MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Mobilní zamyšlení

Online - Pokročilý Profil 
11. 10. 2005 20:03 Odeslat příspěvek
Před 15 lety se stály fronty u telef.budek a volat z přístroje o velikosti krabičky cigaret byla vzdálená sci-fi.Všechno je jen o tom přesvědčit lidi,že neví bez čeho nemůžou žít.
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
11. 10. 2005 20:12 Odeslat příspěvek
Když si člověk dobře vybere, tak se dá s telefonem fungovat poměrně dlouho. Já měl 4 roky Sony CMD-J6, a teprve před několika měsíci jsem přešel na Motorolu Mpx200. Myslím, že vždy se dá sehnat telefon s přiměřenou výbavou a za ucházející cenu tak, aby se to člověku vyplatilo. Já například vím, že když třeba další 2 roky vydržím na své Mpx200, tak užitek pro mě bude větší, než kdybych měl další 2 roky svůj starej Sony, který mi v mnoha věcech nevyhovoval...to znamená: člověk pochopitelně potřebuje rozšiřovat svou "mobilitu", ale vše by se mělo dělat s mírou. Ale je to pochopitelně věc každého z nás, a přiznám se, že mě taky lákají přístroje typu MDA Compact :D :D


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 10. 2005 21:27 Odeslat příspěvek
Když jsem si kupoval první mobil, měl už můj syn druhý. Podotýkám, že to bylo ještě v minulém století, což si dneska veliká většina čtoucích ani nepamatuje,neb v té době nerozeznala mateřské mléko od jiných dobrůtek. Od té doby se mnohé změnilo, ale ten princip je stále stejný (vyzkoušeno). Telefonovat moho komukoliv, ale osobní kontakt nelze nahradit ! Můžu mít mnoho záznamníků, adresářů atp. ale pokud se s někým nesetkám osobně, žádný kontakt (natož firemní-tedy finanční) nevznikne. Tím nechci říct, že mobil není dobrá věc. Ale život bez přímého koontaktu dvou-či více nelze ničím nahradit. Dnes mám samozřejmě mobil s OS Sym... ,ale kontrakty dohaduji v příjemné české hospůdce při pravém točeném ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 10. 2005 06:49 Odeslat příspěvek
Video píše
Když jsem si kupoval první mobil, měl už můj syn druhý. Podotýkám, že to bylo ještě v minulém století,


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 10. 2005 08:29 Odeslat příspěvek
Patřím do sféry podnikové, tj. mobil je pro mě pracovním nástrojem a pomůckou, nikoliv společenským odznakem či koníčkem.Jakákoliv změna přístroje musí být vyvolána skutečnou potřebou. Proto jsem mobilní telefony měnil jen zřídka. Tady je krátká veškerá reklama a tlak společnosti. Vazba je jasná: moje peníze a čas x míra inovace. Z vývoje na mobilní scéně je jasné, že zlom nastává cca ve dvouleté periodě, což je přesbě doba, kdy většina operátorů nabízí možnost nákupu nových , dotovaných přístrojů. Mé požadavky na mobilní komunikační přístroj ( ten telefon je v tom tak ze 30%) splňují jen technologicky nejvyspělejší přístroje ( bohužel taky nejdražší) tak že jejich nákup za dotovanou cenu snižuje investici na únosné mez. Pozor, není to jen o pěnězích. Chcete-li využívat přístroj na maximum , znamená to se s ním dokonale seznámit, najít způsob zrychlených voleb některých funckí, naučit se klávesové zkratky a pod. Představa, že toto činím cca každého půl roku je nemyslitelná. Nejde jen o to jak vytočit číslo či napsat zprávu. Stejně tak nalézt ekvivalentní programy , na které jste byli zvyklý s předchozího přístroje pro Váš nový mobil je komplikované. Stačí jen přecházet v rámci Symbianu z jedné verze na verzi vyšší.


Offline - Pokročilý Profil 
12. 10. 2005 08:59 Odeslat příspěvek
Pokud jde o vymeny mobilu - muj problem je, ze ja rad zkoumam, nastavuju, menim, instaluju...a jednoho dne se to dosatne do sfery, kdyz ten mobil zacnu znat, mam tam vsechno, nic noveho v nem uz neobjevim...a v tu chvili me zacne nudit a chci jiny :) Zni to trochu rozmazlene, ale proste si nemuzu pomoct.. :)

a pritom podichu snim, ze jednou budu mit skvely mobil, co mi bude dokonale vyhovovat a ja prekousnu jeho okoukanost, necham si ho poradne predelat, at mam vyjimecny (airbrush...) a zustane mi na dlouuho...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 10. 2005 09:37 Odeslat příspěvek
Caddy píše
Pokud jde o vymeny mobilu - muj problem je, ze ja rad zkoumam, nastavuju, menim, instaluju...a jednoho dne se to dosatne do sfery, kdyz ten mobil zacnu znat, mam tam vsechno, nic noveho v nem uz neobjevim...a v tu chvili me zacne nudit a chci jiny :) Zni to trochu rozmazlene, ale proste si nemuzu pomoct.. :)

a pritom podichu snim, ze jednou budu mit skvely mobil, co mi bude dokonale vyhovovat a ja prekousnu jeho okoukanost, necham si ho poradne predelat, at mam vyjimecny (airbrush...) a zustane mi na dlouuho...


Jo jo to taky znam:-) Taky kdyz mam nejakej mobil a uz me nema cim prekvapit zacne me nudit, nelibi se mi, casem me poradne stve... A musim si proste koupit novej coz vychazi na kezdeho pul roku, protoze nemam na to aby ch kupovala nejakej drahej, tak stridam stredni tridu, ted mam 2 mesice 3220 a sem sni kupodivu porad happy:-) a to me mobil sere uz po mesici, tak doufam ze mi to jeste hodne dlouho vydrzi:-)


Offline - Junior Profil 
12. 10. 2005 10:00 Odeslat příspěvek
Osobne menim telefon co 2 roky, i kdyz momentalne uvazuju, ze to pravidlo porusim ;) Jediny duvod ktery mam je, ze telefony konecne zacinaji mit vse, co chci a ocekavam od takove male krabicky. A pruser bohuzel je, ze uz se ten cyklus tak zrychlil, ze to vypada, na prehodnoceni obnovovaciho cyklu ze 2 let na 1 rok. Ovsem nebranim se ani nakupu sedivky, pripadne kratkodobe pouzivaneho stroje z ebay, takze ono to nemusi vyjit o moc draz, nez pri dvouletem cyklu :D

Jedine, ale podstatne minus dnesnich technologicky pokrocilych mobilu vidim v relativne nizke vydrzi baterek, ktera se navic zhorsila s prichodem barevnych displeju a OS. Zatim co mi dvoubarevny siemens vydrzel 5 dni, smartphone uz nabijim pomalu kazdy den:(


Offline - Pokročilý Profil 
12. 10. 2005 10:12 Odeslat příspěvek
l.i.b.r.a: u me je ten cyklus tak 2 - 3 mesice...ale vetsinou na jiny pekny nemam, takze ted mi zustavaji dele...ted mam A925 uz pul roku...i kdyz ji zkousim vehementne prodat a chi uz neco jineho, treba i slabsiho :)


Offline - Hlavní administrátor Profil 
12. 10. 2005 10:20 Odeslat příspěvek
Diskuze o autech patří na AutoRevue. Příspěvky jsem přesunul na smetiště, abyste o ně nepřišli, zde se ale diskutuje o mobilech.


Offline - Junior Profil 
24. 1. 2006 12:07 Odeslat příspěvek
To Caddy: Tak to vidíš, Marek L. vás hodil i s autama na smetiště... :D
Jinak já měním mobil cca 1x-2x ročně. Hledám nějakej co bude mít pár funkcí podle mých představ (práce se SMS a mailem), smartphony jsou k tomu nejblíž (zabíjí to výdrž-nepotřebuju barevnej display!)


Offline - Pokročilý Profil 
24. 1. 2006 13:05 Odeslat příspěvek
Ja menim mobil kazdy rok..


Offline - Junior Profil 
24. 1. 2006 14:18 Odeslat příspěvek
Já si myslím, že to je v lidech. Dejte si ruku na srdce - když potkáte někoho nového, nedíváte se mu na MOBIL? Mě připadá, že začínají být lidi škatulkováni - hezký (chytrý, drahý) - bacha na něj :pozor2
- obyč (levný) - no, to zas bude :?
Dyk už to začíná na základních školách. Je to děs.

Nenapadejte mě, nehážu všechny do jednoho pytle :wink:


Offline - Expert Profil 
24. 1. 2006 14:27 Odeslat příspěvek
Muj otec rika, ze kdyz jedna s nekym novym, vsima si bot a hodinek. To muze neco vypovidat.
Mobil ne...


Offline - Junior Profil 
24. 1. 2006 16:31 Odeslat příspěvek
ja si myslim ze clovek(ma treba K700i) kdyz
vidi u sveho kolegy jak(treba) foti se svoji K750i
a pak mu ukazuje ty krasne ostre fotky
tak ho prepadne zavyst a uz premysli jake by to
bylo mit treba jeste lepsi tot muj nazor



ps:skoro muj pripad
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 72 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies