MobilMania.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

LTE v ČR - O2, T-Mobile a Vodafone

Offline - Junior Profil 
4. 3. 2015 22:22 Odeslat příspěvek
>Polda Kde mají, je vidět na mapách ČTÚ. Proč TM a O2 nemají? Protože modernizovali síť dřív a v té době asi nebyla k dispozici nebo si nepořídíli single RAN, takže na rozdíl od VF, který na své loni modernizované síti potřebuje na LTE 900 vrazit jednu kartu do btsky by museli kupovat všechno nové vybavení. Takže je stojí stejné peníze LTE 800 jako LTE 900 a proto pro ně nedává LTE 900 smysl.
Poslední příspěvek

Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 3. 2015 23:14 Odeslat příspěvek
polda píše
Si nerozumime, ze je telefonu dost o tom nepochybuji. Zajimave pro mne proc a v kterych lokalitach ma VF 900 a proc nema taky TM a O2.

Doporučuji prolétnout tento článek (kapitola "Technické řešení"), kde je vše vysvětleno ...
http://www.lupa.cz/clanky/turbo-interne ... u-900-mhz/

Offline - Pokročilý Profil 
5. 3. 2015 00:12 Odeslat příspěvek
Dik, to si prave myslim, ze jde o zaplacnuti 2 much jednou ranou a prodavat to jako objev ameriky.
Ja jsem byl z prac.duvodu dennim uzivatelem (opravdu jsem si uzil) 2 roky VF modemu na datove pripojeni k NTB po cele ČR.

14. 3. 2015 00:56 Odeslat příspěvek
Nechápu co řešíte :-)) VF za rok pokryl skoro celou republiku rychlým netem, předtím jste u všech 3 opů měli akorát tak 100 kbit na egde.
Mohl rychle nasadit LTE 900 tak proč by to neudělal, je to rychlé, jednoduché a levné. Navíc když všechny investice využije pak při spuštění LTE800. A zbylí dva museli začít rychle stavět LTE 800, aby nebyli tak úplně v pr*eli.
Navíc je podle mě mylná představa, že když by nespustil LTE 900, tak by měl stejně pokryto na 800. (protože finance a rozdílná složitost)
Však kdo má problém s tím, že je to na nestandardní frekvenci (není :D ), nemusí používat a může zůstat u historického EDGE.
Osobně sem spokojen a má za to u mě VF velké plus, používám denně a na cestách je to super, pár mega v každém vidlákově.

Offline - Junior Profil 
18. 3. 2015 18:36 Odeslat příspěvek
Dovolím si zde přiložit link, snad nedostanu ban:
http://androidforum.cz/cubot-zorro-001- ... ml#p908158

Nedávno jsme měřili s kolegou rozdíl mezi GSM a LTE 800 Vodafonu v místě mezi dvěma sektory GSM (úroveň na nich byla téměř stejná). I zde platilo, že LTE (tentokrát 800) bylo ,,slabší,, , než GSM. Konkrétně o 11 dBuV.

Aplikace, která donutila můj telefon zůstat na LTE za každou cenu (stejně tak možno i na jiných technologiích):
https://play.google.com/store/apps/deta ... TEswitcher

Offline - Junior Profil 
20. 3. 2015 12:11 Odeslat příspěvek
Musím se přidat, protože mám stejnou zkušemost v oblasti kolem Chlumce n/C. Bohužel tu má stejné výsledky i porovnání LTE a GSM od O2. Takže to asi bude na spoustě míst u všech operátorů. :roll:

21. 3. 2015 20:31 Odeslat příspěvek
No a má nižší úroveň u LTE vliv na funkci? ;-) Když LTE jede i na úrovni třeba -115 dBm, kde GSM je už dávno mrtvý?

Offline - Junior Profil 
21. 3. 2015 21:04 Odeslat příspěvek
No teoreticky možná. ale třeba u mě to je tak, že tu 3g net jede 18 Mb/s a LTE sotva 4. A to jak u O2, tak VF. Takže zatím je pro mě LTE jaksi mimo hru i přeze všechnu teorii.

Offline - Junior Profil 
21. 3. 2015 23:06 Odeslat příspěvek
jokerit: Já mám obrácenou zkušenost, GSM i LTE ze stejného stožáru stejné BTSky (O2), GSM signál na hraně , občas zakoktání, LTE na 800MHz ve stejném místě 68 Mb/s ( lokalita je naprostý konec světa uprostřed lesů v údolí ). Pro mne skok z EDGE (max 120 Kb/s) na LTE 800 (max 70 Mb/s), den ze dne, naprostá paráda .... 3G je minulost, nové Node B pro 3G sítě se už nikdy v ČR neukáží, spíše naopak, postupně se budou demontovat.

Naposledy upravil Fíla dne 23. 3. 2015 08:30, celkově upraveno 1

necituj předchozí příspěvek

21. 3. 2015 23:09 Odeslat příspěvek
jokerit: A ses si jistej,ze jedes na lte ze stejnyho vysilace jako 3G? Pak to samozrejme nemuzes porovnavat...

Naposledy upravil Fíla dne 23. 3. 2015 08:31, celkově upraveno 1

odstraněna zbytečná citace

Offline - Pokročilý Profil 
22. 3. 2015 11:05 Odeslat příspěvek
To muze byt i jen testovaci mod.

Offline - Junior Profil 
22. 3. 2015 14:54 Odeslat příspěvek
[quote="pan.karel"]A ses si jistej,ze jedes na lte ze stejnyho vysilace jako 3G? Pak to samozrejme nemuzes porovnavat...
Nikdy jsem netvrdil, že to je ze stejného vysílače, jen že to je na stejném místě. A protože to má ty výsledky jaké má, pak je mi popisované a halasně operátory uváděné porytí LTE na pendrek. Prostě jen jsem chtěl říct, že to, že je někde pokrytí LTE neznamená, že je tam taky úplně to nejlepší a použitelné.

Offline - Junior Profil 
22. 3. 2015 15:00 Odeslat příspěvek
U nas zadne LTE neni, zato tu maji vsichni tri operatori docela dobre pokryti UMTS.

Offline - Junior Profil 
22. 3. 2015 15:47 Odeslat příspěvek
LTE v ČR na mnoha místech zatím připomíná rychlostí downloadu spíš AžDLS. V reklamách hází čísla jako až 75 Mb/s, 110 Mb/s, 225 Mb/s. Skutečnost: 7 Mb/s. Za prémiovou cenu bych rád prémiovou službu. Zbývá věřit, že až skončí testovací mód vysílačů rychlost půjde nahoru. http://www.internetprovsechny.cz/zmerili-jsme-parametry-site-lte-t-mobile/
http://rychlost.cz/isp/t-mobile/mobilni-pripojeni/lte/

Offline - Junior Profil 
22. 3. 2015 20:22 Odeslat příspěvek
@Car... "Pořádná služba"... Oni si to sice operátoři dělají sami, jak uvádějí maximální rychlosti, ale každému co se trochu o mobily zajímá je jasných pár věcí:
0. Dneska je to trochu zkreslené jednak testovacím provozem (u 800) druhák řídkou hustotu LTE (u T-M a O2) a za třetí úzkým pásmem u 900 (u VF)
Ale
1. Rychlosti, které se uvádějí (až...) jsou dosažitelné, pokud jste na sektoru právě jeden. Když tam budete dva tak jdou na 1/2 tři na 1/3 a tak dále.
2. To je ovšem úplně jedno, protože u mobilu cokoli nad 2Mbit/s a u tabletu nad 4Mbit/s stačí na streamovane video, což je nejnáročnější služba kterou dnes lidi používají.
3. Výhoda LTE je v tom, že na jednom sektoru odbavi podstatně více lidí než 3G, při použití stejné šířky spektra. Jednak lépe pracuje ze spektrem...
4. Pokud surfujte, tak LTE nahraje data za mnohem kratší dobu a uvolní kapacitu pro dalšího. Takže surfařů odbavi LTE ještě více, jelikož ti na rozdíl od streamingu stahují jen pár vteřin, a pak vlastně nedělají nic. .. jednak ma lepší ping, rychlejší odbavení, víc lidí se může připojit.

Takže, abych to shrnul, rádio není drát a nikdy nebude. Což neznamená, že pro BFU nemůže být plnohodnotnou náhradu drátu. V 5G určitě, nejspíš už na 4G.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 34  Další stránka
Stránka 20 z 34 [ Příspěvků: 496 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies