MobilMania.cz

Přihlásit se


Přešel jsem k :
Windows mobile 23%  23%  [ 8 ]
Android 50%  50%  [ 17 ]
iOS 23%  23%  [ 8 ]
BB 0%  0%  [ 0 ]
zůstal jsem u symbianu 2%  2%  [ 1 ]
bez OS 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 34

 Další stránka

My co jsme měli symbian - kam jsme přešli a proč

Offline - Poslední varování Profil 
30. 8. 2017 15:22 Odeslat příspěvek
My co jsme měli symbian - kam jsme přešli a proč
Začíná se v pokecech vzpomínat na symbian operační systém.
Zavzpomínejme a podělme se o to kam jsme přešli a k jakému konkrétnímu mobilu. Podělme se o poznatky a jak jsme se srovnali s jiným novým operačním systémem. Který dokázal nahradit symbian a tak nějak napsáno umožnil to co symbian.
Za sebe
Po N8 jsem přešel k androidu - konkrétně Samsung S3 a následně S4 - ...
Systém plně uměl a umí to co uměl symbian - nemusel jsem na nic čekat, mohl jsem si dělat úpravy podle svých představ, měnit zvuky, tapety ... aplikací přibývalo. Nelitoval jsem ani částku za S3 která byla stejná jako u konkurenční Lumie 800.
Nikdy jsem neměl telefon ani tablet v opravně - nikdy mi nevyhořela, nevybuchla baterie - přístroje byly z oficiální CZ distribuce. V současné době domácí stáj : Tab S 10.5 LTE Titanium Bronze (SM-T805),Samsung s6 edge plus 64 GB, LG3, Samsung Galaxy Tab 3 10.1 vše aktualizováno - žádný warez, vše zakoupeno - vše funguje jak má vše umožňuje to co uměl starý symbian.
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
30. 8. 2017 22:50 Odeslat příspěvek
Já přešel ze symbianu SonyEricsson P1i na S40 Nokia 302, ale potom hned na Android.
Teď mám tablet Huawei Mediapad M2 LTE a smartphone Lenovo Phab2 Plus (ale tady plánuji změnu)


Offline - Android Maniak Profil 
31. 8. 2017 03:57 Odeslat příspěvek
htc touch verze elf, htc hd2, chvilku palm treo, pak android.Vsechno o hodne schopnejsi nez symbian, palm byl vyjimkou, tam bych to netvrdil, vynikal jenom v necem.Jeste jsem mel p1 coz sice byla vetev symbianu ale snad jedinej kde slo rict ze je to schopny,


Offline - Junior Profil 
31. 8. 2017 05:21 Odeslat příspěvek
První telefon po Symbianu byla Lumia 1520, aktualne Lumia 950 XL DS


Offline - S40 Maniak Profil 
31. 8. 2017 07:28 Odeslat příspěvek
Já jsem po 701 přešel na Sailfish OS a Android.

Jolla funguje vzhledem k stáří chipsetu dost dobře a i skoro po 4 letech od vydání telefonu dostávám nejnovější aktualizace systému.

Xcover 3 je katastrofa. Nízký výkon, špatná dotyková vrstva (hodně duchů, nízká přesnost), chipset bez podpory alternativních ROM, mizerný zvuk z výstupu pro sluchátka, KNOX a Touchwiz.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 8. 2017 08:25 Odeslat příspěvek
Svoji N8 jsem utopil, pak ještě šlapala pár měsíců.
Dostal se mi do ruky Samsung galaxy , nějaký první model , už ani nevím jaký. Manželka zápasila s HTC. Po totálním znechucení s Androidem jsme přešli na Lumii 830 a 535.
Kdyby nebylo mechanickeho poškození, tak jsem spokojený uživatel WP8.1 - W10M až do konce.....
(Microsoft to totálně p.sr.l)


Offline - Junior Profil 
31. 8. 2017 08:54 Odeslat příspěvek
Po ko úžasné modré E7, která byla až na foťák naprosto skvělá, jsem přeskočil na Lumii 925. Osmičkové WP toho po funkční stránce neuměly zdaleka tolik jako poslední Belle, takže mne čekal docela sešup. Na druhou stranu byly mnohem svižnější a stabilnější (zase aby ne, když oproti E7 925 jela na násobně výkonnějším HW).

Pak přišla 950XL, která už je díky win10 funkčně super, ale zase ji chybí jistota wp 8 resp. 8.1.

Celkově mi z toho vyplývá, že nejspokojenější jsem byl s posledními verzemi Symbianu a je obrovská škoda, že ho tehdá zařízli.. Přecejen evoluce E7 se soudobým HW je bezvadná představa;)


Offline - Junior Profil 
31. 8. 2017 09:00 Odeslat příspěvek
Tak já jsem začal s Nokií u modelu N82, poté N8, následovala L1020, L930. Potom už bylo dost viditelné, že Microsoft to s těmi telefony zabalil, tak jsem se díval kam dál a nyní mám první android LG Nexus 5X, ale nevím jestli u androidu zůstat. Celkem mě láká iP, ale ta cena...


Offline - Junior Profil 
31. 8. 2017 09:05 Odeslat příspěvek
Poté, co mi odešla Nokia E51, jsem se vydal do obchodu pro HTC HD2, ale byl nedostupný. Nakonec jsem pořídil HTC Desire. Možná to byl ten okamžik, který poznamenal můj další mobilní život a místo u Windows jsem skončil u Androidu :-))

HTC Desire - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S3 (uvědomění, že ty serepetičky nepotřebuju) - Nexus 4 (čistý, pak Cyanogenmod) - Nexus 5X (CM, pak Lineage OS)


Offline - Junior Profil 
1. 9. 2017 03:05 Odeslat příspěvek
Svoji éru Nokií jsem začal řadou "E"- E50; E51; E52 a E72. Poté, co většina aplikací přišla na Symbianu o podporu, tak jsem chtěl být ještě chvíli věrný Nokii a koupil si Nokii Lumii 520.Byl jsem s ní spokojen. Ty funkce co měla mi bohatě stačily. Pak jí odešlo zapínací/vypínací tlačítko a to byl její konec. To už dlouho Mrvosoft měl pohřbená wokna a tak jedinou volbou byl Android. A tak teď vlastním Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GBRAM/32GB vnitřní paměť s procesorem Qualcomm Snapdragon 625 a s baterkou 4100mAh a velká spokojenost.


Online - Pokročilý Profil 
1. 9. 2017 06:16 Odeslat příspěvek
Jo HTC, kde je mu dnes konec.


Offline - BAN Profil 
1. 9. 2017 18:47 Odeslat příspěvek
Ja jsem tech mobilu mel .... o hodne vic, nez aut (tech bylo zatim 14)... pamatujete symbianforum ? To byla doba. Jsme na to koukali na srazech, co se s tim da vsechno delat. Zacalo to nokii 3650 a pak uz dal a dal. Muj posledni symbian byl e51 ....(ale jinak jsem mel n 9210i pak 9500).... ted samsung note 3


Offline - Junior Profil 
1. 9. 2017 19:09 Odeslat příspěvek
Nokia X6, tehdy super telefon a pro me ideal. Skvele repro. Fotak na tu dobu excelent, jeste dneska foti lepe jak cina za 2k. Po tom, co odesel dotyk, tak jsem mel zalozni Nokii X3, pak Samsung D600(X3 odesla). Pak jsem koupil Samsung Wave za 500, narval tam android a chvili fungoval. Pak odesel rovnez. Tak jsem nasetril a koupil iP 5. Po dlouhe dobe spokojenosti s 5kou zacala umirat baterie, rozbil jsem predni sklo a chybelo mi LTE 800. Takze experiment alá BB Passport. Super telefon, ale nektere appky, ktere byly pro android me silene zklamaly a tak po roce sel do supliku. Koupil jsem iP SE a 100% spokojenost.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 9. 2017 09:22 Odeslat příspěvek
Já se tenkrát přechodu bránil. N82ka sloužila dobře, dlouho (přes 8 let) a stačila mi. Jenže pak se začala nafukovat baterie (takovým způsobem, že mi jednou vystřelil zadní kryt z telefonu, který jsem měl na stole displejem dolů), tak jsem koupil novou baterii. Ta se za týden nafoukla taky, reklamoval jsem ji, poslali novou a ta se nafoukla za dva týdny. Tak mi došlo, že je to asi konec.

Vzhledem k době, kdy člověk občas potřebuje na net a je nutné mít nějaké app kvůli jiným službám (Steam atd.), zkusil jsem Android. Protože jsem mobilní trh dost dlouho vůbec nesledoval, koupil jsem si Samsung S3 Mini (kvůli velikosti a vzhledu). Jako byl by to asi dostačující telefon, jenže nemožnost instalace na paměťovku mě strašně vadila. Ale i tak jsem ho měl cca 3 roky, pak jsem koupil BB Q10. S tím jsem zatím spokojen ale stejně mi chybí ta doba, kdy člověk měl klasickou numerickou klávesnici pod displejem. Tohle žádný nabušený telefon prostě nenahradí.


Offline - Junior Profil 
3. 9. 2017 17:29 Odeslat příspěvek
Používal jsem Nokii C5 5MP od roku 2012 vedle androidu, Desire HD -- Galaxy Chat s qwerty + Galaxy S Wifi 5 -- Nokia X, Lumia 532, 550 -- LG Spirit, předtím E51,52 a teď to vypadá, že mi bude stačit Nokia 3, doby kdy mě funkce omezovali jsou dávno pryč, C5 jsem musel rozebrat (2017) a kryt vyhodit, jinak bych byl schopen použivat ji do teď, zrušení podpory/email/opera mobile byly hlavní důvody. Z nedotykových MT mám na příjmu Nokii 108/ D750i, nakonec soudím, že S30+ je v pohodě, pokud se jen píše a volá. Na S60v3 budu vzpomínat ještě dlouho.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 29 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies