MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

NALEZENÍ ZTRACENÉHO TELEFONU

Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 2. 2022 11:35 Odeslat příspěvek
Zdravím,

měl jsem Xiaomi a ztratil jsem ho, možná ho někdo našel a nechal si ho, možná skončil bůh ví kde. Mám v něm nainstalovaný Kaspersky a veškerý programy na ochranu odcizení.

Podle google vím, kde byla poslední pozice, kde jsem ho ještě měl, pak už se ztratil signál - asi vypnutý nálezcem. Zkoušel jsem přes Kaspersky vyhledat telefon, nebo vyfotit nálezce, ale zatím nic a píše to "Čekání na výsledky... "

Vidím poslední údaj, kdy jsem měl telefon a to i kolik měl baterie 40%, ráno jsem zkoušel prozvonit číslo a už byl vypnutý.

Z Google ještě nejsem odhlášený jinak jsem vše změnil hesla k FCB, bankovnictví, seznamu atd. Data i fotky jsem měl zálohované online, takže obnova bez problému. Karta byla zablokována a mám novou.
Mé otázky a prosba o pomoc:

Mám se s telefonem rozloučit a považovat za ztracený?
Mobil chráněn otiskem prstu a kodem, může tento kod někdo prolomit?

Jestliže někdo uhádne kod a dostane se do telefonu, jak moc velký problém mám? Krom toho, že uvidí dokumenty a fotky v telefonu?

Může se mi někdo dostat do telefonu a prohlížet dokumenty a fotky?

Když jsem změnil všechny hesla, a dejme tomu, že telefon není připojený na internet dostane se uživatel do aplikací, kde jsem účty gmail, banky, atd?

Pokud telefon existuej, funguje a je jen vypnutý, lze jej nějak najít?

Pokud se telefon někdy připojí k internetu, bude fungovat Kaspersky a smaže data, udělá vše co jsem dal jako příkaz z webu ?

Mám pomocí Kaspersky na dálku smazat kartu i telefon do továrního nastavení? Jak to provede, když není telefon online?

Chápu dobře, že když jsem změnil heslo na FCB, gmail, seznam, bankovnictví tak se to ve starém zařízení automaticky odhlási?

Děkuj všem za odp.
Poslední příspěvek


Online - Pokročilý Profil 
24. 2. 2022 12:09 Odeslat příspěvek
Vypnutý telefon nejde najít.Smazat obsah, Nastavit do tovarka na dálku, víc toho neuděláš. Když máš novou sim, na starou se nedovoláš.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 2. 2022 12:18 Odeslat příspěvek
Když jsem volal, tak jsem ještě novou sim neměl a byl vypnutý, Google, kaspersky nic nenašel, jen poslední polohu. Předpokládám, že když jsem sehnal novou simku a aktivoval, tak ta stará už nefunguje?

Když to hodím do továrního nastaveí tak už nepříjde fotka uživatele, lokace atd. pokud se někdy připojí k netu, což je jen otázka času. Kdo by dneska používal telefon bez netu? Nebo k čemu je zablokovaný telefon?


Online - Pokročilý Profil 
24. 2. 2022 14:47 Odeslat příspěvek
Aby ti nemohl vlézt do toho cos tam měl. Jak si se bál. Pokud je ten telefon k něčemu bude se snažit udělat si tovarko sám aby jej mohl prodat nebo používat. Tím, že jej vypnul počítal s tím, že jej nevrátí.


Offline - Junior Profil 
24. 2. 2022 15:13 Odeslat příspěvek
Když je telefon offline a ještě se zablokovanou SIM kartou, tak vám opravdu nemůže poslat aktuální polohu, ale ani vy nemůžete provést na dálku vymazání dat, obnovit tovární nastavení nebo někoho vyfotit. Kdybyste SIM v telefonu nezablokoval a zloděj byl hloupý a telefon nechal zapnutý (předpokládám, že poctivý nálezce by telefon nevypínal), tak jste jej mohl smiřovat, udělat si jeho fotku, vymazat telefon nebo obnovit továtko. Ale se zamčeným telefonem se nepřipojíte ani na free WiFi. Haluz by byla, kdyby se připojil na WiFi, kterou máte uloženou. Pokud nálezce nemá v úmyslu telefon vracet, tak určitě provede hard reset, čímž ještě nemá úplně vyhráno, protože tu je FRP ochrana, ale určitě tím definitivně vyřadí Kasperského a jiné vaše ochrany. O data v interní paměti by se nebál, ta jsou dobře chráněna, hádat PIN/gesto nelze jen tak do nekonečna a hard reset je vymaže. Jediný problém mohou být data na paměťové kartě, pokud jste ji nešifroval.


Offline - Pokročilý Profil 
24. 2. 2022 15:35 Odeslat příspěvek
Adamec20 píše
Chápu dobře, že když jsem změnil heslo na FCB, gmail, seznam, bankovnictví tak se to ve starém zařízení automaticky odhlási?


pozor tomu tak není, se změnou hesla nemusí dojít k odhlášení na všech zařízeních..já sám mám např. na fb změněné heslo, ale na mobilu jedu rok "na starém", např. FB vím, že se na to při změně hesla ptá, pro jistotu je lepší je všechny odhlásit ručně, sice jestli to bylo chráněno kódem je pravděpodobnost uhádnutí malá, ale není nulová. Pokud si někdo mobil bude chtít ponechat, pravděpodobně ho stejně resetuje, je taky možná, že někde vypadl a vypnul se při tom pádu atd., nemusel to nutně někdo udělat, nevím o jakou šlo situaci, ale krádež vyloženě zmíněná není. Případně se dá mobil pro další použití zablokovat i na policii, ale muselo by to být jako krádež


Offline - osobne Profil 
24. 2. 2022 15:45 Odeslat příspěvek
Adamec20 píše
Mám se s telefonem rozloučit a považovat za ztracený?
Mobil chráněn otiskem prstu a kodem, může tento kod někdo prolomit?

Logicky když je mobil takto chráněn, tak se do něj nálezce nedostane a nemá ho šanci vrátit.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 2. 2022 16:34 Odeslat příspěvek
Telefon jsem vyhledával ještě než jsem aktivoval novou kartu. Dále jsem zkoušel kouknout se na Gmail, na seznam email a na FCB na přihlášená zařízení a nic, jenom poslední čas, kdy jsem byl aktivní já. Možná jsem jej ztratil, možná mi jej někdo ukradl a v restauraci okoukal pin, ale to už nezjistím.

Číslo výrobní na zablokování mám, ale když nevím jestli jsem byl okraden, nebo jsem ho ztratil tak nevím jestli to hlásit. Naštěstí telefon nemá slot na kartu, takže je tu jen interní uložiště.

Dají se nějak obnovit zprávy co jsem měl ve starém telefonu? Protože kdyby se mi někdo dostával do bankovnictví atd. tak mi to pošle sms na telefon. Pak bych zjistil, jestli se někdo dostal nebo pokoušel napojit do bankovní appky.

-- 24. 2. 2022 16:34 --

Funguje tohle nastavení i když je telefon offline?

-- 24. 2. 2022 16:37 --

Když mám zálohovaný telefon telefonáty, kalendář atd. na google dají se nějak zpětně vytáhnout zprávy, co mi chodily?


Offline - osobne Profil 
24. 2. 2022 17:10 Odeslat příspěvek
Přestaň s tou paranoiou. Nikdo tě nechce okrást, prostě jsi ztratil telefon, někde leží, vybila se baterie, tak se vypnul. I kdyby ho někdo nalezl, tak ti ho nemůže vrátit, protože se do něj nedostane přes tvoji ochranu. Hotovo, vyřízeno.


Offline - Junior Profil 
24. 2. 2022 18:43 Odeslat příspěvek
+100. dědek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 2. 2022 19:34 Odeslat příspěvek
eetg píše
Přestaň s tou paranoiou. Nikdo tě nechce okrást, prostě jsi ztratil telefon, někde leží, vybila se baterie, tak se vypnul. I kdyby ho někdo nalezl, tak ti ho nemůže vrátit, protože se do něj nedostane přes tvoji ochranu. Hotovo, vyřízeno.


Nejsem paranoidní jen bych ho rád našel. Bohužel tento scénář nenastal, prohledal jsem celou trasu kudy jsem šel a nic, telefon byl nabitý a cca půl hodiny po ztrátě ho někdo našel a vypnul, což je ve dvě hodiny ráno docela minimální náhoda, že ho někdo najde ve tmě.


Offline - Pokročilý Profil 
24. 2. 2022 20:09 Odeslat příspěvek
když tohle víš, tak proč si ho během té půlhodiny nelokalizoval?


Offline - Junior Profil 
24. 2. 2022 22:10 Odeslat příspěvek
Projdi si trasu znova, vsude vylep plakaty, dej do mistnich novin inzerat...
A nebo si predstav, ze mas v ruce cizi vypnuty mobil, neznas majitele, nedokazes ho zapnout. Komu ho pujdes vratit? Pokud budes hodne snazivy, odneses ho na mistni policii, ale tam te vyhodi, protoze tohle uz davno nedelaji.
Odeber si mobil ze vsech uctu a prestan si kazit zbytek zivota.


Offline - Junior Profil 
25. 2. 2022 08:02 Odeslat příspěvek
Nazený telefon se dává na městský úřad.Policie už to opravdu nebere.Nebo zkusit oběhnout místní zastavárny.Pokud to našel nějaký feták,tak toto je jeho první cesta to prodat.


Offline - Junior Profil 
25. 2. 2022 08:27 Odeslat příspěvek
Nechat zablokovat,on se někde najde.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 19 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies