MobilMania.cz

Přihlásit se




Baterie z obchodu

Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 1. 2024 09:22 Odeslat příspěvek
Zdravím.
3 roky starý mobil CUBOT MINI2 vykazoval časté dobíjení. Dle techn.dat „non-removable“. Rozebral jsem a zjistil přesná data baterie, kterou jsem ale nemohl nikde sehnat. Vše jsem tedy vrátil do původního stavu - a ejhle - baterie jako by se vzpamatovala a vydrží opět téměř 2 dny :shock: .
Dotaz:
Po nějakém čase se mi ozval obchod že by byla nová baterie, tak jsem jí vzala a teď přemýšlím jak dlouho mohu tuto novou baterii nechat v původním „zataveném“ plastovém pytlíku?
Poslední příspěvek


Online - Junior Profil 
19. 1. 2024 09:41 Odeslat příspěvek
Vzpamatování se akumulátoru nastalo buď vyresetováním managementu nabíjení/baterie kvůli úplnému odpojení napájení od této části mobilu, nebo tam byla oxidační vrstva na kontaktech, kterou jsi "pohybem" při odpojení odstranil...
Skladování Li-Ion, nebo Li-Pol akumulátoru ideálně při teplotě kolem +15°C, v suchém prostředí a při nabití článků mezi 40-60% - tzn. že se doporučuje alespoň 2x ročně zkontrolovat stav nabití. Poté je možno skladovat akumulátor i výrazně delší dobu (řádově roky).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 1. 2024 04:23 Odeslat příspěvek
Velice děkuji za vysvětlení mého dotazu.
Určitě na tom něco bude, pakliže jsem baterii měl 2 dny odpojenou než jsem jí opět vrátil do mobilu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies