MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Pevný internet vzduchem T-Mobile

Offline - Pokročilý Profil 
1. 12. 2021 21:50 Odeslat příspěvek
modemy rozhodně nejsou jen cat4 nebo cat6..není problém ani cat19, ale kde nic není ani smrt nebere, stačí se podívat na pokrytí na čtú dle frekvencí a jednotlivých operátorů, pokud to v mapě je, nebo i někde v těsné blízkosti označeno jako pokryto, tak má smysl řešit externí antény a kvalitní modem..ale i na základní 800 pomůže modem s mimo 4x4 a rychlost pak bude téměř dvojnásobná, ale nevím jestli má T-M na 800 mimo i na moravě
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
1. 12. 2021 23:04 Odeslat příspěvek
Jesli ti jede dobře O2, tak si na stejnou adresu nebo na sousedovo(zadny potvrzení nechtej a sim přijde domů tobě) obědnej další o2 sim.. Mám 1xTMO,2xO2 (jen sim a 2x modem z aukra Huawei b2338 cca za 1000kc/ks) za to das loadbalancing router..

Stačí tplink 470t+ nebo lepší 480t+

Ve vysledku mám v cca 57mbit download.. V lokalitě kde je signál celkem nic moc, SINR kolem 6-12 (kolísá) ale lip antény umístit nešly..

Zvládá to můj full home office a zbytek rodiny.. S 1xTMO se mi několikrát dene rozpadají teams hovory..

Torrenty jedou full složenou rychlosti skoro 6MB/s download, youtube se načte hned, vse co umí použít více session se rozloží přes loadbalancer a co ne tak se náhodně dělí mezi ty připojení.. Výsledek je na místní poměry velmi dobrý

Jen sim od O2 není problém na infolince obednas.. A je tam nějaká akce navždy sleva 100kc mesicne takže 299kc/mesicne za tu 20mbit..


Offline - Pokročilý Profil 
2. 12. 2021 08:48 Odeslat příspěvek
čím víc proužků tím víc adidas, co místo týhle šílenosti tam prdnout rovnou něco pořádnýho a ne předpotopní modem typu b2338?


Offline - Junior Profil 
2. 12. 2021 09:07 Odeslat příspěvek
Víc jak 20mbit nedostanu z ničeho když je služba zřízena jako 20Mbit

B2338 má mnohem lepší signál jak tplink mr200, zvažoval jsem i dost vychvalovany Mikrotik RouterBOARD Rbsxtr&r11e-lte6 ale vzhledem k 800MHz a slabému signálu to nedává smysl..

S rychlostně neomezenou sim z mobilu ukazuje telefon 32mbit, mr200 37mbit, a huawei mobilní modem do kapsy s wifi 30-40mbit nestabilne

Cena neomezené datové i rychlostní sim je cca 1100kc/měsíc a získal Bych něco kol 35mbit ne moc stabilně, takhle mám 3x stabilních 20..

5g od O2 technik neschválila ke zřízení (ten zyxel modem jak jede 4g na? 2700MHz? Jesli si pamatuju frekvenci správně) jelo to 30-46mbit spatny kolísavy signál, odmítl zřídit..


Offline - Pokročilý Profil 
2. 12. 2021 12:39 Odeslat příspěvek
Ano Škoda 100 (b2338) není sice nic moc, ale pořád jede o něco rychleji než Trabant (mr200)..asi takhle by se dalo tohle intepretovat. Samozřejmě neznám přesnou lokalitu ani to na jakém zařízení byly naměřeny ostatní rychlosti, ale moderní modemy umí i na jedné frekvenci vícenásobné spojení a lepší modulaci aniž by k tomu bylo potřeba x SIM karet a neomezená SIM není 1100, ale i ofiko ceníky jsou za míň + stačí jeden tel na infolinku a 25-30% T-M dá každému i při nové objednávce pro nového zákazníka, což vyjde ve výsledku levněji než 3x sim s 20mbit, krom toho, že se dá zajistit i vyšší sleva, ale to už je potřeba řešit formou výpovědi či přenosu, pak není problém 40 i 50%. B2338 není plnohodnotný 4G modem, ani MR200, oba to jsou pouze 3G modemy rozšířené o příjem LTE, něco na způsob provozu součaných 5G sítí u nás. V dnešní době při vytížení LTE jsou pro připojení naprosto nedostačující..já doma na něm naměřím 17-18MBit..na pořádném zařízení mi to málokdy klesne pod 200Mbit..a pořád mám jen 1 SIM..


Offline - Junior Profil 
2. 12. 2021 13:15 Odeslat příspěvek
Rozumím, v tomhle jsem čerpal z toho co jsem byl schopen vyčíst,

doporučíš mi tedy prosím kvalitní venkovní 4G modem
zavolat pak na infolinku a zkusit slevu už je pak to nejmenší..

p.s. ve měste mi jede mobil 132/47mbit, tady mi jede mobil 7/3 pokud nejsem na dobrém místě, takže si opravdu myslím že tu pokrytí není - vysílač na který vidím/nevidím je jen 800MHz

tedy s tím modemem si nejsem jist jesli bych si pomohl.. ale možná zvládnout kombinovat více pásem a jen to by stačilo..


Offline - Pokročilý Profil 
2. 12. 2021 17:16 Odeslat příspěvek
záleží co ta 800 umí, spojování více pásem lze jen když jich tam více je, ale i na jednom pásmu může být vícenásobné spojení na rádiové bázi, nejlepší modemy umí až 4 dohromady a k tomu spojit 4 pásma, ale to zase nepodporuje naše síť myslím zatím nikde, u T-M (tam kde stavěl T-M, nikoli Moravská část) je i na 800MHz možno spojit max 2 spojení, tzn 2x vyšší rychlost. Než něco kupovat je ideální si to s nějakým zařízením co má cat 16 (klidně mobil ve venkovním prostředí) a lépe na místě prověřit. Jako je klidně možný, že na tvém místě se z toho o moc víc nedostane


Offline - Junior Profil 
2. 12. 2021 18:30 Odeslat příspěvek
Hlavne bych zkusil zjistit, zda na bts bezi 1800 MHz - dojdi bliz k vysilaci s mobilem/nebo/dotazuj se technicke podpory, na tu se nedovolas, ona se dovola tobe, oni tu informaci v tmobilu vidi. Vidi i pocet pripojenych na te ktere freq.

a pak zajistit, ze antena na vysilac vidi (dostat antenu vys, co nejvys, klidne stozar nad komin). Vyrazne pomuze prima viditelnost na sektor pripadne udelat trychtyr :-)


Offline - Pokročilý Profil 
2. 12. 2021 23:25 Odeslat příspěvek
jestli je nebo není na vysílači další frekvence se dá najít přes gsmweb nebo přes aplikaci netmontser a tam databazi z vyse uvedeneho webu, dale na https://digi.ctu.cz/pokryti/ si vybrat operátora a nastavit pokrytí území, pokud tam 1800/2100 je nebo konci tesne blizko, tak to nejakym zpusobem pujde vydolovat


Offline - Junior Profil 
7. 12. 2021 12:49 Odeslat příspěvek
tak opravdu jen 800, ale na jare má být "snad" 5g od vodafone tak uvidíme..


Offline - Junior Profil 
7. 12. 2021 15:07 Odeslat příspěvek
Není 5G jako 5G a hlavní je silný signál. V mezičase bych si pohrál s umístěním modemu-telefonu.


Offline - Junior Profil 
16. 1. 2022 16:43 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

mám modem Huawei B2338-168, původně od T-Mobile, teď je tam natáhlý poslední firmware od VF, je pro tento firmware známo admin heslo? Díky moc...


Offline - Pokročilý Profil 
16. 1. 2022 18:14 Odeslat příspěvek
FW mění hesla?
user/admin nebo
admin/admin

pokud ani jedno je třeba přístroj úplně resetovat (špendlík, párátko) 30 sekund.


Offline - Junior Profil 
16. 1. 2022 18:22 Odeslat příspěvek
user/admin je uzivatelsky ne admin heslo


SuperSrsen píše
Dobrý den,

mám modem Huawei B2338-168, původně od T-Mobile, teď je tam natáhlý poslední firmware od VF, je pro tento firmware známo admin heslo? Díky moc...



To jsi tam natahnul ty? Myslel jsem, ze to tam nejde normalne nahrat :-) Jak jsi to tam dostal?

A proc chces admin heslo? ;-) Mozna bych ho nekde nasel.


Offline - Junior Profil 
16. 1. 2022 18:28 Odeslat příspěvek
Na netu se válí heslo do ofiko huawei fw.. Na ruskych hack (4pda) forech :-) s adminem muzes locknout frekvence bunky atd.. :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 97  Další stránka
Stránka 72 z 97 [ Příspěvků: 1445 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies