MobilMania.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka 

Pevný internet vzduchem T-Mobile

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 9. 2021 16:11 Odeslat příspěvek
Tenhle modem je ale od O2, takže ten je fixuje taky? Modem je v routeru na samostatné kartičce (se svým firmwarem), takže by teoreticky vyměnit šel, ale prakticky nevím, zda to bude fungovat.
Poslední příspěvek

5. 9. 2021 13:16 Odeslat příspěvek
Tak je to ještě podivnější, když do Archera od O2 strčím svoji hlasovou T-Mobile SIM, kde jsou také nějaká data (3 GB), tak se normálně v modemu vybere profil tmobile, připojí se a internet funguje (naměřil jsem na zkoušku 44/26 Mbit).
Čili buď to fakt nějak nemá rádo jen tu "pevnou datovou" T-Mobile SIM nebo v daném místě nechytí signál (ale to by neukazoval 3/4 síly signálu).

Offline - Junior Profil 
5. 9. 2021 21:02 Odeslat příspěvek
už ti to někdo psal předem, pevný net od t-mobile je fixnutý na imei zařízení..takže když jí z jednoho modemu přendáš do druhýho nepojede..proto normální sim t-mobile jede

6. 9. 2021 07:30 Odeslat příspěvek
A to se fixne samo při prvním použití? Protože já od nich bral jen tu simku, modem jsem měl svůj....

Offline - Junior Profil 
6. 9. 2021 21:27 Odeslat příspěvek
Poradím ti lepší řešení, dostaň se na BCh3 a ne 20 a pojede ti to 20 Mbit :-)

Jak? Posad anténu výše na komín a nasměruj na BTS. Udělej si v nouzi rušičku kanálu 20 (přeplněná odmistovka) ať ti tam modem nepadá… tam je to přetížená protože monteri odflakli práci a CPE ***** moc nízko.

řešení funguje podle lokalit. Já to mám na komíně ale to byl boj s monterem. I tak jsem to musel přemisťovat po něm. Občas to spadne do 20 ale stačí mi reconnect. Bohužel admin heslo vyrazit z TMOBILE jsem nedokázal, pak by to prý šlo nastavit natvrdo.

Fyziku neochcijes. Anténa co nejvýše nad terénem je ZÁKLAD pro tyhlety odlehlé lokality (kde papírové 1800 MHz jakoby není).

Jo a ještě, jak to vím? Na vyšší podpoře mají přístup k statistice te BTSky… když se správně zeptas, dokážou ti naznačit, kolik lidi na ni visí v kterém pásmu! A přesně jak jsem si myslel, na te 800Mhz(kanal20) preplneno, navíc tam je menší dírka pásma! A kanal3 Prej ze volný (co do připojenýcch) a přitom větší sirka pásma! Proč? Na to jsem už odpověděl :-)) Bavíme se o mimomeste!

Fyzika!

-- 6. 9. 2021 21:30 --

MV_cz píše
A to se fixne samo při prvním použití? Protože já od nich bral jen tu simku, modem jsem měl svůj....

Myslim ze checkujou jen začátek IMEI jakoze

VyrobceModel

konec IMEI = sériový číslo a CHKsum se nekontroluje.,,,

Takže muzes použit libovolný MODEM HUAWEI modelu XYZ, chápeš?

Je to jen můj odhad, ale na 99-% bude pravdivý :-)

-- 6. 9. 2021 21:40 --

MV_cz píše
Tenhle modem je ale od O2, takže ten je fixuje taky? Modem je v routeru na samostatné kartičce (se svým firmwarem), takže by teoreticky vyměnit šel, ale prakticky nevím, zda to bude fungovat.

Na změnu IMEI musíš obvykle flashnout přímo v mobilnim chipsetu, pokud pro tuzo funkcionalitu není (skryta) podpora výrobce modemu nebo znalosti komunity, většinou je to bez šance. A to IMEI musíš mít správně spočítané Checksum myslim. Nevím zda oped/DD WRT dovoluje měnit IMEI? Pochybuju.

Než vymejslet blbiny, nejprve fyzicky zvýšit zisk antény a pochopit (zjistit) saturace ksnslu 3 a 20 a princip šíření vln v těchto kanálech / pásmech !!!

9. 9. 2021 20:58 Odeslat příspěvek
Tady právě nic jiného než 800 nechytim. Na podpoře mi nebyli schopní zjistit nic, ani na jakou z BTS jsem se připojil, to se naštěstí v modemu dá zobrazit a vyhledal jsem si to na gsmwebu.

Na tom starým modemu (Netgear, žádnej huawei) to prostě funguje, teď jsem to zkoušel ještě s mobilním modemem olax a taky se SIM nenačte, napíše "invalid or no simcard".

Na tři čárky s netgearem jedu momentálně 20/5 takže ono se to na maximum někdy dostane, jen bych rád sloučil dvě zařízení v jedno. Při koupi tarifu mi neříkali nic o tom, že modem musí být od nich a musí to být huawei, proto nevím, proč by to blokovali na huawei?

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 67, 68, 69, 70, 71
Stránka 71 z 71 [ Příspěvků: 1056 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies