MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Konec 3G?

Offline - Junior Profil 
20. 4. 2021 13:53 Odeslat příspěvek
guiz: Já 3G na telefonu ve městech běžně vídal zejména při hovoru, kdy kvůli nepodpoře VoLTE (ať už ze strany telefonu nebo virtuálního operátora) a úspoře kapacity na 2G, probíhal handover právě na síť 3G. Přeci jen, VoLTE ještě stále nepodporují úplně všechny telefony ani virtuální operátoři, tak věřím, že někteří mohou s vypnutím 3G narazit na problém.
Zajímalo by mě, jestli vás existence 3G sítě nějak omezovala nebo pohoršovala, že se tak hrozně těšíte na její vypnutí? Operátoři už dávno provozují LTE i v pásmu 3G 2100 MHz (Band 1) a pak mají pro LTE spoustu dalších pásem díky aukci, síťové neutralitě a refarmingu jako DCS1800 (Band 3), LTE700 (Band 28), LTE800 (Band 20), LTE2600 (Band 7 a 38), LTE3500 (Band 42), LTE3700 (Band 43) popř. aj. a některá ještě ani nevyužívají. Takže si nemyslím, že existence sítě 3G je to hlavní, co blokuje rozvoj sítí 4G a 5G ;-)
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
20. 4. 2021 21:17 Odeslat příspěvek
Třeba pro uživatele Kaktusu a jiných více nebo méně virtuálních virtuálů. Většina totiž nemá VoLTE tak při hovoru budou na tvrdo bez připojení bo 2G.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 4. 2021 07:29 Odeslat příspěvek
Bud vykecavam nebo datuji, v cem je problem?


Offline - Junior Profil 
21. 4. 2021 08:15 Odeslat příspěvek
Jedu autem, naviguji a kecam... zastavim u bouracky, volam 155 a nemuzu spustit videohovor...


Offline - Pokročilý Profil 
21. 4. 2021 11:21 Odeslat příspěvek
Třeba rozdíl kvality už jen blbých hovorů. Ten je dost zásadní, dost jsem si "užil" když jsme všichni měli Tesco a tenkrát neměl 4G. 3G jen v krajských městech. Ne že VoLTE v podání O2 by byla nějaká výhra ale pokud (pod)op nemá VoLTE tak dneska už je to op tak na data. Ale někomu to nevadí třeba ten Kaktus má dost lidí hlavně kvůli datům.


Offline - Moderátor Profil 
21. 4. 2021 11:45 Odeslat příspěvek
ziki píše
guiz: Já 3G na telefonu ve městech běžně vídal zejména při hovoru, kdy kvůli nepodpoře VoLTE (ať už ze strany telefonu nebo virtuálního operátora) a úspoře kapacity na 2G, probíhal handover právě na síť 3G. Přeci jen, VoLTE ještě stále nepodporují úplně všechny telefony ani virtuální operátoři, tak věřím, že někteří mohou s vypnutím 3G narazit na problém.
Zajímalo by mě, jestli vás existence 3G sítě nějak omezovala nebo pohoršovala, že se tak hrozně těšíte na její vypnutí? Operátoři už dávno provozují LTE i v pásmu 3G 2100 MHz (Band 1) a pak mají pro LTE spoustu dalších pásem díky aukci, síťové neutralitě a refarmingu jako DCS1800 (Band 3), LTE700 (Band 28), LTE800 (Band 20), LTE2600 (Band 7 a 38), LTE3500 (Band 42), LTE3700 (Band 43) popř. aj. a některá ještě ani nevyužívají. Takže si nemyslím, že existence sítě 3G je to hlavní, co blokuje rozvoj sítí 4G a 5G ;-)



No jedu už x let v režimu LTE only, takže o nějakém 3G už ani nevím. Chce to používat normální telefony s podporou VoLTE a mít standardního operátora a nemusíte řešit takový hovadiny. :-P


Offline - Junior Profil 
21. 4. 2021 11:47 Odeslat příspěvek
LTE only je taky fajn, třeba v síti O2, kde pak VoLTE nefunguje :D


Offline - Junior Profil 
21. 4. 2021 11:55 Odeslat příspěvek
o2 je nejvetsi tragedie... uvidime za par let, az probehne kompletni vymena jejich site...


Offline - Moderátor Profil 
21. 4. 2021 12:01 Odeslat příspěvek
Já teda osobně používám x let TM a naprostá spokojenost. Telefony Samsung řady S a nikdy nebyl žádný problém i v režimu LTE only.
Vlastně kecám jednou byl problém. Vypadla LTE síť asi na hodinu takže jsem neměl signál, ale bylo to doma kde jsem byl stejně na WiFi. :-D


Offline - Pokročilý Profil 
21. 4. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
Jo od doby co mám téčko a volám ve většině případů přes LTE tak to je nebe a dudy s dinosauří sítí v podání O2 resp. CETINu. I na data je to někde jinde. Ty latence u kyslíku...


Offline - Pokročilý Profil 
21. 4. 2021 15:05 Odeslat příspěvek
quiz:
Jasne, staci mit treba S21 za 20 tisic a vic :D

Edit:
Chybka, koukal jsem na ViLTE :(


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 4. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
Podle mě ten konec 3G může pomoci v tom, že se začne víc s přestavbou vysílačů, které 5G umožní.


-
22. 4. 2021 09:22 Odeslat příspěvek
ze.us píše
Bud vykecavam nebo datuji, v cem je problem?

Volal jsem na infolinku RB. Ověření zákazníka během hovoru pomocí RB Klíč neproběhlo, protože nešla data. Tak třeba v tom může být problém.


Offline - Ex-moderátor Profil 
4. 5. 2021 16:23 Odeslat příspěvek
hauzz píše
Třeba pro uživatele Kaktusu a jiných více nebo méně virtuálních virtuálů. Většina totiž nemá VoLTE tak při hovoru budou na tvrdo bez připojení bo 2G.


Já měl za to, že kaktus stále nepodporuje VoLTE? (narozdíl od Twistu)


Offline - Místní informátor Profil 
4. 5. 2021 16:35 Odeslat příspěvek
Konec internetu! U těchto telefonů končí podpora, je mezi nimi i ten váš?

https://mobilizujeme.cz/clanky/konec-internetu-u-techto-telefonu-konci-podpora-je-mezi-nimi-i-ten-vas
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 4 z 6 [ Příspěvků: 76 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies