MobilMania.cz

Přihlásit se




SIM se musí vyměnit vzhledem k vypnutí 3G - proč?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 6. 2021 01:48 Odeslat příspěvek
Ahoj. Nějak nechápu, proč se musí nyní stará SIM vyměnit, když se ruší 3G.
Proč, když to nikdy pokud vím nebylo potřeba při různých změnách a nových systémech jako 2G, EDGE, GPRS, 3G, 4G a já nevím co kdy přišlo. A najednou pro LTE se musí vyměnit SIM? Proč?
Prý je na SIM jiný čip. Podle operátora. No nevím. Většinou jsem od těch lidí na lince nic rozumného neslyšel.
Předpokládal jsem, že SIM a ten čip na ní je jen pro svázání mob. čísla s číslem SIM a účtem klienta a "ústřednou" :-) tedy systémem operátora. Jako kus historie, kdy byly mobily blbější než SIM, chápu na SIM v čipu ještě SMS úložiště a kontakty.
Ale proč by SIM (stará SIM) neměla jet na LTE?
Já krom toho, že musím všemu přijít na kloub, tak mám problém, že když dostanu novou SIM, tak ji budu muset fyzicky vyměňovat mezi modemem v noťasu, telefonem a tabletem. FUJ!!!
Svou starou SIMku z roku cca 2002-3 jsem totiž tehdy naklonoval na takové čisté univerzální SIM karty, kde můžete mít až 12 mob. čísel a přepínat je na té UniSIMce pomocí takové ikonky v mobilu. A nemusíte SIM měnit. Zapnete zařízení a SIM se připojí k síti. Pak vypnete a zapnete druhé. A nebo si tedy můžete zvolit jiné své mob. číslo třeba když chcete druhého operátora. To byly časy, když tohle šlo.
Jenže se pak (po roce 2003) operátoři báli zneužití, že třeba někdo naklonuje SIMku v prodejně apod. a omezili počet přístupů pro vyčítání tzv. Ki čísla ze SIM hrubou silou pomocí čtečky SIM a sw.
Takže proto mne ta výměna SIM přímo děsí.
Moc díky za jakékoli reakce.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
9. 6. 2021 04:32 Odeslat příspěvek
U některých operátorů to jde ověřit kódem.
https://www.o2.cz/osobni/LTE/509306-podpora.html


-
9. 6. 2021 04:32 Odeslat příspěvek
Tojota: Reakce? Píšeš nesmysly


Offline - Pokročilý Profil 
9. 6. 2021 06:24 Odeslat příspěvek
A teď ti s tou naklonovanou SIM LTE funguje? Tak bych to neřešil, dokud by to nepřestalo jít.


Offline - Pokročilý Profil 
9. 6. 2021 07:51 Odeslat příspěvek
Na 2G žádné extra rychlosti netu nejsou. LTE mi na staré simce nešlo.


Offline - Pokročilý Profil 
9. 6. 2021 08:15 Odeslat příspěvek
Staré sim prostě LTE neumí, Neumí, NEUMÍ.
BTW 4G=LTE.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 6. 2021 09:15 Odeslat příspěvek
Na SIM kartě jsou uloženy i tajné přihlašovací klíče do sítí mobilního operátora. Předpokldám, že jednoduše řečeno, jsou pro LTE potřeba jiné klíče, které staré SIM karty nemají. Dám sem odkaz na jeden článek, kde je vysvětlený princip https://www.systemonline.cz/it-security/sim-karty-a-bezpecnost-v-mobilnich-sitich.htm.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 6. 2021 09:30 Odeslat příspěvek
Tojota píše
ji budu muset fyzicky vyměňovat mezi modemem v noťasu, telefonem a tabletem. FUJ!!!

O hotspotu nebo dvojSIMce jsi asi nikdy neslysel, co?

Prirovnam to k nedavnemu prechodu TV vysilani - stary setopbox jsi taky musel vymenit.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 6. 2021 13:41 Odeslat příspěvek
Díky za reakce. Možná píšu někdy nesmysly. Ale také proto, že se nemysly vymýšlí, vyrábí. Nejsem proti rozumnému pokroku, ale ten pokrok je tak nějak spíš kolikrát proto aby měl někdo zisk a dělá to zbytečné problémy, odpad, náklady...

O hotspotu jsem slyšel, ale proč mít zapnuté 2 a více zařízení kvůli tomu pro jednoho uživatele a cucat baterky + další nevýhody? O dvojsimce jsem slyšel také. Ale o trojsimce už ne. A i tu dvojsimku má možná jen 02 nevím jak osattní, každopádně O2 Family u kterého jsem ji nemá a ikdyby tak se za ní platí 100Kč měsíčně. Takže ať to beru jak chci jsem na ty molochy imrvere *****. Ano asi tak jako při přechodu TV a výměnu STBoxů.

Jak říkám, hodně věcí je jen proto aby se mohlo vydělat a staré ikdyž funkční a vyhovující vyházet. Planeto Zěmě - měj se!
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies