MobilMania.cz

Přihlásit se




Bezdrátové nabíjení - škodí telefonu?

Offline - Junior Profil 
14. 9. 2014 15:46 Odeslat příspěvek
Docela by se mi líbilo bezdrátové nabíjení, ale váhám, protože nejsem přesvědčen, že to telefonu neškodí.
Obávám se, zda se bezdrátové nabíjení nemůže negativním způsobem podepsat na některých součástkách telefonu. A co třeba flash paměti? Co jiné komponenty?
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
14. 9. 2014 17:59 Odeslat příspěvek
Nic takového se neděje, buď bez obav.
Nikde jsem na internetu žádné podobné věci nezaznamenal a osobně dávám telefon na bezdrátovou nabíječku průběžně několikrát denně skoro dva roky bez jakékoliv újmy. Dokonce i baterka v lumii 920 stále drží.
EDIT: Tedy neděje minimálně u telefonů, které jsou na to dělané a s bezdrátem je počítáno už při návrhu vhodným umístěním komponent a jejich odstíněním. Těžko říci, jak u telefonů s bezdrátem dobastleným "na koleně"


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 9. 2014 19:30 Odeslat příspěvek
Jednou jsem si jen tak z dlouhé chvíle pouštěl videa na oficiálním kanále O2 CZ na YouTube. Jsou tam často rady pro úplné začátečníky, jako co je to mobilní internet atd.

Narazil jsem však na video, kde popisují, jak se starat o baterii smartphonu.

Informace celkem nudné a každému čtenáři tohoto fóra snad známé s výjimkou té úplně poslední. V závěru videa totiž O2 přímo a důrazně varuje před bezdrátovým nabíjením, protože teplo jím vytvářené má zkracovat životnost baterie.

Odkaz na video: http://youtu.be/b2DhPfBkkIw?t=2m17s

Jejich radou se neřídím, svůj Nexus 5 dobíjím zásadně bezdrátově, na druhou stranu však musím říct, že když se telefon nabíjí déle než hodinu, je zadní kryt opravdu na dotek poměrně horký. A po odložení z nabíječky velice rychle zchladne.

Takže by mě zajímalo, co si o tom myslíte. :-)) Je to sice takové how-to video pro naprosté začátečníky, na druhou stranu si říkám, že přece společnost velikosti O2 nebude prostřednictvím svých oficiálních kanálů na sociálních sítích šířit úplné bludy. :-|


Offline - Junior Profil 
14. 9. 2014 20:50 Odeslat příspěvek
V tom případě by telefonu muselo škodit i hraní náročnějších her nebo používání navigace, obzvláště při současném nabíjení - to se telefon taky zahřívá a to kolikrát mnohem více. Lumia 920 je trochu teplá, když jí sundám z bezdrátové nabíječky, ne horká. Nic co by mělo cokoliv poškodit.
Jak říkám, telefony, které jsou k tomu přímo navrženy by neměli mít s bezdrátem problém, u telefonů s neoriginálním dodaným krytem to problém být může.

A k tomu O2 - to nešíří firma O2, ale project manager, který má na svědomí komunikaci přes sociální sítě - konkrétní člověk. A z vlastní každodenní profesní zkušenosti můžu říci, že na těchto pozicích může být taky totální jelito.


Offline - Junior Profil 
14. 9. 2014 21:06 Odeslat příspěvek
Ještě mi tak napadá - jak se chová bezdrátová nabíječka, když telefon nabije na 100%? Dostane signál a vypne nabíjení?


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 9. 2014 16:19 Odeslat příspěvek
Řešíš zbytečnosti.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 9. 2014 17:21 Odeslat příspěvek
Ano, nabíjení se po dosažení vypne, případně se přepne do "udržovací" fáze. Moje nabíječka to indikuje blikáním.


Offline - Junior Profil 
15. 9. 2014 21:08 Odeslat příspěvek
Pánové díky.


Offline - Junior Profil 
15. 9. 2014 22:41 Odeslat příspěvek
Pak se vezme kladivo a ***** se do baterky... ta jasným plamenem shoří... proto jeden čas nelítaly ani 787...


Offline - Junior Profil 
28. 12. 2015 21:44 Odeslat příspěvek
Zdravím,

chtěl jsem si vyzkoušet bezdrátové nabíjení, tak jsem si zakoupil nabíječku. Nabíječka plní svůj účel, funguje a jsem s ní spokojený.
Je to ale levná nabíječka zakoupená z Číny. Chtěl bych vědět váš názor, jestli je nabíječka bezpečná?
Zajímá mě HLAVNĚ! stav, kdy je nabíječka nezatížená, tudíž je pouze připojená k síti.
Jen pro doplnění, k nabíječce je připojen originální zdroj a kabel od výrobce mobilu, tzn. čínský je pouze Qi nabíjecí vysílač. Chtěl bych nechávat nabíječku neustále v pohotovostním režimu, tudíž neodpojovat ze zásuvky.
Hrozí v takto nezatíženém stavu nějaké nebezpečí?

Děkuji za rozumné názory


Offline - Trvalý BAN Profil 
28. 12. 2015 22:04 Odeslat příspěvek
Ano, pár lidem už shořel byt či dům.


Offline - Junior Profil 
28. 12. 2015 22:12 Odeslat příspěvek
Při nenabijení??


Offline - Junior Profil 
28. 10. 2021 13:49 Odeslat příspěvek
Ja bezdrátová nabíječka pro Apple telefony kompatibilní i s jinými výrobci? Třeba tato?
https://www.o2.cz/telefony-a-zarizeni/produkt/bezdratova-nabijecka-wg-fast-magnet-15w-bila
Bude kompatibilní s Samsung Flip3?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies