 2018 07:43 Odeslat příspěvek
@martyBX

Existují launchery simulujicí windows na androidu,
podívej a vyzkoušej

Offline - Junior Profil 
18. 9. 2018 08:32 Odeslat příspěvek
Spíš napis, jaké appky potřebuješ zobrazovat? Nezvládne to klasicky widget?

Offline - Junior Profil 
18. 9. 2018 09:57 Odeslat příspěvek
co ja viem... Windows mal nejaky sposob ovladania, Android tiez. Ak vymenis iba launcher, tak iba cast sa bude ovladat ako Windows a zvysok ako Android. Jednoduchsie bude zvyknut si :-}

Offline - Junior Profil 
18. 9. 2018 10:51 Odeslat příspěvek
Já zkoušel launcher 10 ....byl super..Jak na staré lumci 950..akorat se mi zdalo ze vic zere baterku. Tak to teď testuju

18. 11. 2018 22:58 Odeslat příspěvek
Launcher10 na Galaxy S9, není to ono, ale.. co zbývá.

Obrázek

Offline - Junior Profil 
14. 1. 2019 21:24 Odeslat příspěvek
Právě jsem Launcher 10 nahodil a docela mě baví...

15. 1. 2019 11:11 Odeslat příspěvek
Je to slabá náhrada a funkčně slabota oproti "pravým" W10M.

1. 1. 2020 13:37 Odeslat příspěvek
Svět Android nahoře na seznamu. Přepnul jsem z Windows 10 na android.

Offline - Junior Profil 
21. 2. 2020 06:46 Odeslat příspěvek
Nevíte někdo o nějaký slušný funkční aplikaci na sledování spotřeby paliva? Na WP/WM byla jednoduchá aplikace, ale na Android jsem nic kloudného zatím nenašel...

Offline - Junior Profil 
21. 2. 2020 09:17 Odeslat příspěvek
jirka mz: ja používam appku Fuelio

Offline - Junior Profil 
21. 2. 2020 09:30 Odeslat příspěvek
Tu mám ale přijde mě dost nepřehledná.

Offline - Junior Profil 
21. 2. 2020 10:51 Odeslat příspěvek
https://play.google.com/store/apps/deta ... r.smapp_mp

Offline - Junior Profil 
21. 2. 2020 10:52 Odeslat příspěvek
Fuelio je super a ani mi neprijde, ze by ta apka byla nejak neprehledna. Ja presel na Drivvo , ta se automaticky synchronizuje s google uctem, takze uz mam data za predesle 3 roky. Muzu jedine doporucit.

Online - Junior Profil 
21. 2. 2020 14:28 Odeslat příspěvek
Me by pro zmenu zajimala aplikace na vysledky sportky. Na WM na to byla aplikace Moje sportka. Stacilo nacist carovy kod tiketu a po slosovani byla kontrola brnkacka. Jak WP skoncil, tak i autor prestal tuhle aplikaci aktualizovat. Na Androidu jsem takovou aplikaci na kontrolu vysledku nenasel. Existuje nejaka?

21. 2. 2020 15:07 Odeslat příspěvek
Pouzivam normalne apku od Sazky, jen neni kvuli podminkam ve store ale musi se stahnout primo od nich.
https://www.sazka.cz/mobilni-aplikace/sazka

Online - VIP uživatel Profil 
21. 2. 2020 15:28 Odeslat příspěvek
Tu používám dlouhodobě a super.

Online - Junior Profil 
21. 2. 2020 16:16 Odeslat příspěvek
Ok. Vyzkousim. Diky.

Offline - Junior Profil 
22. 2. 2020 00:42 Odeslat příspěvek
tomas fuk 1: Obávám se, že ji už asi nevyzkoušíme.:-( Chtěl jsem ji dnes večer stáhnout, ale na webu Sazky už je jen aplikace pro Android a iOS. Na jejich chatu jsem mluvil asi s nějakým Tatarem, který mi na mou otázku ohledně jejich aplikace pro WIndows 10 Mobile pořád opakoval, že mají aplikaci jen pro Android a iOS, a to přestože jsem mu poslal odkaz na zdejší diskusi.

Takže buď ji kdysi měli, ale z nabídky downloadu ji před časem stáhli, nebo informace výše, že tato aplikace byla/je i pro WIndows 10 Mobile, není pravdivá.

Aplikace "Moje Sazka" je ještě funkční? Stačilo by jen ověřování vsazených čísel.

Offline - Junior Profil 
22. 2. 2020 06:23 Odeslat příspěvek
Jestli to nemáš nějak popletené spíš ty? Určitě tu appku Sazka má jen pro živé systémy, pleteš si to s appkou Moje Sportka pro mrtvý systém.
https://www.microsoft.com/cs-cz/p/moje-sportka/9nblggh0fzz4?activetab=pivot:overviewtab

Online - Junior Profil 
22. 2. 2020 13:51 Odeslat příspěvek
Je to tak, jak pise suram. Na WP jsem ji pouzival. Jenze autor se na tu aplikaci uplne vykaslal. Kvuli tomu, ze aplikace nastavene spatny letopocet, ktery nejde zmenit je aplikace nefunkcni.

Offline - Junior Profil 
11. 9. 2020 21:26 Odeslat příspěvek
Nazdar. Prešiel som z W10M na android. V podstate som spokojný. Aj keď mi dlaždice veľmi chýbajú. Vybral som si navigáciu do mobilu Here. Ako prenesiem body ktoré mám uložené v Lumii do navigácie Here? Skúmam, hľadám ale neprišiel som na to. Za každú radu budem vďačný.
Ďakujem

Offline - Junior Profil 
11. 9. 2020 22:26 Odeslat příspěvek
No musíš je na starém mobilu exportovat do nějakého souboru asi .GPX a na novém mobilu ten soubor naimportovat.

Offline - Junior Profil 
12. 9. 2020 06:52 Odeslat příspěvek
Mentol999: Není třeba být až tak smutný. :-) Před časem tady nějaký uživatel (myslím, že to byl ladin2) minimálně dvakrát dal v diskusi odkaz na nějakou aplikaci v Google Playstore, která umí 3D dlaždice. Moc si tu aplikaci pochvaloval.

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 59 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies