MobilMania.cz

Přihlásit se




Omezování rychlosti u T-Mobile na 10Mb/s

Offline - Junior Profil 
9. 1. 2022 22:29 Odeslat příspěvek
Mám dotaz ohledně zkušeností s reálnou rychlostí internetu u neomezených datových tarifů u T-Mobile. Po dosažení určitého limitu by mělo dojít ke zpomalení na 10Mb/s, ovšem reálně jedou data v plné rychlostí mnohdy i dál. Zejména v noci a večer (nijak pozdní) ke zpomalování nedochází. Pozoroval jsem to ale i přes den. Ne že bych si stěžoval, ono i těch 10Mb/s je dostatecnych na vše, ale především to nechápu. Tedy, chápu že na zpomalování dlabou, ale nechápu ten systém řízení datového provozu. To jako pokud není síť přetížená (podle T-Mobile) nijak to nelimituji, a pokud se hodně lidí připojí a má aktivní aplikace používající data, zastropují rychlost? Všimnul si toho ještě někdo, nebo jsem nějaký VIP zákazník? Upřesním že nejde o 5G tarif ani 5G mobil, nýbrž 4G/LTE.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
10. 1. 2022 05:03 Odeslat příspěvek
Na to je pomerne složitá odpověď. Dle obchodních podmínek TMobile nemůže rychlost snížit "pod" určitou úroveň, ale může nechat rychlost vyšší.
Levnější datově neomezené tarify jsoi postaveny na principu x GB plnou rychlostí a po jejich vyčerpání se rychlost sníží napr na uvedených 10Mbs.
Tedy se nabízí otázka, zda jsi vyčerpal ten úvodní balík dat pro plnou rychlost?
Jak rychle ti internet šlape v průběhu dne?
V jaké lokalitě se pohybujes (venkov, okresní město, krajske...)?
Možná to TMobile pustil rychlejší v rámci nějaké promo Vánoční akce.


Offline - Pokročilý Profil 
10. 1. 2022 12:02 Odeslat příspěvek
u T-M to omezování zlobí, kaktus má být limitován na 20mbit a taky poslední dobou dost času jede plnou rychlostí, paradoxně často v obodbí nejvyšších špiček


Offline - Moderátor Profil 
10. 1. 2022 14:59 Odeslat příspěvek
Máme doma 3x sim a na všech starší tarif M a neomezená data SD. 20GB dat je neomezená rychlost a po vyčerpání omezení na 3Mbit. Vždy po vyčerpání 20Gb tu rychlost omezí na 3Mbit,ještě se mi nestalo za ty 2 roky že by to zůstalo jet plno rychlosti. :-)) A ty 3 Mbit stačí opravdu na veškerý provoz,včetně YouTube i TM TV.


Offline - Junior Profil 
11. 1. 2022 00:09 Odeslat příspěvek
jenik3 píše
Tedy se nabízí otázka, zda jsi vyčerpal ten úvodní balík dat pro plnou rychlost?
Jak rychle ti internet šlape v průběhu dne?
V jaké lokalitě se pohybujes (venkov, okresní město, krajske...)?
Možná to TMobile pustil rychlejší v rámci nějaké promo Vánoční akce.

Původní balík je dávno vyčerpán, jak v info o datovém provozu v telefonu, tak i podle aplikace T-Mobilu, která hlásí "nyní čerpám neomezená data 10Mb/s, jelikož jsem vyčerpal 30GB neomezenou rychlostí" (za měsíc protočeno přes 100GB dat, zpomalení má přijít po 30GB). Tarif to je základní, normálně tabulkový, žádný speciál zpod pultu apod. Dnes jsem zkoušel dopoledne opět měřit, venku přes 100Mb/s, doma mám běžně v rozmezí 35-70Mb/s. Teď jsem pro zajímavost přeměřil a přes 60Mb/s. Pohybuju se na střední Moravě, v menším městě do 20tisíc obyv., nikdy jsme nebyly priorita, operátoři zde budovali vše jako poslední, nebo rozhodně ne mezi prvními. 5G je tu dál než cesta na Měsíc, prostě po všech stránkách zapadákov, co se týče 21.století. I proto mě zaujalo to nezpomalování dat po vyčerpání.
JayDeeSq píše
u T-M to omezování zlobí, kaktus má být limitován na 20mbit a taky poslední dobou dost času jede plnou rychlostí, paradoxně často v obodbí nejvyšších špiček

Mám možná tak deset let staré zkušenosti s T-mobilem a jejich internetem na den a týden, který se tehdy po vyčerpání pouze zpomaloval. Několikrát se mi stalo, že ke zpomalení vůbec nedošlo, anebo došlo až po několika hodinách. Ale nechce se mi věřit, že by to nedokázali opravit. :hm


Offline - Junior Profil 
15. 1. 2022 13:13 Odeslat příspěvek
Tak tedy. Testováno v uplynulých dnech několikrát. Výsledek je nepochopitelný a bez logického vysvětlení. Občas 10Mb/s, většinou bez omezení. Nejspíš se T-Mobile učí řídit datový provoz pro neomezenou budoucnost.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies