MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Malé dotykáče

Offline - Junior Profil 
3. 1. 2020 09:53 Odeslat příspěvek
Konečně se po mnoha letech na našem trhu objevil malý použitelný dotykáč, navíc zodolněný, ani parametry nemá špatné. https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/c ... kong-mini/
Bývalo jinak. Vzpomeňme slavného Samsungu Star či Corby... Vyrobilo se jich tehdy astronomické množství. Vývoj nešel jejich postupným zdokonalováním, ale stále rostoucími displeji.
Mám s nimi zkušenosti, ale neosvědčily se mi. Proč? Kočkopsi. Na volání velké a těžké, na web malé. Manipulace hrozná. Prý to pochopili i Japonci.
Nejen batůžkáři ale i řada sportovců totiž počítá každý gram i centimetr toho, co sebou mají. Tlačítkáč nechtějí, potřebují aplikace, ale velké a těžké mobily nechtějí tahat.
Jsem už starší člověk, hůř vidím. Stačí mi nouzově web, mobil hlavně na volání. Na web hlavně jako 4G modem.
Zatím byl v zahraničí na trhu jen malinký Jelly a pak 3,5 palcový Palm Phone. Ten se moc nerozšířil, i pro šílenou cenu.
Na této debatě bych chtěl rozebrat jednotlivé typy a tipy....


Naposledy upravil intago dne 3. 1. 2020 10:31, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Místní informátor Profil 
3. 1. 2020 10:06 Odeslat příspěvek
Telefon hezký , cena taky , parametry ujdou ale co si budem Cubot je divná značka... :/ :D


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2020 13:29 Odeslat příspěvek
No zas tak úplně neee. Leccos už tu prodali, i velkou verzi toho King Konga. Návod není český, angličtinu a němčinu psal zjevně někdo z pomocné školy. Vůbec to nedává smysl, ale čínsky je to jistě správně. :roll:
na rozebírku šroubovák přikládají :-)


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2020 14:03 Odeslat příspěvek
Mini ma bohuzel kryti jen IP65 velky opicak IP68.


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2020 14:57 Odeslat příspěvek
Co to je?
Právě jsem ho vyzkoušel, překvapivě dobře vše jde. I psát smsky a maily i na web i když jsou písmenka malinký. Foták ujde, na web bez problému, zatím velká spokojenost. Jen to microUSB by mohli nechat starý, abychom neměli v rodině zmatek.
Tak ještě pár appek a fertig.
Jo, šířka je jen 57mm, výstupky jsou na rozích. Perfektně to sedí v ruce a netrhá to klouby. Taky se vejde do kapsičky košile.
Jen poutko to asi nemá. To je vhodný aby mobil neupadl. Často taky mám mobil hozenej na stole a na něm spoustu věcí. Není vidět, ale poutko prozradí, kde je...
Možná bude časem v pouzdru, zatím to žádné příslušenství nikde nemá, je to moc nové. Recenze skoro taky nejsou


Offline - Moderátor Profil 
3. 1. 2020 15:50 Odeslat příspěvek
Cubot King Kong Mini specifikace
https://www.cubot.net/smartphones/king- ... /spec.html


Offline - Junior Profil 
3. 1. 2020 16:08 Odeslat příspěvek
Jo, koupil jsem ho v Mironetu za 2566.- za tu cenu moc dobré. I fotky jsou... vše funguje jak má


Offline - Junior Profil 
4. 1. 2020 08:28 Odeslat příspěvek
fakt dobrej. V porovnani s 6.4 palcovým kterej znám má co potrebuju udělat na webu a je mnohem menší
Akorát nema3.5 Jack.
Sluchátka se pripojujou na to USB c?
Prohlížeč mi cpal moc reklamy kterou nesnáším. Nahrál jsem si Adblock browser. Ten nepustí zadnou


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 1. 2020 12:49 Odeslat příspěvek
Jako reklama dobre plky ovci babicky.
2500 kc neni to moc ?


Offline - Junior Profil 
4. 1. 2020 16:04 Odeslat příspěvek
Léta jsem byl odkázán na Nokii 311. Postupně jsem měl tři. I dovoz repasuz Číny. Většina APEK nefungovala ale byl jsem rád že je malá
Takže mam velkou radost ze po mnoha letech si mohu malý nový dotykáč koupit. Prachy mě nezajimaji. Dal bych i o tisíc vic
Akorát mi vadí že baterka málo vydrží. Od rána mi klesla na 35 proc.


Offline - Moderátor Profil 
4. 1. 2020 17:50 Odeslat příspěvek
Nelze mít malinký smartfonek a velikou baterii, tyhle dvě věci jdou vzájemně proti sobě


Offline - Junior Profil 
4. 1. 2020 20:19 Odeslat příspěvek
Co by to nešlo. Kdyby mobil byl o 1 mm či dva větší bral bych ho


Offline - Junior Profil 
6. 1. 2020 08:20 Odeslat příspěvek
Po delších testech se potvrdilo, co jsem čekal. V porovnání s mobilem Huawei Y7 2019 s 6,3 palce vyplývá, že i 4 palcový mobil se na web dá použít téměř shodně! Viz recenze https://mobilni-telefony.heureka.cz/cub ... =6#reviews
Štve mě i konektor USB c a chybějící Jack 2.3 sluchatej
Oba ale považuji za nouzové pro web, protože proti PC a ntb jsou prostě daleko horší.
Nedostatkem mobilu je, že baterie vydrží jen den.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 1. 2020 15:52 Odeslat příspěvek
Já taky lovil co nejužší mobil, nakonec vzhledem k parametrům, baterce na 2 dny, úložišti alespoň 32GB a RAM min 2GB, tak jsem zvolil nakonec před rokem kompromis. Hl. šířka je pak problém, já loni steží našel nějaký do 6,6 cm /ale už vyběhlé modely více jak rok staré/a nechtěl jsem ani delší než 13cm, to pak doslova trhá kapsy kalhot a z bundy při popoběhnutí na tramvaj vypadává i přes svou nemalou váhu... mám xiaomi Mi A2 lite, šíře 71mm, s pouzdrem 73 a je to tak tak do ruky a celkem často mi vypadává jak to klouže při vnydavání/zandavání z kapsy... ale tvrzená folie naštěstí uchrání, letos už nevím co bych vybral, je nějaký nový Sharp užší, ale nemá zase takovou baterku, aby běžel alespoň ty dva dny.
"Možná i vy si pamatuje časy, kde jste tvrdili, že “čtyři palce jsou tak akorát a větší telefon nedává smysl.” Jak jste na tom dnes? Zůstali jste věrni svému přesvědčení, nebo jste podlehli trendům a třímáte v rukách “pořádné pádlo!” Podělte se o své zkušenosti a názory v diskuzi pod článkem!" https://www.svetandroida.cz/historie-velikosti-mobilu-od-kufriku-az-k-dnesnim-padlum/

Zde je dobrý srovnávač, dal jsem šíře do 68mm a stáří do 18 měsící, čož z 50 mobilů vyhovujících mi výkonem, zmenšilo na 6ks, ale většina má malou ram i rom paměť-( katastrofa... https://www.kimovil.com/en/compare-smar ... WidthMm.68
Vtipný je ten nový samsung, nechal jsem se nachytat na displej 4,6". Ale ono je to ten nový tablet v mobilu za 55tis-(( Za to bych měl slušný mobil, NB i stolí PC na hry-))


Offline - Junior Profil 
6. 1. 2020 16:41 Odeslat příspěvek
Zapominas, ze ty 4" telefony tenkrat byly vetsi, nez 6" dnes diky kravskym rameckum.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další stránka
Stránka 1 z 10 [ Příspěvků: 138 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies