MobilMania.cz

Přihlásit se

Konec 3G?

- Kolemjdoucí Profil 
6. 5. 2016 21:57 Odeslat příspěvek
Dneska mi pracovnice v O2 tvrdila, že 3G síť bude "končit" na podzim a budoucnost je jen LTE jinak budu odkázán bez patřičného mobilu na mobilní 2G net.
Nic takového jsem nikde na internetu nenašel, ale co jsem koukal na mapy pokrytí. Tak LTE je spíše nutností v mobilu, protože je na rozdíl od 3G všude. Je to tak? :hm
Poslední příspěvek

- VIP uživatel Profil 
6. 5. 2016 22:13 Odeslat příspěvek
Je to tak, síť 3G se bude postupně vypínat, stejně je jen ve větších městech a okolí, kde je zároveň i LTE

- Kolemjdoucí Profil 
6. 5. 2016 22:17 Odeslat příspěvek
Aha, takže je to skutečně pravda. Jsem našel nějaké články že to bude kolem roku 2020. :/

- Junior Profil 
7. 5. 2016 07:00 Odeslat příspěvek
4G je jiz "temer vsude" kde je 2G, takze 3G nema smysl...

- Junior Profil 
7. 5. 2016 07:14 Odeslat příspěvek
Myslim,ze 3g ma smysl-vzdyt skoro zadny virtual nema lte...

- VIP uživatel Profil 
7. 5. 2016 08:18 Odeslat příspěvek
Osobně nemám důvod věřit, že letos nekdo 3G vypne.
Časem určitě ....

- Junior Profil 
7. 5. 2016 21:36 Odeslat příspěvek
TM potvrdil konec 3G do roku 2018. Ale spíš se dá čekat, že to budou chtít udělat co nejdříve. I kvůli virtuálům, které tím datově vlastně postaví na druhou kolej, protože zatím co 3G může v pohodě LTE rychlostí konkurovat tak 2G je technologie minulého století.

- Pokročilý Profil 
7. 5. 2016 21:58 Odeslat příspěvek
Kdyz vypne 3G, tak bude zas CTU vic tlacit na vyhodnejsi LTE pro virtualy.

- Junior Profil 
7. 5. 2016 22:36 Odeslat příspěvek
Z ČTU mají operátoři akorát srandu. Vždyť velkoobchodní nabídka byla součástí licenčních podmínek. A jak to dopadlo.

- BAN Profil 
7. 5. 2016 23:01 Odeslat příspěvek
To jsou bludy, kvůli virtuálům LTE bude v provozu ještě několik let, minimálně pět, možná taky deset.

Současně je na sítích více než 65% uživatelů připojených přístroji bez LTE.

Zajímavý, že často čtu bludy o tom, že 3G se bude vypínat a tento týden jsem projížděl několik tratí vlakem, kde dříve bylo jen Edge a všude chytám nové 3G pokrytí, které na těch samých místech před půl rokem nebylo a bylo dostupné jen Edge. Používám virtuála bez LTE. Na spoustě malých měst, kde bylo jen Edge je teď nové 3G... takže bych to neřešil...nezapomeňte, že ve dvou největších českých virtuálních operátorech mají české matky více než padesáti procentní vlastnický podíl. Takže v ČR virtuální operátoři, kteří mají nejvíc zákazníků jsou ve skutečnosti dceřiné společnosti 02 a TM. V souladu se strategií budování sítě a dohodami mezi O2 a TM vypínání 3G není na pořadu dne. Ten termín 2018 u TM ve skutečnosti znamená, že přestanou stavět nové BTSky, pro operátora je zatím LTE vhodné mimo husté obydlena místa.

-
7. 5. 2016 23:19 Odeslat příspěvek
A nebylo to proto, že vám chtěla vnutit LTE telefon? O2 na podzim určitě 3G vypínat nebude.

- Junior Profil 
7. 5. 2016 23:40 Odeslat příspěvek
Ten termin 2018 jsem od TM cetl jako deadline na prechod z 3g na lte. 3g se uz pekne dlouho nestavi. To ze chytas signal tam kde si driv nechytal spis souvisi se sdilenim siti mezi O2 a TM.

- BAN Profil 
8. 5. 2016 06:14 Odeslat příspěvek
Na Lupe je interviewer s nekym z TMO, ten říká, že 3G sítě kompletně postavili nové v letech 2010-2012 a že do nich v budoucnu nebudou výrazně investovat.

Takže není logický důvod, aby někdo vypínal nové sítě.

Na E15 v rozhovoru s nekym z O2 z loňska píšou, že většina investic do infrastrukturu jde do LTE, a 3G, že budou vypínat ve VZDÁLENÉ budoucnosti.

Řečí českých operátorů 3G budou držet stejně jako 2G.

Takový Vodafone, který žádné skutečné LTE vůbec nemá, pouze svůj 3G Turbointernet a pár vysílačů na exotické frekvenci 900, kdyby vypnul 3G, tak může ze dne na den skončit. :)

- Junior Profil 
8. 5. 2016 06:30 Odeslat příspěvek
Je. Za prve pouziji frekvence 3G na LTE, za druhe odstavi virtualy uplne od rychlych siti a za treti i tomu 3G konci zivotnost. Mobil ti taky nevydrzi 10 let a to same se tyka i tech vysilacu. Proste oni vytahnou 3G modul a strci ta LTE. No a Vofafone taky predelava 900 na 800.

- Junior Profil 
8. 5. 2016 07:05 Odeslat příspěvek
lojzak: VDF jiz meni 4G 900MHz za 800MHz - nevim co to ma s 3G spolecnyho... 3G beha na 2100MHz - doporucuju mrknout na http://lte.ctu.cz/pokryti/

- BAN Profil 
8. 5. 2016 07:26 Odeslat příspěvek
petyo:

Po dvou letech končí podle tebe novým vysílačům živnost, když předchozí byly v provozu deset let? ROFL TMO v letech 2008-10 nechal kompletně vyměnit infrastrukturu 2G sítě, která se stavěla po NMT, takže tady byla ještě delší dobu. Každá síť vyžaduje servisní zásahy v průběhu životnosti, bylo by směšné domnívat se, že operátor odstraní 3G síť, která je fakticky nová a investoval do ní v nedávné době nemalé peníze.

Virtuály právě nedostaví 1) část virtuálů sami vlastní a vyhovuje jim to mít takto segmentovaný trh a nabízet budget oriented bez LTE
2) O2 má čisté svou sítí 3G pokrytí 80% populace, to není vůbec špatné, po sdílení s TMO je to ještě o poznání lepší.
3) Nemáš pravdu 3G modul nevypnou a nevymění za jiný LTE, tak jednoduché to není, Na LTE stavěli nové vysílače. Za další podle plánů výstavby sítě TMO a O2 se nic takového v příštích letech nechystá.

Pokud máš nějaký hodnověrný zdroj toho tvého bludu a mystifikace o odpojení virtuálů, tak sem s tím, já si to moc dobře nedovedu představit, protože rámcovky mezi operátory a virtual jsou dlouhodobé dohody a ani O2 ani TMO nemůže vypnout ze dne na den 3G síť, když mají smluvně závazek o jejím poskytování třetí straně na příštích pět až sedm let u nově uzavřených smluv.

djdekl:
Taky jsem to četl, protože mu to nařídil ČTÚ, jinak by tu svojí kvazisíť VDF provozoval navždy, je to nejhorší český operátor, jak co do kvalitu služeb, tak pokrytí.

- Junior Profil 
8. 5. 2016 07:43 Odeslat příspěvek
Tak ono jde i náklady na údržbu a podporu.

Takhle musí vynakládat náklady jak na provoz a údržbu LTE, tak na 3G. Jednodušší by tedy bylo starší 3G odstřihnout. To co půjde (HW), to použít jinde, co ne vyhodit a bude to daleko menší náklad do budoucna.

Osobně jsem pro maximální rozšiřování LTE, třeba za úsporu nákladů na provoz stávajících 3G sítí.

- Junior Profil 
8. 5. 2016 07:54 Odeslat příspěvek
Mr. lojzak tady šíři pěkné bludy.

- BAN Profil 
8. 5. 2016 08:30 Odeslat příspěvek
Čerpám jen z oficiálních a dohledatelných zdrojů, nikde není uvedené oficiální datum odstavení 3G, sítě jsou to nové s plánovaným dlouhodobým provozem. Stejnětak je nesmysl, že operátoři mění socket BTS z 3G na LTE na stejné frekvenci, Jak tu někdo psal, kdyby to tak bylo, nemusely by soutěžit licenci na LTE, protože 3G mají licencovaný na dlouho dopředu.

Je dohledatelné oficiální stanovisko představitele TMO, že investovat budou převážně do LTE a omezené do 3G o vypínání ani slechu ani vidu.

Představitele O2 prozradili, že 3G budou vypínat ve VZDÁLENÉ budoucnosti, ale zmínil to až po dotazu novináře s tím, že to vůbec není na pořadu dne.

Jestli máte někdo relevantní zdroj s datem plánovaného odstranění 3G tak sem s ním, rád se něco nového dozvím.

Naposledy upravil seterwohipikule dne 8. 5. 2016 08:34, celkově upraveno 1

necituj předchozí příspěvky, stačí kliknout na odpovědět

- Junior Profil 
8. 5. 2016 08:54 Odeslat příspěvek
http://e-svet.e15.cz/it-byznys/t-mobile ... 3g-1223801

- BAN Profil 
8. 5. 2016 08:58 Odeslat příspěvek
Současný stav plně dostačuje a prioritou je výstavba sítí čtvrté generace LTE. Neplánujeme ani její vypnutí, naši velkoobchodní odběratelé s ní i nadále počítají pro jejich koncové zákazníky,“

Dík, je to přesně tak jak jsem říkal. :)

- Junior Profil 
9. 5. 2016 08:04 Odeslat příspěvek
Ano. To tvrdi O2, resp. CETIN. Ale TM rika neco jineho. Osobne bych O2/Cetinu neveril ani nos mezi ocima.

- Junior Profil 
9. 5. 2016 08:41 Odeslat příspěvek
Podle tohohle článku http://www.mobilmania.cz/t-mobile-zacne ... fault.aspx chce T-Mobile s vypínáním začít v roce 2018.

Čili je velmi nepravděpodobné aby u kohokoliv 3G "končilo" už letos. Na druhou stranu se 3G už nějaký čas nerozvíjí a kdo to myslí s používáním dat vážně, potřebuje LTE už teď. Naopak na volání stále plně dostačuje GSM. Čili 3G už se skutečně pouze nechává dožít.

- VIP uživatel Profil 
9. 5. 2016 08:46 Odeslat příspěvek
Například Tesco a Blesk jedou jen na 3G.
Takže buď bude LTE nebo 3G.
Není to o víře tomu či onomu.
Zatim je 3G.

- Mírně pokročilý Profil 
9. 5. 2016 09:30 Odeslat příspěvek
Dnešní řešení je šikovné v tom, že pohým softwarovým zásahem je možné frekvenci v síti 3G nahradit za novější stejné LTE.

Operátoři už nedávno avizovali, že třeba 3G na 2100MHz budou chtít raději využívat pro LTE 2100MHz.

A má to smysl. "Vypínat" v právém slova smyslu se nebude. Bude se přepínat. To v reálu znamená, že 3G bude zhasnuté a svítit na tom stejném místě bude LTE. Nyní je navíc VoLTE důkazem toho, že lze v LTE i volat. Takže reálný dopad to nebude mít na nikoho. Vlastně ano, na toho, kdo nemá LTE/VoLTE ready telefon.

Výhody: vyšší přenosová rychlost, vyšší kapacita.

- Junior Profil 
9. 5. 2016 12:22 Odeslat příspěvek
Lidi neblaznete - 3G tady s nami jeste nejakou dobu pobude. Vybirat ted telefon s tim, ze 3G bude vypnuto je nesmysl. Normalni clovek telefon neporizuje na 5 a vice let. Takze pokud se nekdo pohybuje v oblasti, kde ma 3G, nemusi se bat, ze by v dohledne dobe skoncil ne Edge.

- Junior Profil 
9. 5. 2016 14:07 Odeslat příspěvek
Pokud dnes někdo vybírá telefon tak nemá cenu vybírat bez LTE. Pokud to není telefon pro děcko, který víc funguje jako herní konzole a nebo pro seniory, kteří data vlastně nevyužijí.

- Trvalý BAN Profil 
9. 5. 2016 15:36 Odeslat příspěvek
Je to na každém. Důchodci a děcka.. Blbost. Spousta mladých i dospělých data nepotřebuje a nevyužívá. A divil by ses, i senioři využijí data. Na stejné věci jako spousta, dejme tomu, pětatřicátníků.

- Junior Profil 
9. 5. 2016 16:41 Odeslat příspěvek
Ano. Proto jsem použil formulaci "senior, který data nevyužije." Ten který je potřebuje si logicky koupí telefon s LTE. A děcka data samozřejmě potřebují a i využijí, ale málokterý rodič je zaplatí. Takže mají většinou nějaký malý tarif a data používají maximálně po FUP na viber apod.

- Junior Profil 
10. 5. 2016 13:02 Odeslat příspěvek
Katikakus píše
Lidi neblaznete - 3G tady s nami jeste nejakou dobu pobude. Vybirat ted telefon s tim, ze 3G bude vypnuto je nesmysl. Normalni clovek telefon neporizuje na 5 a vice let. Takze pokud se nekdo pohybuje v oblasti, kde ma 3G, nemusi se bat, ze by v dohledne dobe skoncil ne Edge.

Konecne rozumny post. 3G pobezi jeste radu let. Telefon bez LTE bych si vsak dneska jiz nekoupil...

- VIP uživatel Profil 
10. 5. 2016 16:48 Odeslat příspěvek
+1
Tedy krome toho normalniho cloveka, protoze i normalni lide si mohou porizovatna tel. 5 let.

- Junior Profil 
26. 7. 2018 04:59 Odeslat příspěvek
Tak u T-Mobile uz je 3G omezeno rychlostne + kapacitne, aby uvolnilo cast 4G 2100MHz ;-)

- Pokročilý Profil 
26. 7. 2018 06:06 Odeslat příspěvek
Manželka má telefon 3G a říká, že někdy je net tragédie.

- Junior Profil 
26. 7. 2018 08:11 Odeslat příspěvek
3g byla vždycky tragedie a bude to jen horsi, pokud ale telefon s 4g stoji 2.500 Kc, nema to moc cenu resit

- Junior Profil 
1. 3. 2021 12:31 Odeslat příspěvek
O2 dle aktualni mapy pokryti vypnul 3G v jihozapadni casti Prahy a Ricanech...

VDF jiz kompletne od dubna 2021 https://www.vodafone.cz/3g/

T-M zatim asi nic...

- Junior Profil 
17. 3. 2021 13:52 Odeslat příspěvek
https://www.o2.cz/spolecnost/tiskove-ce ... _site.html

Plán vypínání 3G v síti O2:

Hlavní město Praha – k 31. 5. 2021

Zlínský a Olomoucký kraj – k 31. 8. 2021

Ostatní kraje v ČR – k 30. 11. 2021

- Junior Profil 
31. 3. 2021 10:32 Odeslat příspěvek
Dnes posledni den 3G u VDF...

- Junior Profil 
31. 3. 2021 10:34 Odeslat příspěvek
No jo, ale kdo má 5G telefon, nemusí truchlit.

HOLANDSKO, co jsem už četl, vyplo úplně 3G loni.

- Mírně pokročilý Profil 
31. 3. 2021 10:58 Odeslat příspěvek
anonymius píše
Dnes posledni den 3G u VDF...

Hmm, tak to me ceka vymena USB modemu v routeru.

- Junior Profil 
31. 3. 2021 11:10 Odeslat příspěvek
Hlavne je smutna (ne)podpora VoLTE u nestandard telefonu + virtualove (nejen v siti VDF) , takze data behem hovoru bye bye

- Mírně pokročilý Profil 
10. 4. 2021 12:39 Odeslat příspěvek
Citace
Hmm, tak to me ceka vymena USB modemu v routeru.

Hlasim hotovo - E3372s-153 uz misto K3765 (obe lehce upravene) dela zdroj internetu pro WL-500gX s Olegovym FW. Slo to celkem hladce.

- Junior Profil 
19. 4. 2021 16:08 Odeslat příspěvek
Tak uz i T-Mobile - listopad 2021

https://www.t-mobile.cz/3g

- VIP uživatel Profil 
19. 4. 2021 19:30 Odeslat příspěvek
To se dalo čekat, že nezůstanou dlouho pozadu.
Ale za mě je to dobře, pokrok musí být.

- Junior Profil 
20. 4. 2021 04:50 Odeslat příspěvek
nemáš na mysli pokrok 2 kroky z5, že ne? :D dědek

- Moderátor Profil 
20. 4. 2021 09:56 Odeslat příspěvek
A on 3G ještě jako v dnešní době někdo využívá? :-D Včera bylo pozdě na vypnutí, jen to blokuje rozvoj 4G a 5G.

- Junior Profil 
20. 4. 2021 13:53 Odeslat příspěvek
guiz: Já 3G na telefonu ve městech běžně vídal zejména při hovoru, kdy kvůli nepodpoře VoLTE (ať už ze strany telefonu nebo virtuálního operátora) a úspoře kapacity na 2G, probíhal handover právě na síť 3G. Přeci jen, VoLTE ještě stále nepodporují úplně všechny telefony ani virtuální operátoři, tak věřím, že někteří mohou s vypnutím 3G narazit na problém.
Zajímalo by mě, jestli vás existence 3G sítě nějak omezovala nebo pohoršovala, že se tak hrozně těšíte na její vypnutí? Operátoři už dávno provozují LTE i v pásmu 3G 2100 MHz (Band 1) a pak mají pro LTE spoustu dalších pásem díky aukci, síťové neutralitě a refarmingu jako DCS1800 (Band 3), LTE700 (Band 28), LTE800 (Band 20), LTE2600 (Band 7 a 38), LTE3500 (Band 42), LTE3700 (Band 43) popř. aj. a některá ještě ani nevyužívají. Takže si nemyslím, že existence sítě 3G je to hlavní, co blokuje rozvoj sítí 4G a 5G ;-)

- Pokročilý Profil 
20. 4. 2021 21:17 Odeslat příspěvek
Třeba pro uživatele Kaktusu a jiných více nebo méně virtuálních virtuálů. Většina totiž nemá VoLTE tak při hovoru budou na tvrdo bez připojení bo 2G.

- Mírně pokročilý Profil 
21. 4. 2021 07:29 Odeslat příspěvek
Bud vykecavam nebo datuji, v cem je problem?

- Junior Profil 
21. 4. 2021 08:15 Odeslat příspěvek
Jedu autem, naviguji a kecam... zastavim u bouracky, volam 155 a nemuzu spustit videohovor...

- Pokročilý Profil 
21. 4. 2021 11:21 Odeslat příspěvek
Třeba rozdíl kvality už jen blbých hovorů. Ten je dost zásadní, dost jsem si "užil" když jsme všichni měli Tesco a tenkrát neměl 4G. 3G jen v krajských městech. Ne že VoLTE v podání O2 by byla nějaká výhra ale pokud (pod)op nemá VoLTE tak dneska už je to op tak na data. Ale někomu to nevadí třeba ten Kaktus má dost lidí hlavně kvůli datům.

- Moderátor Profil 
21. 4. 2021 11:45 Odeslat příspěvek
ziki píše
guiz: Já 3G na telefonu ve městech běžně vídal zejména při hovoru, kdy kvůli nepodpoře VoLTE (ať už ze strany telefonu nebo virtuálního operátora) a úspoře kapacity na 2G, probíhal handover právě na síť 3G. Přeci jen, VoLTE ještě stále nepodporují úplně všechny telefony ani virtuální operátoři, tak věřím, že někteří mohou s vypnutím 3G narazit na problém.
Zajímalo by mě, jestli vás existence 3G sítě nějak omezovala nebo pohoršovala, že se tak hrozně těšíte na její vypnutí? Operátoři už dávno provozují LTE i v pásmu 3G 2100 MHz (Band 1) a pak mají pro LTE spoustu dalších pásem díky aukci, síťové neutralitě a refarmingu jako DCS1800 (Band 3), LTE700 (Band 28), LTE800 (Band 20), LTE2600 (Band 7 a 38), LTE3500 (Band 42), LTE3700 (Band 43) popř. aj. a některá ještě ani nevyužívají. Takže si nemyslím, že existence sítě 3G je to hlavní, co blokuje rozvoj sítí 4G a 5G ;-)

No jedu už x let v režimu LTE only, takže o nějakém 3G už ani nevím. Chce to používat normální telefony s podporou VoLTE a mít standardního operátora a nemusíte řešit takový hovadiny. :-P

- Junior Profil 
21. 4. 2021 11:47 Odeslat příspěvek
LTE only je taky fajn, třeba v síti O2, kde pak VoLTE nefunguje :D

- Junior Profil 
21. 4. 2021 11:55 Odeslat příspěvek
o2 je nejvetsi tragedie... uvidime za par let, az probehne kompletni vymena jejich site...

- Moderátor Profil 
21. 4. 2021 12:01 Odeslat příspěvek
Já teda osobně používám x let TM a naprostá spokojenost. Telefony Samsung řady S a nikdy nebyl žádný problém i v režimu LTE only.
Vlastně kecám jednou byl problém. Vypadla LTE síť asi na hodinu takže jsem neměl signál, ale bylo to doma kde jsem byl stejně na WiFi. :-D

- Pokročilý Profil 
21. 4. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
Jo od doby co mám téčko a volám ve většině případů přes LTE tak to je nebe a dudy s dinosauří sítí v podání O2 resp. CETINu. I na data je to někde jinde. Ty latence u kyslíku...

- Pokročilý Profil 
21. 4. 2021 15:05 Odeslat příspěvek
quiz:
Jasne, staci mit treba S21 za 20 tisic a vic :D

Edit:
Chybka, koukal jsem na ViLTE :(

- Kolemjdoucí Profil 
21. 4. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
Podle mě ten konec 3G může pomoci v tom, že se začne víc s přestavbou vysílačů, které 5G umožní.

- Mírně pokročilý Profil 
22. 4. 2021 09:22 Odeslat příspěvek
ze.us píše
Bud vykecavam nebo datuji, v cem je problem?

Volal jsem na infolinku RB. Ověření zákazníka během hovoru pomocí RB Klíč neproběhlo, protože nešla data. Tak třeba v tom může být problém.

- Ex-moderátor Profil 
4. 5. 2021 16:23 Odeslat příspěvek
hauzz píše
Třeba pro uživatele Kaktusu a jiných více nebo méně virtuálních virtuálů. Většina totiž nemá VoLTE tak při hovoru budou na tvrdo bez připojení bo 2G.

Já měl za to, že kaktus stále nepodporuje VoLTE? (narozdíl od Twistu)

- Místní informátor Profil 
4. 5. 2021 16:35 Odeslat příspěvek
Konec internetu! U těchto telefonů končí podpora, je mezi nimi i ten váš?

https://mobilizujeme.cz/clanky/konec-internetu-u-techto-telefonu-konci-podpora-je-mezi-nimi-i-ten-vas

- Junior Profil 
8. 9. 2021 11:54 Odeslat příspěvek
o2 v Praze temer "vsude" vyplo 3G

- Junior Profil 
28. 9. 2021 07:34 Odeslat příspěvek
Od rijna bude T-M vypinat postupne 3G

- Pokročilý Profil 
28. 9. 2021 13:08 Odeslat příspěvek
Tak hlavně aby Téčko u Kaktusu konečně povolil VoLTE.

- Junior Profil 
29. 9. 2021 16:16 Odeslat příspěvek
Až u O2 skončí 3G úplně, tak budeme v háji.
U Vodafonu ta kvalita hovorů ve 2G ujde, oproti O2, kde je to fakt tragédie.
Chudáci virtuálové bez VoLTE (to má snad jen emtéčko, ne?)

- Junior Profil 
29. 9. 2021 16:53 Odeslat příspěvek
u o2 to bude za par let lepsi, az vsechny BTS vymeni za Erika :-)

- Junior Profil 
29. 9. 2021 18:21 Odeslat příspěvek
Jako je pravda, že je to BTSka od BTSky. U nás to na jedné zní dobře a po přepojení na druhou je to v háji. Ta OK je 2+3+4G, ta KO je jen 2+3G, ale bohužel převládá.

- Junior Profil 
29. 9. 2021 19:39 Odeslat příspěvek
Konec 3G není konec světa, ale změna ze 3G na 4G. Mění se pouze "technologie" na jedné frekvenci. A navíc ta nová technologie je výrazně rychlejší. Kdo má 4G zařízení LTE cat6 a vyšší, tak ví své.

- Junior Profil 
1. 12. 2021 21:08 Odeslat příspěvek
V Praze jeste 3G jede

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 68 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies