MobilMania.cz

Přihlásit se




Web prohlížeč na tabletu neumí mobilní zobrazení?

Offline - Junior Profil 
5. 9. 2022 22:18 Odeslat příspěvek
Ahoj, pořídili jsme si do domácnosti 10" tablet (Realme Pad 6/128GB) dost mě zaskočilo, že v internetovém prohlížeči co běžně používám (Microsoft Edge) se mi zobrazuje většina stránek jako na PC v tzv. desktop režimu.
Přitom bych chtěl aby se vše zobrazovalo v mobilní verzi.
Mám stejný prohlížeč i v mobilu (Samsung S10e 5,9") a tam se to zobrazuje správně v mobilním zobrazení.
Přitom v nastavení prohlížeče mám označeno "zobrazovat mobilní web jako výchozí" u obou zařízení stejně a přesto to každé zobrazuje jinak.
Třeba když na obou zadám mobilmania.cz tak na tabletu se zobrazí klasická desktop verze s prťavím textem a na mobilu to správně přeskočí na mobilní m.mobilmania.cz.
Když na tabletu vynutím zadáním m.mobilmánia.cz tak mi to hned přeskočí na tu desktop verzi.
Zkoušel jsem i jiný prohlížeč (chrome, pure browser) a dělá to také.
Zajímavé je, že některé weby fungují (isport.cz a jiné) a zase třeba idnes.cz a jiné nefungují.
Je to vlastnost prohlížeče nebo je někde chyba?
jak to řešíte vy?
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
5. 9. 2022 23:29 Odeslat příspěvek
to zobrazení asi způsobuje konkrétní prohlížeč v konkrétním tabletu, já třeba mám Lenovo Tab 4 8 Plus a Lenovo Tab M8 FHD a na obou používám Boat Browser a ten zobrazuje mobilní verzi vždy, ale už na GP není a navíc na A11 co mám na mobilu, už nefunguje kopírování odkazů
kromě toho prohlížeče používám ještě Opera Mini a Pure Browser a ty zobrazují různě, většinou desktop verzi


Offline - Junior Profil 
6. 9. 2022 07:25 Odeslat příspěvek
Ahoj, díky za postřeh, bude to jak píšeš.
Ale nechápu co je k tomu vede, přeci jen 10" tablet není jako 27" monitor???
Teď jsem schválně kouknul do info o aplikaci a ten Edge mám na obou zařízeních stejné sestavení a přesto zobrazuje na každém jinak. tak mu asi vývojář vnutil když pozná, že je nainstalován v tabletu zobrazovat jen tu desktop verzi i když mám v nastavení preferované mobilní zobrazení... :(
Tablet jsem kupoval především abych si pohodlně doma "na gauči" četl obsah webu, pak nějaké videa a tím víceméně je to vše. Takhle je pro mě skoro lepší číst některé weby na tom pidi mobilu kde je to ve výsledku přehlednější.
Uvažuji, zda tablet nevrátím... :(
Jakou máš verzi toho staršího Boat Browser? Že nych jí někde na apkmirror zkusil najít a vyzkoušet?


Offline - Moderátor Profil 
6. 9. 2022 07:53 Odeslat příspěvek
Boat Browser verze 8.7.8


Offline - Junior Profil 
6. 9. 2022 08:28 Odeslat příspěvek
Díkyza info, před chvílí jsem nainstaloval Firefox a funguje přesně jak chci... :)


Offline - Moderátor Profil 
6. 9. 2022 08:33 Odeslat příspěvek
jj je potřeba vyzkoušet více prohlížečů :-)


Offline - Junior Profil 
6. 9. 2022 08:38 Odeslat příspěvek
... největší vliv na toto má OS tabletu a nadstavba Realme. Prostě je to otázka kompatibility OS a prohlížeče. Prohlížeč sám za tohle rozhodně nemůže. V tom Realme totiž musí posílat data do Číny. :-)


Offline - Junior Profil 
6. 9. 2022 08:38 Odeslat příspěvek
Jsem zvyklý mít na všech zařízeních stejný prohlížeč kvůli synchronizaci záložek, historie, hesel atd...
Budu ten Firefox chvíli testovat, nahodím ho i na PC a pak se rozhodnu.
Používal jsem ho naposledy snad před 10 lety, víceméně co se stal chrome stabilní tak jsem na něj přešel...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies