MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Pevný internet vzduchem T-Mobile

Offline - Junior Profil 
8. 6. 2022 09:55 Odeslat příspěvek
já si chtěl koupit toto Mikrotik RouterBOARD RBSXTR&R11e-LTE6
-lze tam změnit i IMEI - takže to pojede i s tmobile pevný internet vzduchem
-jinak to mikrotiky odmítne kuli nonHUawei IMEI

Rozhraní je jiný, APN, nastavení LTE, upgrade FW, a pár drobností, je toho tam málo, ip adresu to přidělilo samo

mám tedy nebrandovaný router rovnou od Huaweii, takže heslo tam jde standardní admin

pokud máš Pevný internet vzduchem 20/5 tak počet pásem která to spojí asi není důležitý pokud to bude mít lepší signál..
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
8. 6. 2022 11:06 Odeslat příspěvek
mám neomezenou sim, takže nejsem ani vázaný na imei, s b2368-66 na bandu 1+3 to běží cca 200/50 maximama okolo 250mbit, lte cat6 tu zvládne okolo 120mbit, 66ka umí na bandu 3 mimo 4x4 a je to znát. Ten "tvůj" mikrotik má tu nevýhodu, že má jen 100Mbit port, to ten AC3 LTE6 kit je gigabit a zároveň poslouží i jako domácí router, ale do míst, kde není dobrý signál se úplně nehodí, já mám přímý výhled na vysílač, takže i uvnitř nemám problém se signálem, stejně tak i huawei mám anténu doma


Offline - Junior Profil 
8. 6. 2022 11:18 Odeslat příspěvek
tak to pak není co řešit, to už řešíš maximální propustnost :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 6. 2022 12:05 Odeslat příspěvek
tak s novejsim modemem zatim krasa a cely den to drzi na maximu 20/5


Offline - Junior Profil 
9. 6. 2022 12:26 Odeslat příspěvek
A co mas za modem nakonec tedy? :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 6. 2022 13:33 Odeslat příspěvek
Huawei B2368-66


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 6. 2022 07:15 Odeslat příspěvek
Ahoj. Prosím o ujištění. Potřebuju si koupit Huawei B2368-66 a fixnout na frekvenci jedné BTS. Budu tam mít SIM TM. Tedy potřebuju admin přístupy. Jestli dobře chápu, tak na modemy od O2 pasuje to universální heslo a na VF modem snad dokáže dát heslo Vodafone. TM modem bez šance na získání hesla.
Nejlepší se mi teďy jeví sehnat modem O2, pak VF. TM vůbec. Je to tak? Díky moc.


Offline - Pokročilý Profil 
14. 6. 2022 07:28 Odeslat příspěvek
od T-m se dá přehřát na fw 85 a tam je admin přístup (následně pak udájně i nová 205 od T-M a admin prý zůstane), naopak nejvíc problém je vodafone, protože může být i blokovaný a to admin taky moc sdělovat nechtějí


Offline - Junior Profil 
14. 6. 2022 07:33 Odeslat příspěvek
Pokud u VF nemáš žádné služby bude od nich problém cokoli chtít to taky zvaž...
Na netu jsou o nebrandovane ofiko čistý Hujahej


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 6. 2022 09:08 Odeslat příspěvek
Ahoj, a na ty čistý je admin taky ten univerzální? Díky.


Offline - Junior Profil 
14. 6. 2022 11:35 Odeslat příspěvek
Musím říct ze ten starší B2338-168 co má smer. anténu mi už drží v bandu 1800 MHz stabilně a i bez zámku na BTS kanál. Bylo ale nutno zařídit aby to na noc nevypinali (dříve cca 2 roky zpět to vypínali kvůli úspoře elektriny a padalo to do saturovaneho 800 MHz).

Heslo admin jsem od TM nesehnal a asi není ani zname, ale asi zesílili signal BTS a mám antenu nejvíc vysoko jak to jen jde (komín). Rychlost pod 20 prakticky nejde, protože většina lidi visi v bandu 800 MHz (ověřeno i od operátora tehdy). Jak jinak, když montéři to flikuji na okno (nízko, aby si ulehčili práci), inu fyzika.

Podle tehdejších informaci, je prý 2338 daleko citlivější pro 1800 MHz jak ty novější vsesmerove 2368, což i dává smysl vzhledem k jejich anténě. No spotřeba 2338 je hodně - 15W (a má 50V zdroj-To se dost blbě zálohuje). Uměl by tu někdo šikovný přeměřit příkon toho všesměrového modelu 2368?


Offline - Pokročilý Profil 
16. 6. 2022 12:59 Odeslat příspěvek
i 2368 drží bez locku na dané frekvenci, jenže když jí na noc někdy vypínají, tak spadne do 800 a sám se zpět nevrátí, musí se udělat reconnect nebo restart, když je band lock, tak se zase může stát, že chvíli v noci je bez netu, což nemusí nutně vadit, ale je dobré to vědět. Jinak b2338 má opravdu větší zisk na anténě téměř na všech pásmech. B2368 má v sobě 3 nebo 4 atnény, není to úplně všesměr


Offline - Junior Profil 
17. 6. 2022 08:59 Odeslat příspěvek
Pak staci zaridit, aby nevypinali. Pripadne aby opravili firmware, aby se vracel. Ta prvni moznost bude asi jednoduzsi.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 8. 2022 08:51 Odeslat příspěvek
Zdravím. Nevlastníte někdo modem B2368-A01?
Jde mi o to, zda na něm jde nějakým rozumným způsobem rozchodit IP Passthrough. Případně zda se u tohoto modemu nesetkáváte s tím, že v případě zapojení např. notebooku napřímo na tento router je rychlost D/U - 150/30, ale když jej zapojím na jakýkoliv jiný router, rychlost padne na 25-30/10 a víc ani ťuk.
Doufal jsem, že třeba najdu nebrandovaný firmware přímo od Huawei (nyní tam mám od o2), ale ten se mi nedaří nikde najít.
Díky


Offline - Junior Profil 
18. 8. 2022 11:11 Odeslat příspěvek
Kabel stejný? Není nějaký špatný kabel mezi modemem a routerem? Rušení?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 97  Další stránka
Stránka 77 z 97 [ Příspěvků: 1446 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies