MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Smartall.cz: Obchod zmizel, peníze fuč?

Offline - Pokročilý Profil 
8. 5. 2020 10:45 Odeslat příspěvek
OK, polského majitele jsem přehlédl, vycházel jsem ze sekce "Kontakty" na webu, která byla prázdná. Obchodní podmínky jsem neviděl. I tak myslím, že těch varovných signálů tam bylo fakt hodně a je jedno, jestli něco z toho *mohlo* být přítomno i u standardního eshopu nebo ne. Fakt si nemyslím, že je normální něco nakoupit v takovémhle eshopu bez historie.

Před lety jsem nakoupil nějakej starší foťák na Aukru od člověka, co měl 150 pozitivních feedbacků a nula negativních. Zrovna v ten daný okamžik se dotyčný rozhodl dát na dráhu zločinu a nic mi neposlal. Neposlal nic x dalším lidem a celková škoda byla asi 150 tisíc Kč. Prodejce komunikoval pod falešnými jmény a adresami, sliboval, nikdy nic neposlal. Podali jsme trestní oznámení a hádejte, jak to po pár měsících dopadlo. "PČR celou věc odkládá, neexistuje důkaz o ÚMYSLU, nemůže se tedy jednat o podvod. Zkuste si občanskoprávní řízení." A bylo to. Prodejce prý byl chudý a peníze nám nemohl vrátit, i když hrozně chtěl. Takže to není trestný čin. 150k v hajzlu. Do občanského sporu, který by se táhnul léta, už nikdo nešel. (30 podvedených lidí krát třeba 4000 Kč, to každý radši odepsal).
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2020 10:55 Odeslat příspěvek
Ty kontakty byly hned na hlavni strance a uplne nahore hezky na ocich. To taky za varovny signal nelze prohlasit.

Přílohy

main-page.png
main-page.png
[ 351.64 | Zobrazeno 683 krát ]




Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 10:57 Odeslat příspěvek
Jj, idenicky Smarty, původní dceřinka O2. U nich jsem také kupoval v prvním týdnu po otevření a 15% pod trhem byli taky. Popravdě právě na to jsem si vzpomněl, když jsem viděl jak hezky a čistě byl ten eshop udělaný. Běželo to na shoptetu, nebo se pletu? Každopádně na Zbozi byli zalistovaní a odtama šel můj proklik.

Scammer má business plán a počítá návratnost investice, tady si s tím dali fakt práci.

Nezastírám fakt, že jsem si to podstatné předem nezkontroloval, pod tíhou "nepřímých důkazů".

-- 8. 5. 2020 12:02 --

@Mr. Scully

Dobrá historka. Vypadá to tedy, že budu mít podobnou.

Díky že jsi se ozval.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2020 11:15 Odeslat příspěvek
Zalistovat to na zbozi je brnkacka. XML vygeneruje eshop a pak uz jen staci udelat na Seznamu registraci a nastavit feed. V podstate je to krok ani ne tak v rovine „dali si s tim praci“, jako spis „muset udelat“. Je to nejsnazsi zpusob jak pres nizkou cenu a tim padem vylistovani na prvni strane dostat lidi na web.
Ostatne jak jinak by to meli udelat? Platit si reklamu? :D


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 11:54 Odeslat příspěvek
Vidíš, zrovna to jsem si myslel. Že za tím agregátorem je nějaká rámcová smlouva etc., neboť celé to je reklama. Za kterou se platí.

(tento příspěvek zahrnuje text, že http://www.smartall.cz se zdá být vlastně podvod)

Zatím se daří, na slova Smartall.cz a podvod, což možná tak nakonec bude, už reaguje google.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2020 12:26 Odeslat příspěvek
Plati se, ale az za proklik, ktery posle zakaznika do jeho eshopu. Jsou to korunove polozky. Pokud mu tam prislo sto lidi a deset nakoupilo za tisicovku, tak je porad v plusu asi tak 9800.


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 13:18 Odeslat příspěvek
Mr.Scully píše
Web byl anonymně založený v DUBNU 2020. To si fakt myslíte, že si někdo jen tak založí web a hned má po týdnu skladem tisíce mobilů a další elektroniky za milióny?


Není problém si outsourcovat eshop u nějakého velkoobchodu. Nemusíš mít skladem vůbec nic a zákazník to má druhý den doma. Velkoobchodu dáš jen pokyn, kde mají zboží poslat a tobě pošlou fakturu. Když se ti povede koupit nějaké věci třeba z šedého dovozu, tak můžeš mít u pár položek zajímavé ceny, co si budeš posílat sám a zbytek outsorcuješ. Zrovna tohle být podezřelé nemusí.


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 18:37 Odeslat příspěvek
pointops píše
...
Prostředí internetu sice anonymní být může, ovšem bankovní účet v ČR vedený těžko.
...

Od té doby, kdy jde bankovní účet založit přes internet klidně i na cizí doklady totožnosti, se na zjištění pachatele přes bankovní účet nedá spoléhat.


Offline - Pokročilý Profil 
8. 5. 2020 19:14 Odeslat příspěvek
brk77 píše
Není problém si outsourcovat eshop u nějakého velkoobchodu. Nemusíš mít skladem vůbec nic a zákazník to má druhý den doma. Velkoobchodu dáš jen pokyn, kde mají zboží poslat a tobě pošlou fakturu. Když se ti povede koupit nějaké věci třeba z šedého dovozu, tak můžeš mít u pár položek zajímavé ceny, co si budeš posílat sám a zbytek outsorcuješ. Zrovna tohle být podezřelé nemusí.


Rozumím, přesto kdybych takovýhle web rozjížděl, tak tam dám kontakt na sebe, kontakt na asistentku, IČO, DIČ, samozřejmě placení kartou (dneska jednoduché rozjet) atd. Určitě nezačnu tím, že zdůrazním, že umožňujeme platbu bitcoiny (kde je jasné, že ta platba skončí bůhvíkde).

Btw. už to asi nejde, ale ještě pár let zpátky šlo založit anonymní bankovní konto přes Českou spořitelnu, už nevím, jak se to jmenovalo, bylo to ve formě nějaké platební karty, co šla normálně koupit v trafice nebo co... účet byl jakoby jeden a platby pro danou kartu se rozlišovaly podle VS. Pachatel hodil na bazoš sto inzerátů, nechal si to posílat na tenhle účet, pak prostě jednou vybral prachy a kartu jednoduše zahodil. Absolutelně nedohledatelné. Spolužák je shodou okolností manažerem v Erste Group a hrozně se sám divil, co to kdo tehdy vymyslel, že to budou muset zrušit, aby nepodporovali zločin (a myslím, že už tyhle anonymní účty neexistují).


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 19:30 Odeslat příspěvek
To byly předplacené platební karty a ne anonymní účty. Blesk peněženka apod. Šlo to nabít přes bankovní účet u ČS.


Offline - Pokročilý Profil 
8. 5. 2020 20:33 Odeslat příspěvek
Jasný, ale podle mě byli vlastníci nedohledatelní. Ten účet, přes který se dobíjelo (resp. kam se případně posílaly peníze z inzerce) byl myslím pro všechny stejný a lišilo se to snad jen ve VS, který byl na té kartě. Vím, že mi v té době nějaký neznámý člověk chtěl prodat mobil a při dotazu na číslo účtu mi dal číslo, které jsem si vygoogloval, že má x dalších lidí, tak mi to secvaklo...

(Ono ty neregistrované/nepotvrzené karty asi měly nějaká omezení ve smyslu 5000 Kč denně nebo tak, ale lišilo se to možná i v závislosti na tom, v jaké fázi člověk tu kartu koupil. Ale to jsme odbočili).


Offline - Junior Profil 
9. 5. 2020 07:12 Odeslat příspěvek
Ty platební karty se registrovaly na tel.č., tel.č. byl pak variabilní symbol pro nabití platební karty přes sběrný účet u ČS, údaje totožnosti pak můžou být logicky smyšlené, když jsou předplacené SIM anonymní, uživatel tel.č. si tam zaregistroval totožnost, jakou chtěl.
https://penezenka.blesk.cz/clanek/ostatni-blesk-penezenka-kde-dobit/206213/dobijeni-blesk-penezenky


Offline - Junior Profil 
9. 5. 2020 08:29 Odeslat příspěvek
Však se také s příchodem Blesk peněženky výrazně zvedl počet podvodníků na Bazoši apod. Chvílemi to vypadalo že to používají jen podvodníci a pár fandů z tohoto fóra. ☺️
Dnes to mají podobní lumpové trochu těžší a víc práce se sběrem cizích dokladů atd.


Offline - Junior Profil 
9. 5. 2020 09:07 Odeslat příspěvek
Velice jednoduché, stačí si dát inzerát na zprostředkování půjčky bez dokládání příjmů, ozve se plno zájemců, od nich se vyžádá foto dvou dokladů totožnosti a polovina z nich to zašle jen tak emailem neznámému inzerentovi. Např. facebook je plný takových hlupáků, co věří, že za fotografií se skrývá určitý člověk a ne anonym.
https://financniliska.cz/podvod-s-kopiemi-dokladu-pred-uzavrenim-smlouvy-o-pujcce/


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 5. 2020 15:47 Odeslat příspěvek
Tak bych se taky chtěl připojit do diskuze o tomto e-shopu.
Docela mi připadali podezřelí s cenami, páč jsem měl v plánu si koupit sluchátka a cenově vyšly o dost méně než konkurence. Konkrétně se jedná o AirPods Pro, u ostatních cca 6500 Kč, zatímco u nich 5200 včetně poštovného. Měli tam dopravu s dobírkou na chvíli, ale před třemi týdny byl pouze možný převod nebo Bitcoin.

Měli tam i uvedené číslo na WhatsApp, tak jsem jim napsal o cenách. Paní odpověděla, že nízké ceny jsou díky EU distribuci, což mi připadalo divné u sluchátek.. Když jsem se zeptal na platební brány, odpověděla, že zatím neplánují..
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 2 z 6 [ Příspěvků: 78 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies