MobilMania.cz

Přihlásit se




Zobrazování SMS přes web rozhraní bez poplatků

Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 4. 2023 09:06 Odeslat příspěvek
Ahoj, existuje nějaká web stránka, do které pokud zadám číslo své SIM karty, by dokázala zobrazit příchozí SMS zprávy tak, aniž bych tu SIM kartu musel vkládat do mobilního telefonu?
Jde mi o to, že chci jen získat ověřovací kódy poslané např. FB nebo IG a nechce se mi kvůli tomu zmíněnou SIM instalovat do zařízení.
Je to možné? (je to pro mě jednodušší za hloupý třeba 15-20 Kč poplatek takto, než pracně instalovat do mobilu, který jsem xx let předtím nepoužíval, tzn. Nutnost napřed tu starou plečku dobít, a rozchodit a všemožná další martýria s tím …) Tu SIM pořizuju za kačku fakt jen a výhradně proto, aby mi na ni 3x – 4x poslal FB ověřovací SMS (protože svý standardní SIM jsem tam zadával opakovaně a FB je odmítá akceptovat)

Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
3. 4. 2023 11:31 Odeslat příspěvek
Takovou potřebu bych řešil nějakým odloženým telefonem se simkou Kaktusu, roční náklad 50 Kč.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2023 11:49 Odeslat příspěvek
Tipuju, že nejde o náklady, ale o uživatelskou přívětivost (pohodlnost ovládání). Laicky bych ale řekl, že SMS na simku, která není přihlášená v síti, operátor nedoručí, tím pádem ani žádná aplikace nemůže zobrazit nedoručenou SMS.
Nicméně napadá mě USB modem, stačí ho jenom strčit do noťasu a SMS se zobrazí v obslužné aplikaci k tomu připojení. Třeba od O2 mám nainstalované dvě, O2 Internet a O2 Průvodce připojením. V obou je karta SMS, kde jsou SMS došlé na to připojené číslo. Obdobnou aplikačku má i T-Mobile. Pravděpodobně by vždycky stačilo jenom ten modem strčit do kompu a SMS by se načetla do té aplikace - protože by se karta připojila do sítě a SMS by se doručila. Ale nemám prakticky vyzkoušené. Výhoda oproti starému mobilu je, že je to mnohem menší a nemusí se to nabíjet a vkládat SIM, stačí to tam mít vložené pořád. A je to zdarma, respektive pouze za udržovací náklady simky - tady je pak opravdu nejlevnější Kaktus za tu pajdu ročně. Otázka zas je, jakou má Kaktus aplikaci pro USB modem - jestli tam načítá došlé SMS. To netuším. :-)


Offline - Junior Profil 
3. 4. 2023 12:10 Odeslat příspěvek
Sim podle dotazu bude tuším každou chvíli jiná, takže udržovací náklady se asi řešit nemusí. Každopádně sms na sim nepřihlášenou do sítě asi opravdu nepřijde. Nejjednodušší řešení za mě asi starý hloupý tlačítkáč. Zapnout jen když je potřeba. Vydrží nabitý dost dlouho když se bude zapínat jen když bude potřeba. Jiné řešení mě nenapadá.


Offline - Junior Profil 
3. 4. 2023 15:01 Odeslat příspěvek
Nevím jestli to má O2 nebo Tmobile, ale po přihlášení na webu se některým, asi firemním, zákazníkům v samoobsluze obsah příchozích sms, jako schránka.


Offline - Junior Profil 
3. 4. 2023 15:38 Odeslat příspěvek
pepass70 píše
Ahoj, existuje nějaká web stránka, do které pokud zadám číslo své SIM karty, by dokázala zobrazit příchozí SMS zprávy tak, aniž bych tu SIM kartu musel vkládat do mobilního telefonu?
Jde mi o to, že chci jen získat ověřovací kódy poslané např. FB nebo IG a nechce se mi kvůli tomu zmíněnou SIM instalovat do zařízení.
Je to možné? (je to pro mě jednodušší za hloupý třeba 15-20 Kč poplatek takto, než pracně instalovat do mobilu, který jsem xx let předtím nepoužíval, tzn. Nutnost napřed tu starou plečku dobít, a rozchodit a všemožná další martýria s tím …) Tu SIM pořizuju za kačku fakt jen a výhradně proto, aby mi na ni 3x – 4x poslal FB ověřovací SMS (protože svý standardní SIM jsem tam zadával opakovaně a FB je odmítá akceptovat)


Stačí trochu přemýšlet a musí být snad každému jasné, že nic takového možné není. Vážně mluvíš o doručení SMS na SIM kartu, která vůbec není v telefonu? Stejná (subjektivně bych řek spíš ještě větší) blbost, než kdybys chtěl doručit SMS na vypnutý telefon. A potom chceš ještě tu SMS (která na SIM nedorazila) bezkontaktně přečíst přes počítač/web? Stále, aniž bys ji vložil do telefonu?

Jestli chceš číst SMS přes počítač, musíš mít aktivní SIM kartu v počítači nebo v telefonu, který je připojený k internetu/k danému počítači.

dwxx píše
Sim podle dotazu bude tuším každou chvíli jiná...

To je ovšem hodně hloupý nápad vázat si služby k telefonnímu číslu, které neudržuju/o které přijdu...

dwxx píše
Nejjednodušší řešení za mě asi starý hloupý tlačítkáč. Zapnout jen když je potřeba. Vydrží nabitý dost dlouho když se bude zapínat jen když bude potřeba. Jiné řešení mě nenapadá.

Vidím to taky tak.


Offline - Moderátor Profil 
3. 4. 2023 23:59 Odeslat příspěvek
Citace
Ahoj, existuje nějaká web stránka, do které pokud zadám číslo své SIM karty, by dokázala zobrazit příchozí SMS zprávy tak, aniž bych tu SIM kartu musel vkládat do mobilního telefonu?


Chtít někde zobrazovat na webu SMS, které nebyly doručeny na SIM kartu, tudíž zůstaly viset a po vypršení byly odstraněny ze SMS centra operátora... to je trochu protimluv, že?

Ale pojďme v té úvaze dál... představte si, že kdosi cizí zadá do webové stránky vaše číslo, a vyjedou mu vaše SMS. To by asi nebylo správně, že? Toho uživatele webu je nutno nějak prověřit, že je vlastníkem toho čísla, k jehož SMS chce přístup... a jak ho prověřit? Poslat mu na to zadané číslo ověřovací SMS, kterou musí přečíst na tom telefonu. A jsme tam, kde jsme nechtěli být.

Jediný web, který by to mohl dokázat, by byl web operátora - pokud by tedy dovedl poskytnout náhled SMS odeslaných na dané číslo (včetně těch dosud nedoručených, visících v SMS centru operátora).

Nevím, zda se něco takového nabízí u různých operátorů, třeba pro byznysové tarify. U Vodafone toto uměl Vodafone Park (již několik let zrušený). Ale pokud si pamatuji (ověřit to už pochopitelně u zrušené služby nelze), tak zobrazoval jen SMS skutečně doručené - ne ty, které byly odeslány, a nikdy na cílovou SIM nedošly. Ono by to totiž mohlo být i nebezpečné, dát komusi přes web přístup k SMS, která na cílové číslo nikdy nedorazila.

Pokud je SMS doručena na telefon, jsou už pak různé možnosti jejího zobrazení (aniž by bylo nutné telefon vytahovat z kapsy... pro hloupé telefony byly různé aplikace typu Mobile Controle a PC Suite, pro chytré telefony někdy také (třeba Honor a Huawei měl HiSuite). A dají se použít u těžké aplikace či webové aplikace - např. Váš Telefon (Microsoft, těžká aplikace ze Storu a nově součást WIndows) a Pushbullet (aplikace nebo doplněk do prohlížeče).

Mně takhle vyskakují doručené SMS v notifikační oblasti (Pushbullet i Váš Telefon), odkud se dají ověřovací kódy Ctrl+C zkopírovat. Pozor: na počítači v nedůvěryhodném prostředí je toto dost nebezpečné - je to jako půjčit telefon cizímu člověku.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies