MobilMania.cz

Přihlásit se




Modem Celot CTD-200 ve Windows 10 - návod a prosba o radu

Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 8. 2016 13:50 Odeslat příspěvek
Dostal jsem se k tomuhle modemu a potřeboval ho rozchodit ve Windows 10. Tak to sem odkládám, třeba se to někomu bude hodit. Jsem lama, vůbec tomu nerozumím, přišel jsem na to systémem pokus omyl gůgl, pravděpodobně to tedy celý jde mnohem jednodušeji - rád se poučím... :) Ono je to vlastně primitivní, ale když to člověk dělá poprvé a chce se k tomu doklikat... Na konci mám tučně prosbu o jednu radu - nevím, jak udělat, aby se modem automaticky připojil po zapojení do usb...

Tohle je návod pro 3g, ten modem umí ještě cdma (vodafone), to bude obdobný, ale vždy volit ten druhej modem (viz bod 2).

0)
a) pořadí je naprosto zásadní, pokud se připojí modem dřív, než se nainstalujou ovladače, tak se to pak musí celý složitě mazat, napravovat - drivery, který dodá windows 10, jsou totiž nějak "nefunkční"...
b) tohle to zprovozní v jednom usb. pokud se to zastrčí do jinýho usb, nebude to fungovat, resp. je nutné celou instalaci zopakovat pro jinou usb zdířku.

1)
nainstalovat drivery
zdroj: http://celotwireless.com/sub/sub3_3.php ... w=&offset=

2)
připojit modem
nainstalo to dva drivery modemu:
w mobile usb modem
ce cdma usb modem
a v zarizenich se to tvari jako
celot wdcdma
celot cdma
restartovat počítač (!!!)

3) (testoval jsem jen na t-mobile)
nastavení - síť a internet - telefonické připojení - nastavit nové připojení - připojit k internetu - ne vytvořit nové připojení - další - telefonické připojení
zvolit modem w mobile usb modem
zadat tel. číslo (pro t-mobile, mělo by fungovat i u vodafone):
*99***1# (u o2 by mělo fungovat: *99# )
nazvat to připojení nějak
nic dalšího (jméno, heslo atd.) nevyplňovat a dát ok a připojí se to. (poprvé to trvá docela dlouho, v mém případě asi 5 minut, další připojování pak trvá už jen pár desítek vteřin)
a je to.
opětovné připojení je schované buď na stejném místě v nastavení, anebo pod ikonou ve stavovým pruhu dole anebo viz bod 5.
byť to bez toho funguje, ještě je potřeba donastavit následujcíí - bez toho to připojení celkem často padá:

4)
ovládací panely (vivat schizofrenie windows 10, možná to jde i přes to druhý nastavení ale nenašel jsem to tou cestou, určitě to půjde taky nějak přes správce zařízení) - hardware a zvuk - zařízení a tiskárny
v kategorii neurčené bude "celot wcdma products", na to najet pravym tlačítkem myši a zvolit "nastavení modemu"
na záložce modemy zvolit w mobile usb modem a dát vlastnosti
v kartě obecné zvolit "změnit nastavení"
na záložce modem zvolit maximalni rychlost 11520 (doporučuje to vodafone, dodavatel modemu, na svém webu, byť modem umí i dvojnásobnou rychlost - ale je pravda, že po nastavení této to připojení přestalo padat)
na kartě upřesnit zadat zvláštní incializační příkazy:
at+cgdcont=1,"ip","internet" (pro všechny operátory. kdyby byl problém s t-mobilem, já nemám, tak "internet" nahradit "internet-t-mobile.cz")
ok.ok....

5) kosmetická úprava (nebude při připojování se ptát na tel. číslo a jméno a heslo)
ovládací panely - síť a internet - centrum síťových připojení - změnit nastavení adaptéru
kliknout pravým na připojení s tvým názvem a dát vlastnosti
na kartě možnosti odškrtnout dotázat se na jméno a heslo a dotázat se na telefonní číslo (nedchaat zaškrtlé jen zobrazut průběh).
ok.ok...

6) žere to moc dat?
windows 10 neumí dialup připojení označit jako měřené (metered), takže to přes to bude klidně stahovat aktualizace. momentálně jediným řešením je je úplně vypnout:
http://www.howtogeek.com/224471/how-to- ... g-updates/
http://www.mrpear.net/cz/blog/749/jak-v ... windows-10


7) připojování pomocí příkazů
lze si udělat zástupce těchto příkazů
tichý připojení / odpojení:
rasdial "tvujnazvepripojeni-vizbod3"
rasdial "tvujnazvepripojeni-vizbod3" /disconnect
s lehkým gui - vytočení:
rasphone -d "tvujnazvepripojeni-vizbod3"
ukázání stavu s možností připojit/odpojit:
rasphone "tvujnazvepripojeni-vizbod3"
odpojit:
rasphone -h "tvujnazvepripojeni-vizbod3"
a pro kompletnost ještě - zástupce na místo ve windos 10 nastavení má url: ms-settings:network-dialup

8)
kdyby se někomu hodilo, tak tady skript (uložit do souboru s koncovkou .bat, udělat si zástupce na ploše třeba), který vytočí připojení, spustí prohlížeč Firefox, a po jeho zavření připojení zase ukončí.
(NAZEVPRIPOJENI zaměň za tvůj název, viz bod 3, a cestu k Firefoxu si ohlídej)
Kód
@echo off
echo "Vytacim pripojeni..."
rasdial "NAZEVPRIPOJENI"
cls
echo K odpojeni dojde po ukonceni prohlizece...
rem **** Nasledujici prikaz spusti maximalizovany Firefox a pocka na jeho ukonceni
start "" /WAIT /MAX "C:\Program files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe"
cls
echo "Odpojuji..."
rasdial "NAZEVPRIPOJENI" /disconnect
exit


9)
chtěl bych vymyslet, aby se automaticky počítač připojil, když modem fyzicky zastrčím do usb portu.
k tomu bude potřeba plánovač úloh a asi bude muset reagovat na nějakou událost, kterou bych mohl zjistit v prohlížeči událostí. ale nevím jak:
vygooglil jsem cosi o tom, že by se to mohlo objevit zde:
protokoly aplikací a služeb - microsoft - windows - Driver Frameworks User Mode - operační
poté co ho zapnu - pravý tlačítko myší, tak tam se ale nic neobjeví. kdežto při připojení např. usb disku jo. takže tenhle modem se protokoluje asi někde jinde jinak a na to už jsem krátkej. víte někdo jak na to?
...
zatím jsem našel jen tenhle program, kterej to (přiřadit akci k připojení libovolnýho usb zařízení) umí, ale to není čistý (mj. i proto, že stojí nějaký peníze): http://safelyremove.com/index.htm

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvek: 1 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies