MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

eSIM - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 17:43 Odeslat příspěvek
-- 29. 8. 2021 18:44 --

DirtyKing píše
A kam? Na fyzicke SIM je cip s pameti, kam se kontakty ulozi. Kam je chces ukladat, kdyz fyzicky zadny cip neexistuje. A k cemu prosim jsou kontakty na SIM? Neveril bych, ze v dnesni dobe jeste nekdo tohle muze pouzivat. Najdeme kdyztal alternativu, je jich obrovska spousta.

čo také si predstaviť pod pojmom " obrovská spústa" súdruh vojín dirtyking? dědek
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 17:57 Odeslat příspěvek
Všemožné cloudy, appky. Cloudů jsou desítky, možná stovky. Nejrůznějších aplikací rovněz. Jaký je prosím důvod mít v dnešní době kontatky na SIM? Nechci tvrdit, že takový důvod neexistuje, třeba ano. Jen mě osobně nic nenapadá.


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2021 18:17 Odeslat příspěvek
    DirtyKing píše
    Na technicke poradce nespolehat. V tech obchodech pokud tam neni vylozene nejaky fanda co se o to zajima vi uplne prd. Vi neco malicko o televizich, neco malicko o lednicich, neco malicko o telefonech a ve vysledku nevi poradne nic. Krome blabolu, co jim vtlaci do hlavy jiny chytrak na skoleni, ktery je na tom ve vysledku jeste hur, nez ten prodavac.


    Nakonec jsem jim to vrátil. V datartu maj 4/64GB SE jenom o stovku dražší, tak jsem vzal ten :-) S 64GB pamětí mi tam ta 32GB SD nebude chybět a za 1890czk 4/64 telefon, no kdo to dneska má :-)


    Offline - Junior Profil 
    29. 8. 2021 18:54 Odeslat příspěvek
    co to je 4/64GB SE ? nějaký aligátor? dědek


    Offline - Junior Profil 
    29. 8. 2021 19:10 Odeslat příspěvek
    https://www.datart.cz/mobilni-telefon-a ... ale12.html


    Offline - Junior Profil 
    29. 8. 2021 21:20 Odeslat příspěvek
    DirtyKing píše
    Všemožné cloudy, appky. Cloudů jsou desítky, možná stovky. Nejrůznějších aplikací rovněz. Jaký je prosím důvod mít v dnešní době kontatky na SIM? Nechci tvrdit, že takový důvod neexistuje, třeba ano. Jen mě osobně nic nenapadá.

    Bezpečnost kontaktů.


    Offline - Junior Profil 
    29. 8. 2021 21:48 Odeslat příspěvek
    Pokud se kontakti boji, jiste nemaji svoje cislo :)

    Asi to je znama vec, ale kolik jde do mobilu nahrat eSIM?


    Offline - Junior Profil 
    29. 8. 2021 22:20 Odeslat příspěvek
    Nejde o to, jestli se kontakti bojí, ale blíží se doba, kdy se budou platby přes banky posílat i podle kontaktů v telefonu a ne jen podle čísla bankovního účtu, pak teprve začnou mít hackeři zájem o přístup k tvým kontaktům, aby u nich mohly změnit tel.č. A do cloudu se dostanou spíš než do SIMky.
    https://ekonomickydenik.cz/bankovni-ucet-k-nezapamatovani-brzy-bude-stacit-cislo-mobilniho-telefonu/

    eSIM je HW umístěný v mobilu napevno (micročip), nikoliv SW, který jde nahrát. Počet nahrání profilů na eSIM je předpokládám neomezený, ovšem nahráním profilu logicky ten předchozí profil smažeš.


    Offline - Junior Profil 
    30. 8. 2021 07:01 Odeslat příspěvek
    Aha, a na fyzické SIM je to nějak šifrováno? V cloudu ano. Z toho mi vyplývá, že kontakty přímo na SIM jsou rozhodně větší bezpečnostní riziko. Nebo se pletu?


    Offline - Junior Profil 
    30. 8. 2021 11:47 Odeslat příspěvek
    Když někdo získá přístup do tvého účtu, získá i přístup k nešifrovaným datům v propojeném cloudu logicky. SIM je hardware, přístup získá ten, komu to dáš do ruky.


    Offline - Junior Profil 
    30. 8. 2021 12:07 Odeslat příspěvek
    eetd píše
    Nejde o to, jestli se kontakti bojí, ale blíží se doba, kdy se budou platby přes banky posílat i podle kontaktů v telefonu a ne jen podle čísla bankovního účtu, pak teprve začnou mít hackeři zájem o přístup k tvým kontaktům, aby u nich mohly změnit tel.č. A do cloudu se dostanou spíš než do SIMky.
    https://ekonomickydenik.cz/bankovni-ucet-k-nezapamatovani-brzy-bude-stacit-cislo-mobilniho-telefonu/

    eSIM je HW umístěný v mobilu napevno (micročip), nikoliv SW, který jde nahrát. Počet nahrání profilů na eSIM je předpokládám neomezený, ovšem nahráním profilu logicky ten předchozí profil smažeš.


    Posilat penize nekomu na tel cislo nebo email je super vec.

    Co je eSIM vim, ale nevim jestli jich v mobilu muzu mit vic a prepinat je podle potreby. Takhle jsem mel i normalni fyzickou sim, kde mohlo byt vic profilu.


    Offline - Junior Profil 
    30. 8. 2021 12:24 Odeslat příspěvek
    eetd píše
    Když někdo získá přístup do tvého účtu, získá i přístup k nešifrovaným datům v propojeném cloudu logicky. SIM je hardware, přístup získá ten, komu to dáš do ruky.


    Logicky se mi bez biometriky nebo hesla ( pripadne 2FA) nikdo do mého cloudu fakt nedostane. Na te plastove karticce je to chraneno treba jak, pred ukradnutim? Nebo pred ocizenim treba z telefonu, navic zvlast u nejakeho sprosteho cinskeho mobilu? Navic delat z tel. cisel „top secret” zalezitost je fakt mimo. Ty cisla se vali vsude mozne, ruzne agentury, callcentra atd … Doporucuji si spise poridit alobalovou cepici, ta pred touto starosti bude mozna chranit lepe.


    Offline - Junior Profil 
    30. 8. 2021 13:48 Odeslat příspěvek
    Ja myslim, ze to plne nechapes. Nejde o utajeni telefonnich cisel, ale aby ti u kontaktu nikdo cislo nezmenil.


    Offline - Junior Profil 
    30. 8. 2021 13:55 Odeslat příspěvek
    Už tomu rozumím. Ostatně to i psal, jen jsem to nějak přehlédnul. Ale to mi stejně i tak připadá jako blbost, to by ta SIM nesměla být v telefonu, resp. ve smartphonu, aby se zabránilo takové možnosti. Hele, mě to připadá jako řešení totální kraviny. Nicméně určitě nebudu tvrdit, že to kravina je. Třeba to jen prostě dobře nechápu, nebo na to nemám ten úhel pohledu, abych tomu dal za pravdu. Ale každý má jiné potřeby a jiné preference, takže v pohodě a hádat se nebudu 8-)


    Offline - Junior Profil 
    30. 8. 2021 17:56 Odeslat příspěvek
    P3p3k píše
    Co je eSIM vim, ale nevim jestli jich v mobilu muzu mit vic a prepinat je podle potreby. Takhle jsem mel i normalni fyzickou sim, kde mohlo byt vic profilu.

    Na jedné eSIM by mělo být možné uložit více profilů, ale aktivní může být max. jen jeden z nich.
    Jestli je micročip na fyzické SIM nebo pevně v mobilu, je podle mě v tomto ohledu jedno, takže teoreticky by i v eSIM mohl být uložen např. ten telefonní seznam, ale DirtyKing psal, že není. Snad to ví přesně. Já mobil s eSIM nemám.
    https://www.alza.cz/esim
    https://www.t-mobile.cz/esim
    Nahoru

    Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
    Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, #  Další stránka
    Stránka 3 z 4 [ Příspěvků: 59 ]
    Předchozí téma | Následující téma
    Verze pro tisk


    Hledat
    Přeskočit na
     

    Hledat

    Zobrazit v normálním vzhledu
    Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies