MobilMania.cz

Přihlásit se
z Androidu na iOS

Offline - Junior Profil 
15. 6. 2021 08:20 Odeslat příspěvek
asi se to uz tady nekde resilo, ale hledani nic kloudneho nenaslo.

Uvaha je jasna, proste Apple kudy chodim tudy slysim na nej chvalu z hlediska mobilu.

A tak asi treba mozna :lol: prisel cas taky prejit na iPhone. Neudelal sem to asi hlavne proto, ze co tak ctu je iOS zabijak cizich Appek celkem razantni. Na pozadi pozabiji vse co neni "made by Apple".

Takze by me zabil pri jizde autem Youtube / music, ktere posloucham pres BT ? Takze me zabije MS outlook / Gmail a nebudou chodit maily ? Na tyhle veci nejak moc nenalezam odpovedi. Vidim naopak ze stale vychazi nova a nova verze iOS, tak by se uz snad mohlo lecos zmenit k lepsimu.

Uvitam prakticke info od dennich uzivatelu zminenych appek.

tHx

PW
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
15. 6. 2021 08:46 Odeslat příspěvek
Nene, iOS nic nezabíjí (kde jsi to slyšel :hm ).
Youtube (Premium) a Youtube (Music) ti pojedou normálně na pozadí. Maily budou chodit, ale interní klient (Mail) je prostě dlouho zprasenej a na push notifikace lépe funguje třeba Outlook app.


Offline - Junior Profil 
15. 6. 2021 11:55 Odeslat příspěvek
Taky "pořád" zkouším přechod na iOS. Už jsem měl i iPhone 12 Pro na chvíli, ale pak šel zase k androidu. Nyní mám S21 Ultra.
Co ti mohu ale s klidem říct, tak když jsem měl současně Ultru a 12 Pro a přišel mi email, tak na iP mi to piplo vždy rychleji, než na Ultře. A to jsem na obou používal Gmail.
Co mi ale stále vadí na iPhone, tak je několik věcí.
Zaprvé, když začnu od HW, tak je to displej... jednak nemá Always On, což mi vcelku vadí. A pak taky zvuk skla u iP je takový divně plastový, jako bych ťukal na levnou plastovou fólii. A není to jen tento případ, syn má iP 11 a tam je to úplně stejné.
Druhá věc je rozložení ikon na domovské stránce...všichni mluví o tom, jak je Apple jednoduchý a jak jde uživateli na ruku, aby bylo používání co nejkomfortnější. Jenže když si celou první obrazovku nazaplním ikonami a widgetama, tak se mi ikony naprosto nesmyslně tlačí nahoru a skládají se od shora. Já chci mít ale první obrazovku "cistou" a mít tam dole jen třeba 6, možná 8 ikon. Více na denní použití nepotřebuji. Při tomto množství ikon se ale všechny řadí odshora dolů, což je podle mě totální nesmysl a nechápu, jak tohle může ještě v dnešní době Apple dovolit a neumožnit uživateli, ať si alespoň takovou hloupost rozhodne podle sebe.
Stejně tak některá nastavení, když chci něco nastavit, tak musím nesmyslně do nastavení mobilu, tak provést změnu a pak zpátky do aplikace, nejde tuto změnu udělat přímo v app, zejména tedy ve fotoaparátu. A takových drobností je více, jako např. otisk prstu v dnešní, rouškou době, 120hz displej...

Na druhou stranu musím neskutečně pochválit výdrž, baterií. To, co zvládne mobil s 2800mah baterií, tak o tom si může Ultra s 5000mah nechat zdát. Systém je odladěný špičkově a stabilita, rychlost, odezva je skvělá.

Taky stále váhám nebo spíše zvažuji pro a proti, jestli zase na nějakou dobu nezkusit 12 Pro.


Offline - Junior Profil 
15. 6. 2021 12:58 Odeslat příspěvek
No vidíš, já přešel z iPhone 12 Pro na 12 Pro Max taky hlavně kvůli výdrži na baterii, která u Maxe je skutečně o dost vyšší a teď přešel na S21 Ultra a tam mám výdrž ještě vyšší, než u Pro Max :)
Jestli ti Ultra vydrží méně jak iPhone 12 Pro, tak bys měl asi reklamovat, protože to máš rozbitý :D

Jinak k původnímu dotazu, nějakých problémů si ani nevšimneš, ale jak už tu zaznělo, iOS je v určitých oblastech specifické.
Co se fotoaparátu týče, tak je pravda, že detailnější nastavení musíš provést v Nastavení telefonu, ale zase si to nastavíš jednou a pak už na to nejspíš ani nešáhneš.

Akorát jsem po půl roce přešel zpět na Android (pravidelně migruji sem a tam) a na iPhone není vyloženě nic, co by mě iritovalo tak, že bych to nemohl používat.

Pro mě největší mínus je správa stažených souborů, která je opravdu krkolomná.
Ale největší plus je úžasná koncepce iOS a provázanost s hodinkami a sluchátky.
Třeba sluchátka od Samsung a jejich hodinky nejsou tak pohodlná na nošení jako Apple Watch a Airpods Pro.


Offline - Junior Profil 
15. 6. 2021 15:20 Odeslat příspěvek
pikropikro píše
Druhá věc je rozložení ikon na domovské stránce...všichni mluví o tom, jak je Apple jednoduchý a jak jde uživateli na ruku, aby bylo používání co nejkomfortnější. Jenže když si celou první obrazovku nazaplním ikonami a widgetama, tak se mi ikony naprosto nesmyslně tlačí nahoru a skládají se od shora. Já chci mít ale první obrazovku "cistou" a mít tam dole jen třeba 6, možná 8 ikon. Více na denní použití nepotřebuji.


Tohle už brzy pořeší Focus (iOS 15), který ti umožní nastavit vlastní "DND" profily, kde si přesně nadefinuješ jak a co chceš, aby se zobrazilo - dokonce to umožní mít na ploše víc instancí jedné a té samé aplikace. Do toho si nastavíš kdo se ti dovolá, která aplikace bude mít povolené notifikace atd. a nejlepší na tom je, že aktivace příslušného profilu může být aktivována automaticky, takže se ti např. profil "Work" aktivuje příchodem do práce anebo naopak profil "Home" návratem domů.

Co ale nepořeší je to řazení zhora dolů, které je takto natvrdo nastavené v OS.


Offline - Junior Profil 
15. 6. 2021 16:23 Odeslat příspěvek
pcwifi píše
asi se to uz tady nekde resilo, ale hledani nic kloudneho nenaslo.

A co se tak podívat do sekce Apple nebo iOS: viewtopic.php?f=1971&t=1309321&all=1


Offline - Junior Profil 
15. 6. 2021 17:50 Odeslat příspěvek
jege - no vidis hledal sem ale to sem nenasel 8-D

Loader - cece nemuzu ted ten odkaz najit, proste ne...

za info obecne diky, opet to nuti k zamysleni a chut prejit je o neco vetsi.


Offline - Junior Profil 
16. 6. 2021 13:58 Odeslat příspěvek
Rewolwer:
Takže to, co jsi napsal a reagoval tak na můj post, vlastně nijak tvůj příspěvek neřeší. Proto nechápu, proč jsi to vůbec psal, resp. dával do kontextu s mým příspěvkem (problémem).


Offline - Junior Profil 
16. 6. 2021 14:43 Odeslat příspěvek
pikropikro: To máš sice pravdu, ale zase jsou tam jiné zajímavé informace, které zase pomohou jiným tápajícím. Ovšem kontext s Tvým příspěvkem tam opravdu není, respektive Tvůj problém nijak neřeší.


Offline - Junior Profil 
16. 6. 2021 18:21 Odeslat příspěvek
uvitam kazde info a srovnani, vsecko se hodi vazeni 8-) dotaz k SIMce, treba u iP Se 2020 vidim ve spec. : nano sim and/or eSIM. Do psi vulvy tak jak to je, muzu mit NANO sim a i eSIM zaroven, predpokladam ze obe pofrci zaroven. Neni toto nejak blokovano koupi-li se jabko od TM ? tHx


Offline - Junior Profil 
16. 6. 2021 19:44 Odeslat příspěvek
Ne, není. Samozřejmě můžeš využít E-SIM a standardní sim najednou. Já v iP používám pouze E-SIM.


Offline - Junior Profil 
17. 6. 2021 00:14 Odeslat příspěvek
pcwifi píše
uvitam kazde info a srovnani, vsecko se hodi vazeni 8-)

Tak třeba mě hodně vadí historie hovorů, která má sice 1.000 pozicí, ale uživatelsky viditelných je jenom posledních 100 a ostatním se dostaneš, když odmažeš těch "vrchních" 100. Prostě je to jakoby zásobník, kdy nová pozice stlačí ty předchozí dolu a dosáhneš jenom na vrchních 100, zbytek je v "podzemí" a vynoří se vždy jenom tolik, kolik odmažeš zvrchu.

V těch 100 záznamech máš navíc každé volání prakticky zvlášť, seskupují se jenom volání stejného typu, od stejného kontaktu a ve stejný den, takže když si s někým pravidelně voláš, občas Ty, jindy on, jednou přijmeš, jindy odmítneš, pak se nedovoláš a pod., tak budeš mít každý den hromadu záznamu jenom od toho jednoho kontaktu a 100 míst bude za pár dní obsazeno.

Další problematickou věcí je, že u iPhone nelze volat jednoduchým vyťukáváním čísla/jména na číselníku a systém Ti nabízí dostupné kontakty, ale musíš najít daný kontakt najít v kontaktech nebo nabrat číslo ručně.

Také historii chatu z Viberu a WhatsAppu z Androidu na iPhone a zpět nepřeneseš, respektive to lze jenom dost složitě přes hodně drahé programy a přes PC.

Pro někoho je tohle podstatné, pro jiného prkotina.


Offline - Administrátor Profil 
17. 6. 2021 10:53 Odeslat příspěvek
Citace
uvitam kazde info a srovnani, vsecko se hodi vazeni


Stejně jako orgasmic, já používám dual-setup (Android a iOS). Prostě ten iPhone kup a uvidíš. Ze začátku to bude nezvyk (jako všechno), časem si zvykneš. Na co jsem si třeba moc nezvykl já je ta klávesnice na iOS, na Androidu (gBoard) mi přijde lepší - hlavně ta autokorekce.


Offline - Junior Profil 
20. 6. 2021 16:47 Odeslat příspěvek
Co mi ještě u Jablka vadilo bylo, že při prohlížení netu přes Chrome se při prohlížení na výšku vše chovalo OK, pak jsem to otočil třeba kvůli nějakému obrazku nebo tabulce a když jsem to vrátil zpět na výšku, tak se text rozesral a už to nebylo k prohlížení.


Offline - Junior Profil 
20. 6. 2021 17:06 Odeslat příspěvek
iPhone mam 2roky a do ted sem si nezvykl mel sem 11 ted 12 ale hodinky me zatim u nej drzej


Offline - Junior Profil 
20. 6. 2021 17:51 Odeslat příspěvek
Já jsem přešel přec cca 14 dny z Nokie 8 na IP12mini.
U nokie mi začal blbnout nabíjecí konektor, chtěl jsem kompaktní telefon a primární mobilní zařízení mám nový ipad pro 11, problém jsem neměl žádný, že telefon používám primárně na volání, im, focení, placení a navigaci. V Kompaktní podobně vybavený android v podobné velikosti imho ani neexistuje.


Offline - Junior Profil 
20. 6. 2021 19:14 Odeslat příspěvek
Loader píše
Prostě ten iPhone kup a uvidíš.

Njn, jenže ono není jen tak, když ten přechod znamená nevratnou ztrátu dat typu historie hovorů a chatů WhatsAppu a Viberu, což třeba u mě nahrazuje CRM. Také prý přenos SMS není tak úplně jednoduchý.

Z druhé strany mě fascinuje rozměr iPhone 12 Mini a budoucího iPadu Mini, Apple Watch LTE (zatím jenom u TM, potřebuji O2), dlouhá podpora (i iPhone SE 2016 stále dostává nové aktualizace) a provázanost celého systému. Láká mě pořídit všechno od jedné značky a mít na 5-6 let vystaráno. Pak koupit nový typ, zadat ID a zase se nestarat o přenos dat.

Mimochodem, sešel se mi iPad Mini 1, Samsung Galaxy Tab 3, Tesco Op3n Dott a Sony Xperia Z3 Tablet Compact, ale z toho jenom iPad Mini 1 lze aspoň omezeně používat na prohlížení webu a baterka vydrží pár dní. Zbytek je pomalý i na prohlížení webu (Samsung Galaxy Tab 3, Tesco Op3n Dott) nebo baterka vydrží jenom pár minut max. hodin (Sony Xperia Z3 Tablet Compact) anebo jedno i druhé (Tesco Op3n Dott).


Offline - Junior Profil 
21. 6. 2021 13:04 Odeslat příspěvek
to já používal iphone posledních několik let, včetně ipadu, watch, airpods, ... android telefony jsem si kupoval na hraní. jenomže letos se karta otočila a iphony mě nebaví, nebudu tolerovat displej s 60Hz, když kdejaká čína za pětinovou cenu nabízí vyšší obnovovací frekvenci. dál si nemůžu vybrat rozměr, hmotnost, materiál telefonu, na barvu .... pes. Teď maximální spokojenost, telefon mám přesně podle představ, funguje skvěle a fotí nečekaně dobře a platby vyřešily Garmin hodinky. K Applu se asi hodně dlouho nevrátím, pokud nenastane razantní změna v HW a jelikož si iOS bere nově prvky z androidu a naopak, začínají se oba systémy velice přibližovat.


Offline - Junior Profil 
21. 6. 2021 17:48 Odeslat příspěvek
Tak to good luck ve snaze rozpoznat rozdíl, jelikož animace a odezva iOS + frekvence dotykové vrstvy rozdíl ve výsledném vnímání obnovovací frekvence displeje prakticky mažou. Volba je už roky jednoduchá a stále stejná - chci mít výkonný, bezpečný a spolehlivý smartphone, který má 5+ let podporu od výrobce, s důrazem na ochranu soukromí a dat, dokonalou integraci HW, SW a služeb + dokonalé propojení s ostatními produkty, anebo tohle všechno zahodím protože je to moc drahé (neplatí u top modelů), chci customizaci a široký výběr telefonů?


Offline - Junior Profil 
21. 6. 2021 18:03 Odeslat příspěvek
to nikdo nezpochybňuje, iphone je 100% fungující telefon s perfektním zabezpečením a vydrží majiteli minimálně 5 let, ale to není všechno. pokud nemáš v okolí lidi, kteří používají stejný ekosystém, dokonce ani manželka ne, kouzlo se vytrácí. patřím mezi lidi, kteří střídají několik telefonů ročně a 3 roky zpátky po představení nových iphonů vždy zklamání, přešlapuje na místě a těží jen ze SW a prostě mě to přestalo bavit, ale neříkám, že se nepřepnu zase zpátky.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Junior Profil 
21. 6. 2021 20:59 Odeslat příspěvek
vormen: Přešel jsem z Folda 2 na 12 Pro Max a teď zase na S21 Ultra a 120Hz není něco, co by mi u iPhone chybělo :)


Offline - Junior Profil 
17. 7. 2021 21:23 Odeslat příspěvek
takze se mi dostal do ruky iPhone 7. Baterka kondice 96%. Jest otazkou nemuze li telefon zkreslovat tuto hodnotu, je li to realita.

poznatek ohledne vydrze : udesny... netujes v safari nebo obecne neco delas, whatsapp, apod. 5 minut a zmizi klidne 3%. Celkem zrout je i prehravani hudby pres BT, to se + - dalo cekat, ale mizi to az moc rychle ty %.

Citlivost na mob. signal je taky nejaka slabsi, par mist kde to popravde neni idealni, ale drtiva vetsina jinych founu se drzi, tak tento iP temer uplne umre, jakoby spojeni drzi ale neslysim protistranu ani ona me chvili.

Furt me jebe ze mam volume max., poskozeni sluchu a kdesi cosi, jednou za cas se mi volume sama zeslabi na radoby doporucenou hodnotu a ruco musim vydopovat na max. Android jen pri zesilovani na max. poprve zahalekal bacha na sluch bla bla srajdy a uz sam nikdy nezeslabil az do rebootu telefonu.

Placeni NFC, proc kdyz jde na androidu to udelat tak ze odemceny telefon otiskem uz je ready k placeni, tak na jabku musim behem placeni znovu potvrdit otisk prstu... AirBank, CSpořka, ale na to by se dalo zvyknout jakz takz.

Tak jak GPS je obecne zroutem energie tak i u me mam dojem ze zaple polohovaci sluzby te baterce ale vubec neprospivaji. Naucil sem se vypinat je, nejsou krome navigace vubec potreba.

Prijde mi ze od plneho nabiti k 80% mizi energie jaxi pomaleji, ale pak to nabere akceleraci.

Nelibi se mi radoby inteligentni vyhodnocovani kdy foun pouzije VoWifi a kdy LTE na hovory. Abych vynutil VoWifi kdy chcu, musim do Fly Modu. Tezky vopruz prekopirovat fotky z PC (33GB), nasel sem navod a pak to slo relativne dobre, ale do te doby vopruz.

Co se mi libi...

je ze pres noc se zaplou Wifi zmizi 1-2%.

ctecka otisku prstu, stare dobre HW ctecky,( ne ty humusy pod displayem,) funguje napoprve a paradne.

Display hezkej.

Klavesnice ac je display maly relativne dobra, vec zvyku.

Nabijeni hodka + - snesitelny.

Fotak mi prijde ok, na my potreby.

Potesi IP67.

Celkove na ovladani iP se da zvyknout, je to v leccem jine.

Nechava to ve me rozporuplne pocity... Trochu me laka iP7+ protoze baterka uz je solidnejsi, jenze vetsi display ( otazkou jest esi vydrz nebude padat taky hodne dolu, protoze usvitit tak velky display to chce dost energie) a bohuzel dost i rozmery. iP7 se svejma ani ne 14cm je proste super telefon.

Tady by me zajimalo jesi nekdo nema iP7+ jaka je v praxi vydrz pri + - jakem pouzivani. Po iP8 / + nema smysl moc sahat si myslim, cert vem lepsi cpu, vyrazne ma navic jen quick charge / Qi wireless charging a umi video 4K/60.

Nechci uplne na iP zanevrit, potencial ma jiste velky.

tHx


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2021 12:07 Odeslat příspěvek
takze po zkusenostech ze dvou iP ktere jsem mel k mani na chvili a to 7 a 8 tuto znacku asi nejaky patek nebudu preferovat. Vydrz je vyslovene bida a to i skrz indikaci kondice baterie 96%, kolisavy signal, kde Samsung nema problem tak iP se tak tak chyta, jedna se hlavne o lokality se slabsim ale prece nejakym signalem. Jako poteseni navic mi nechodily prichozi sms z nekterych cisel, nepomohlo nic. Po prendani SIM do Samsungu SMSKy dodatecne prisly. Z hlediska ovladani se da navyknout s tim az tak moc problem nebyl. Vopruz byl natahat z PC fotky do mobilu. Co byla bomba byla super rychla a spolehliva ctecka otisku prstu, bezchybny provoz VoLTE, VoWifi. Tak uvidime, treba nejaky iP13,14,15 me zas zlaka, dneska uz asi fakt budu preferovat pri vyberu i 5G.


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2021 13:25 Odeslat příspěvek
Ono by to chtělo hodnotit na něčem modernějším, nejlépe iP 11 nebo 12, to je úplně jiná liga, než tyhle prehistorické kousky.


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2021 17:40 Odeslat příspěvek
Tak tak. Kromě iP 12 mám i iP 7 a ten telefon je na dnešní dobu super už jen fakt jako záložní telefon než na nějaké serióznější použití. A třeba já sem s baterií spokojen, na to že má cca. 2800 mAh a vydrží SOT a hlavně stand-by celkem citelně déle než předchozí OnePlus 8 PRO s 4500 mAh.


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2021 20:25 Odeslat příspěvek
no co si budem rikat, finance hrali svoji roli, mozna bych se zmohl na iP X ale vic bych nedal. Tak ci onak znam lidi co drti uz kolikaty rok iP SE, 6, 7 Plus a vse supr, max. menena baterie. Ve stand-by drzel iP7 velmi pekne, pres noc 1-2%, zapla Wifi. No co uz, jak rikam, pockam na 13,14,15 treba a pak treba zkusim znova 8-)


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2021 20:34 Odeslat příspěvek
Nedivím se, že mají lidé staré iP. Kromě iP 7 mám ještě staré SE a neskutečný, jak tak starej telefon funguje. Jen u těch starších iP jsou ty baterie prostě čiré zoufalství.


Offline - Administrátor Profil 
30. 7. 2021 10:20 Odeslat příspěvek
Upřímně, vyzkoušet iPhone 7/8 (což jsou staré placky s tlačítkem uprostřed, IPS displejem a starými gesty) a říct, že iPhone není pro tebe.. je jako vzít Galaxy S7 a říct, že nové Galaxy S21 podle tebe není dobré :)

Nemyslím to zle, ale přijde mi to fakt nesmysl. iPhone 7 je 5 let starý telefon a ty jsi vyzkoušel pouze téměř identický model - navazující iP8.


Offline - Junior Profil 
30. 7. 2021 10:51 Odeslat příspěvek
Přesně, vyznělo to tak, že se to paušalizovalo na celou značku.
Srovnávat iP7 se může s tím Samsungem S7 a oboje bude dnes historie a paradoxně ten iP7 bude lépe využitelný jak ten Samsung nebo jakýkoliv jiný Android z té doby.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 30 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies