MobilMania.cz

Přihlásit se




vysavač k telefonu a vrácení peněz v rámci reklamace

Offline - Junior Profil 
8. 10. 2022 08:30 Odeslat příspěvek
Zajímá mě, jak probíhá vrácení peněz za telefon v rámci reklamace, pokud byl v době jeho koupě přiložen zdarma vysavač. Pokud jsou 3 stejné nebo 4 různé závady, mám jako kupující nárok na odstoupení od KS a vrácení peněz. Jak je to ale v případě, že k telefonu dostanu dárek ? Musím ho také pak v tomto případě vrátit ? Vysavač nevyužiji, takže bych ho poslal samozřejmě dál a nechal si jen telefon, ale bohužel to nemůžu vygooglit jak to je.
Jasně, že pokud se třeba rozhodnu vrátit mobil ve 14 denní lhůtě, tak se vším, co bylo k mobilu vázáno, ale nevím jak to je právě co se týka vrácení telefonu a peněz při reklamacích.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
10. 10. 2022 14:20 Odeslat příspěvek
No, zeptal jsem se radši přímo obchodníka a odpověď jsem dostal - při využití nároku na odstoupení od smlouvy v případě více reklamací je nutno vrátit i dárek...


Offline - Junior Profil 
10. 10. 2022 14:32 Odeslat příspěvek
Advokát je opačného názoru... https://pravopropodnikatele.cz/povinnos ... ni-duvodu/


Offline - Junior Profil 
10. 10. 2022 16:26 Odeslat příspěvek
Jo tenhle článek jsem četl a taky mě to bylo divný. Vrácení ve 14 denní lhůtě je jasný pokud je dárek uvedený k telefonu přímo na účtence, ale právě mě zajímala ta reklamace. Je možný, že eshop můj dotaz blbě pochopil nebo to prostě neví tak kecá nesmysly. Ono by to divný dostat například k holícímu strojku pěnu zdarma, kterou spotřebuju a třeba po roce řešit třetí stejnou reklamaci a chtít tím pádem vrátit peníze, ale obchod by mě vyfakoval s tím, že pokud mu neodevzdám i tu pěnu, tak mi žádný peníze nedá.

Osobně s tímhle zkušenosti absolutně nemám. Vracel sem tedy mobil ve 14 denní lhůtě kde byl taky dárek - simka t-mobile a ani to po mě zpět nechtěli, ale jasně, není to vysavač za tisíce.


Offline - Junior Profil 
10. 10. 2022 16:46 Odeslat příspěvek
Z článku je to naprosto jasné. Pokud bude vysavač uveden na účtence s cenou 0,-kč, jedná se tedy o "Objednané zboží", pak při jakémkoliv odstoupení od kupní smlouvy vzniká povinnost kupujícího vrátit i tento dárek.
To, že by obchod po 3. uznané reklamaci na stejnou vadu nebo 4. uznané na různou vadu při odstoupení od smlouvy daný dárek zpět nevyžadoval, je věc druhá :)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 10. 2022 18:05 Odeslat příspěvek
Na druhou stranu... Dostal jsem k TV jako dárek soudbar v ceně 4k, který po měsíci přestal fungovat :)
Super zjištění, že na dárek se nevztahuje záruční lhůta:D né, že by to nedávalo smysl.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies