MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Zvláštní telefonní číslo. Snad z Egypta?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 10. 2021 09:44 Odeslat příspěvek
Ahoj všem,
Dneska ráno jsem si všiml, že mám ze včerejška cca. z půl jedenácté večer nepřijatý hovor z telefonního čísla "+20 65 3999047".
Jak jsem zjistil z předvolby, číslo nejspíš pochází z Egypta což je přesně ta země kde nikoho neznám, nemám tam žádný zájem, nebyl jsem tam a ani v budoucnu tam nehodlám jet. Žádné další informace mi strýček Google o tomhle čísle neřekl. :lol:
Něco takového se mi stalo poprvé v životě a tak to ve mě vybudilo zvědavost jestli se jedná se o pouhý omyl, nebo jde spíš nějaký podvod typu např. zavoláš zpět a platíš za nějaký děsivě zpoplatněný číslo....
Stalo se vám něco podobného? Netušíte o co jde?
Předem dík za případné info.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
8. 10. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
Nic jiného než o tvoje peníze nejde.
Kdo s tebou opravdu chce mluvit, zavolá znovu nebo napíše SMS.


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
8. 10. 2021 10:01 Odeslat příspěvek
Volá ti strejda, že má pro tebe pár bambilionů z pozůstalosti. Máš poslat co máš, aby se ty peníze pro tebe uvolnily. Tak šup šup. Takových vás bude víc. :D Jak ty svoje prachy pošleš, za pár dní z tebe bude boháč a budeš ze svého Lamba rozhazovat jáfouny a tisícovky. Tak na co čekáš. :D Nenechej si takovou šanci proklouznout mezi prsty. 8-)


Offline - Junior Profil 
8. 10. 2021 10:47 Odeslat příspěvek
Jo, členovi rodiny volalo to stejné číslo. Škoda že to nestihnul zvednout.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 10. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
Pozor pozor, někde se platí i za příchozí hovory, aby ti to tvůj operátor nepřeúčtoval, když takový hovor příště přijmeš.


Offline - Moderátor Profil 
8. 10. 2021 14:39 Odeslat příspěvek
qxdxqxdx:
Nesmysl. Na CZ čísla v CZ a většině Evropy jsou příchozí hovory vždy zdarma (bez ohledu na číslo volajícího).
Za příchozí hovory se platí v roamingu (a to i za ty, co přicházejí z CZ čísel).
A příchozí hovory si mohou účtovat někteří zahraničí telefonní operátoři (nebo si je dříve účtovali - tuším, že tak to kdysi měli v Rusku).

Takže hovory prozváněcích šmejdů se naopak doporučuje zvedat (když to stihnete). Zvýšíte jim tím náklady na provoz podvodu. V žádném případě ale nevolat zpět.


Offline - Junior Profil 
8. 10. 2021 14:41 Odeslat příspěvek
@5uch: Svatá pravda.


Offline - Moderátor Profil 
8. 10. 2021 14:45 Odeslat příspěvek
...A ještě jedna věc. Číslo prozváněče je možné nahlásit operátorům, a ti ho zablokují. Ale šmejd si obratem pořídí nové číslo, takže je to celkem k ničemu. Nekonečný boj.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 10. 2021 15:43 Odeslat příspěvek
Existují i sluzby ve smyslu hovor na účet volaného, na začátku hovoru tě to sice upozorní, že přihozí hovor budeš platit, pokud hned nezavěsíš, otázka je, jestli tomu budeš v cizím jazyku rozumět. Ale je možné, že náklady za příchozí hovor uhradí za tebe tvůj operátor, ani se o tom nedozvíš.


Offline - Pokročilý Profil 
8. 10. 2021 18:49 Odeslat příspěvek
Nechci bejt hrubej, ale fakt jsou lidi tak hloupý že řeší toto?
Bobanowicz píše
a tak to ve mě vybudilo zvědavost jestli se jedná se o pouhý omyl, nebo jde spíš nějaký podvod typu

Zkusím to politicky :twisted:
Lidi nejsou hloupý, jen podvodníci použijí jejich zvědavost a v těchto případech se zvědavost = hlouposti.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 10. 2021 19:02 Odeslat příspěvek
šulda píše
Zkusím to politicky :twisted:
Lidi nejsou hloupý, jen podvodníci použijí jejich zvědavost a v těchto případech se zvědavost = hlouposti.

No, však jsem na ten nepřijatej hovor nereagoval a svoji zvědavost si ukájím na tomhle fóru, kde mě to nic nestojí. :love: :love:
Byl jsem zvědavej jestli někdo náhodou netuší jakej konkrétní podvod se za tím nejspíš může ukrývat.


Offline - Junior Profil 
8. 10. 2021 20:32 Odeslat příspěvek
Taky včera manželku prozvonilo na TMobile.


Offline - Junior Profil 
10. 10. 2021 05:26 Odeslat příspěvek
mně včera prozvonila manželka na TMobile, dědek


Offline - Moderátor Profil 
10. 10. 2021 06:16 Odeslat příspěvek
odkud volala a co chtěla?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 10. 2021 07:58 Odeslat příspěvek
Volala z obchodu, že potřebuje peníze, jako každá správná manželka. :D
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 21 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies