MobilMania.cz

Přihlásit se




Mobilní internetový portál od O2 už není zdarma?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 12. 2015 13:09 Odeslat příspěvek
Dobrý den, cca od poloviny prosince se z mobilu nedokážu zdarma dostat na mobilní internetový portál http://m.o2mobil.cz. Když se o to pokusím, objeví se hlášení "Požadavek se nezdařil" a přijde mi SMS, že si musím povolit připojení k internetu. Když se ptám u O2, tvrdí, že nic neměnili a že si musím zaplatit připojení k internetu a pak se dostanu na stránky http://m.o2mobil.cz zdarma. Přitom ještě v listopadu jsem se na portál m.o2mobil.cz dostala bez problémů a bez nutnosti platit za připojení k internetu a nastavení mobilu i internetu jsem měla stejné jako teď. Nemáte někdo podobnou zkušenost, nebo nevíte náhodou, čím by to mohlo být? Ještě pro upřesnění - mám předplacenou kartu, takže celkem snadno poznám, zda se mi za připojení k internetu něco strhne nebo ne.

Doplnění 29.12.2015, 21:29
Zkoumala jsem ceník O2, tam je napsáno, že za mobilní data zpoplatněná dle míry užívání se platí 29 Kč za 24 hodin, ale za připojení k O2 mobilnímu portálu se nic neplatí. Takže jsem udělala 2 pokusy:
    1) povolit internet a jít na O2 mobilní portál. Výsledek: okamžitě se strhlo 29 Kč
    2) zakázat internet a jít na O2 mobilní portál. Výsledek: na O2 mobilní portál se nedostanu, objeví se hláška "Požadavek se nezdařil"
Volala jsem na O2, jak se tedy mám na jejich mobilní portál dostat zadarmo. Bylo mi řečeno, že teď měnili systém vyúčtování (před mi tím tvrdili, že neměnili nic !!!) a že je možné, že ne ze všech telefonů se lze na jejich portál dostat (?!?!?) a že se mám jít domluvit na prodejnu. No, jsem zvědavá, co mi tam řeknou... Abych byla připravená, můžu Vás, kdo tenhle příspěvek čtete, poprosit, abyste vyzkoušeli, jestli se na portál http://m.o2mobil.cz dostanete ze svého mobilu zadarmo? Já to totiž dokážu vyzkoušet jen na svém telefonu, což je Samsung GT-S5610. Předem díky moc za pomoc.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
30. 12. 2015 22:54 Odeslat příspěvek
Dobry den,
pokud mate v telefonu zakazana data, na mobilni portal se skutecne nedostanete (telefon nema jak poznat, ze vas tam ma pustit, bo je to zadarmo). Pokud povolite data, na portal se dostanete. Ovsem pokud vas telefon v dobe povolenych dat prenese data KAMKOLIV JINAM nez na portal (napriklad pingnuti na mail, zjisteni aktualizace sw v telefonu atd), tak se jiz nebere jako navstiveni mobilniho portalu a zaplatite za to penize. Takhle to plati od nepameti...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 12. 2015 00:05 Odeslat příspěvek
Tak pred 6, mozna vice lety ten portal nemel chybu. Tusim ze se na nej pripojovalo pres wap 2.0 a byl gratis( musel se pouzit internetovy prohlizec v telefonu s nastavenym profilem od 02.Pri pouziti napr. operymini je problem,dojde k presmerovani a okamzitemu zpoplatneni). Slo na nem kompletni idnes.cz,centrum email,xchat,idos ,slovniky,seznamky,inzerce apod. Pak ale soudruzi v O2 delali pravidelny upgrady ,nabidku obsahu snizili minimalne o polovinu a navic se zacala obcas neopravnene zpoplatnovat data. U placenyho internetu se zacal zavadet fup... Ovsem tenkrat stacilo brnknout na O2 linku a penize vraceli, protoze moc dobre vedeli ze jim to blbne, napr.kdyz se slo na odmenu za dobiti kreditu. Po par mesicich je to ale prestalo bavit a zacali chtit pisemnou reklamaci, na zaklade ktery to dali technikum k prosetreni. Jak je to dnes netusim ,protoze jsem od O2 zmizel,ale nedelam si iluze ze se tam neco zmenilo k lepsimu. Proste nabizet neco zadarmo , na to se dneska nehraje u zadneho z operatoru a vlastne se i divim, ze tento portal O2 stale provozuje.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 12. 2015 21:14 Odeslat příspěvek
lol7 píše
Dobry den,
pokud mate v telefonu zakazana data, na mobilni portal se skutecne nedostanete (telefon nema jak poznat, ze vas tam ma pustit, bo je to zadarmo). Pokud povolite data, na portal se dostanete. Ovsem pokud vas telefon v dobe povolenych dat prenese data KAMKOLIV JINAM nez na portal (napriklad pingnuti na mail, zjisteni aktualizace sw v telefonu atd), tak se jiz nebere jako navstiveni mobilniho portalu a zaplatite za to penize. Takhle to plati od nepameti...


Nezlobte se, ale nemáte pravdu, že to tak platí od nepaměti. Současný telefon mám 4,5 roku a po celou tuto dobu jsem se na portál bez problémů dostala, i když jsem měla blokováno automatické připojování k internetu (právě kvůli nechtěnému přepojování jinam). Nefunguje to až od letošního listopadu.

EDIT: Tak už se divit nemusíte, už nefunguje - https://www.o2.cz/osobni/forum/?op=view ... c_id=16422.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 1. 2016 14:08 Odeslat příspěvek
Tak jsem také teď v lednu zjistil že u O2 už nemám zdarma jízdní řády. Vím že roky si za pár jejich odkazů nic neúčtovali. Teď mi odkaz nefungoval a když jsem se připojil jiným způsobem, strhli mi z předplacené karty 29 Kč. Telefonicky jsem si to ověřoval co se stalo a opravdu mi operátor potvrdil že se s bezplatným internetem od O2 můžu rozloučit. Nejmenovalo se to původně O2 Active? Ceník je http://www.o2.cz/osobni/internet/355490 ... d_ivm.html .
Až mi vyprší kredit na kartě, budu uvažovat o nějakém virtuálním operátorovi.


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2016 17:13 Odeslat příspěvek
Aspoň se zkusím zeptat. Funguje ještě někomu z mobilu O2 připojení na mail centrum.cz zdarma (tak jak to bylo ve starém O2 Active), tedy bez platby za internet? Asi by to muselo být přes původní odkaz z O2 Active, přímou cestou by se to asi bralo jako placený internet. Ptám se proto, že když ten původní odkaz zadám na svém starém hloupém mobilu Sony Ericsson K800i, tak se na ten server mail.centrum.cz začnu připojovat, dostanu se až na obrazovku mail.centrum.cz s přihlašovacími údaji, ale pak to samo od sebe spadne a telefon se nějak zresetuje.

Takže se podle mne na ten server na chvíli dostanu, ale internet neplatím. Mám dojem, že se můj telefon do té mailové schránky nedokáže přihlásit kvůli svojí zastaralosti, ale nějaký modernější smartphone by to mohl zvládnout. Bohužel to sám nemám na čem vyzkoušet. Pokouším se připojovat přes uložený odkaz ze starého bezplatného O2 Active, který vypadá zhruba takto: http://cp.o2.cz/wsp.o2mail.centrum.cz

Nemohl byste prosím někdo s novějším mobilem vyzkoušet, zda se vám do té mailové schránky centrum.cz nepodaří plnohodnotně připojit zadarmo? Ta uvedená adresa je na doméně O2.cz, takže by podle mne měla být zdarma. Spíš jestli bude fungovat. Ale podle toho, že na mobilu tu stránku mail.centrum.cz na chvilku vidím, mám důvod tomu věřit. Samozřejmě když půjdete přes adresu mail.centrum.cz, tak se připojíte, ale zpoplatní se to, to nemá smysl.
Musel by to ale zřejmě zkusit, kdo si neplatí měsíční nebo týdenní datový balíček, protože to by se nezjistilo nic.

Já vím, že ofic. to podle O2 infolinky nejde, ale jde mi právě o praktické vyzkoušení, proto se ptám zde, to nenahradí žádná O2 linka ani guru.

Já si myslím, že tuhle bezpl. funkci bývalého O2 Active možná ještě zapomněli nebo nestihli zrušit. Tomu by taky nasvědčovalo, že mi stále plnohodnotně a zdarma fungují odkazy na dvě služby toho starého O2 Active, a sice O2 slovníky a O2 TV průvodce.

Taky by mne ještě zajímala ta funkce O2 jízdní řády, která taky byla zdarma a kterou postrádám, tak pokud by někomu ještě fungovala, tak prosím napište. Na tu jsem si bohužel neuložil ani odkaz, vždy jsem na ni přistupoval přímo z mobilního portálu O2 Active.

Díky za vaše poznatky.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 10. 2016 18:53 Odeslat příspěvek
Mě jízdní řády nefungovaly nejméně od ledna.
Já nyní používám mobil.cz, internet od O2 je docela drahý. I po měsíci, po snížení rychlosti mi jízdní řády Idos fungují dobře, zprávy přes Operu mini se načítají také dobře. Jen to chce chytrý mobil. Internet je zcela zdarma.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies