MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

5G v ČR - Vodafone, O2 a T-Mobile

Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 6. 2022 19:05 Odeslat příspěvek
Ono je to 5G na českém písečku vskutku fascinující, O2 například zobrazuje ikonku 5G, ale když se pak člověk podívá do NetMonsteru, tak se zobrazuje 4G a běží to na frekvencích pro LTE, žádných 3700 Mhz. Doporučuju si nechat pevný internet, kabel je kabel.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
18. 6. 2022 04:54 Odeslat příspěvek
Proto je dobré držet se ještě nějaký ten měsíc a možná i rok sítě LTE. Obyčejný uživatel rozdíl nepozná.


Offline - Junior Profil 
18. 6. 2022 09:13 Odeslat příspěvek
To je přesně to, proč mi nevadí, že Pixel 6 “nemá” 5G. Mít na displeji napsáno 4G nebo 5G je fakt jedno a praktický rozdíl nulový. Až bude mít 5G smysl, tak už budu mít jiný telefon.


Offline - Junior Profil 
18. 6. 2022 20:23 Odeslat příspěvek
Gaccc píše
4G a běží to na frekvencích pro LTE, žádných 3700 Mhz. Doporučuju si nechat pevný internet, kabel je kabel.

To urcite, tohle je spis zajmave jako doplnek ale porad mam v hlave minulost jak to bylo. CDMA od O2 neomezeny internet za 1000czk mesicne. Clovek mel doma takovej ten malickej modem s antenkou.
Realita: nafukovala se baterka a casem vysla zprava... O2 / Eurotel odrizl sosaky od P2P siti >:-(
Celkove i BTS a tyto veci vzduchem meli vic vzdy omezeni :)
Takze kdo si vybehal, natahal kabely a ma funkcni VDSL tak porad dle me bude lepsi.

Nekde jsem i cetl ze nekdo snad ma ted to udajne 5G jak to ukaze rychlost, ale ze zacne prset a je problem :(


Offline - Moderátor Profil 
30. 6. 2022 18:38 Odeslat příspěvek
https://www.zive.cz/clanky/5g-je-sit-bu ... fault.aspx


Offline - Junior Profil 
11. 7. 2022 22:28 Odeslat příspěvek
5G sítě se staví zejména pro využití v průmyslu (privátní sítě). Zde uvádím další příklad nad rámec akademické půdy, kde projekty již nějaký čas běží.
Pro Škodu vyčlenil Vodafone šířku pásma 40MHz.
https://www.lupa.cz/aktuality/skoda-aut ... e-a-nokia/


Offline - Junior Profil 
11. 7. 2022 23:25 Odeslat příspěvek
Neco k te Skodovce a 5G https://youtu.be/sfS0gdq16sk?t=4796


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 7. 2022 13:04 Odeslat příspěvek
Nemáte prosím někdo zkušenost s tarifem "Internet Neomezeně 5G" od T-Mobile - (https://eshop.t-mobile.cz/detail-tarifu3?poj=905 ). Měl by být bez datového limitu, ale je skutečně neomezovaná i rychlost (i v případě, že SIM kartu nebudu mít v mobilu, ale v 5G routeru)? Předem díky moc!


Offline - Junior Profil 
13. 7. 2022 14:35 Odeslat příspěvek
Zkusenost nemam, ale teorie rika, ze koncove zarizeni (modem, tlf) se pripoji k siti (frekvenci), ktera ma nejsilnejsi signal, paklize to nenastavis natvrdo jinak.
Jake kategorie (LTE class) je ten modem?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 8. 2022 14:16 Odeslat příspěvek
Nevíte prosím, jak je to s 5G u Tesco Mobile? Mám Samsung A33 5G, který umí 3,7GHz a před týdnem jsem si koupil simku Tesco Mobile na data.

A na telefonu jsem v Brně (takže by to mělo být pokryté O2 5G) viděl ikonku maximálně 4G+, 5G nikdy. Druhá moje simka je Vodafone a 5G normálně ukazuje (když jsem na ní přepnul datové přenosy samozřejmě).

Je to tím, že O2 nějak nepustí zákazníky Tesco Mobile na 5G vysílače, nebo je v tom něco jiného?


Online - Pokročilý Profil 
17. 8. 2022 14:33 Odeslat příspěvek
Tesco Mobile nepodporuje síť 5G.


Offline - Pokročilý Profil 
18. 8. 2022 07:34 Odeslat příspěvek
Je to stejné jako před lety s 4G a ještě i nyní s VoLTE a VoWiFi. Operátoři si tím narozdíl od virtuálů (a "virtuálů" viz Tesco) udržují konkurenční výhodu a jen tak jim "prémiové" technologie nepustí. Ale třeba budeš mít štěstí v Roamingu (stejně jako u Kaktusu). Jenom taková technická není jedno jestli má TESCO 4G nebo 5G při těch směšných FUP? Pravda někde je O2 ve 4G dost kapacitně na hranici použitelnosti.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 8. 2022 08:30 Odeslat příspěvek
Díky za vysvětlení. Ano, reálně je to úplně totálně jedno. Jednak jsem to stejně kupoval kvůli dovolené, kde 5G prakticky určitě nebude, a jednak 4G+ švihá jak z praku. :) Jen mě zajímal důvod - jestli je to něco technického, nebo obchodního.

Dnes jsme si přečetl, že i SIMky O2 Datamánie jedou jen na 4G, to je zajímavé. Z pohledu víceméně laika - Vodafone nebo kdo má všude reklamy "hej používejte 5G, je to úplně super, jinej zážitek z internetu" a O2 má limitovanou edici Datamánie, kterou vydává v omezeném počtu (takže asi úplně nejde o to, že by měl strach, že mu lidi zahltí síť nebo něco takového), a 5G na nich nejede... Což si teda můžu přeložit různými způsoby - "neumíme to tak dobře jak Vodafone" nebo "to není nic pro socky, zaplať si víc panáčku", a ani jedno teda nezanechává dobrý dojem. :) (Reálně chápu, pokrytí je zatím slabé a Vodafone prostě v reklamě přehání, protože asi chce prodat nové telefony, a že přínos 5G je teď minimální)


Online - Pokročilý Profil 
19. 8. 2022 17:40 Odeslat příspěvek
Reklamy na 5G mají všichni operátoři, nicméně i ten zmiňovaný Vodafone podporuje 5G internet jen u svých nejvyšších/nejdražších tarifů. Kdo chce 5G, musí si prostě připlatit 8-)


Offline - Junior Profil 
19. 8. 2022 19:04 Odeslat příspěvek
To se moc nevyplatí.Tam kde je 5G tam jede dobře i LTE+ nevidím na telefonu velky rozdíl v rychlosti max je vetší upload.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další stránka
Stránka 12 z 17 [ Příspěvků: 254 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies