MobilMania.cz

Přihlásit se




Facebook messenger na mobilu

Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 1. 2021 00:19 Odeslat příspěvek
Facebook nedávno úmyslně (na oznámení o chybě nereagoval opravou a z webu pro mobily poté odstranil i tlačítko pro messenger) zablokoval používání messengeru z webových prohlížečů v mobilech - při pokusu otevřít v mobilu messenger se objeví klasická hláška „Některé funkce nejsou k dispozici“:
https://mobile.facebook.com/messages/

Instalovat aplikaci pro Facebook kamkoli považuji za ještě víc rizikové, než Facebook používat (po instalaci aplikace do mobilu mi tato aplikace vykradla všechny kontakty, i když jsem funkci načtení kontaktů okamžitě po instalaci aplikace zakázal; taky jsem si v instalátoru aplikace prohlédnul adresy, na které jsou data odesílána...).

Pokud v mobilu zadám adresu https://www.facebook.com, jsem okamžitě přesměrován na https://mobile.facebook.com.

Nejsem v ICT tak dobrý, abych věděl, na základě čeho server identifikuje zařízení a už vůbec ne dost na to, abych dokázal ten identifikátor změnit tak, abyserver Facebooku mobil považoval za PC.

Někdo poradí?

P.S.: Na Facebooku nejsem z vlastní vůle, ale kvůli skupině dobrých přátel, které o jiné komunikační alternativě nemám šanci přesvědčit, takže „změň lokál“ za radu opravdu nepovažuji :-))
Poslední příspěvek


Offline - Ex-moderátor Profil 
25. 1. 2021 04:31 Odeslat příspěvek
Používám normální aplikace, tak to nemám otestované, ale napadají mě 3 možnosti (pokud je to pasé, nechť mě někdo zkušenější opraví):

A) nezkoušel jsem facebook ovládat z počítače, ale třeba v googlu je napravo nahoře možnost kliknout na tři tečky a vybrat zobrazení stránky pro počítač.

B) teoreticky by mohlo být součástí aplikace facebook lite, ale mám pocit, že nedávno přibyla povinnost mít aplikace messenger lite

C) Nainstaloval bych si aplikaci messenger. Ano, pro někoho je to zdroj obav a adrenalinu, ale ještě jsem neviděl v okolí nikoho, kdo by měl problémy s tím, že mu ukradli osobní údaje, obvolávali blízké... Pro mě je to pohodlná a funkční aplikace (byť třeba nebude někdo souhlasit). Můj známý mi například opakuje jaké mají šílené podmínky a že jim nic neodsouhlasí a na truc je na Whatsapp... a protože Whatsapp je součástí FB, tak nově musel odsouhlasit podmínky FB. Zřejmě to jen nevědomky odklikl a dál žije s vědomím, že vzdoruje FB a používá Whatsapp (uznávám, že ze mě píše i trocha osobní averze, protože přes FB messanger můžu pohodlně odepisovat i z PC bez nějakého procesu párování).


Offline - Junior Profil 
25. 1. 2021 06:42 Odeslat příspěvek
Altern: potřebuješ doplněk do prohlížeče User agent switcher, je třeba pro Firefox na Androidu, protože všechny webové stránky zjišťují os a prohlížeč klienta z hlavičky, kterou zasílá samotný webový prohlížeč při požadavku o stránku.
V tom doplňku se si ji změníš dle libosti, pokud chceš desktopovou verzi tak třeba na nějaké windows.
Pokud některé weby otravují že máš zastaralou verzi prohlížeče, tak tenhle doplněk pomůže skoro všude i na stolním počítači. Výjimkou bývá třeba některé bankovnictví, co mívala Moneta nebo KB, tuším, ty mají víc kontrol.


Offline - Administrátor Profil 
25. 1. 2021 21:07 Odeslat příspěvek
Nestačí na tohle zaškrtnout v nastavení prohlížeče, aby browser dělal desktop-site requesty?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies