MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Smartall.cz: Obchod zmizel, peníze fuč?

Offline - Junior Profil 
7. 5. 2020 18:23 Odeslat příspěvek
Podařilo se mi objednat do rodiny telefon, u něhož se při dodání něco zaseklo "na skladu v Polsku". Potud OK, nejsou v dnešní době jediní.

Cena byla nižší než ostatní na trhu, řádně zalistovaná na cenovém srovnávači. Nikterak razantně, cca o 15%. Říkal jsem si, to bude OK, marketingová akce na rozjezd nového obchodu. Web moc pěkný, potvrzení objednávky do emailu a tak dále také.

No, a dneska prásk. Web nikde, telefon odpojený ....

smartall tečka cézet.

Má někdo podobné trápení?

Obrázek
Poslední příspěvek


Offline - Místní informátor Profil 
7. 5. 2020 18:32 Odeslat příspěvek
Co to je za stránku? :D Už se mi nelíbí ten název natož tam něco kupovat :hm


Offline - Junior Profil 
7. 5. 2020 19:07 Odeslat příspěvek
Tomu se říká dobrovolné podstoupení rizika obchodu přes anonymní internetovou síť.

Jestli jsi platil kartou, můžeš zkusit využít chargeback.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Chargeback

Jestli jsi platil převodem z účtu, jsi hlupák a nic s tou platbou už neuděláš. Eshop, ktery vůbec neumožňuje platbu kartou, je na první pohled nesolidní.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 5. 2020 21:22 Odeslat příspěvek
Mám stejný problém, kdyby se řešilo hromadné trestní oznámení tak se přidám


Offline - Junior Profil 
7. 5. 2020 22:18 Odeslat příspěvek
@suram: Děkuji.

@Lesej: Neměl jsem zatím čas se dívat po webu, zdali se to někde už také neřeší (FCB apod.). Nevíš o něčem? Případně přes soukromou zprávu zde.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 5. 2020 23:25 Odeslat příspěvek
Taky sem zatím nic nenašla, nejdřív psaly o zavrenem skladu a teď veškeré kontakty nedostupné, sídlo firmy je snad v Českém Těšíně


Offline - Pokročilý Profil 
8. 5. 2020 00:14 Odeslat příspěvek
Web byl anonymně založený v DUBNU 2020. To si fakt myslíte, že si někdo jen tak založí web a hned má po týdnu skladem tisíce mobilů a další elektroniky za milióny? Žádné kontakty. Žádná společnost. Žádní lidé. Platba bitcoiny (nedohledatelná). Nedokážu si fakt představit web, který by byl podezřelejší. To nakupujete na internetu poprvé?

Jediná šance na vrácení peněz je při platbě kartou, chargeback se dá vyjednat, i když se bankám moc nelíbí. Pokud jste peníze poslali na účet, tak je odepište a je to prostě jedna z mnoha životních lekcí, jak se příště rozhodně nechovat...


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 00:18 Odeslat příspěvek
Ty ten web ještě někde vidíš?


Offline - VIP uživatel Profil 
8. 5. 2020 06:16 Odeslat příspěvek
Bez prověřování pro mě doposud neznámého obchodníka jsem ochoten koupit věci maximálně za nějakou stokorunu, když to jinde nemají, ale za mobil který stojí nějakou tu tisícovku pošlu peníze někomu jen tak, že na mě vyběhla někde reklama?

Když k vám někde venku přijde člověk s nabídkou pravých švýcarských hodinek za pouhých 1000 Kč tak si je koupíte, jo? Protože tohle je to samé, vlastně je to ještě horší, protože vůbec netušíte s kým máte tu čest.


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 07:38 Odeslat příspěvek
Lesej píše
Mám stejný problém, kdyby se řešilo hromadné trestní oznámení tak se přidám

Pojem hromadné trestní oznámení český právní řád nezná.
https://www.policie.cz/clanek/postup-pri-podani-trestniho-oznameni.aspx


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 08:14 Odeslat příspěvek
Hromadné trestné oznámení se analogicky odvozuje od pokračujícího trestného činu. Pokračující trestný čin může být tvořen vícero dílčími útoky. Třeba krádež za 600, v krátkém časovém úseku (cca do půl roku) a stejným či obdobným způsobem znovu za 600...a takhle dobromady 10x a je to škoda nikoli nepatrná (větší jak 5tis) a je to trestný čin.


Offline - VIP uživatel Profil 
8. 5. 2020 08:15 Odeslat příspěvek
suram píše
Jestli jsi platil převodem z účtu, jsi hlupák a nic s tou platbou už neuděláš. Eshop, ktery vůbec neumožňuje platbu kartou, je na první pohled nesolidní.

a) nikoho neurážej a nenazývej hlupákem, zamysli se spíše nad sebou
b) na platbě převodem z účtu není nic hloupého, je to běžná platební možnost


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 09:49 Odeslat příspěvek
Sorry, omlouvám se, ale platba bankovním převodem v eshopu je hloupost. Neexistuje žádná garance vrácení platby při podvodu, jako to má např. platební karta - chargeback. Pokud v dnešní době eshop neumožňuje platbu kartou, je to nestandardní, kupující by měl zpozornět - zbystřit všechny smysly. Je třeba si uvědomit, že prostředí internetu je především anonymní.


Offline - Junior Profil 
8. 5. 2020 10:34 Odeslat příspěvek
Z pohledu ochrany peněz se má samozřejmě platit výhradně kartou kreditní, kde zpracovatel platby uvolní peníze až v době, kdy jsou zboží nebo služba doručeny.

Prostředí internetu sice anonymní být může, ovšem bankovní účet v ČR vedený těžko.

Vtip zde byl, že kvalitně fungující podvodník z logiky věci vypadá solidně.Třeba bychom se někdy mohli pobavit, co to bylo za vlčí mlhu, že jsem pustil peníze do jámy. Jak náčelníkovy rozkazy z Dobytí severního pólu. :grr:
Kousavé komentáře tedy snesu, zejména s vědomím že třeba příště někoho jiného ochrání.

Jestli je někdo podobně postižen, možná bych to zkusil nějak řešit oficiálně. Z principu. Máte někdo i jiné informace, že obchod "Prostě vše chytré" www.smartall.cz se zdá být podvod?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2020 10:37 Odeslat příspěvek
Mr.Scully píše
Web byl anonymně založený v DUBNU 2020. To si fakt myslíte, že si někdo jen tak založí web a hned má po týdnu skladem tisíce mobilů a další elektroniky za milióny? Žádné kontakty. Žádná společnost. Žádní lidé. Platba bitcoiny (nedohledatelná). Nedokážu si fakt představit web, který by byl podezřelejší. To nakupujete na internetu poprvé?

Jakkoliv rozumim kam timto sdelenim miris, tak v teto konkretni podobe je to kravina.
Kdy byl zalozeny web nevis, to co nam tu sdelujes je provoz domeny a jak dlouho ten e-shop bezel (treba pod jinym nazvem a na jinem hostingu) ted uz nezjistis.
Kdyz se menil parfums.cz na notino, tak dle tve optiky zalozili „web“ (ve skutecnosti jen domenu) a od prvniho dne meli skladem tisice kusu zbozi za stovky milionu. Asi kouzlo.
Tady mas ty neexistujici kontakty a provozovatele…

Přílohy

kontakty-firma.png
kontakty-firma.png
[ 40.27 | Zobrazeno 226 krát ]

inzerat.png
inzerat.png
[ 77.91 | Zobrazeno 204 krát ]


Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 1 z 6 [ Příspěvků: 78 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies