MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Mobilní internet pro online výuku

Offline - Junior Profil 
11. 4. 2021 05:24 Odeslat příspěvek
Prosím poradí někdo?
Hledám dočasné řešení, buď připojení k počítači (to radši, ale modem nemám) nebo k mobilu (má pro 2 SIM).
Kameru nepoužívá, jen výjimečně na testy. Výuka 3-5 hodin denně.
Moc děkuji za jakoukoliv radu.
Musí to být přes mobilní připojení, kabel přivést nemožno.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 4. 2021 08:23 Odeslat příspěvek
Když je to dočasné (na trvalo bych doporučil Datamánii, tam se to i s příplatkem za pořízení vyplatí), tak Stříbrný:

https://www.o2.cz/osobni/internet

3 stovky měsíčně mi přijde v pohodě. Mít to ale v mobilu, to si odvaříš baterku (nebo celý mobil, protože se bude na dlouhou dobu zahřívat, což součástkám vevnitř moc nesvědčí), bude muset být pořád na nabíječce. Radši bych koupil kapesní modem (Modem si můžeš taky od nich pronajmout za stovku měsíčně. Záleží, na jak dlouho to plánuješ.):

https://www.t-mobile.cz/telefony-4/deta ... bez-tarifu

Nebudeš si huntovat mobil a ten modem ti zůstane zase pro nějakou případnou dočasnou potřebu, nebo ho třeba za půlku prodáš.


Offline - Pokročilý Profil 
11. 4. 2021 10:41 Odeslat příspěvek
Používám hot-spot na mobilu poměrně často na různých značkách na chalupě, celodenní provoz včetně připojení chytré TV s hbbtv a netflixem a nikdy jsem si nějakého nadměrného zahřívání mobilu s hotspotem nevšiml, ani není potřeba ho mít na nabiječce neustále, pro dočasné řešení asi ideál, zbytečné investovat do modemu. Poriď datamanii a až nebude potřeba tak ji zase prodáš.


Offline - Junior Profil 
11. 4. 2021 11:04 Odeslat příspěvek
Ten mobil klidně odrovnat můžeme, nečekám už dlouhou životnost, spíš že bude muset být v nabíječce už teď.
Spíš nevím, jestli se to vyrovná tomu modemu.
Má Motorolu Power G7, snad to umí, nemám ji teď u sebe.

Tu Datamanii mám objednat jakou?

Já ten dotaz napsala totiž nesmyslně, on na kameře být nemusí, ale učitele vidět potřebuje.
Děkuji moc.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 4. 2021 11:54 Odeslat příspěvek
Datamánie 100 GB se už nedá objednat, tu musíš koupit na bazoši, Aukru nebo Marketplacu. Nejnižší ceny jsou tak 1600-2000 Kč. Když je nová, je v ceně už první měsíc internetu. Pokud je použitá, tak už ne. Viz zdejší vlákno Datamánie.


Offline - Junior Profil 
11. 4. 2021 12:26 Odeslat příspěvek
A něco, co se dá objednat?


Offline - Junior Profil 
11. 4. 2021 12:32 Odeslat příspěvek
Výhodného nic. Všechno ostatní je zlodějna. Kup to z druhé ruky.


Offline - Pokročilý Profil 
11. 4. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
Pokud se s tím nebude pohybovat a bude porad na jednom místě, můžeš se ppptat na internet LTE u všech operátorů. A bez zařízení/nebo malý modem.


Offline - Junior Profil 
11. 4. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
A méně výhodného?
Zbývá 2,5 měsíce školy, kdoví co bude pak.

-- 11. 4. 2021 13:36 --

Co je to malý modem?
Já neumím odhadnout spotřebu dat. Bude na tom tak 3x týdně. Pohybovat se nebude.


Offline - Junior Profil 
11. 4. 2021 12:37 Odeslat příspěvek
Za 2,5 měsíce tu SIM datamanie z druhe ruky prodas za stejnou cenu, to se neboj.


Offline - Pokročilý Profil 
11. 4. 2021 12:45 Odeslat příspěvek
nesmyslné ceny za datamánii, když se dá sehnat datově i rychlostně neomezený MAX od T-M za 575,- měsíčně a nebo HD data (prvních 50GB plnou rychlostí, pak 10/10Mbit-což na online výuku stačí bohatě) za 438,-, nebo pak internet do zásuvky 20/5 za 299+30kč za pronájem modemu i když ho nenabízí na webu, tak ho většinou bez problémů dají, což pokud je to na pevné místo, tak ideální kombinace, která vyřeší rovnou i ten modem. Pevný internet LTE s instalací je vázán modemem a poplatkem za instalaci, na to akorát bacha, třeba u vodafone to jinak nedají a při ukončení dříve něž za 24 měsíců se doplácí dotovaná cena modemu a dotovaná cena instalace


Offline - Junior Profil 
11. 4. 2021 12:50 Odeslat příspěvek
Nemohl bys mi dát odkaz na ten internet do zásuvky?

Nějak ty nabídky nemůžu pobrat.
Máme Emtecko, už si začínám myslet, že nejsnazší bude objednat 10 GB za 300.

-- 11. 4. 2021 13:52 --

Modem si klidně koupím, občas by se mi hodil. Jen jim vůbec nerozumím.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 4. 2021 13:52 Odeslat příspěvek
JayDeeSq píše
nesmyslné ceny za datamánii, když se dá sehnat datově i rychlostně neomezený MAX od T-M za 575,- měsíčně a nebo HD data (prvních 50GB plnou rychlostí, pak 10/10Mbit-což na online výuku stačí bohatě) za 438,-, nebo pak internet do zásuvky 20/5 za 299+30kč za pronájem modemu i když ho nenabízí na webu, tak ho většinou bez problémů dají, což pokud je to na pevné místo, tak ideální kombinace, která vyřeší rovnou i ten modem. Pevný internet LTE s instalací je vázán modemem a poplatkem za instalaci, na to akorát bacha, třeba u vodafone to jinak nedají a při ukončení dříve něž za 24 měsíců se doplácí dotovaná cena modemu a dotovaná cena instalace


Tak já dávám odkaz na internet za 300 měsíčně a ty to přebíjíš nabídkou za 600,-??

Mikko, na 2,5 měsíce je nejlepší můj první příspěvek - Stříbrný od O2 za 300 měsíčně (10 GB by ti rozhodně nestačilo) a potom buď pronájem modemu za další stovku k tomu nebo si kup nějaký, který má slot na simku: https://access-pointy.heureka.cz/f:27403:1/?o=4

Bral bych ten první Alcatel nebo ten druhý TP-Link. Je to na baterky, takže se to dá vzít i ven, super věc, taky si ho budu pořizovat. Dají se tyto dva (zejména TP-Link 7200) koupit i o pár stovek levněji použité. Na tak krátkou dobu bych Datamánii neřešil.


Offline - Junior Profil 
11. 4. 2021 17:56 Odeslat příspěvek
Když já ten stříbrný nemůžu pochopit.
Není tam množství dat.
To má být množství neomezené a omezení je v rychlosti?
Nebo jak to je?


Offline - Junior Profil 
11. 4. 2021 18:34 Odeslat příspěvek
Stribrny je bud VDSL (takze kabel, ktery nelze privest) nebo pevna instalace s pripojenim pres 3,7 GHz (tam je omezena dostupnost).
U pripojeni pres 3,7 GHz bych si dal pozor, kolik bude stat po tech trech mesicich deinstalace. (Instalace je za 499 Kc.)

To uz snad fakt ten mobilni internet od TM, da se to sehnat bez zavazku a je to mobilni sluzba, s deaktivaci bez sankce (pokud k tomu nebylo zarizeni).
10 GB na cely mesic online skoly... to si nedokazu predstavit.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 32 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies