MobilMania.cz

Přihlásit se




Jakou solární nabíječku k mobilu, baterce

Offline - Junior Profil 
13. 7. 2022 10:29 Odeslat příspěvek
Nemáte někdo praktickou zkušenost s takovými panely k nabití mobilu, svítilny atd.. Funkční a dostatečnou?

Např.

https://www.crossio.cz/solarni-panel-28w

https://www.savetheday.cz/goal-zero-guide-12-solar-kit/

U té druhé se mi líbí, že se dají tužkovky použít třeba do rádia atd.

Dokážete mi poradit?
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
13. 7. 2022 12:25 Odeslat příspěvek
Tohle budes muset vyzkouset sam. Zalezi jak to chces pouzivat. Jestli se pohybujes jen ve dnech, kdy sviti slunicko a mas ten panel cely den nekde odlozeny a nebo se hybes a pocasi se meni. Udaje k tomu plati spis pro tu prvni variantu.
Jestli budes mimo civilizaci nekolik tydnu, tak to je dobra vec. Pokud se dostanes do civilizace casteji, porid si poradnou powerbanku. Bude mensi a pouzit pujde ve 100% casu.


Offline - Ex-moderátor Profil 
13. 7. 2022 21:29 Odeslat příspěvek
Nevím jestli tady někdo bude mít zkušenosti. Já mám nulové, ale aby diskuze nestála - známá řešila zdali si koupit solární powerbanku, alternativně takové panely na týden v horách. Tak jsem se na to podíval a doporučil jí klasickou powerbanku. Co jsem četl, nejsou špatné, ale zaměřil bych se na dva možné problémy:
a) nabíjení není úplně ideální. Při (velmi) častém používání mohou dost trpět nabíjené baterie (zvlášť pokud budu tahat panely sebou).
b) pokud to mám na cesty, mohu panely položit na batoh. Jeden známý je tak používal a za den mu to jeho starší mobil nějak nabilo a byl soběstačný. Ale hodně velký rozdíl udělá, pokud půjde v lese, jakým směrem ke slunci.. a efektivita klesá.

Pak si myslím, že například ten týden lze při trochu sebezapření přežít i třeba s 20000mAh powerbankou. Třeba "trapná" levná od Redmi váží 420g (což se ještě dá) a má režim pomalého nabíjení pro drobné spotřebiče (malé baterky, sluchátka...). Samozřejmě - čím pomaleji se nabíjí z powerbanky, tím více toho nabije.

Jinak jsou tu i zajímavé nouzové alternativy jako usb "powerbanka" na tužkovky apod.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies